Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το λιχουδιαστό Kaiser, αν μπορούν κάποιοι να με διαφωτίσουν:

 

1. Η τιμή του στο e-Shop είναι €791 (ACE-Hellas) ενώ στο eXpansys είναι €660 (Αγγλική έκδοση). Δεδομένου του ότι προτιμώ το λειτουργικό να είναι στα Αγγλικά, θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό από eXpansys; Η διαφορά τιμής είναι μεγάλη...

 

2. Έχει υποδοχή 3,5 mm για ακουστικά;

 

3. Πρόσφατα επέστρεψα από Αγγλία και έχω μια καρτοκινητή Vodafone CU (δεν είμαι σε συμβόλαιο γιατί γενικά δεν κάνω πολλές κλήσεις απ' το κινητό). Μπορώ με τη CU να κάνω χρήση των video κλήσεων, internet surfing και γενικά υπηρεσίες GPRS/3G ή χρειάζεται σύνδεση με συμβόλαιο; Sorry για την ασχετοσύνη μου αλλά δεν ξέρω ακόμα τι παίζεται εδώ στην Ελλάδα και δεν έχω κάνει ποτέ χρήση GPRS/3G. :p

 

4. Η ποιότητα στην αναπαραγωγή MP3 (για ακρόαση με ακουστικά) είναι καλή; Σκέφτομαι να το έχω και σαν MP3 player. Θα με καλύψει;

 

Πανέμορφο το μηχάνημα! Μπράβο στην HTC!

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

Καλές γιορτές σε όλους! :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πηρα το πηρα! ειναι γαματο!!!!!!!κι ακομα δεν το χω ανοιξει

 

Μεγιά σου Μαργαρίτα! :rolleyes:

 

Δηλαδή για γνήσιο φορτιστή χλωμό ρε παιδιά???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το λιχουδιαστό Kaiser, αν μπορούν κάποιοι να με διαφωτίσουν:

 

1. Η τιμή του στο e-Shop είναι €791 (ACE-Hellas) ενώ στο eXpansys είναι €660 (Αγγλική έκδοση). Δεδομένου του ότι προτιμώ το λειτουργικό να είναι στα Αγγλικά, θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό από eXpansys; Η διαφορά τιμής είναι μεγάλη...

 

2. Έχει υποδοχή 3,5 mm για ακουστικά;

 

3. Πρόσφατα επέστρεψα από Αγγλία και έχω μια καρτοκινητή Vodafone CU (δεν είμαι σε συμβόλαιο γιατί γενικά δεν κάνω πολλές κλήσεις απ' το κινητό). Μπορώ με τη CU να κάνω χρήση των video κλήσεων, internet surfing και γενικά υπηρεσίες GPRS/3G ή χειάζεται σύνδεση με συμβόλαιο; Sorry για την ασχετοσύνη μου αλλά δεν ξέρω ακόμα τι παίζεται εδώ στην Ελλάδα και δεν έχω κάνει ποτέ χρήση GPRS/3G. :p

 

4. Η ποιότητα στην αναπαραγωγή MP3 (για ακρόαση με ακουστικά) είναι καλή; Σκέφτομαι να το έχω και σαν MP3 player. Θα με καλύψει;

 

Πανέμορφο το μηχάνημα! Μπράβο στην HTC!

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

Καλές γιορτές σε όλους! :)

 

2) Οχι

3) δέν ξέρω και εγώ στην ίδια κατάσταση περίπου είμαι

4) πολύ καλό για μουσική

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για γνήσιο φορτιστή χλωμό ρε παιδιά???:confused:

 

Αυτος εδω http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003488 δεν σου κανει? Αυτον εχω κ ολα ειναι οκ:O Μεχρι κ τρεις ωρες Dest6 δουλευε χωρις να σκασει η μπαταρια:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι 0,5 δεν εχεις προβλημα , ενοειτε οτι θελει διπλασιο χρονο , εσυ θα προσεξεις να μην ειναι πανω απο 1Α γιατι θα στην φορτιζει γρηγορα (+θα θερμενετε ποιο πολυ) οποτε θα χαλασει και ποιο γρηγορα. Απλα ηλεκτρονικα ειναι αυτα ;)
Ευχαριστώ! άυριο θα πάω να το πάρω. απλά ας μου πεί κάποιος υπάρχουν πολλά διαφορετικά για motorolla; να πάρω αυτό που κάνει για το V3;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

2) Οχι

ΟΚ, κακό αυτό... Να σε ρωτήσω, τουλάχιστον έρχεται με κάποιον αντάπτορα για 3,5 mm; Δηλαδή γίνεται αν θέλω να συνδέσω δικά μου καλά ακουστικά ή περιορίζομαι μόνο στα δικά του;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το λιχουδιαστό Kaiser, αν μπορούν κάποιοι να με διαφωτίσουν:

 

1. Η τιμή του στο e-Shop είναι €791 (ACE-Hellas) ενώ στο eXpansys είναι €660 (Αγγλική έκδοση). Δεδομένου του ότι προτιμώ το λειτουργικό να είναι στα Αγγλικά, θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό από eXpansys; Η διαφορά τιμής είναι μεγάλη...

 

2. Έχει υποδοχή 3,5 mm για ακουστικά;

 

3. Πρόσφατα επέστρεψα από Αγγλία και έχω μια καρτοκινητή Vodafone CU (δεν είμαι σε συμβόλαιο γιατί γενικά δεν κάνω πολλές κλήσεις απ' το κινητό). Μπορώ με τη CU να κάνω χρήση των video κλήσεων, internet surfing και γενικά υπηρεσίες GPRS/3G ή χειάζεται σύνδεση με συμβόλαιο; Sorry για την ασχετοσύνη μου αλλά δεν ξέρω ακόμα τι παίζεται εδώ στην Ελλάδα και δεν έχω κάνει ποτέ χρήση GPRS/3G. :p

 

4. Η ποιότητα στην αναπαραγωγή MP3 (για ακρόαση με ακουστικά) είναι καλή; Σκέφτομαι να το έχω και σαν MP3 player. Θα με καλύψει;

 

Πανέμορφο το μηχάνημα! Μπράβο στην HTC!

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

Καλές γιορτές σε όλους! :)

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

1. Αβλεπί από Αγγλία λοιπόν. Καμμία διαφορά just τσατσιλίκι..

2. Όχι αλλά πάρε αυτό εδώ και καθάρισες: http://www.moderntalking.gr/index.php?target=products&product_id=30569

3. Welcome to Greece και ξέχνα τα 3G και τα ευρωπαΙκά κόλπα φίλε μου κάνε μία σύνδεση με συμβόλαιο και άρχισε να εντοπίζεις όλα τα free hot spot της πόλης.. Σε βλέπω να τη βγάζεις δίπλα στην "παγωμένη πόλη" στο Σύνταγμα τα Χριστούγεννα κοκκαλιασμένος να βλέπεις youtube mobile στο kaiser φτωχό μου αγόρι.. Μην ξεχάσεις να πάρεις κανένα κουτάκι σπίρτα..

4. Απίστευτη ποιότητα με τον κατάλληλο player -το thread γενικά προτείνει coreplayer δαγκωτό- και είναι το μοναδικό portable gadget που δίνει απίστευτη ποιότητα και ένταση σε Stereo BT playback..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, κακό αυτό... Να σε ρωτήσω, τουλάχιστον έρχεται με κάποιον αντάπτορα για 3,5 mm; Δηλαδή γίνεται αν θέλω να συνδέσω δικά μου καλά ακουστικά ή περιορίζομαι μόνο στα δικά του;

 

Δεν αποχωρίζομαι ποτέ τα shure e4c αλλά ούτε και τα cx-300 μου..

Πραγματικά τα έχω πάντα μαζί μου.. Για αυτό εκτός από τον αντάπτορα που έγραψα προηγουμένως χρησιμοποιώ αυτό το stereo BT της ΝΟΚΙΑ http://www.nokia.com.gr/A4328523 που πραγματικά *αμάει.. έχει 3,5 Mm audio jack και απίστευτη ένταση και όγκο..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι άμεσα να αγοράσω το Kaiser.

Κάτι που με προβλημάτισε είναι το εξής: Είδα το Kaiser στο Πλαίσιο και μου φάνηκε αργό. Σταμάτησα τα προγράμματα που λειτουργούσαν, έκανα reset αλλά και πάλι, πχ από όρθια σε landscape απεικόνηση όπως και σε άνοιγμα προγραμμάτων, menu κλπ μου φάνηκε λίγο αργό σε σχέση με το ΕΤΕΝ M600 που έχω.

Μήπως είναι λόγω της Ελληνικής ROM που φοράει ή έτσι είναι όλα?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, κακό αυτό... Να σε ρωτήσω, τουλάχιστον έρχεται με κάποιον αντάπτορα για 3,5 mm; Δηλαδή γίνεται αν θέλω να συνδέσω δικά μου καλά ακουστικά ή περιορίζομαι μόνο στα δικά του;
Οχι αντάπτορα δέν έχει. Είναι με USB jack τα ακουστικά. Πάντως υπάρχουν αντάπτορες στην αγορά. Κάποια παιδιά από εδώ στο φόρυμ έχουν προτείνει μερικά links από ότι θυμάμαι.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

...2)Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον middlet manager και τα ελληνικά?Δεν δουλέυει όταν έχεις Region Settings στα Ελληνικά...

Ναι υπάρχει πρόβλημα και είναι μία από τις διορθώσεις που έχουν γίνει στο τελευταίο update της Ace. Εγώ προσωρινά τρέχω τον Midlet Manager της IBM (πάρτον: http://www.clubic.com/telecharger-fiche71184-ibm-midp-2-0-emulator.html) και δουλεύει τέλεια..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι άμεσα να αγοράσω το Kaiser.

Κάτι που με προβλημάτισε είναι το εξής: Είδα το Kaiser στο Πλαίσιο και μου φάνηκε αργό. Σταμάτησα τα προγράμματα που λειτουργούσαν, έκανα reset αλλά και πάλι, πχ από όρθια σε landscape απεικόνηση όπως και σε άνοιγμα προγραμμάτων, menu κλπ μου φάνηκε λίγο αργό σε σχέση με το ΕΤΕΝ M600 που έχω.

Μήπως είναι λόγω της Ελληνικής ROM που φοράει ή έτσι είναι όλα?

Ευχαριστώ πολύ.

 

μην τα κοιτάς αυτά. ίσως έφταιγε το συγκεκριμένο υποκατάστημα :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τόσο νιάτο ξαφνικά είχα να δώ από τότε που έβαλα σειρά στο στρατό..:lol:

Παιδιά καλά Χριστούγεννα σε όλους και με γειά τα μηχανάκια σας και του χρόνου τέτοιο καιρό να είμαστε μαζεμένοι πάλι όλοι μαζί και να τα λέμε για το tytnIII...:rolleyes:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει πρόβλημα και είναι μία από τις διορθώσεις που έχουν γίνει στο τελευταίο update της Ace. Εγώ προσωρινά τρέχω τον Midlet Manager της IBM (πάρτον: http://www.clubic.com/telecharger-fiche71184-ibm-midp-2-0-emulator.html) και δουλεύει τέλεια..

Αν και τα γαλλικά μου δεν είναι και το φόρτε μου κατάφερα και το κατέβασα:-)

 

Πώς κάνεις εγκατάσταση απο local .cab και οχι απο το Internet?

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα γαλλικά μου δεν είναι και το φόρτε μου κατάφερα και το κατέβασα:-)

 

Πώς κάνεις εγκατάσταση απο local .cab και οχι απο το Internet?

 

Βάλτο στην κάρτα σου και τρέξτο από εκεί..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

1. Αβλεπί από Αγγλία λοιπόν. Καμμία διαφορά just τσατσιλίκι..

Σωστός! Αυτό περίμενα ν' ακούσω!

 

2. Όχι αλλά πάρε αυτό εδώ και καθάρισες: http://www.moderntalking.gr/index.php?target=products&product_id=30569

Απλό κι ωραίο! Super!

 

3. Welcome to Greece και ξέχνα τα 3G και τα ευρωπαΙκά κόλπα φίλε μου κάνε μία σύνδεση με συμβόλαιο και άρχισε να εντοπίζεις όλα τα free hot spot της πόλης.. Σε βλέπω να τη βγάζεις δίπλα στην "παγωμένη πόλη" στο Σύνταγμα τα Χριστούγεννα κοκκαλιασμένος να βλέπεις youtube mobile στο kaiser φτωχό μου αγόρι.. Μην ξεχάσεις να πάρεις κανένα κουτάκι σπίρτα..

Έτσι, έτσι! Χριστούγεννα στο Σύνταγμα με το CU και δυο εξάδες Κάιζερ (μπυρόνια) να βλέπω Λαζόπουλο στο TyTn II (Τρίτη πέφτει)... :lol: :cold: :lol:

 

4. Απίστευτη ποιότητα με τον κατάλληλο player -το thread γενικά προτείνει coreplayer δαγκωτό- και είναι το μοναδικό portable gadget που δίνει απίστευτη ποιότητα και ένταση σε Stereo BT playback..

Λοιπόν, ξεκίνησα για W910i, μετά πήγα σε N91 8GB και μου φαίνεται θα καταλήξω στο TyTn ΙΙ... Έχω και μια άκρη μέσω ενός φίλου και θα γλιτώσω και τον ΦΠΑ. :cool:

 

Δεν αποχωρίζομαι ποτέ τα shure e4c αλλά ούτε και τα cx-300 μου..

Πραγματικά τα έχω πάντα μαζί μου.. Για αυτό εκτός από τον αντάπτορα που έγραψα προηγουμένως χρησιμοποιώ αυτό το stereo BT της ΝΟΚΙΑ http://www.nokia.com.gr/A4328523 που πραγματικά *αμάει.. έχει 3,5 Mm audio jack και απίστευτη ένταση και όγκο..

Όμορφα! Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τα Shure. Εννοείται πως ό,τι κι αν πάρω θα είναι in-ear. Θα πάρω και μια microSD 8GB (ελπίζω να υπάρχουν, δεν έχω κοιτάξει). Σίγουρα το πακέτο θα βγει αρκετά ακριβό αλλά πιστεύω θα με καλύψει πλήρως και για πολύ καιρό. Βέβαια υπάρχει και το Ν95 8GB αλλά κάτι με χαλάει με το Symbian...

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους! :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι άμεσα να αγοράσω το Kaiser.

Κάτι που με προβλημάτισε είναι το εξής: Είδα το Kaiser στο Πλαίσιο και μου φάνηκε αργό. Σταμάτησα τα προγράμματα που λειτουργούσαν, έκανα reset αλλά και πάλι, πχ από όρθια σε landscape απεικόνηση όπως και σε άνοιγμα προγραμμάτων, menu κλπ μου φάνηκε λίγο αργό σε σχέση με το ΕΤΕΝ M600 που έχω.

Μήπως είναι λόγω της Ελληνικής ROM που φοράει ή έτσι είναι όλα?

Ευχαριστώ πολύ.

 

κρατα το ετεν τοτε που ειναι πιο γρηγορο :)

 

γιατι να παινεις τσαμπα σε εξοδα ?:blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κρατα το ετεν τοτε που ειναι πιο γρηγορο :)

 

γιατι να παινεις τσαμπα σε εξοδα ?:blink:

 

...είδες τελικά ένα πράγμα ...να σου δίνουν λύσεις τα έμπειρα μέλη ..λύσεις που δεν έχεις σκεφτεί!!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

...είδες τελικά ένα πράγμα ...να σου δίνουν λύσεις τα έμπειρα μέλη ..λύσεις που δεν έχεις σκεφτεί!!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

φιλε μου μην περιμενετε απαντησεις σε ερωτησεις που εχουν χιλιο απαντηθει εδω μεσα..;)

 

αγοραζετε μια συσκευη,δεν ανοιγετε καν το βιβλιαρακι του κατασκευαστη,ερχοσαστε δεν διαβαζετε καθολου τα ποστς στο θεμα του τηλ που σας ενδιαφερει και περιμενετε με δυο κουβεντες και να σας ανοιξουν οι πορτες της γνωσης αμεσα και χωρις κοπο...:O

 

τοσες φορες αναφερεται ,

διαβαστε πριν ποσταρετε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και εγώ στις εξετάσεις αυτές τις πόρτες ψάχνω πάντα :D
Link to comment
Share on other sites

και εγώ στις εξετάσεις αυτές τις πόρτες ψάχνω πάντα :D

 

εσυ εχεις περασει με αριστα :D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο 3 μηνες που εχω το κινητο ( σουπερ μεχρι στιγμης....μονο σαν να μου κανει λαδια και να κλειδωνει ολο και πιο αργα το gps εσχάτως...)

αποφασια α τωρα που φευγω ταξιδι να ενεργοποιησω την προσβαση Internet για να κανω browsing και απο το κινητο και απο το laptop Μου χρησιμοπιώντας το κινητο σαν "modem" μεσω του active sync ( καλα τα λεω..? )

 

πέρα απο το οτι η απαραδεκτη κοσμοτε απαιτησε να παω απο καταστημα τους με την ταυτοτητα μου και αρνιονταν να κάνει την ενεργοποιηση απο το τηλεφωνο...( να σημειωσω εδω οτι η γλυκυτατη και flirtable υπάλληλος στο κατάστημα ΔΕ μου ζητησε την ταυτοτητα!!!), μου ειπαν οτι θα με παρουν απο την τεχνική υποστήριξη για να μου πουν τι να κανω "γιατι ειναι περιπλοκες οι ρυθμισεις της συσκευης σας" και 30 ωρς εμτα δε με εχουν πάρει.

 

πηρα εγω στο 1212 και παρακάλεσα να μου πυν αλλα μου ειπαν οτι δεν μπορουν και θα με παρουν οι "εδικοι τεχνικοι" απο το "εδικο σχετικο τμημα"

 

( πολυ ειδκες γενικολογιες λεω εγω....)

 

μπορει να μου δωσει κανενας εδω τα φωτα του?? γιατι σε 5 ωρες φευυγω τα ξιδι και βλέπω να με γραφουν στα @@δια τους..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ξεκίνησα για W910i, μετά πήγα σε N91 8GB και μου φαίνεται θα καταλήξω στο TyTn ΙΙ... Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τα Shure. Εννοείται πως ό,τι κι αν πάρω θα είναι in-ear. Θα πάρω και μια microSD 8GB (ελπίζω να υπάρχουν, δεν έχω κοιτάξει). Βέβαια υπάρχει και το Ν95 8GB αλλά κάτι με χαλάει με το Symbian... :)

1. εχω το Ν91 και μονο ενα καλο software player σε pocketpc μπορει να το κοντραρει. ειναι απλα απιστευτο στην αποδοση.

2. μην αγορασεις τα shure ειναι πανακριβα. παρε τα cx300 45 ευρω. τα shure έχω κανένα μήνα να τα φορέσω. ο ήχος των senheiser είναι τεράστιος!

3. η microsd 8gb είναι συμβατή. προτίμησε την 6άρα. κοστίζει λιγότερο από τη μισή τιμή της 8άρας.

4.μακριά από το Ν95. το άκουσα και ο ηχος του είναι απλά παιδικός. στο τέρμα το volume ησυχία μέσα στο σπίτι και ίσα ίσα που το άκουγα..

 

πάντως να ξέρεις άν ψάχνεις κινητό και mp3 player πάρε το Ν91 8GB.

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Μαργαρίτα μπράβο! Έχεις το κινητό κανένα 6ωρο τώρα και φαίνεται πως το παλέβεις μια χαρά. Κανένα post απελπισίας μέχρι τώρα..

Άντε, περιμένουμε postάρισμα από τον τιτάνα σου..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...