Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V6 MAXX


johnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οσον αφορα την (προβληματικη κατα μερικους) ληψη 3g και HSDPA που αναφερθηκε μερικες σελιδες πριν, εχω να πω οτι εγω δεν παρατηρησα τιποτα τετοιο. Το κινητο μου βρισκεται συνεχεια σε λειτουργια 3g (απο οτι καταλαβα, στα ελληνικα δικτυα δεν εμφανιζεται η ενδειξη HSDPA παρολο που υποστηριζεται) και το σημα ειναι απο καλο εως πολυ καλο (λιγες φορες πεφτει στο μετριο). Μηπως εφταιγε τελικα η sim? Εμενα μολις σημερα μου ενεργοποιηθηκε το TIM Flexy.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωπα δηλαδη τι εννοεις? Οτι απλα το HSDPA δεν λειτουργει? Γιατι ομως?

Μπορεις να μου δωσεις οδηγιες για το πως θα το ενεργοποιησω?

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.an mou epitrepete anaferw mia parathrhsh:douleyw to kinhto se cosmote kai voda.h voda vgazei to 3g+ [hsdpa] kai se katastash anamonhs,enw h cosmote mono kata thn perihghsh sto wap.anaferw ayta gia na vgalete kapoia symperasmata.eyxaristw!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω TIM και ουτε αυτη το εμφανιζει σε standby! Αλλωστε ποιος ο λογος να το εμφανισει? Οταν χρειαστει να κανει συνδεση hsdpa θα την κανει ;)
Link to comment
Share on other sites

nai egw omws me voda eimai monima se diktyo hsdpa!den ektheiazw thn voda,pelaths cosmote eimai,alla exontas milhsei me thn eksyphrethsh pelatwn twn 2 etaireiwn ematha oti mono h voda yposthrizei to hsdpa sth videoklhsh kai oxi h cosmote.ayta!gia tim den xerw.
Link to comment
Share on other sites

kat arxas an htan thema seem editing tou thlefonou ap thn vodafone otan vazw thn karta ths cosmote pali tha evgaze to apathlo opws les 3g+.den to vgazei omws!den lew oti oi alloi exoun exoplismo zimbaboue,apla tha to yposthrixoun pisteyw syntoma ki elpizw,dhladh.:)
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για το V6,δεν νομίζω να έχει αναφερθεί, αλλά πρέπει να αναφέρω και μερικά αρνητικά του κινητού εδώ:

 

το σοβαρότερο μειονέκτημα του κινητού φαίνεται να είναι η οθόνη του...

καλή η ανάλυση και η φωτεινότητα, αλλά τα χρώματα είναι σαν ξεθωριασμένα... :mad:

σε σύγκριση δίπλα-δίπλα με το V360 (με οθόνη με μικρότερη ανάλυση και μέγεθος!) η ίδια φωτογραφία στο V6 φαίνεται εντελώς ξεθωριασμένη...

 

επίσης, η κάμερα θέλει πολύ σταθερό χέρι για να μην βγάλει θολή φωτογραφία...

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινισε βρε bomber21 οτι εννοεις οτι η οθονη του Maxx ειναι καλυτερη γιατι ειναι καπως αμφιλεγομενο ετσι οπως το εγραψες! :worry:

Αφου το λεει ξεκαθαρα :p

 

"...Είναι απείρως καλύτερη η οθόνη του Maxx..."

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε μην αρπαζεσαι :p :p Βεβαια εχω δει μονο το v6 απο κοντα οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη οσο αφορα τα χρωματα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το Γερμανικο V6 τι οθονη εχει ,αλλα το Κινεζικο Σαμσουνκ κατασκευη,ειναι οντως χαλια απο χρωματα και σε καμια περιπτωση δεν εχει απο τις καλυτερες οθονες της αγορας σε συγκριση V3XX Σιγκαπουρης (αριστο) και ιδιο Κινεζικο Τοσιμπα κατασκευης (ελαφρα χειροτερο απο Σιγκαπουρης) .Nομιζω και μερικα παλιοτερα V3i και V3X που ειχαν Σαρπ οθονη ηταν ακομα καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αλλο η αναλυση αλλο τα χρωματα του V3i.Τα πολλα πιχελ δειχνουν οντως καλυτερα,αλλα σε λευκο φοντο οπως γραφεις ΣΜΣ,η διαφορα ειναι ουδετερη για συγκριση.Εδω η μουντοτητα σαν θολουρα του V6 και με ολες τις ρυθμισεις δεν φευγει.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επιμένω ότι όντως η οθόνη έχει ξεθωριασμένα χρώματα...

 

Μιλάω για μια σύγκριση της ίδιας εικόνας, με ίδια φωτεινότητα (στο 3) και στα δυο κινητά δίπλα-δίπλα...

 

Το είδαμε 3 (τρία) διαφορετικά άτομα και μεταξύ αυτών και ο φίλος μου και κάτοχος του V6 MAXX (made in china)

ΟΛΟΙ συμφωνήσαμε ότι τα χρώματα ήταν χάλια, σαν παλιά ξεπλυμένα ρούχα στο πλυντήριο :mad: σε σύγκριση με το V360 !!

 

Tώρα το εάν έπεσα σε ελαττωματική οθόνη, δεν το ξέρω, αλλά εάν βρω και άλλο V6, θα κάνω την ίδια σύγκριση !!

 

Δεν θέλω να μειώσω το κινητό (που μ' αρέσει σ' όλους τους άλλους τομείς!) αλλά δεν θα βγούμε και στραβοί 3 άτομα :rolleyes:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει καπου η ρυθμιση για να λειτουργει το κινητο μονο σε 2ης γενιας δικτυο?

 

Στις ρυθμίσεις δικτύου => Ζώνη, επιλέγεις Ευρώπη-Ασία.

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις δικτύου => Ζώνη, επιλέγεις Ευρώπη-Ασία.

 

Σωστος!!!απο την βιασυνη μου δεν εβλεπα τα απο κατω εικονιδια στις ρυθμίσεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου το vf firmware με ελληνική γλώσσα για το v6 έχω φάει το κόσμο και δεν το βρήκα πουθενά:(
......
Link to comment
Share on other sites

Και δεν νομιζω να το βρεις, καθως οι περισσοτεροι κοιτανε να το ξεφορτωθουνε!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...