Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V6 MAXX


johnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

epitelous mporei kapoios na mou pei apo pou na katebasw to language pack me ellhnika(0031) h estw kapoio firmware pou na exei kai ellhnika? giati h ferrari ekdosh pou exw den exei.:mad: exw thn VL ekdosh...an mporei kapoios na kanei back up to VL firmware me ta ellhnika kai na to kanei upload kapou sto rapidshare.......
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Afto einai thema allilovoitheias twn Ellhnwn xrhstwn.

Oso kapoios den to kanei,prokalei kako stous ypoloipous...

 

siga h douleia pou exei na kanei....ena aplo back up tou firmware me ta ellhnika einai...5 lepta ipothesh....ma kala giati den exete epishmanei me megala kefalaia gramata oti an allaksoume firmware xanoume ta ellhnika? auto eprepe na graftei sthn prwth selida

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
epitelous mporei kapoios na mou pei apo pou na katebasw to language pack me ellhnika(0031) h estw kapoio firmware pou na exei kai ellhnika?

 

Γεια σου φίλε, γεια σε όλους.

Από το link που δίνω μπορείς να κατεβάσεις το γλωσσικό πακέτο LP0031, για RAZR MAXX V6, έκδοση λογισμικού R26111VL_U_xx.xx.xx.XX Εννοείται πως περιλαμβάνει ελληνικά. Είναι από TIM branded συσκευή αλλά απ' οσο θυμάμαι αυτό δε δημιουργεί πρόβλημα.

Το αρχείο έχει shx format και μπορείς να το περάσεις και με το RSD Lite.

 

http://rapidshare.com/files/50367080/CG4_LP0031_RAZR_MAXX__V6.rar

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!!!!!

Αρκεί να ενημερώσεις ότι περνιέται μόνο σε συσκευές με έκδοση λογισμικού που αρχίζει από R26111VL! Σωστά;;;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!!!!!

Αρκεί να ενημερώσεις ότι περνιέται μόνο σε συσκευές με έκδοση λογισμικού που αρχίζει από R26111VL! Σωστά;;;

 

Σωστά!

Παραθέτω από motopioneer.com

 

Flashes, Flexes, LP's, DRMS, Fonts For R26111VL Will NOT Work On R26117LD,

And Vice Versa - Resulting In A Brick Or Only Booting Into Bootloader!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις πως απενεργοποιουμε την αναφορα παραδοσης??? Θελω ομως μονιμη ρυθμιση οχι να το ρυθμιζω εγω καθε φορα απο τις Επιλογες μηνυματος!!! Το προβλημα εμφανιστηκε οταν ενεργοποιησα τα emoticons
Link to comment
Share on other sites

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Κατά την αναζήτηση μου περί "RAZR MAXX V6 customization" βρήκα αυτό το πολύ δυνατό site:

http://motopioneer.com/maxx.html

 

Σε όσους έχουν διάθεση για πειραματισμούς συνιστώ ιδιαίτερη προσοχή, διότι ορισμένα λάθη κοστίζουν...

Στο site αυτό υπήρχε αναρτημένο και ένα πληρέστατο πακέτο από service manuals/technical documents για το V6 αλλά δυστυχώς απ' ότι βλέπω το απέσυραν :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα V6 το οποίο ήταν Vodafone Live και κατόπιν αλλαγής Firmware

το χρησιμοποιώ με σύνδεση cosmote. Το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλεύει η "Αναφορά ανάγνωσης" στα sms, δεν στέλνει mms και δεν

μπαίνει στο wap. Ευτυχώς κάνει video κλήσεις, γιατί αλλιώς θα έλεγα ότι μάλλον δεν είναι το V6. Μήπως μπορεί κάποιος με cosmote να με βοηθήσει να το σετάρω ή τουλάχιστον να καταλάβω ότι πρέπει να το σουτάρω;

 

Μέχρι στιγμής έχω ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες wap και mms με μήνυμα στο 1651 και έχω σετάρει το κινητό με τις οδηγίες που έχει η cosmote στο site της, αλλά παίρνω τον μπούλο όταν πάω να συνδεθώ στο wap.mycosmos.gr. Επίσης, όταν πάω να στείλω mms μένει στο 0% και τίποτα άλλο δεν γίνεται.

 

Ευχαριστώ._

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά χαρά παιδιά, ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω το Μοτορόλα razr v6 maxx

και έχει Vodafone Live μενου και εικονίδια..(μλιαχ) μετά από ερώτηση πάλι εδώ στο

forum, για αλλαγή του μενού, κάποιος μου έστειλε το "Motorola_Driver_Installer_Release_Notes_EU"

επίσης το "rsd_lite_3_3" καθώς και ένα αρχείο με κατάληξη .sbf

 

Αυτά που έχω κάνει μέχρι τώρα είναι ότι εγκατέστησα επιτυχώς τα δυο πρώτα

προγράμματα. Μετά έτρεξα το πρώτο "Motorola_Driver_Installer_Release_Notes_EU" και από

ότι είδα έσβησε τον παλιό driver και έκανε εγκατάσταση σε ένα άλλο. Εβαλα το κινητό στο usb

και το σύνδεσα, πραγματικά το έβλεπε σαν νέα συσκευή αλλά δεν έβρισκε driver πουθενά

(αυτόματη εγκατάσταση).

 

Μετά γαργάλισα λίγο και το rsd lite ...εκεί το μόνο που έκανα είναι να ανοίξω το αρχείο που είχα

με κατάληξη .sbf ...αυτό ήταν όλο...δεν έχω κάνει τπτα άλλο.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να απαλλαγώ από τα βαρετά εικονίδια του Vodafone menu...Πως δουλεύουν

τα επικείμενα προγράμματα;

Ευχαριστώ ,ελπίζω να μη κουρασα

Άλλοι ταξιδεύουν με τη φαντασία, εγώ......? με το Fazer 600s

 

http://www.fazerclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την ομορφούλα συσκευή τα περασμέμα Χριστούγεννα.

Το Cosmote View, το χρισιμοποιούσα κανονικά, τηλεορασούλα κλπ.

Ξαφνικά λίγο μετά το Πάσχα, έπαθε κάτι λόγω υγρασίας και άλλαξα πλακέτα. Από τότε δεν έχω καταφέρει να μπώ στο Cosmote view. Eχω δοκιμάσει τα πάντα. Ξαναπέρασα ρυθμίσεις από την εξυπηρέτηση της cosmote, τα ίδια και με την εξυπηρέτηση της motorola, τίποτα.

Τελικά, μου αντικαταστήσαν την συσκευή! Πάλι τα ίδια! Το ίδιο ακαταλαβίστικο μύνημα:

XML parsing failed:not well formed (Line 1.....

και συνεχίζει ένα κατεβατό κανα δυ'ο σελίδες.

Αν μπορεί κάποιος άς βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

 

1.Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΣΕ ΤΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ

2.ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΧΩΡΙΣ I MODE

3. ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΡΙΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ ΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Link to comment
Share on other sites

1. Θα σου κραταει 3~4 μερες σιγουρα αλλα εξαρταται και απο την χρηση που θα κανεις.

2.Υπαρχει

3.Δεν εχει κανενα προβλημα ολα κανονικα και πολυ ευχαριστη πλοηγηση στο ιντερνετ μεσω κινητου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγόρασα από Vodafone shop μια θήκη Scuba Cellsuit της Body Glove (by Fellowes), για το RAZR Maxx. Κόστος: 13Ε

 

Είναι παρόμοια με αυτήν της φωτογραφίας:

 

http://bodyglove.mwrc.net/images/dyn/sitemin_file2.php/product_images/32317/image/Scuba+RAZR+Maxx.jpg

 

Μου άρεσαν:

η τέλεια εφαρμογή της πάνω στη συσκευή (το κινητό χωρά ακριβώς)

η ποιότητα του υλικού

το περιστρεφόμενο-αποσπώμενο κλιπ ζώνης

η δυνατότητα πλήρους χρήσης του κινητού ως έχει (μαζί με τη θήκη)

 

Θα προτιμούσα να καλύπτει κάπως καλύτερα τα πλαϊνά της συσκευής. Επίσης, κάποιοι ενοχλούνται από το γεγονός ότι η θήκη εμφανίζει το κινητό πιο ογκώδες, αλλά νομίζω πως η θήκη αυτή είναι ότι πιο διακριτικό θα βρείτε.

 

Πληροφορίες στο link:

[url=]http://www.bodyglove.com/tech/4.2.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την Kingston MicroSD 1GB. Η συσκευασία περιλαμβάνει προσαρμογέα SD (Secure Digital) προς MicroSD/transflash. Είναι "made in Japan".

Κόστος: 12.30E από eshop.gr

 

http://www.yourgoodies.nl/os/images/Kingston%20micro%20sd%201gb.jpg

 

Την διάλεξα ύστερα από μελέτη συγκριτικού review στο οποίο έλαβαν μέρος και άλλες γνωστές κάρτες αναλόγου χωρητικότητας και κατηγορίας, όπως η Sandisk 1GB, κλπ.

Η Kingston έχει από τα καλύτερα combined (read/write/erase) speed rates. Την ξεπερνούν μόνο οι κάρτες υψηλών επιδόσεων (που βέβαια κοστίζουν αρκετά περισσότερο και δεν πωλούνται σε όλα τα καταστήματα).

 

Μέχρι στιγμής που την έχω φαίνεται συμβατή με το Maxx V6.

 

Δείτε και εδώ:

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=7834&cat=4&sub=undefined&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα προβλήματα με την kingston 1gb.

Το hot swap δεν δούλευε και για κάποιο λόγο τα περιεχόμενα του kjava διαγράφονταν συνεχώς.Με την Sandisk όλα ρολόι.Θα μου πεις βέβαια τι σιγκρύνω τώρα το v360 με το v6..Μπορεί βέβαια να έπεσα σε χαλασμένη παρτίδα αλλά νομίζω πως η sandisk είναι καλύτερη για motorola.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως η sandisk είναι καλύτερη για motorola.

 

Απ' ότι διαβάζω κ αλλού, αρκετοί έχουν κάνει την ίδια διαπίστωση μ' εσένα. Και δε νομίζω να είναι τυχαίο το γεγονός ότι σε μερικά πακέτα Maxx V6 περιλαμβάνεται κάρτα 128MB της Sandisk. Το δικό μου (ΤΙΜ branded) είχε 1 τέτοια στη συσκευασία.

 

Αν αντιμετωπίσω πρόβλημα θα το αναφέρω έγκαιρα, ώστε να προλάβω τυχόν ενδιαφερόμενους. Για την ώρα όλα ΟΚ, έχοντας ξεκινήσει με format μέσω της συσκευής. Υπόψιν, οι κάρτες πρέπει να έχουν σύστημα αρχείων τύπου FAT. Ούτε FAT32 ούτε NTFS.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα στον σκληρό δίσκο μου θησαυρό:)

 

Μιλάω για το πακέτο τεχνικών εγγράφων σχετικά με το V6. Το είχα αποθηκεύσει πριν προλάβει ακόμη το ξηλώσει ο νέος webmaster του motopioneer.com:up:

Δε θα το βρείτε στο web. Οπότε πάρτε το από εδώ, όσο προλαβαίνετε:

 

http://rapidshare.com/files/61865403/RAZR_MAXX_V6_tech_docs.rar

 

Μέγεθος αρχείου: 17.1 ΜΒ

 

Περιεχόμενα:

 

  • maxx V6 Mechanical Overview.ppt
  • V6 Product Overview.ppt
  • V6_SM_10_26_06.pdf
  • PL_V6_A4_BW_L12_V1[1].0.pdf
  • V6 (R3).xls

 

Προς bomber21:

Αν θέλεις αποθήκευσε το και εσύ, ώστε αν χρειαστεί να το βρίσκουμε και στο grmoto, στη βάση δεδομένων.

 

ΥΓ: Υπάρχει ακόμη περισσότερο υλικό εδώ:

 

http://www.downloadsmti.sagmaster.com/index.php?pStrona=download&pEmail=&pLink=../ftp/pliki/Manual/Motorola&pFile=V6%20maxx&LS=00B6E2A9D1419728

 

αλλά δε μπορώ να κατεβάσω.:confused:

Διαβάζοντας το FAQ πολύ φοβάμαι ότι χρειάζεται να συνδεθεί το διαφημιζόμενο service box (SMTi) ώστε να ενεργοποιηθεί το download.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος τρόπος ώστε να μην δεχομαι τα τηλέφωνα με απόκρυψη?

Στο μενου ασφαλεια > Περιορισμοί Κλήσεων οταν ενεργοποιω στις εισερχομενες κλησεις να δεχομαι μονο απο το Ευρετηριο τα (ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ με ΑΠΟΚΡΥΨΗ) εξακολουθουν να χτυπουν. Γνωριζει κάποιος κατι ωστε να απορριπτονται ?

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
απο τι ξερω, στο grmoto, (που σταματησε:cry:) δεν εχει αναφερθει καθολου στο μοντελακι σας.... λογικα θα θελετε τρελο ψαξιμο σε ξενα site για να βρειτε πραματα!! εχω και ενα φιλο με την ιδια μαρκα ο οποιος πρεπει να ενδιαφερεται (καπως:p) για το κινητο του, και θελει κι αυτος μια ανανεωση!!;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα θελετε τρελο ψαξιμο σε ξενα site για να βρειτε πραματα!!

 

Η αλήθεια είναι ότι το RAZR MAXX δεν είχε την επιτυχία/δημοτικότητα που απέκτησαν άλλες συσκευές με ανάλογες δυνατότητες, όπως είναι, για παράδειγμα, το V3XX. [Ίσως λόγω κόστους?] Γιαυτό και οι αναφορές που γίνονται σ'αυτό είναι λιγότερες.

Ειδικά στην Αμερική (στα αμερικάνικα forum συναντά κανείς πλούσια υποστήριξη για κινητά Motorola) κυκλοφόρησε μια ελαφρά διαφορετική έκδοση του κινητού, το RAZR MAXX Ve.

Υπάρχει πάντως καλό υλικό για το MAXX V6 και στις ακόλουθες θέσεις:

modmymoto.com

motopioneer.com

motox.info

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφερθήκαμε πρόσφατα στην υποστήριξη του V6, ορίστε και μια ακόμη πληροφορία:

 

Η εγκατάσταση των JAVA midlets (αρχεία με απόληξη .jar) στο κινητό γίνεται μέσω του καλωδίου USB που περιέχεται στη συσκευασία και με την εφαρμογή Moto MIDlet Manager (αναφέρεται και ως motomidman). Κατεβάστε την έκδοση 0.70 . Παλαιότερες εκδόσεις ενδέχεται να δώσουν σφάλμα "unsupported platform".

Προτιμάτε εγκατάσταση στο phone memory αντί για την κάρτα μνήμης transflash, η συμβατότητα είναι καλύτερη έτσι.

To ΜΑΧΧ V6 τρέχει εφαρμογές JAVA τύπου s60v3, 240x320 pixels (Δώστα αυτά τα χαρακτηριστικά για αναζήτηση).

 

Έχω δοκιμάσει ότι λειτουργούν τα εξής παιχνίδια, τα περισσότερα είναι της gameloft:

 

  • 3D BattleChess
  • Alpha 3 3D Street Rules
  • Brain Challenge
  • Bubble Bobble
  • Catz
  • DogZ 3D
  • Guitar Legend on Stage
  • Turbo Jet Ski 3D
  • V-Rally 3D

Σε ορισμένα site δεν υπάρχει κατηγορία games for RAZR MAXX, οπότε ψάξτε στα παιχνίδια του V3XX.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...