Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπόν όσοι πάτε στην DTE και έχετε το Kaiser, πηγαίνετε στο παιδί που κάνει παρουσίαση το Kaiser και ζητήστε του να σας το δείξει. μετά βγάλτε το PDA σας απο την τσέπη και δείξτε του πόσο καλύτερα δουλεύει το PDA με cooked rom και παρακολουθήστε τα μάτια του όταν αντιλαμβάνει πως τόση ώρα μιλάει και προσπαθεί να πει σε κάποιον ότι πρέπει να αγοράσει αυτο το Kaiser :D

 

έχει πολλή πλάκα. θα το ξανα έκανα κάθε φορά :D :D

 

(ναι είμαι κολόπαιδο soo?) :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν όσοι πάτε στην DTE και έχετε το Kaiser, πηγαίνετε στο παιδί που κάνει παρουσίαση το Kaiser και ζητήστε του να σας το δείξει. μετά βγάλτε το PDA σας απο την τσέπη και δείξτε του πόσο καλύτερα δουλεύει το PDA με cooked rom και παρακολουθήστε τα μάτια του όταν αντιλαμβάνει πως τόση ώρα μιλάει και προσπαθεί να πει σε κάποιον ότι πρέπει να αγοράσει αυτο το Kaiser :D

 

έχει πολλή πλάκα. θα το ξανα έκανα κάθε φορά :D :D

 

(ναι είμαι κολόπαιδο soo?) :D

 

θοδωρη δεν ειναι σωστο αυτο,ο ανθρωπος την δουλεια του κανει ;)

 

σκεψου να ηθελες πραγματικα να αγορασεις το καιζερ η οποιαδηποτε συσκευη,ποσο σημαντικη θα ηταν η βοηθεια του πωλητη που θα ηξερε να σου εξηγησει αρκετα πραγματα και να σου κανει την ζωη πιο ευκολη :)

 

εγω χαιρομαι να υπαρχουν τετοια ατομα που ξερουν την δουλεια τους καλα και εξυπηρετουν τον καταναλωτη.αντιθετως δεν αντεχω αυτους που ενω δεν ξερουν το παιζουν εξυπνοι...αυτοι ισως να θελουν τετοια αντιμετωπιση !

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγώ γενικά δεν κατάλαβα την κίνηση

 

ο άνθρωπος της HTC (που είναι εκεί από το πρωί μέχρι το βράδυ) ΕΦΤΙΑΞΕ την ROM;

έχει ευθύνη για το αν είναι καλή ή κακή και αν κάποιος άλλος φτιάχνει καλύτερη και εσύ την βρήκες και την έβαλες;

 

σόρρυ απλά δεν το πιάνω

 

αν θες μάλιστα μπορώ να σου εξηγήσω την έκφραση του... απλά κρύβει όσο καλύτερα μπορεί αυτά που σκέφτεται για σένα εκείνη την ώρα και είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να έχει την ευγένεια να μην τα πει (αντίθετα από σένα)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι χρήστες, μια και μιλάμε για cooked rom, για να ξεφύγουμε και λίγο από το τυχόν flame, θέλω να ρωτήσω:

 

1. Ρισκάρουμε σχετικά με την εγγύηση;

 

2. Τις επαφές με τα ελληνικά υπάρχει άλλος τρόπος να τις βρίσκουμε, όπως εμφανίζενται η Α-Β όταν παρατεταμένα πατάμε το κεντρικό κουμπί πάνω-κάτω ή αναγκαστικά πάμε σε γραφίδα;

 

3. Η εγκατεστημένη ελληνική έκδοση δεν είναι απόλυτα ελληνική αλλά απλά επικαλύπτει την γλώσσα, όπως πχ με την έκδοση Mac OS X στους Apple;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι χρήστες, μια και μιλάμε για cooked rom, για να ξεφύγουμε και λίγο από το τυχόν flame, θέλω να ρωτήσω:

 

1. Ρισκάρουμε σχετικά με την εγγύηση;

 

 

αμεσα ,αλλα δεν ειναι τπτ να το ξαναγυρισεις στην αρχικη του μορφη φλασαροντας την αρχικη ρομ της htc και να το πας στο service ;)

 

2. Τις επαφές με τα ελληνικά υπάρχει άλλος τρόπος να τις βρίσκουμε, όπως εμφανίζενται η Α-Β όταν παρατεταμένα πατάμε το κεντρικό κουμπί πάνω-κάτω ή αναγκαστικά πάμε σε γραφίδα;

 

εγω εχω απενεργοποιημενο το skin του τηλ οποτε ανοιγοντας το πληκτρολογιο και πατωντας τα πρωτα γραμματα της επαφης που θελω με παει αμεσα σε αυτην ;) ετσι δουλευα και τον τιτανα αλλα και τωρα το καιζερ.ειναι κατι που με βολευει αφανταστα ακομη και με ενα χερι :)

 

3. Η εγκατεστημένη ελληνική έκδοση δεν είναι απόλυτα ελληνική αλλά απλά επικαλύπτει την γλώσσα, όπως πχ με την έκδοση Mac OS X στους Apple;

 

ειναι μια εξτρα ρομ (extended η καπως ετσι μιας και το καιζερ δεν εχει extended rom οπως τα αλλα wm pdas)

που σου δινει την δυνατοτητα να εχεις μια 2η γλωσσα μετα την default αγγλικη,στο τηλεφωνο σου.

 

το μονο που καταφερνουν τα ελληνικα της ace, εκτος του να κανουν την ζωη πιο ευκολη σε χρηστες που δεν ξερουν καλα αγγλικα,ειναι να γονατιζουν το τηλ και να το κανουν αισθητα πιο αργο απο ενα με αγγλικη ρομ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

pos mporw na vlepw videakia apo to kanoniko youtube, kai oxi apo to m.youtoube.com ?

 

se ala ppc diavasa oti iparxei idi flash pou doulevei kai vlepeis kanonika videakia apo youtube. ine alithia?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το μονο που καταφερνουν τα ελληνικα της ace, εκτος του να κανουν την ζωη πιο ευκολη σε χρηστες που δεν ξερουν καλα αγγλικα,ειναι να γονατιζουν το τηλ και να το κανουν αισθητα πιο αργο απο ενα με αγγλικη ρομ ;)

Η HTC σου δίνει την δυνατότητα να το έχεις αγγλική γλώσσα στο λειτουργικό. Αυτό σημαίνει ότι αν κάποιος το γυρίσει στα αγγλικά θα έχει καλύτερη ταχύτητα;

 

Αυτό το HTC home είναι όντως βαρύ για το κινητό; Μου φάνηκε πολύ πιο γρήγορο το κινητό όταν το έβγαλα από το σήμερα;

 

Επίσης μεταξύ HTC home και spb plus τι προτιμάτε;

Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

pos mporw na vlepw videakia apo to kanoniko youtube, kai oxi apo to m.youtoube.com ?

 

se ala ppc diavasa oti iparxei idi flash pou doulevei kai vlepeis kanonika videakia apo youtube. ine alithia?

Αν υπάρχει flash player για ένα PPC θα υπάρχει player για όλα τα PPc

 

http://www.adobe.com/products/flashplayer_pocketpc/

Link to comment
Share on other sites

Η HTC σου δίνει την δυνατότητα να το έχεις αγγλική γλώσσα στο λειτουργικό. Αυτό σημαίνει ότι αν κάποιος το γυρίσει στα αγγλικά θα έχει καλύτερη ταχύτητα;

 

Αυτό το HTC home είναι όντως βαρύ για το κινητό; Μου φάνηκε πολύ πιο γρήγορο το κινητό όταν το έβγαλα από το σήμερα;

 

Επίσης μεταξύ HTC home και spb plus τι προτιμάτε;

 

Spb PLUS μακράν!

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

pos mporw na vlepw videakia apo to kanoniko youtube, kai oxi apo to m.youtoube.com ?

 

se ala ppc diavasa oti iparxei idi flash pou doulevei kai vlepeis kanonika videakia apo youtube. ine alithia?

 

κατεβασε το flashlite2.1 και εγκατεστησε το στην συσκευη σου και δοκιμασε το :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Η HTC σου δίνει την δυνατότητα να το έχεις αγγλική γλώσσα στο λειτουργικό. Αυτό σημαίνει ότι αν κάποιος το γυρίσει στα αγγλικά θα έχει καλύτερη ταχύτητα;

 

Αυτό το HTC home είναι όντως βαρύ για το κινητό; Μου φάνηκε πολύ πιο γρήγορο το κινητό όταν το έβγαλα από το σήμερα;

 

Επίσης μεταξύ HTC home και spb plus τι προτιμάτε;

 

ilauncher και τπτ αλλο :)

 

παραμετροποιησιμο με παρα πολλες επιλογες και πανω απο ολα??

 

παναλαφρο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλοι πιστεύεται ότι το HTC Home δεν είναι απλά λίγο αλλά και πολύ βαρύ;

 

λιγο ναι,βαρυ οχι ιδιαιτερα αλλα δεν βλεπω τον λογο να υπαρχει στο κινητο μου ;)

 

υπαρχουν πολλες αλλες εφαρμογες που κανουν τα ιδια πραγματα και πολλα ακομα περισσοτερα,που ειναι παραμετροποιησιμα και τα φτιαχνεις οπως εσενα σου αρεσει.αντιθετα με το htc home που αυτο ειναι και αν σου αρεσει :mad: και μου την δινουν αυτα τα πραγματα απο τις εταιρειες...δινεις μια εξυπνη ,κατα τα αλλα εφαρμογη, καντην και παραμετροποιησιμη....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λιγο ναι,βαρυ οχι ιδιαιτερα αλλα δεν βλεπω τον λογο να υπαρχει στο κινητο μου ;)

 

υπαρχουν πολλες αλλες εφαρμογες που κανουν τα ιδια πραγματα και πολλα ακομα περισσοτερα,που ειναι παραμετροποιησιμα και τα φτιαχνεις οπως εσενα σου αρεσει.αντιθετα με το htc home που αυτο ειναι και αν σου αρεσει :mad: και μου την δινουν αυτα τα πραγματα απο τις εταιρειες...δινεις μια εξυπνη ,κατα τα αλλα εφαρμογη, καντην και παραμετροποιησιμη....

 

 

Σωστος. Σαφως πιο εξυπνη ηταν η ιδεα της ΕΤΕΝ να δωσει το mobile shell με το Χ800 (αν και απο οτι βλεπω στην πραξη σε ενα Χ800 που τεσταρω τα εκανε λιγο... μανταρα σε αλλα θεματα)...

Link to comment
Share on other sites

Thanks ...

Κάτι ακόμη,

Ποίος είχα ρωτήσε και το εξείς: "Η HTC σου δίνει την δυνατότητα να το έχεις αγγλική γλώσσα στο λειτουργικό. Αυτό σημαίνει ότι αν κάποιος το γυρίσει στα αγγλικά θα έχει καλύτερη ταχύτητα;"

Link to comment
Share on other sites

Thanks ...

Κάτι ακόμη,

Ποίος είχα ρωτήσε και το εξείς: "Η HTC σου δίνει την δυνατότητα να το έχεις αγγλική γλώσσα στο λειτουργικό. Αυτό σημαίνει ότι αν κάποιος το γυρίσει στα αγγλικά θα έχει καλύτερη ταχύτητα;"

 

δεν το ξερω αυτο μιας και το δικο μου ειναι αγορασμενο απο αγγλια και δεν ειχε καθολου ελληνικα μεσα ωστε να το δω στο καιζερ.

 

απο αναφορες αλλων παιδιων,δεν πρεπει να εχει διαφορα...:O

 

βαλε μια αλλη ρομ να δεις την υγεια σου :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπλέξω με άλλες rom!

 

δεν νομιζω οτι ""μπλεκεις "" με αλλες ρομ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το flashlite2.1 και εγκατεστησε το στην συσκευη σου και δοκιμασε το :)

 

ara lipon einai veveo 100% oti mporoun ta windows mobile kinita na pezoun videos apo to kanoniko youtube?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ara lipon einai veveo 100% oti mporoun ta windows mobile kinita na pezoun videos apo to kanoniko youtube?

 

 

δεν ξερω φιλε μου σιγουρα..ποτε δεν με ενοιαξε να δω βιντεο απο εκει μεσω του τηλ μου :)

 

δεν χανεις τπτ να το δοκιμασεις ομως ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!μολις εβαλα παιδια την ρομ του helmi!πραγματικα καμια σχεση με την ελληνικη που ειχα!εχω ομως καποια προβληματα που για μενα ειναι αρκετα σοβαρα!εγκατεστησα κανονικα το aekmap για ελληνικα στο πληκτρολογιο ,εβαλα και το τεξτ για greek sms αλλα εχω το εξης προβλημα!1)δεν μου γραφει με μικρα ελληνικα γραμματα οσο και αν παταω το caps!και 2)οταν στελνω ενα mail με ελληνικους χαρακτηρες καποιους τους βγαζει ερωτηματικα ,ενω πριν μετην ελληνικη δεν το κανε!εχετε καποια λυση σε αυτα τα προβλημτα γιατι τα ελληνικα σε mail μου ειναι απαραιτητα!(φοβερη δουλεια απο τον helmi,στο artemis περιμεναμε 1 χρονο για να δουμε τοσο αξιολογη ρομ.μπραβο του)
Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...