Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και αρκετή ώρα προσπαθώ να συνδεθώ στο ασύρματο δίκτυο του modem χωρίς αποτέλεσμα... Συγκεκριμένα στο modem έχω Encryption WEP και έχω ορίσει κάποιο κωδικό. Το κινητό βρίσκει το δύκτιο και κατά την σύνδεση ορίζω κανονικά το Encryption και τον κωδικό, χωρίς όμως αποτέλεσμα...

 

Το χαρακτηριστικό είναι ότι αν ορίσω στο modem να κάνει δεκτές όλες τις συσκευές αυτόματα, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα!

 

Καμιά ιδέα;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω φοβαμαι μην γινει λογω καταστοφης της κ εκει δεν υπαρχει σιγουρα λυση μετα!εχεις δικιο,μας το ειχες πει,αλλα διαβασα κ καπου οτι εχει καιρο να αναφερθει κατι τετοιο κ οτι δεν το ειχανε ολοι με sandisk αυτο οποτε δοκιμασα!ειναι κ το value for money καλυτερο (σχετικα με τη χωριτικοτητα)βλεπεις!
Link to comment
Share on other sites

george μήπως έχεις το ηλίθιο το USRobotics?

 

όσο για σένα jnr η μόνη λύση είναι να μην βγάζεις την μνήμη γιατί κάποια στιγμή θα χαλάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

αυτο πιστευω κ εγω κ ετσι ξαναγυρισα στο active sync για μεταφορα το οποιο παρεπιμπτωντος ακομα δεν καταφερα να βρω πως απενεργοποιηται οταν δεν χρειαζεται.:(
Link to comment
Share on other sites

Kalispera, exo merikes aples apories..

 

a) Pos apenergopoihte to 3G? Den to xrisimopoio katholou.

b) Kapou stis proigoumenes selides diabaza enan tropo gia na allazo tin glossa sto hardware pliktrologio, alla den mporo na to bro. Mipos mporei na mou to thimisei kapoios?

c) Kapou anaferete oti allazete times stin registry apo 0 se 1 h' to antistrofo. Pos epembenete stin registry? Me kapoio programma?

 

Euxaristo ekton proteron!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kalispera, exo merikes aples apories..

 

a) Pos apenergopoihte to 3G? Den to xrisimopoio katholou.

 

Start --> Settings --> Phone --> Επιλέγεις το tab "Band" και στο "Select Network type" αλλάζεις το Auto σε GSM.

 

b) Kapou stis proigoumenes selides diabaza enan tropo gia na allazo tin glossa sto hardware pliktrologio, alla den mporo na to bro. Mipos mporei na mou to thimisei kapoios?

 

Δεν έχω ελληνικό μενού και σε μένα γίνεται διαφορετικά, αν θυμάμαι καλά πατάς πρώτα Fn και μετά Space. Εάν έχεις και εσύ αγγλικό μενού, πες μου να σου στείλω τι να κάνεις.

 

c) Kapou anaferete oti allazete times stin registry apo 0 se 1 h' to antistrofo. Pos epembenete stin registry? Me kapoio programma?

 

Εάν έχεις Resco Explorer, λογικά θα έχεις και το Resco Registry, εάν δεν to έχεις, κατέβασε δωρεάν το PHM Registry Editor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς που υπάρχουν επιλογές για την "επίλυση διενέξεων" κατά των συγχρονισμό(για τις επαφές συγκεκριμένα); Όπως επίσης και στην περίπτωση που υπάρξει αλλαγή σε κάποιο απο τα δεδομένα;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα δουλεύει εξίσου κανονικά εάν συνδεθείς σε κάποιο wifi spot σε άλλη χώρα(Αμερική) κάνοντας κλήση προς σταθερό εδώ στην Ελλάδα, έτσι; Το ίδιο πράγμα δεν είναι;

 

Προφανώς ! Δεν το έχω δκιμάσει στο εξωτερικό, αλλά Ελλάδα, σε οποιοδήποτε WiFi Spot δουλεύει.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ! Δεν το έχω δκιμάσει στο εξωτερικό, αλλά Ελλάδα, σε οποιοδήποτε WiFi Spot δουλεύει.

 

Ωραία! Λοιπόν δοκίμασα το πρόγραμμα και λειτουργούν όλα αρκετά καλά με μόνο αρνητικό το γεγονός ότι όταν μιλάει ο συνομιλητής, μου λέει ότι ακούει την φωνή του ως αντίλαλο! Εγώ δεν ακούω τίποτα τέτοιο. Το κάνει και σε 'σένα αυτό;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

μου ρθε και εμενα σημερα απο expansys, μεθαυριο θα εχω και μνημη....

μου κανε νερα η t-mobile και δεν ειχανε ενεργοποιημενο το gprs, ανοιξανε και το hsdpa και ολα μια χαρα.

τι προτεινετε να περασω?

κανα menu σαν του iphone υπαρχει?

πιο πριν ειχα το ubiquio 501.

Link to comment
Share on other sites

b) Kapou stis proigoumenes selides diabaza enan tropo gia na allazo tin glossa sto hardware pliktrologio, alla den mporo na to bro. Mipos mporei na mou to thimisei kapoios?

 

.

Δεν έχω ελληνικό μενού και σε μένα γίνεται διαφορετικά, αν θυμάμαι καλά πατάς πρώτα Fn και μετά Space. Εάν έχεις και εσύ αγγλικό μενού, πες μου να σου στείλω τι να κάνεις.

 

Αν ειναι απο ace το μηχανημα σου τοτε με το virtual keyboard γυρισμενο στα ελληνικα πατας shift k space στο hardware keyboard (οχι ταυτοχρονα) κ εχεις κανονικα ελληνικα:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς που υπάρχουν επιλογές για την "επίλυση διενέξεων" κατά των συγχρονισμό(για τις επαφές συγκεκριμένα); Όπως επίσης και στην περίπτωση που υπάρξει αλλαγή σε κάποιο απο τα δεδομένα;

 

Πηγαινε εναρξη>προγραμματα>ActiveSync>Μενου>επιλογες κ στις ρυθμισεις επιλεγεις εσυ τι θα κανει σε περιπτωση διενεξης:)

Link to comment
Share on other sites

george μήπως έχεις το ηλίθιο το USRobotics?

 

Αυτό το ηλίθιο στο σπίτι, μου συνδέεται με τη μία χωρίς μαγκιές αλλά το LevelOne στο γραφείο πρέπει να του αλλάξω όλες τις παραμέτρους και να του ορίσω μέχρι και IP, DNS για να δουλέψει και μόλις έρθω σπίτι πάλι τα ίδια... βαρέθηκα και το δουλεώω μόνο σπίτι...

 

Με ΒΤ έχει καταφέρει να κάνει κανείς συγχρονισμό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε εναρξη>προγραμματα>ActiveSync>Μενου>επιλογες κ στις ρυθμισεις επιλεγεις εσυ τι θα κανει σε περιπτωση διενεξης:)

 

Οκ, το βρήκα.:)

Προσπαθούσα να βρω την επιλογή χωρίς να συνδέσω το τηλέφωνο για να μην αλλάξει τα δεδομένα, αλλά αυτό δεν είναι εφικτό. Μπορεί άραγε να απενεργοποιηθεί ο αυτόματος συγχρονισμός; Δεν βρήκα τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το ειδατε? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908133 φοβερο και τρομερο για τα χρηματ που ζηταει...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει κυκλοφορήσει επιτέλους μεγάλης χωρητικοτητας μπαταρία για το κινητό μας με μεγαλυτερο καπακι η καλύτερα με το ίδιο καπάκι που έχουμε?

Επίσης ποιο είναι το φτηνοτερο προγραμμα και σε ποια εταιρεία για να χρησιμοποιούμε το GPRS ιντερνετ στο KAISER? Το έχει ψάξει κανείς να μας βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειχα παρει το καιζερ, σιγουρα αυριο κι ολας θα επερνα αυτο..

Άλλο PDA άλλο UMPC

παιδια αυτο το ειδατε? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908133 φοβερο και τρομερο για τα χρηματ που ζηταει...

Που κολλάει αυτό με το Kaiser

 

@avgerinosmd θα σου πρότεινα το πρόγραμμα της Cosmote με τα 200mb

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε δειλημμα τι να παρω το καινουργιο cruiser που θα ερθει η το tytn 2 ?

το καλο με το καιζερ ειναι το πληκτρολογια το οποιο νομιζω θα με σωσει στα μηνυματα αλλα απο την αλλη το μεγεθος του cruiser με τα χαρακτηριστικα του ειναι κορυφη!

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Kαι το ΑΤΗΕΝΑ x 7500 ειναι pda 5 ιντσες οθονη πολυ μεγαλο για pda και αυτο ναι μεν 7 ιντσες οθονη λιγο μεγαλο δεν εχει τηλεφονο, αλλα μπορεις να κανεις με αυτο πολυ περισοτερα απο ενα pda σχεδον οτι σε εναν υπολογιστη. video call με skype, msn και πολλα αλλα. (εκτος απο βαρια παιχνιδια) sorry για το off topic
Link to comment
Share on other sites

Kαι το ΑΤΗΕΝΑ x 7500 ειναι pda 5 ιντσες οθονη πολυ μεγαλο για pda και αυτο ναι μεν 7 ιντσες οθονη λιγο μεγαλο δεν εχει τηλεφονο, αλλα μπορεις να κανεις με αυτο πολυ περισοτερα απο ενα pda σχεδον οτι σε εναν υπολογιστη. video call με skype, msn και πολλα αλλα. (εκτος απο βαρια παιχνιδια) sorry για το off topic

 

Θα ξαναπώ αυτό που είπε ο Hyde πιο πάνω... Άλλο PDA άλλο UMPC...

Αν ήθελες κάτι τέτοιο και πήρες το Κάιζερ τότε ήταν όντως κακή επιλογή!!!

Εδώ μιλάς για ένα PDA-GPS-PHONE με windows mobile και εκεί για κάτι λιγότερο από laptop με Vista... Δεν νομίζω πως είναι συγκρίσιμα μεγέθη!!!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ηλίθιο στο σπίτι, μου συνδέεται με τη μία χωρίς μαγκιές αλλά το LevelOne στο γραφείο πρέπει να του αλλάξω όλες τις παραμέτρους και να του ορίσω μέχρι και IP, DNS για να δουλέψει και μόλις έρθω σπίτι πάλι τα ίδια... βαρέθηκα και το δουλεώω μόνο σπίτι...

 

Με ΒΤ έχει καταφέρει να κάνει κανείς συγχρονισμό;

 

είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το LevelOne σου δεν είναι DHCP δηλαδή δεν δίνει αυτόματα ip στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...