Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V6 MAXX


johnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια και εγώ μετά απο 1 μήνα και κάτι με το v3xx πήρα το maxx. Το πήρα σε vodafone αλλά του άλλαξα τα εικονίδια με το drm του Pioneer και το τηλέφωνο δείχνει πολύ πιο ωραίο. Αυτα τα εικονίδια της voda είναι πολύ βαρετά!

 

επειδή είδα και εγώ τα εικονίδια της vodafone και είναι τα ίδια εδώ και 2 χρόνια σε πολλά κινητά και είναι αταίριαστα τελείως με το όλο κινητό, μπορείς να μου πείς ποιος τρόπος υπάρχει να τα αλλάξω; Επίσης και αν αλλάζουν τα σπαστικά μενου...πχ θέλει να πεί κλείδωμα εξωτερικών πλήκτρων και λέει κλειδ.εξώτ.πλήκ και είναι αηδία...

 

ευχαριστώ

ΥΓ

το 2003 είχα πάρει το panasonic gd87, μετά από κανα χρόνο που το δωσα και μέχρι χτες χρησιμοποιούσα κινητό του 1999, δε σκαμπάζω και πολλά από τα καινούρια κινητα και τις αναβαθμίσεις τους

Άλλοι ταξιδεύουν με τη φαντασία, εγώ......? με το Fazer 600s

 

http://www.fazerclub.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επειδή είδα και εγώ τα εικονίδια της vodafone και είναι τα ίδια εδώ και 2 χρόνια σε πολλά κινητά και είναι αταίριαστα τελείως με το όλο κινητό, μπορείς να μου πείς ποιος τρόπος υπάρχει να τα αλλάξω; Επίσης και αν αλλάζουν τα σπαστικά μενου...πχ θέλει να πεί κλείδωμα εξωτερικών πλήκτρων και λέει κλειδ.εξώτ.πλήκ και είναι αηδία...

 

ευχαριστώ

ΥΓ

το 2003 είχα πάρει το panasonic gd87, μετά από κανα χρόνο που το δωσα και μέχρι χτες χρησιμοποιούσα κινητό του 1999, δε σκαμπάζω και πολλά από τα καινούρια κινητα και τις αναβαθμίσεις τους

 

Φίλε μου να βοηθήσουμε αλλά πρέπει και συ να διαβάσεις μερικά πράγματα περι flashing του κινητου και είναι μια ενέργεια που εμπεριέχει ρίσκο. Διάβασε εδώ http://www.motox.info/forumdisplay.php?f=57 και αυριο θα σου στείλω pm να σου εξηγήσω πώς γίνεται ακριβώς

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

H αναφορα παραδοσης οχι μονο δεν ειναι αυτοματη αλλα πλεον χρειαζονται αρκετα περισσοτερα πατηματα καθοτι τα mms και τα sms στελνονται απο το ιδιο μενου...το sms μετατρεπεται σε mms αν προσθεσουμε εικονα ή ηχο! :cry:

 

Ο πομποδεκτης σε gsm ειναι εξαιρετικωτατος. Σε 3G ομως υστερει αρκετα σε σχεση με Ν70 και W850 που τα ειχα μαζι. Σε πεταει πολυ ευκολα εκτος δικτυου 3G.

 

καλημέρα! δεν το πολυκαταλαβα. δηλ αν στειλω καποιο μην και παραδοθει δεν θα χω αναφορα παραδοσης ? δεν εχω δοκιμασει ποτε motorola και ειμαι γενικα ψιλο ασχετη. βοηθεια:p

lots of kisses from Salonica :happy:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! δεν το πολυκαταλαβα. δηλ αν στειλω καποιο μην και παραδοθει δεν θα χω αναφορα παραδοσης ? δεν εχω δοκιμασει ποτε motorola και ειμαι γενικα ψιλο ασχετη. βοηθεια:p

 

Θα πρέπει κάθε φορά που στέλνεις μήνυμα να επιλέγεις την αναφορά παράδοσης, αλλιώς δεν θα σου έρχετε αναφορά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει κάθε φορά που στέλνεις μήνυμα να επιλέγεις την αναφορά παράδοσης, αλλιώς δεν θα σου έρχετε αναφορά.

 

σευχαριστω!

lots of kisses from Salonica :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε ένα κατάστημα vodafone και μου δείξανε αυτό το Maxx :( ?

 

http://img120.imagevenue.com/loc33/th_52463_motorolaRAZRV6Large_122_33lo.jpg http://img126.imagevenue.com/loc152/th_53245_motorolaRAZRV6small_122_152lo.jpg

 

 

 

Όσοι έχετε vodafone αυτό το χρώμα έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε ένα κατάστημα vodafone και μου δείξανε αυτό το Maxx :( ?

 

http://img120.imagevenue.com/loc33/th_52463_motorolaRAZRV6Large_122_33lo.jpg http://img126.imagevenue.com/loc152/th_53245_motorolaRAZRV6small_122_152lo.jpg

 

 

 

Όσοι έχετε vodafone αυτό το χρώμα έχετε?

 

Ναι. Ετσι είναι το Live

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

παντως κι εγω μετα απο λιγο καιτο συμβιωσης με το v6 δηλωνω παρα πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο και γενικα το μενου του δεν ειναι κι ακριβως οπως του v3,εχει καποιες διαφορες και κυριως ειναι ταχυτατο πραγμα σημαντικο για μενα,το προβλημα με την αναφορα παραδοσης ειναι καπως ομως ok τι να κανουμε,ειναι φοβερο παντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες το συνέδεσα με το Media Center PC μου για να δω τι σκαμπάζει σαν μόντεμ (και μολονότι δεν πίστευα ότι θα δουλέψει). Κατέβασα λοιπόν σε 3 λεπτά 38ΜΒ και τώρα περιμένω το λογαριασμό για να αυτομαστιγωθώ! Πάντως, είναι ταχύτατο. Δεν ξέρω μόνο αν το δίκτυο εκείνη τη στιγμή ήταν HSDPA ή απλό 3G (δεν έχει ένδειξη HSDPA). Αλήθεια, πόσο πιστεύετε ότι μου κόστισε η ιστορία; Έγινε με σύνδεση Cosmote, χωρίς δωρεάν όγκο.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες το συνέδεσα με το Media Center PC μου για να δω τι σκαμπάζει σαν μόντεμ (και μολονότι δεν πίστευα ότι θα δουλέψει). Κατέβασα λοιπόν σε 3 λεπτά 38ΜΒ και τώρα περιμένω το λογαριασμό για να αυτομαστιγωθώ! Πάντως, είναι ταχύτατο. Δεν ξέρω μόνο αν το δίκτυο εκείνη τη στιγμή ήταν HSDPA ή απλό 3G (δεν έχει ένδειξη HSDPA). Αλήθεια, πόσο πιστεύετε ότι μου κόστισε η ιστορία; Έγινε με σύνδεση Cosmote, χωρίς δωρεάν όγκο.

 

Από το Pc δεν μπορούσες να δείς την ταχύτητα σύνδεσης??

Πάντως 38 mb σε 3 λεπτά δεν κατεβάζεις με 3G

 

Για το κόστος δεν έχω ιδέα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες το συνέδεσα με το Media Center PC μου για να δω τι σκαμπάζει σαν μόντεμ (και μολονότι δεν πίστευα ότι θα δουλέψει). Κατέβασα λοιπόν σε 3 λεπτά 38ΜΒ και τώρα περιμένω το λογαριασμό για να αυτομαστιγωθώ! Πάντως, είναι ταχύτατο. Δεν ξέρω μόνο αν το δίκτυο εκείνη τη στιγμή ήταν HSDPA ή απλό 3G (δεν έχει ένδειξη HSDPA). Αλήθεια, πόσο πιστεύετε ότι μου κόστισε η ιστορία; Έγινε με σύνδεση Cosmote, χωρίς δωρεάν όγκο.

 

Περιπου 60 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι είναι περί τα 5 Ευρώ το ΜΒ, ήτοι περίπου 190 Ευρώ (μαμάάάά). Σήμερα πάντως ενεργοποίησα την υπηρεσία Wireless Internet 80, με κόστος περίπου 35 Ευρώ (με το ΦΠΑ) και 80ΜΒ δωρεάν.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, καταφέρατε να βάλετε άλλα skins (πέρα από αυτά που είχε); Αν ναι που τα βρήκατε;

By the way, το τηλέφωνο δεν αναγνωρίζεται ως V6 ακόμη και με τα Motorola Phone Tools που είχε στο κουτί. Για να συνδεθεί με PC πρέπει χειροκίνητα να επιλέξετε κάποιο άλλο μοντέλο, όπως το V3i. Α, ρε Motorola με τα φανταστικά λογισμικά σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, καταφέρατε να βάλετε άλλα skins (πέρα από αυτά που είχε); Αν ναι που τα βρήκατε;

By the way, το τηλέφωνο δεν αναγνωρίζεται ως V6 ακόμη και με τα Motorola Phone Tools που είχε στο κουτί. Για να συνδεθεί με PC πρέπει χειροκίνητα να επιλέξετε κάποιο άλλο μοντέλο, όπως το V3i. Α, ρε Motorola με τα φανταστικά λογισμικά σου!

 

Στη λίστα των τηλεφώνων δεν υπάρχει το v6 maxx??:wacko:

Γιατί στο συνοδευτικό λογισμικό του v3xx υπάρχει στην λίστα και το v3xx και το v6 maxx.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι δυνατον,αμα σου πω οτι το εδωσα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κατι που παρατήρησα προσφατα στο δικό μου ειναι οτι αν παω στις εικονες απο φωτογραφία και το αφήσω εκει (ετυχε και το ξεχασα) κολλάει και θελει επανεκίνηση.Μου ετυχε 2 φορές.Δεν ειναι πρόβλημα απλα το αναφέρω.Κατα τα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

http://developer.motorola.com/images/header/logo_motodev_txt.gif/

Δεν ξέρω μόνο αν το δίκτυο εκείνη τη στιγμή ήταν HSDPA ή απλό 3G (δεν έχει ένδειξη HSDPA).

Σύμφωνα με το εγχειρίδιο (σελίδα 50) υπάρχει ένδειξη HSDPA home και roaming όπως και EDGE καθώς και USB.

Σε δοκιμή που έκανα πάντως με USIM της TIM, η οποία όπου έχει κάλυψη 3G υποστηρίζει και HSDPA, ούτε και σε μένα ενεργοποιήθηκε η ένδειξη.

Link to comment
Share on other sites

http://developer.motorola.com/images/header/logo_motodev_txt.gif/

 

Σύμφωνα με το εγχειρίδιο (σελίδα 50) υπάρχει ένδειξη HSDPA home και roaming όπως και EDGE καθώς και USB.

Σε δοκιμή που έκανα πάντως με USIM της TIM, η οποία όπου έχει κάλυψη 3G υποστηρίζει και HSDPA, ούτε και σε μένα ενεργοποιήθηκε η ένδειξη.

 

Δηλαδή στην θέση του 3g δεν βγήκε ένα H σε ρόζ πλαίσιο??:worry::worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στην θέση του 3g δεν βγήκε ένα H σε ρόζ πλαίσιο??:worry::worry:

Όχι, αν σε εσένα ενεργοποιήθηκε η ένδειξη περιέγραψε αν είναι δυνατόν την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αν σε εσένα ενεργοποιήθηκε η ένδειξη περιέγραψε αν είναι δυνατόν την διαδικασία.

Σε v3xx.

Δεν υπάρχει καμιά διαδικασία φίλε μου.

Απλά πρέπει να έχεις ανοιχτό το 3g και να βρίσκεσαι σε περιοχή με 3g βέβαια.

Και εγώ tim έχω.

Έτσι λένε, όπου έχει 3g έχει και hsdpa.

Kαι έτσι είναι δλδ, εκτός από σπάνιες περιπτώσεις, που το 3g σήμα είναι πολύ αδύνατο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafonized V6, και καρτα vodafone οταν εισαι σε περιοχη HSDPA εμφανιζει 3g+ (αλλιως 3g σκετο).

Με καρτα Cote & ΤΙΜ το εμφανιζει μονο οταν ανοιγεις data συνδεση (πχ browser, mms).

Link to comment
Share on other sites

H SIM κάρτα παρέχει αυτές τις δυνατότητες ένδειξης 3G+ με Vodafone λειτουργικό,που στα υπόλοιπα είναι "βαρύ και ασήκωτο" σε σχέση με αυτό της ΤΙΜ (Στις περισσότερες περιπτώσεις οι νέες SIM παρέχουν και EDGE σε κινητό που δεν έχει λειτουργικό,για πλoήγηση WAP,βασικά για τα portal τους για να βγάλουν τα έξοδα μετά,αμα δείς κάτι ενδιαφέρον).:)

 

Δεν βλέπω όμως ν΄αναφέρεται κανείς στo σήμα του V6,που είναι απαράδεκτο σαν 3G συσκευή,και στην πράξη ελάχιστα μένουν για 3G εφαρμογές,καθώς συνήθως σε ξεγελά,πάει συνδέεται για 15-20'' και μετά κόβεται,και πρέπει να προσπαθήσεις 2-3 φορές και η χρέωση,χρέωση.:X

 

-H διαφορά HSDPA φαίνεται μόνο στην σύνδεση σαν modem (πχ με τον opera αλλά είναι ακριβότερη η χρέωση απο WAP),στο απλό dowloading (όχι wap stream video),και την Video κλήση,αλλά εξαρτάται πάντα και από την άλλη συσκευή που στέλνει δεδομένα,και την (απαράδεκτη παρά την διαφήμιση) traffic κατάσταση δικτύου,και του συνολικού σήματος,που είναι απλά ενδεικτική στην κάθε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σαν απάντηση στα τελευταία post για τo HSDPA,ότι αυτό εξαρτάται από το 3G σήμα,παρά τις όποιες ενδείξεις.-Τώρα αν κάποιοι δεν διαβάζουν τα λίγα προηγούμενα για να συμπεράνουν τι μπορεί να φταίει,τι να πoύμε παραπάνω....
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να με μυήσει στην τεχνική του flash, έχω το v6 εδώ και 15 μέρες είναι vodafone live και συχαίνομαι το μενού του...διαβάζω τα post και μου φαίνονται κινέζικα

 

 

 

"HSDPA","SIM παρέχουν και EDGE σε κινητό ", "με USIM της TIM", "Παιδια, καιγομαι για language pack 0031 ή 0038 που να περιλαμβανει Ελληνικα. Η ακομη και monsterpack. To φλασαρισα με ενα που βρηκα στο ιντερνετ και ελεγε 0038 αλλα ηταν 0039 και εχασα τα Ελληνικα μου!

"

 

 

τα πιο πάνω είναι από άλλα post που δε καταλαβαίνω τίποτα, μπορεί κάποιος να ασχοληθεί και να συντάξει ένα κείμενο "manual" μπας και ξεστραβωθώ...γίνετε να το χακεψουμε λιγο κατα πρώτοις να βγάλουμε το μενού της vodafone????επίσης στα μηνύματα γιατι δε στελνει αναφορα; πρέπει να κανω κάτι; Εχω πολλά αναπάντητα ερωτήματα αλλά με το καιρο και τη βοήθειά σας πιστευω να τα λύσω

...

 

τι στο καλό...αυτό δεν είναι forum?????

Άλλοι ταξιδεύουν με τη φαντασία, εγώ......? με το Fazer 600s

 

http://www.fazerclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...