Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος να μου εξηγήσει γιατί κάποια στιγμή μου έβγαλε διπλή την ένδειξη “Διαχείριση Αρχείων” ( δηλ. έβλεπα Διαχείριση Αρχείων και Διαχείριση Αρχείων[1]), συν το γεγονός ότι μου το είχε και στα Αγγλικά;;; Μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι άλλαξα κάποια στιγμή τη γλώσσα στα Αγγλικά και μετά το ξαναγύρισα στα Ελληνικά;;;
クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κάποιος να μου εξηγήσει γιατί κάποια στιγμή μου έβγαλε διπλή την ένδειξη “Διαχείριση Αρχείων” ( δηλ. έβλεπα Διαχείριση Αρχείων και Διαχείριση Αρχείων[1]), συν το γεγονός ότι μου το είχε και στα Αγγλικά;;; Μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι άλλαξα κάποια στιγμή τη γλώσσα στα Αγγλικά και μετά το ξαναγύρισα στα Ελληνικά;;;
Δέν μπορώ να σου απαντήσω γενικά και με σιγουριά αλλά αυτό εμένα μου το έκανε όταν έκανα restore από ένα backup μέσω του sprite backup. Τώρα τί φταίει ακριβώς δέν ξέρω
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

re paidia kserei kanenas pou mporw na vrw gia to kaizer mou ena ellhnoaggliko leksiko???

an nai as mou pei kapoios!

mporei na to ksanaeipate alla den eixa xrono na psaksw kai to xreiazomai amesa!!!

 

euxaristw prokatavolika!

 

SlovoED 2005 ver 6.15. Μην βάλεις έκδοση 2005 και πριν, δημιουργεί πρόβλημα.

Έχεις PM

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, ένα πραγματικά υπέροχο πρόγραμμα για το Kaiser. Ονομάζεται FFF (Finger-Friendly Friends) και θα το βρείτε στην διεύθυνση http://www.jotto.no/fff/

Εμφανίζει τις επαφές σας με έναν υπέροχο τρόπο (και με ένα πολύ έξυπνο και ακριβές πληκτρολόγιο) όπως επίσης στέλνει την θέση σας με χρήση του GPS με SMS - MMS ή e-mail.

 

Για το ελληνικό πληκτρολόγιο παραθέτω το αρχείο greek.keyboard (μέσα στο greek.zip) το οποίο πρέπει να αντιγραφεί στον φάκελο Keyboardlayouts του FFF: "Program Files\Finger-Friendly Friends\Keyboardlayouts\".

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για να δουλέψει το ελληνικό πληκτρολόγιο, θα πρέπει να έχετε τα regional settings στα ελληνικά (μέχρι την επόμενη έκδοση του προγράμματος η οποία θα υποστηρίζει UNICODE πληκτρολόγια)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & καλή χρονία σε όλους

Άγορασα πρόσφατα το tytn II και μετα απο διάβασμα 189 σελίδων δεν θυμάμαι αν εχει απαντηθεί το αν μπορούμε να αυξήσουμε με καποιο τρόπο την ένταση του ringtone!Tέλος θέλω να πω ενα ευχαριστώ σε ολους για τις οδηγίες - συμβούλες σας , σε εμένα τουλάχιστον ήταν πολυ χρήσιμες

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από Christav

Γνωρίζει κάποιος να μου εξηγήσει γιατί κάποια στιγμή μου έβγαλε διπλή την ένδειξη “Διαχείριση Αρχείων” ( δηλ. έβλεπα Διαχείριση Αρχείων και Διαχείριση Αρχείων[1]), συν το γεγονός ότι μου το είχε και στα Αγγλικά;;; Μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι άλλαξα κάποια στιγμή τη γλώσσα στα Αγγλικά και μετά το ξαναγύρισα στα Ελληνικά;;;

Δέν μπορώ να σου απαντήσω γενικά και με σιγουριά αλλά αυτό εμένα μου το έκανε όταν έκανα restore από ένα backup μέσω του sprite backup. Τώρα τί φταίει ακριβώς δέν ξέρω

 

Η αλήθεια είναι ότι μόλις είχα κάνει backup μέσω του sprite backup ( δεν έκανα restore όμως) και μάλλον αυτό δημιουργεί το πρόβλημα. Υπάρχει καμιά λύση για αυτό;;;

Σ’ ευχαριστώ athadef21!!!

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας κ καλη χρονια!!

καλο, χρυσο το καιε αλλα εγω ακομα ντεστινατορ δεν εχω!! δεν μπορω με τιποτα να καταλαβω τι φταιει

τα κανω ολα οπως λετε. Εμφανιζεται στ προγραμματα αλλα δεν ανοιγει καθολου, λες κ δεν υπαρχει.

 

Να βαλω το 7?

 

Μαργαρίτα προσπάθησε να το τρέξεις κατευθείαν από την κάρτα, μπορεί να μην έχει γίνει σωστά η συντόμευση. Πήγαινε δηλαδή στο storage card/destinatorapps/destinator και κάνε κλικ στο destinator αρχείο να δούμε τι θα γίνει..

 

Το 7 χρησιμοποιώ εγώ μου δουλεύει τέλεια..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις απορίες μου για το Destinator 7, τελικά βρήκα άκρη μέσω Google. Παραθέτω τις απαντήσεις παρακάτω γι' αυτούς που μπορεί να ψάχνονται με το ίδιο θέμα.

 

 

Η μόνη διαφορά είναι στην απεικόνιση των ονομάτων των οδών (greeklish ή Ελληνικά). Η έκδοση E βολεύει γι αυτούς που προτιμούν το Destinator με το Αγγλικό μενού. Γι' αυτούς που τα θέλουν όλα Ελληνικά χρειάζονται μόνο την έκδοση U.

 

 

Τα αρχεία αυτά περιέχουν πληροφορίες για την αποφυγή διαδρομών με διόδια, Αττική οδό, δακτύλιο, εθνικές οδούς κ.τ.λ. Πολύ χρήσιμο! Τα αρχεία αυτά τοποθετούνται στο φάκελο \DestinatorApps\Destinator\UserData\ForLinks ή στον αντίστοιχο φάκελο στη Storage Card. Θα το καταλάβετε ότι όλα είναι ΟΚ αν δείτε τις σχετικές επιλογές στο μενού Διαδρομή/Αποφυγή Δρόμων.

 

Συγχαρητήρια, άψογος poster.. αφού κανένας μας δεν απάντησε απαντήθηκες μόνος σου και ανέβασες την πληροφορία στο thread..:up:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι κι εγώ ένας ακόμα (ευτυχής) κάτοχος του καιζερ. :) Το κινητό είναι πολύ όμορφο και με δυσκολία σταμάτησα να το σκαλίζω όταν το πρωτοπιασα. :) Ένα μόνο πράγμα με προβλημάτισε και θα ήθελα να σας ρωτήσω. Όταν το πληκτρολόγιο είναι κλειστό, το πάνω μέρος της συσκευής κάπως παίζει και δεν είναι σφικτά δεμένο με το πληκτρολόγιο, όχι τόσο ώστε να πω ότι με ενοχλεί απλά αναρωτιέμαι αν είναι φυσιολογικό και μήπως αυτό δημιουργήσει προβλήματα στο μέλλον (σκόνες, να χαλαρώσει ακόμα περισσότερο κλπ.) :confused:
Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι κι εγώ ένας ακόμα (ευτυχής) κάτοχος του καιζερ. :) Το κινητό είναι πολύ όμορφο και με δυσκολία σταμάτησα να το σκαλίζω όταν το πρωτοπιασα. :) Ένα μόνο πράγμα με προβλημάτισε και θα ήθελα να σας ρωτήσω. Όταν το πληκτρολόγιο είναι κλειστό, το πάνω μέρος της συσκευής κάπως παίζει και δεν είναι σφικτά δεμένο με το πληκτρολόγιο, όχι τόσο ώστε να πω ότι με ενοχλεί απλά αναρωτιέμαι αν είναι φυσιολογικό και μήπως αυτό δημιουργήσει προβλήματα στο μέλλον (σκόνες, να χαλαρώσει ακόμα περισσότερο κλπ.) :confused:

 

Φίλε Stratilati καλορίζικο. Συμβαίνει ακριβώς το ίδιο και σε μένα!!! Προφανώς δεν είναι κάτι ανησυχητικό. :)

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, ένα πραγματικά υπέροχο πρόγραμμα για το Kaiser. Ονομάζεται FFF (Finger-Friendly Friends) και θα το βρείτε στην διεύθυνση http://www.jotto.no/fff/

Εμφανίζει τις επαφές σας με έναν υπέροχο τρόπο (και με ένα πολύ έξυπνο και ακριβές πληκτρολόγιο) όπως επίσης στέλνει την θέση σας με χρήση του GPS με SMS - MMS ή e-mail.

 

Για το ελληνικό πληκτρολόγιο παραθέτω το αρχείο το οποίο πρέπει να αντιγραφεί στον φάκελο του FFF.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για να δουλέψει το ελληνικό πληκτρολόγιο, θα πρέπει να έχετε τα regional settings στα ελληνικά (μέχρι την επόμενη έκδοση του προγράμματος η οποία θα υποστηρίζει UNICODE πληκτρολόγια)

 

Απο οτι καταλαβαίνω, δεν θα πρέπει να έχουμε καμία επαφή που να είναι με λατινικούς χαρακτήρες για να μας βγάζει όλα τα ελληνικά γράμματα στο Keyboard του.

Σωστά;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας για το πληκτολόγιο του Kaiser.

Είστε ικανοποιημένοι με την χρήση του όσον αφορά την διάταξη, το μέγεθος των πληκτρών και γενικώς την αίσθησή του κατά την πληκτρολόγηση;

Π.χ. σε σχετικά γρήγορη πληκτρολόγηση γράφετε χωρίς προβλήματα ή πατιούνται ταυτόχρονα 2 πλήκτα ή δεν πατιέται κάποιο που και που κλπ;

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι το πληκτρολόγιο του. απολύτως κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας για το πληκτολόγιο του Kaiser.

Είστε ικανοποιημένοι με την χρήση του όσον αφορά την διάταξη, το μέγεθος των πληκτρών και γενικώς την αίσθησή του κατά την πληκτρολόγηση;

Π.χ. σε σχετικά γρήγορη πληκτρολόγηση γράφετε χωρίς προβλήματα ή πατιούνται ταυτόχρονα 2 πλήκτα ή δεν πατιέται κάποιο που και που κλπ;

 

Το πληκτρολόγιο θεωρώ οτι είναι ΑΡΙΣΤΟ

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβαίνω, δεν θα πρέπει να έχουμε καμία επαφή που να είναι με λατινικούς χαρακτήρες για να μας βγάζει όλα τα ελληνικά γράμματα στο Keyboard του.

Σωστά;

 

Όχι, απλά πρέπει να αντιγράψεις το συνημμένο αρχείο στον φάκελο του FFF και να το επιλέξεις απο το Menu -> Settings -> Keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά πρέπει να αντιγράψεις το συνημμένο αρχείο στον φάκελο του FFF και να το επιλέξεις απο το Menu -> Settings -> Keyboard.

 

Αυτό έχω κάνει, αλλά μου βγάζει επιλογές μόνο τα : Default, Ferman, French.

Το αρχείο greek.zip, είναι 1ΚΒ , σωστά;

Το έχω κάνει copy (και δεύτερη φορά) μέσα στον φάκελο του fff, όχι στον υποφάκελο "Keyboardlayouts" (αν και το δοκίμασα και αυτό. Το Regional settings είναι στο Greek.

Τι δεν κάνω σωστά;;;

Στο Keyboard, μου βγάζει αγγλικά γράμματα, και κάτω δεξιά, 2-3 ελληνικά "ο", "ύ", "θ". Αυτά... μόνο :wacko:

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει, αλλά μου βγάζει επιλογές μόνο τα : Default, Ferman, French.

Το αρχείο greek.zip, είναι 1ΚΒ , σωστά;

Το έχω κάνει copy (και δεύτερη φορά) μέσα στον φάκελο του fff, όχι στον υποφάκελο "Keyboardlayouts" (αν και το δοκίμασα και αυτό. Το Regional settings είναι στο Greek.

Τι δεν κάνω σωστά;;;

Στο Keyboard, μου βγάζει αγγλικά γράμματα, και κάτω δεξιά, 2-3 ελληνικά "ο", "ύ", "θ". Αυτά... μόνο :wacko:

 

 

Έφτιαξα ένα νέο Greek keyboard γιατί το Greek.zip δεν κάνει τίποτα...

 

http://rapidshare.com/files/81745877/greek.keyboard.html

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει, αλλά μου βγάζει επιλογές μόνο τα : Default, Ferman, French.

Το αρχείο greek.zip, είναι 1ΚΒ , σωστά;

Το έχω κάνει copy (και δεύτερη φορά) μέσα στον φάκελο του fff, όχι στον υποφάκελο "Keyboardlayouts" (αν και το δοκίμασα και αυτό. Το Regional settings είναι στο Greek.

Τι δεν κάνω σωστά;;;

Στο Keyboard, μου βγάζει αγγλικά γράμματα, και κάτω δεξιά, 2-3 ελληνικά "ο", "ύ", "θ". Αυτά... μόνο :wacko:

 

Δικό μου λάθος..

Πρέπει να είναι στον υποφάκελο "Keyboardlayouts". Όχι όμως ολόκληρο το Greek.zip.. Μεσα στο zip υπάρχει το greek.keyboard (απλά δεν μπορούσα να ανεβάσω στο forum αρχείο με κατάληξη .keyboard και έτσι το συμπίεσα).

 

Το αρχείο που ανέβασες είναι εν μέρη σωστό, αλλα λείπουν οι χαρακτήρες με τους τόνους.

Link to comment
Share on other sites

Δικό μου λάθος..

Πρέπει να είναι στον υποφάκελο "Keyboardlayouts". Όχι όμως ολόκληρο το Greek.zip.. Μεσα στο zip υπάρχει το greek.keyboard (απλά δεν μπορούσα να ανεβάσω στο forum αρχείο με κατάληξη .keyboard και έτσι το συμπίεσα).

 

Το αρχείο που ανέβασες είναι εν μέρη σωστό, αλλα λείπουν οι χαρακτήρες με τους τόνους.

 

Δεν μπόρεσα να το ξεζιπάρω...

Ούτε στον υπολογιστή, ούτε στο ppc.

(δεν έβαλα τους χαρακτήρες με τόνους, γιατί έχω τα ονόματα με κεφαλαία... :O

Τελικά, παρ' όλο που είναι ωραίο και ελαφρύ προγραμματάκι, δεν ξέρω κατά πόσον είναι και πολύ χρήσιμο, γιατί σου βγάζει πολλά ονόματα όταν επιλέγεις μια ομάδα γραμμάτων, και πρέπει να ψάξεις...

θα δούμε...

Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας για το πληκτολόγιο του Kaiser.

Είστε ικανοποιημένοι με την χρήση του όσον αφορά την διάταξη, το μέγεθος των πληκτρών και γενικώς την αίσθησή του κατά την πληκτρολόγηση;

Π.χ. σε σχετικά γρήγορη πληκτρολόγηση γράφετε χωρίς προβλήματα ή πατιούνται ταυτόχρονα 2 πλήκτα ή δεν πατιέται κάποιο που και που κλπ;

 

Ειναι παρα πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. !!!

 

ενα προβλημα που εχω με το kaiser moy

προσπαθησα να βαλω ελληνικη rom στο καισερ που ειναι απο το expassys και εχει αγγλικη rom ομως απο λαθος αρχειο το kaiser μου εβγαλε error και τωρα δεν κανει boot απλα μου εμφανιζει στην αρχη τα χαρακτηστικα "smart wobility και τα νουμερα τις rom "

R1.27.12.11

G22.45.88.17.h

D1.56.00.00

 

εαν θελετε και ξερετε ας μου με βοηθειση να επαναφερω το boot rom του κινητου μου

..

 

σας ευχαριστω

 

χρηστος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σε ολους. !!!

 

ενα προβλημα που εχω με το kaiser moy

προσπαθησα να βαλω ελληνικη rom στο καισερ που ειναι απο το expassys και εχει αγγλικη rom ομως απο λαθος αρχειο το kaiser μου εβγαλε error και τωρα δεν κανει boot απλα μου εμφανιζει στην αρχη τα χαρακτηστικα "smart wobility και τα νουμερα τις rom "

R1.27.12.11

G22.45.88.17.h

D1.56.00.00

 

εαν θελετε και ξερετε ας μου με βοηθειση να επαναφερω το boot rom του κινητου μου

..

 

σας ευχαριστω

 

χρηστος

 

Εάν διάβαζες λίγο πιο πάνω θα έβλεπες ότι τα ελληνικά της ACE ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ σε μη ελληνικές συσκευές!

 

Μην ανησυχείς όμως υπάρχει λύση... πέρασε την official ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, άψογος poster.. αφού κανένας μας δεν απάντησε απαντήθηκες μόνος σου και ανέβασες την πληροφορία στο thread..:up:

Σ' ευχαριστώ tranaee για το thumbs-up! Είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω για τη σημαντική βοήθεια που έχω πάρει απ' αυτό το thread. :respect:

 

Με την ευκαιρία να επιβεβαιώσω αυτό που είχες πει, πράγματι το Kaiser παίζει άψογα με ενσύρματα ακουστικά. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα με bluetooth. Πάντως όλα πάνε τέλεια μέχρι τώρα, κανένα απολύτως κόλλημα με τη μαμά Αγγλική ROM και χρήση σαν κινητό + Destinator 7 + MP3 player. Με την 8GB κάρτα είναι το απόλυτο all-in-one mobile gadget. :cool:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

SlovoED 2005 ver 6.15. Μην βάλεις έκδοση 2005 και πριν, δημιουργεί πρόβλημα.

Έχεις PM

fisika kai exw file!

perhmenw na mou peis!:)

seuxaristw!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...