Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού νόμιζα πως δεν παίζει flash η beta..:blink:

Αυτός είναι κι ο λόγος που δεν τον έβαλα ακόμα.. όπως και το γεγονός πως δεν ρεντάρει το κείμενο σε κατάσταση ζουμ στο εύρος της οθόνης..ή το κάνει κι αυτό?..:blink:

 

Δημητρη για ξανατσεκαρε το.δεν ξερω αν εχει φουλ υποστηριξη φλας αλλα τα animation τα επαιζε στις σελιδες που τον δοκιμασα :)

 

Δημητρη ειναι σταθερος ο opera στο λινκ σου για να τον εχω για βασικο μου browser? Για να τον εγκαταστησω πρεπει πρωτα να αφαιρεσω τον 8.65 που εχω τωρα μεσα?

 

Αποστολη ελαφρυ δεν μπορεις να τον πεις αλλα ουτε και πολυ βαρυ ;)

αλλα μου αρεσει για τα εργαλεια που εχει και το interface του like iphone :)

 

δοκιμαστε το δεν χανετε κατι.γινεται unistall κανονικα μετα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δημητρη για ξανατσεκαρε το.δεν ξερω αν εχει φουλ υποστηριξη φλας αλλα τα animation τα επαιζε στις σελιδες που τον δοκιμασα :)

 

Αν έβλεπες myphone τα περισσότερα banners είναι gif animations. Έτσι την είχα πατήσει κι εγώ με τον Netfront και νόμιζα πως έπαιζε flash αλλά μετά το ήπια το τσαγάκι.. Δεν μου απάντησες Δημητράκη αν το 9.33 προσαρμόζει το κείμενο στο φάρδος της οθόνης όπως κάνει και ο operamini.. πολύ βασικό νομίζω.. είναι σπαστικό να είσαι πέρα δώθε με τη γραφίδα για να διαβάσεις μία παράγραφο..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

σωστος αυτο το ξεχασα :)

 

α και που σαι wizeman :rolleyes:

 

φτιαξε και καμια lite ρομ :worry::worry::D:D

 

Άσε man έχω πήξει με την κ*λοεξεταστική... θα παίξει νέα ρομ μετά από 2-3 weeks :cry:

Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena provlima..

 

exw parei to kaizer apo kipro alla den exei greek language mono

pws tha ginei na valw ta ellinika??? voithia,,!

 

Ορίστε παρακαλώ..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

To Picsel κυκλοφορεί; Δεν βρήκα τίποτα σχετικό στο site

Picsel Browser 1.0.5

Υπάρχει και ο 1,2 αλλά δεν υποστηρίζει ελληνικά..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Αν έβλεπες myphone τα περισσότερα banners είναι gif animations. Έτσι την είχα πατήσει κι εγώ με τον Netfront και νόμιζα πως έπαιζε flash αλλά μετά το ήπια το τσαγάκι.. Δεν μου απάντησες Δημητράκη αν το 9.33 προσαρμόζει το κείμενο στο φάρδος της οθόνης όπως κάνει και ο operamini.. πολύ βασικό νομίζω.. είναι σπαστικό να είσαι πέρα δώθε με τη γραφίδα για να διαβάσεις μία παράγραφο..

 

εχει επιλογη δημητρη ""fit to screen"";)

 

οσο για τα πιθανα gif :O λες??:blink::blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω ποιά έκδοση HTC Home έχει το Kaiser ή ποιά έκδοση του flash player;

 

Για την έκδοση του HTC home δεν ξέρω, για την έκδοση του flash είναι αυτή που θα έχεις εγκαταστήσει εσύ από την Adobe.. (το κάιζερ δεν έχει flash installed)..

 

Πάρε από εδώ την τελευταία έκδοση του flash player όπως και τον καλύτερο standalone flash player που έχω βρεί (Bryht Flash Player), μαζί με μερικά επεισοδιάκια της Pucca για να περνάει η ώρα..:lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

εχει επιλογη δημητρη ""fit to screen"";)

 

To "fit to screen" mode είναι για το desktop περιβάλλον με τo zoom ή σου προσαρμόζει όλο το site χωρίς μπάρες κύλισης?.. Να μου πεις πολλά ρωτάω, γιατί δεν το βάζω?.. Άσε.. Παραδίδω κάτι δουλειές αύριο πρωί και θα ξεμυαλιστώ με το καιζεράκι..:hypno:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

To "fit to screen" mode είναι για το desktop περιβάλλον με τo zoom ή σου προσαρμόζει όλο το site χωρίς μπάρες κύλισης?.. Να μου πεις πολλά ρωτάω, γιατί δεν το βάζω?.. Άσε.. Παραδίδω κάτι δουλειές αύριο πρωί και θα ξεμυαλιστώ με το καιζεράκι..:hypno:

Γιατί παιδεύεσαι;

 

Full backup --> βγάλ' του τα μάτια στις δοκιμές --> Full restore!

 

ή εναλλακτικά το δοκιμάζεις στον Microsoft Mobile Device Emulator στο PC, οπότε δεν πειράζεις καθόλου το Kaiser.

 

Έτσι το κρατάς πάντα καθαρό χωρίς να αφήνεις πίσω βρωμιές από uninstallations... Ξέρω, είμαι παρανοϊκός αλλά τι να κάνω... Είναι αρρώστια αθεράπευτη...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

To "fit to screen" mode είναι για το desktop περιβάλλον με τo zoom ή σου προσαρμόζει όλο το site χωρίς μπάρες κύλισης?

 

Το fit screen είναι για να βάλει όλη την σελίδα να φαίνεται χωρίς μπάρες κίλησης. Κάνει wrapping δηλαδή. Κάνει όλη τη σελίδα σαν μια στήλη δηλαδή και δουλεύεις μόνο πάνω κάτω. Οπότε δεν έχεις πλέον zoomin zoomout. Σαν το fit screen του 8.65

 

Οσο για το flash αυτό που διάβασα στις ανακοινώσεις ειναι ότι θα υποστηρίζει flash (δεν ξέρω αν το κάνει η 9.33 ή 9.5 beta) αλλά θα πρέπει να βρει στο μηχάνημα εγκατεστημένο flash. Δεν θα εγκαθιστά ο Opera κάτι για flash

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

HTC Imageon Chipset Issue: Reactive Statement

 

Remember that HTC video driver issue we've discussed a few times here over the past month or two? Here's another response on the issue from HTC - and this one seems fairly definitive.

 

"Some of our top engineers have investigated video performance on our devices and have discovered a fix that they claim will dramatically improve performance for common on-screen tasks like scrolling and the like. Their fix would help most of our recent touch-screen products including the Touch family of devices and TYTN II / Tilt, Mogul / XV6900. The update is in testing and we hope to release it soon.

 

However this fix is not a new video driver to utilize hardware acceleration; it is a software optimization ...

 

Από:

http://www.pocketpcthoughts.com/index.php?action=expand,58508

 

Ευχάριστα νέα. Εστω και σαν software optimization αν έχει μεγάλη βελτίωση :)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα

 

Opera 9.5 is here! Exclusive demonstration.

http://msmobiles.com/news.php/7141.html

 

It has not been commercially released yet. However, the developer has recently made the browser available to carriers for implementation

 

Αυτό σημαίνει ότι είναι σχεδόν έτοιμος αν όχι εντελώς. Εκτός και αν οι carriers κάνουν απλώς testing και πάρουν και αυτοί αργότερα τελική έκδοση.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

:clap::clap:

Τα καλύτερα νέα που άκουσα τον τελευταίο καιρό.. Thanx highway.. Θυμήσου να έρθεις για ποδαρικό την πρωτοχρονιά σπίτι..

 

Δεν μας ενδιαφέρει αν είναι software ή hardware λύση, στην πραγματικότητα κανείς ακόμα δεν ξέρει αν τίθεται καν θέμα driver ακόμα και στους xda, γι'αυτό μην το βλέπετε σαν πρόχειρη λύση.. Στο κάτω κάτω, Opera 9.3 και Netfront παίζουν σαν μέλι σε σχέση με τον ΙExplorer χωρίς κάποιον driver κι αυτό λέει πολλά..

 

Άντε μέσα στον Μάρτιο το καιζεράκι μας θα είναι καινούργιο πάλι..

Thanx HTC.. Έστω και ανορθόδοξα μας κρατάς χαρούμενους για πολύ καιρό με ένα μηχανάκι.. (κάνουμε και οικονομία..;):lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα

 

Opera 9.5 is here! Exclusive demonstration.

http://msmobiles.com/news.php/7141.html

 

It has not been commercially released yet. However, the developer has recently made the browser available to carriers for implementation

 

Αυτό σημαίνει ότι είναι σχεδόν έτοιμος αν όχι εντελώς. Εκτός και αν οι carriers κάνουν απλώς testing και πάρουν και αυτοί αργότερα τελική έκδοση.

 

Καλά τι γίνεται πρωί-πρωί.. Διπλές χαρές..!? Φεύγω για τζόκερ.. Τετάρτη δεν είναι σήμερα?..:lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι γίνεται πρωί-πρωί.. Διπλές χαρές..!? Φεύγω για τζόκερ.. Τετάρτη δεν είναι σήμερα?..:lol:

 

Βλέποντας το video λέει για κυκλοφορία Μάιο-Ιούνιο.

Σίγουρα όμως κάτι θα κυκλοφορεί και πιο πριν ε? ;)

 

Αλλά ένα με προβληματίζει με τον Opera. Με το αυτόματο zoomIn που κάνει ίσως πάλι χρειάζεται να πηγαίνω δεξιά αριστερά με τo scrool bar για να διαβάζω. Π.χ. θέλω να διαβάσω μια στήλη η οποία είναι κάπως φαρδιά. Αν κάνω zoomIn και μου δείχνει τα 2/3 της στήλης τι γίνεται? Θα είμαι δεξιά αριστερά όλη την ώρα? και μετά κάτω και πάλι δεξια αριστερα? Είναι εντελώς άβολο. :confused::confused::confused: (Εννοείται ότι αν έκανα zoom μόνο στην στήλη θα μπορούσε να διαβαστεί και δεν θα ήταν ψείρες)

 

Με τον Picsel που πόσταρες tranaee κάνεις zoom όσο θέλεις και βάζεις όλη την στήλη να φαίνεται και μετά πατάς μόνο το κάτω και διαβάζεις γρήγορα.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Αλλά ένα με προβληματίζει με τον Opera. Με το αυτόματο zoomIn που κάνει ίσως πάλι χρειάζεται να πηγαίνω δεξιά αριστερά με τo scrool bar για να διαβάζω..

 

Λένε πως το column rendering θα υποστηρίζεται από το 9.5.. Μακάρι:luck: Πάντως ο Operamini είναι ο πιο ελαφρύς και ο πιο θαυματουργός μέχρι τώρα.. και zoom και column rendering..

 

edit: Τον έβαλα τον opera 9.33.. Πραγματικά οι μεγάλοι παράγραφοι είναι σπαστικοί αλλά να έχουμε κάτι να περιμένουμε με τη full release..

Λοιπόν τώρα.. Επειδή η beta έχει την κακιά συνήθεια και εγκαθιστά τα πάντα σχεδόν στην μνήμη του τηλ. και όχι στην κάρτα, κι ας το κάνατε install εκεί, πληκτρολογήστε οpera:config στο address bar και στη συνέχεια σκρολάρετε κάτω μέχρι να βρείτε το user prefs.

Εκεί αλλάξτε τα Cache Directory4 και κάτω-κάτω το Temporary Download Directory σε κάποιο φάκελο στην κάρτα σας και μη ξεχάσετε να κάνετε save λίγο πιο κάτω πάλι..

Επανακινείστε το Opera και όλα τα προσωρινά και το cache θα σώζονται στην καρτούλα σας..;)

Πάντως m.youtube και CorePlayer συνεργάζονται μια χαρά και ναι τρέχει flash αλλά νομίζω πως όταν πρόκειται για flashmenus δεν δουλεύουν τα κουμπάκια..

 

Άντε, μέχρι το 9.5 καλά θα περάσουμε πάλι..:)

 

double-edit: Προσπάθησε να ποστάρει κανείς στο myphone? Απίστευτα βαριά και αργή αίσθηση.. Σύν το άβολο πως δεν βλέπεις τι γράφεις μετά από 5 λέξεις.. Νομίζεις πως τρέχεις desktop εφαρμογή στο kaizer.. To Operamini παίρνει κεφάλια εδώ νομίζω..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΕΛΝΩ ΜΗΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ??

 

φιλε μου δωσε μας καποιες πληροφοριες για να ξερουμε πχ τι ρομ,ραδιο κλπ εχει το τηλεφωνο σου, για να σκεφτουμε τι μπορει να φταιει ;)

 

δεν μπορουμε να βοηθησουμε ετσι :)

 

edit

 

μην γραφεις με κεφαλαια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δωσε μας καποιες πληροφοριες για να ξερουμε πχ τι ρομ,ραδιο κλπ εχει το τηλεφωνο σου, για να σκεφτουμε τι μπορει να φταιει ;)

 

δεν μπορουμε να βοηθησουμε ετσι :)

 

edit

 

μην γραφεις με κεφαλαια :)

 

εχω ραδιο 1.27.12.32 κ ρομ panosha_strada2

αλλα κ σε αλλες ρομ μου το εχει κανει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

:clap::clap:

Τα καλύτερα νέα που άκουσα τον τελευταίο καιρό.. Thanx highway.. Θυμήσου να έρθεις για ποδαρικό την πρωτοχρονιά σπίτι..

 

Δεν μας ενδιαφέρει αν είναι software ή hardware λύση, στην πραγματικότητα κανείς ακόμα δεν ξέρει αν τίθεται καν θέμα driver ακόμα και στους xda, γι'αυτό μην το βλέπετε σαν πρόχειρη λύση.. Στο κάτω κάτω, Opera 9.3 και Netfront παίζουν σαν μέλι σε σχέση με τον ΙExplorer χωρίς κάποιον driver κι αυτό λέει πολλά..

 

Άντε μέσα στον Μάρτιο το καιζεράκι μας θα είναι καινούργιο πάλι..

Thanx HTC.. Έστω και ανορθόδοξα μας κρατάς χαρούμενους για πολύ καιρό με ένα μηχανάκι.. (κάνουμε και οικονομία..;):lol:

Και μια μεταφραση που δειχνει παιδια να μη περιμενουμε και παρα πολλα απο αυτο... Ας μη βιαζομαστε να χαιρομαστε... "Μερικοι απο τους κορυφαιους μηχανικους μας εχουν ερευνησει βιντεο σχετικα με τις επιδοσεις μας για τις συσκευες μας και εχουν ανακαλυψει μια ενημερωση κωδικα που ισχυριζονται οτι θα βελτιωσει σημαντικα τις επιδοσεις για το κοινο που εμφανιζονται στην οθονη, οπως και πηγαινοντας προς τα καθηκοντα και τα παρομοια. καθοριζουν αυτοι πως θα μας βοηθησει σε πιο προσφατα touch-screen προιοντα, συμπεριλαμβανομενων των (Αφης) της οικογενειας των συσκευων και TYTN ΙΙ / Tilt, Mogul / XV6900. Η ενημερωση ειναι σε δοκιμαστικο σταδιο και ελπιζουμε να κυκλοφορησουν συντομα. Ωστοσο, αυτη η ενημερωση κωδικα δεν ειναι ενα νεο προγραμμα οδηγησης οθονης για αξιοποιηση υλικου · προκειται για ενα λογισμικο βελτιστοποιησης. Βιντεο οδηγοι ειναι ενα πολυ πιο πολυπλοκο ζητημα που αφορα τις επιχειρησεις και οχι μονο τους μηχανικους της HTC απο μονους τους. Δεν θελουμε να οδηγησει σε κανεναν να πιστευει οτι θα πρεπει να αναμενουμε αυτες. " Για να εξηγησω γιατι δεν εχουμε την απαλλαγη της οθονης αντι της βελτιστοποιησης Σας προσφερω την επισημη δηλωση μας ... "

 

"HTC DOES σχεδιαζουν να προσφερουν τις αναβαθμισεις λογισμικου που θα αυξησει τη δυνατοτητα της λειτουργικοτητας, πανω απο την ατμοσφαιρα και αλλες ασυρματες ταχυτητες αξεσουαρ για ορισμενα απο τα τηλεφωνα που κριτικαρουν, αλλα δεν αναμενουμε συμπεριλαμβανομενων τυχον προσθετη στηριξη για την επιταχυνση βιντεο θεματα που αναφερονται απο καταγγελιες πελατων. ειναι σημαντικο για τους πελατες να κατανοησουν οτι η εισοδος σε αυτην τη λειτουργια της αγορας δεν ειναι τετριμμενη, και οι οδηγοι απαιτουν εκτενη ενημερωση και την αναπτυξη λογισμικου και πολυ χρονο.

 

η HTC θα αξιοποιησει μια επιταχυνση υλικου βιντεο, οπως το ATI Imageon σε πολλα επερχομενα νεα προιοντα. Οι χρηστες μας εχουν καταστησει σαφες οτι αναμενουν αυτα τα προιοντα μας για να προσφερουμε μια βελτιωμενη οπτικη εμπειρια, και το εχουμε συμπεριλαβει αυτη την ανατροφοδοτηση σε σχεδιασμο και αναπτυξη μελλοντικων προιοντων. Για την αντιμετωπιση των HTC ερωτηματων σχετικα με την τρεχουσα ΜΔΚ 7xxx συσκευες, ειναι σημαντικο να διαπιστωθει οτι το chipset σαν μια MSM7xxx ειναι μια πλατφορμα με ενα τεραστιο πληθος των χαρακτηριστικων που επιτρεπουν μια ευρεια γκαμα συσκευων, με τις ποικιλες λειτουργιες. Ειναι κοινο οτι οι συσκευες που ειναι χτισμενες σε πλατφορμες οπως η Qualcomm δεν θα επιτρεπουν σε καθε γνωρισμα αυτη τη λειτουργια. Οι χρηστες μας εχουν καταστησει σαφες οτι αναμενουν αυτα τα προιοντα μας για να προσφερουμε μια βελτιωμενη οπτικη εμπειρια, και το εχουμε συμπεριλαβει αυτη την ανατροφοδοτηση σε σχεδιασμο και αναπτυξη μελλοντικων προιοντων. Για την αντιμετωπιση των HTC ερωτηματων σχετικα με την τρεχουσα ΜΔΚ 7xxx συσκευες, ειναι σημαντικο να διαπιστωθει οτι το chipset σαν μια MSM7xxx ειναι μια πλατφορμα με ενα τεραστιο πληθος των χαρακτηριστικων που επιτρεπουν μια ευρεια γκαμα συσκευων, με τις ποικιλες λειτουργιες. Ειναι κοινο οτι συσκευες που ειναι χτισμενες σε πλατφορμες οπως η Qualcomm δεν θα επιτρεπουν σε καθε γνωρισμα αυτη τη λειτουργια. Εκτος απο το να διασφαλισει το απαιτουμενο υλικο που ειναι παρον, η αποδεσμευση των εκτεταμενων δυνατοτητων chipsets οπως το ΜΔΚ 7xxx απαιτει εις βαθος και χρονοβορες αναπτυξης λογισμικου, πολυπλοκες διαπραγματευσεις για τη χορηγηση αδειων, το δυναμικο της πνευματικης ιδιοκτησιας των διαπραγματευσεων, προσθεση τελων χορηγησης αδειων, και, στην περιπτωση των συσκευων που πωλουνται μεσω των χειριστων, η επιθυμια του φορεα να συμπεριλαβουν τις προσθετες λειτουργιες. " Να κανουν μια τεκμηριωμενη αποφαση για την οποια ποια χειροσυσκευη που τους ταιριαζει καλυτερα, οι καταναλωτες θα πρεπει να εξετασουνε τις προδιαγραφες των προιοντων η ιδιοι αντι να χρησιμοποιουν το chipset υποκειμενικα και να καθοριζουν ποιες προδιαγραφες του προιοντος θα μπορουσε ενδεχομενως να γινουν. "

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τον λόγο αλλά έχει σταματήσει να λειτουργεί η φωνητική κλήση του Cyberon Voice Commander από το κουμπί του bluetooth. Το πατάς και δεν κάνει τίποτα πλέον ενώ αν πατήσεις το αντίστοιχο του Kaiser δεχεται κανονικά την φωνητική κλήση. Κάποια εγκατάσταση μάλλον το επηρέασε (το bluetooth fix ίσως) αλλά θέλω να αποφύγω το hard reset. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω τον λόγο αλλά έχει σταματήσει να λειτουργεί η φωνητική κλήση του Cyberon Voice Commander από το κουμπί του bluetooth. Το πατάς και δεν κάνει τίποτα πλέον ενώ αν πατήσεις το αντίστοιχο του Kaiser δεχεται κανονικά την φωνητική κλήση. Κάποια εγκατάσταση μάλλον το επηρέασε (το bluetooth fix ίσως) αλλά θέλω να αποφύγω το hard reset. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...