Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Elliniko TytnII kai i ekdosi me ta ellinika tis ACE... einai to idio kai to afto. Mipws thes na peis gia tin aggliki ekdosi? :wacko:

 

 

Ναι σορυ, πω πω.. Εννοούσα η ελληνική έκδοση σε σχέση με την αγγλική του expansys ας πούμε.. Και πάλι σόρυ..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το εξης προβλημα.Οταν με καλουν και πατησω απαντηση κατευθειαν μπαινει σε ανοιχτη ακροαση ....πρεπει να πατησω το speaker off για να ακουσω απο το ακουστικο.

Καποιο προγραμμα που εχω λετε να θελει ρυθμισει?

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε γενικά τις τιμές στο προηγούμενο λινκ είναι απίστευτες. Μερικές: (Οι τιμές σε δολάρια. Πολλαπλασιάστε Χ0,75 για ευρώ)

HTC Adv. X7500 $450

HTC P3300 $310

HTC P4350 $300

HTC S710 Vox $250

HTC Touch $300

HTC TyTN $329

HTC TyTN II $420

 

Treo 750v(No athena)-- $290

Treo 680 ---$270

Treo 700wx---$250

Treo 650 ---$230

Treo 700w ....$220

 

Apple iPhone 4GB --- $300

Apple iPhone 8GB --- $380

Apple ipod touch 16GB $270

Apple ipod touch 8GB $230

 

Tom Tom Go 910 ----- $250

Tom Tom Go 710 ----- $220

Tom Tom Go 510 ----- $200

 

Playstation 2 --- $200

Playstation 3 --- $300

Sony PSP Value Pack--$100

Nintendo Wii --- $250

 

Eten Glofish x800 =$350

Eten glofiish M700=$330

Eten glofiish X500=$280

Eten M550=$260

Eten G500 ==$230

Eten M600 =$220

Eten M600=$230

 

Είμαι μεγάλο ψάρι? τσίμπησα?..:(

Ή πιάνομαι ψάρι τόσα χρόνια πληρώνοντας full price?..:mad:

 

ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι σορυ, πω πω.. Εννοούσα η ελληνική έκδοση σε σχέση με την αγγλική του expansys ας πούμε.. Και πάλι σόρυ..

 

Nomizw oti se kalypsa me tin parapanw apantisi stin erwtisi sou. Twra ean rwtas giati na min exoume ellinika afou exoume tin epilogi... tha sou pw dyo sobarous logous pou einai kai kathoristikoi gia mena.

 

Prwton, ta ellinika tis ACE Hellas kathontai panw apo tin episimi aggliki ROM me apotelesma na paratireitai (mikri men, emfanis de) meiwsi tis taxytitas tis syskevis kati pou proswpika den epithimw.

 

Defteron, kapoios pou asxoleitai ligo parapanw me ti syskevi tha brei pollous logous gia na balei arga i grigora mia apo tis poly kales cooked ROMs pou kykloforoun pou apogeiwnoun tis dynatotites tis syskevis.

 

Gia poio logo loipon na dwsw 100 kai 200 Euro parapanw? Ean mou peis i eggyisi, apo software me toso cooking tha itan xazo na perimenw eggyisi, apo hardware (meta apo epanafora tis official ROM)... exw kanonika! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Defteron, kapoios pou asxoleitai ligo parapanw me ti syskevi tha brei pollous logous gia na balei arga i grigora mia apo tis poly kales cooked ROMs pou kykloforoun pou apogeiwnoun tis dynatotites tis syskevis.

 

;)

 

ντρεπομαι που το λεω :worry:

 

αλλα ο dutty μαλλον εκανε επιτελους μια σωστη ρομ :lol:

 

η Dutty's New Build + NETCF 5 Lite Rom NO.6 (αδεια τελειως μεν) αλλα ταχυτατη κυριολεκτικα δε ;)

 

ηδη της εχω πιεει το αιμα και δειχνει να αντεχει:blink:

 

αλλα αποψε θα την στρεσαρω αρκετα με καποιους players που χρησιμοποιω για ακροαση μουσικης μεσω bl hands free και με destinator,wifi και θα δουμε κατα ποσο σταθερη μπορει να αποδειχθει μια ρομ του dutty :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ντρεπομαι που το λεω :worry:

 

αλλα ο dutty μαλλον εκανε επιτελους μια σωστη ρομ :lol:

 

η Dutty's New Build + NETCF 5 Lite Rom NO.6 (αδεια τελειως μεν) αλλα ταχυτατη κυριολεκτικα δε ;)

 

ηδη της εχω πιεει το αιμα και δειχνει να αντεχει:blink:

 

αλλα αποψε θα την στρεσαρω αρκετα με καποιους players που χρησιμοποιω για ακροαση μουσικης μεσω bl hands free και με destinator,wifi και θα δουμε κατα ποσο σταθερη μπορει να αποδειχθει μια ρομ του dutty :p

 

Περιμένουμε με αγωνία!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα.Οταν με καλουν και πατησω απαντηση κατευθειαν μπαινει σε ανοιχτη ακροαση ....πρεπει να πατησω το speaker off για να ακουσω απο το ακουστικο.

Καποιο προγραμμα που εχω λετε να θελει ρυθμισει?

 

Πάρε ένα νούμερο και όσο αυτό χτυπάει άνοιξε το μεγάφωνο, κλεισε το μεγαφωνο και κλεισε τη γραμμη. Κανονικά θα σου διορθωθεί.

Εκτός και αν υπάρχει καιάλλος τρόπος που δεν τον ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε αγωνιοδώς!!!

 

μερικα στοιχεια για οσους ενδιαφερονται

 

roms (αξιοπιστες και πολυ καλες που προτεινω αυτην την στιγμη για οσους ασχολουνται η θελουν να ασχοληθουν με το μαγειρεμα του καιζερ τους.)

 

κατα την γνωμη μου παντα,με μεγιστο βαθμο τους 5 + βαθμολογω τις ρομ αναλογα με την συνολικη τους αποδοση,παντα κατα τα μετρα τα δικα μου ;)

 

helmi_kaiser_aku.0.7.0_04(lite) +++++

 

custel's AT&T Chopped & Screwed Touch v2.1 +++

 

Dutty's New Build + NETCF 5 Lite Rom NO.6 ++++

 

 

 

radios διαθεσιμα

 

1.27.12.11(official rom)

 

1.27.12.17

 

1.27.14.09 δουλευει μονο με ορισμενες ρομ (πχ αυτη του custel που αναφερω) στις υπολοιπες δεν κειτουργουν οι ηχοι της συσκευης!!προτεινω να μην το δοκιμασετε καθολου...

 

1.27.12.32 το τελευταιο μεχρι στιγμης

 

αναμενονται φυσικα και αλλες πληροφοριες αλλα θελω να τονισω κατι πολυ βασικο στο ""μαγειρεμα""...

δεν ειναι ποτε μια ρομ ετοιμη τοσο ωστε να την βαλουμε και να δουμε αμεσα τι κανει η οχι!!

υπαρχουν εργαλεια που μεσω πολλων ρυθμισεων μεταμορφωνουν κυριολεκτικα ακομα περισσοτερο το τελικο αποτελεσμα!

θελει πολυ ψαξιμο και πολυ πειραματισμο για να ερθει το επιθυμητο αποτελεσμα, αναλογα παντα με τις αναγκες του καθε χρηστη :)

χρειαζεται υπομονη και ορεξη αλλα παντα να θυμαστε

 

οτι πριν ξεκινησετε οποιοδηποτε πειραματισμο διαβαστε καλα!!!

 

γιατι παντα εμεις ειμαστε οι μονοι υπευθυνοι για οτι γινει τελικα!!!;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Yparxoun idi ola ta apaitoumena programmata, akrws aksiopista gia na exoume pliri elliniki ypostiriksi sto Kaiser mas me aggliki ROM. Toso gia to hardware, oso kai to virual pliktrologio. Fysika sms me 160 ellinikous xaraktires, smartdialing elliniko kai pliri ellinika stis epafes.

 

Για πες ποιές είναι οι εφαρμογές που το πετυχαίνουν αυτό. Αν μπορείς μάλιστα αναλυτικά ποιο κομμάτι "αναλαμβάνει" η κάθε μια, ακόμα καλύτερα (γιατί μπορεί κάποιος να μη χρειάζεται κάτι από αυτά).

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα νούμερο και όσο αυτό χτυπάει άνοιξε το μεγάφωνο, κλεισε το μεγαφωνο και κλεισε τη γραμμη. Κανονικά θα σου διορθωθεί.

Εκτός και αν υπάρχει καιάλλος τρόπος που δεν τον ξέρω

 

Φιλε δεν εγινε τπτ παλι τα ιδια...Οταν με καλουν ειναι το προβλημα .....οταν απανταω

Link to comment
Share on other sites

exv to kaizer μερικές μέρες τώρα και θέλω να κάνω μια ερώτηση αναφορικά με τις ρομ που είδατε στο xda.

 

υπάρχει καμιά χωρίς τίποτα μέσα,με τα ελάχιστα προγράμματα και αν είναι δυνατόν χωρίς το htc home μέσα στη ρομ?

 

ειδα 2-3 σελίδες αλλα δεν βρήκα εγω καμιά,αν μου ξέφυγε κατι και μπορεί κάποιος ας μου πει το λινκ.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

exv to kaizer μερικές μέρες τώρα και θέλω να κάνω μια ερώτηση αναφορικά με τις ρομ που είδατε στο xda.

 

υπάρχει καμιά χωρίς τίποτα μέσα,με τα ελάχιστα προγράμματα και αν είναι δυνατόν χωρίς το htc home μέσα στη ρομ?

 

ειδα 2-3 σελίδες αλλα δεν βρήκα εγω καμιά,αν μου ξέφυγε κατι και μπορεί κάποιος ας μου πει το λινκ.

 

καταρχην καλοριζικο πανο :)

 

φιλε οι ρομς που ζητας θα σου ερθουν σε λιγο ;)

2.

edit

 

last radio working good

 

http://rapidshare.com/files/74644941/KAIS_Radio_Only_1.27.12.32_CustomRUU.zip.html

 

roms

 

1.helmi_c

Kaiser AKU.0.7.0 Cooked ROM Clean+BigStorage

 

http://rapidshare.com/files/62799217/Helmi_Kaiser_1.57.00.03_AKU.0.7.0.Cooked.exe

 

dutty's

Dutty's New Build + NETCF 5 Lite Rom NO.6

 

http://www.cinetsystems.com/xda/Lite%20Roms/Dutty%27s%20New%20Build%20%2B%20NETCF%203.5%20Lite%20Rom%20NO.6.zip

 

οτι αλλο μιλα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για πες μας και εμάς ποια προγράμματα το κάνουν αυτό. ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε? μίλα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι σε δηλιμα ποιο ppc

μερικες ερωτησεις

1.- η οθονη του ειναι καλη ?? φωτεινοτειτα - χρωματα

2.- ποιοτητα τηλεφωνικης συνδιασκεψης ?????

3.- ηχειο ??? δυνατο? καλος ηχος η στριγλιζει ???

4.- καμερα ?? τραβαει ικανοποιητικες φωτογραφιες 2 mp η πρεπει να εχεις χερι σταθερο και αυτοι που τραβας να το παιζουν αγαλματάκια ??

με το φλας ???

5.- Πως τα παει σε αναπαραγωγη video ????? μιλαμε για αρχεια 100,200 mp και πανω

6.- Αν βαλεις στο today το wisbar adv , το weather panel παει γρηγορα η κολώνει ??

Σαv gps με το destinator 7 ti leei ??

 

Αν καποιος το εχει δουλεψει ας μας πει

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη του πολύ καλή

ποιότητα του 2 μια χαρά

ωραίο ηχείο πολύ καλό

η κάμερα είναι 3mpixel με auto focus!

η αναπαραγωγή με το κατάλληλο πρόγραμμα είναι οκ

το pda δεν κολώνει

το gps του είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί σε HTC. (πάρα πολύ καλό)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλοριζικο πανο :)

 

φιλε οι ρομς που ζητας θα σου ερθουν σε λιγο ;)

2.

edit

 

 

roms

 

1.helmi_c

Kaiser AKU.0.7.0 Cooked ROM Clean+BigStorage

 

http://rapidshare.com/files/62799217/Helmi_Kaiser_1.57.00.03_AKU.0.7.0.Cooked.exe

 

 

οτι αλλο μιλα :)

 

 

αυτό to topic έπρεπε να είναι sticky,πως εμεινε τόσο πίσω....

 

ευχαριστώ Δημητρη.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Nomizw oti se kalypsa me tin parapanw apantisi stin erwtisi sou. Twra ean rwtas giati na min exoume ellinika afou exoume tin epilogi... tha sou pw dyo sobarous logous pou einai kai kathoristikoi gia mena.

 

Prwton, ta ellinika tis ACE Hellas kathontai panw apo tin episimi aggliki ROM me apotelesma na paratireitai (mikri men, emfanis de) meiwsi tis taxytitas tis syskevis kati pou proswpika den epithimw.

 

Defteron, kapoios pou asxoleitai ligo parapanw me ti syskevi tha brei pollous logous gia na balei arga i grigora mia apo tis poly kales cooked ROMs pou kykloforoun pou apogeiwnoun tis dynatotites tis syskevis.

 

Gia poio logo loipon na dwsw 100 kai 200 Euro parapanw? Ean mou peis i eggyisi, apo software me toso cooking tha itan xazo na perimenw eggyisi, apo hardware (meta apo epanafora tis official ROM)... exw kanonika! ;)

 

Δηλαδή δεν γίνεται μετά από cooking σε ελληνικό tytnII της ace να ξαναγυρίσω στο ελληνικό rom της ace για λόγους εγγύησης? Δεν υπάρχει δηλαδή διαθέσιμο ένα τέτοιο rom?

 

By the way.. γιατί το expansys ενώ έχει το σκέτο tytnII γύρω στα 650, σαν πακέτο μαζί με μία 1GB των 15 ευρώ το έχει 810 ευρώ?

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να καταλαβω αν παρω μεταχειρισμενο αν θα ειναι ξεκλειδωτο η οχι για να ξερω με την εγγυηση τι παιζει?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Για πες ποιές είναι οι εφαρμογές που το πετυχαίνουν αυτό. Αν μπορείς μάλιστα αναλυτικά ποιο κομμάτι "αναλαμβάνει" η κάθε μια, ακόμα καλύτερα (γιατί μπορεί κάποιος να μη χρειάζεται κάτι από αυτά).

Για να γράφεις ελληνικά με το hardware πληκτρολόγιο, αν έχεις Αγγλικά windows, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ae Keyboard Map. Είναι freeware, και αποτελεσματικό. Το κατεβάζεις από το http://ae.inc.ru/aekmap4sdownload.php. Το εγκαθιστάς. Μετά, κατεβάζεις από το http://ae.inc.ru/aekmaplayout.php τα Greek, HTC Wizard και Greek SMS, HTC Universal και τα αντιγράφεις μέσα στο Mobile Device/Program Files/AEKMap. Από τις ρυθμίσεις του προγράμματος, (AEKMap settings) βάζεις: Default Layout, GREEK και GREEK SMS και αποφασίζεις με ποια πλήκτρα θα αλλάζεις κυκλικά.

Μια ιδιαιτερότητα του Tytn II είναι ότι δεν χρειάζεται να πατήσεις ταυτόχρονα δύο πλήκτρα (πχ Shift μαζί με Space). Μπορείς κα πατήσεις μια στο Shift και μετά να πατήσεις το Space.

Για software πληκτρολόγιο, πρέπει να περιμένεις από κανένα άλλο από τα παιδιά να σου απαντήσεις. Εγώ είχα βάλει ένα, αλλά μπερδευόταν μάλλον με το hardware πληκτρολόγιο, κι έτσι το πέταξα.

Σε γενικές γραμμές, η ενασχόληση με το τηλ θέλει πολύ υπομονή και πολύ διάβασμα. Στο forum θα βρεις και πληροφορίες, αλλά και βοήθειες. Θέλει όμως πολλές ώρες ψάξιμο. Ρίξε μια ματιά και στο XDA-Developers για περισσότερα....:)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα Θεσσαλονίκη προχτές. Και πάω να πάρω ένα τηλ, ενώ έχω πάνω από 2 γραμμές σήμα, δεν παίρνει τίποτε. Ούτε σταθερό, ούτε κινητό. Ίδρωσα...Και τώρα? Τι γίνεται αν τα έχει παίξει κάτι στο τηλ? Αφού αγόρασα το τηλ. από το Πλαίσιο (κανονικά της ACE δηλαδή) και αντί να το φυλάω σαν κόρη οφθαλμού, του πέρασα μερικές ROM και πάει περίπτατο η εγγύηση....

Το τηλ κάνει 750 Ευρώ, κι εγώ δουλεύω 1 μήνα για να βγάλω 900. Κι αν είχε κάτι χαλάσει στο τηλ;

Άξιζε τελικά δηλ. που αποφάσισα και πέρασα άλλη ROM, χάνοντας όμως την άμεση εγγύηση?????????

 

Με την ευκαιρία:

Αν η ACE Hellas φτιάξει update για τα συστήματα Kaiser που κυκλοφορούν ήδη, θα μπορώ να βάλω αυτό το update και έτσι να έχω και πάλι την ελληνική επίσημη έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Αφού το τηλέφωνο δεν έχει Infrared port, γιατί σε όλες τις ξένες ROMs υπάρχει το Beam στο comm manager αλλά και στο control panel-connections? Τι κάνει αυτό το beam?
Link to comment
Share on other sites

για μενα καποιος μια απαντηση σε αυτο που ρωτησα?κανεις δεν το ξερει ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...