Jump to content

Όλα τα προγράμματα της Spb στα Ελληνικά εδώ!!!


angelos_cy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο παίδες!Πολύ καλή προσπάθεια για τον εξελληνισμό του ppc!

Το καινούριο skin qvga του fsk δεν υπαρχει στο rapidshare πια.Μπορεί κάποιoς να το ανεβάσει σε κάποιο άλλο server (δεν το μπορω το rapidshare) ή να μου το στείλει στο dboufas[at]gmail[dot]com ???

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα η ελληνική έκδοση υπάρχει έτοιμη πλέον από την spb

http://www.clubspb.com/forum/viewtopic.php?t=5536

 

Συγγνώμη αλλά το link που δίνετε παραπέμπει σε σελίδα που απλά ανακοινώνει ότι βγήκε η 2.5 Που τελικά μπορούμε να βρούμε Ελληνικά για το Spb Diary 2.5:worry:

Link to comment
Share on other sites

paidia mia voithia exo ena x500+ k exo egatastisi to spb weather exei kanei update mono tou k refresh sti athina gia ton kairo ala stis thermokrasies mou evgaze gia simera 23-25 vathmous ,ti ginete;:worry:

efxaristo!!!

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αγγελε εχεις κανει παρα πολυ καλη δουλειά, αλλα ακολολυθησα τις οδηγιες σου αλλα τα ΑΓΓΛΙΚΑ παρεμειναν. βεβαια οι εκδοσεις που εχω δεν ειναι ακριβως οι ιδιες. αν μπορεις πες τι να κανω. dinosmastorakis@yahoo.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνει κάποιες απαραίτητες αλλαγές στα σκιν του Spb Full Screen Keyboard που είχα ανεβάσει πιο παλιά. Πρόσθεσα κάποιες νέες "σελίδες" στα σκιν και ακόμα βρήκα έναν άλλο τρόπο να φτιάχνω τα VGA σκιν. Πιθανότατα αυτή τη φορά δεν θα έχουν προβλήματα. Τα δύο σκιν (portrait και landscape) θα τα βρείτε παρακάτω.

 

Spb Greek Portrait FSK skin v2.0:

 

http://img401.imageshack.us/img401/518/spbgreekportraitfskskinky4.jpg

 

What's new:

1. Προστέθηκε η σελίδα Σύμβολα και πλέον οι σελίδες δεν είναι "βαρυφορτωμένες με σύμβολα.

2. Προστέθηκε η σελίδα Αριθμοί για να διευκολύνεται η εισαγωγή τηλεφωνικών αριθμών (για αποστολή μηνυμάτων).

3. Η "κενή" γραμμή στα δεξιά διευκολύνει το πάτημα των πλήκτρων που βρίσκονται στα δεξιά (για εισαγωγή κειμένου με το ένα χέρι).

 

Bugs fixed:

Τώρα πλέον σε κάθε ενεργοποίηση του πληκτρολογίου, επιστρέφουμε στην τελευταία "σελίδα" που χρησιμοποιήσαμε.

 

Θα βρείτε το σκιν εδώ:

Spb Greek Portrait FSK skin v2.0 QVGA

Spb Greek Portrait FSK skin v2.0 VGA

 

Spb Greek FSK skin v2.0:

 

http://img520.imageshack.us/img520/3962/spbgreekfskskinv20vr6.jpg

 

What's new:

1. Προστέθηκε σελίδα για Ελληνικά SMS 160 χαρακτήρων.

2. Προστέθηκε η σελίδα Σύμβολα.

 

Θα βρείτε το σκιν εδώ:

Spb Greek FSK skin v2.0 QVGA

Spb Greek FSK skin v2.0 VGA

Link to comment
Share on other sites

Αγγελε εχεις κανει παρα πολυ καλη δουλειά, αλλα ακολολυθησα τις οδηγιες σου αλλα τα ΑΓΓΛΙΚΑ παρεμειναν. βεβαια οι εκδοσεις που εχω δεν ειναι ακριβως οι ιδιες. αν μπορεις πες τι να κανω. dinosmastorakis@yahoo.gr

 

Φίλε Ντίνο πραγματικά δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό. Πρώτα απ όλα, για ποιο πρόγραμμα μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνει κάποιες απαραίτητες αλλαγές στα σκιν του Spb Full Screen Keyboard που είχα ανεβάσει πιο παλιά. Πρόσθεσα κάποιες νέες "σελίδες" στα σκιν και ακόμα βρήκα έναν άλλο τρόπο να φτιάχνω τα VGA σκιν. Πιθανότατα αυτή τη φορά δεν θα έχουν προβλήματα. Τα δύο σκιν (portrait και landscape) θα τα βρείτε παρακάτω.

 

Spb Greek Portrait FSK skin v2.0:

 

http://img401.imageshack.us/img401/518/spbgreekportraitfskskinky4.jpg

 

What's new:

1. Προστέθηκε η σελίδα Σύμβολα και πλέον οι σελίδες δεν είναι "βαρυφορτωμένες με σύμβολα.

2. Προστέθηκε η σελίδα Αριθμοί για να διευκολύνεται η εισαγωγή τηλεφωνικών αριθμών (για αποστολή μηνυμάτων).

3. Η "κενή" γραμμή στα δεξιά διευκολύνει το πάτημα των πλήκτρων που βρίσκονται στα δεξιά (για εισαγωγή κειμένου με το ένα χέρι).

 

Bugs fixed:

Τώρα πλέον σε κάθε ενεργοποίηση του πληκτρολογίου, επιστρέφουμε στην τελευταία "σελίδα" που χρησιμοποιήσαμε.

 

Θα βρείτε το σκιν εδώ:

Spb Greek Portrait FSK skin v2.0 QVGA

Spb Greek Portrait FSK skin v2.0 VGA

 

Spb Greek FSK skin v2.0:

 

http://img520.imageshack.us/img520/3962/spbgreekfskskinv20vr6.jpg

 

What's new:

1. Προστέθηκε σελίδα για Ελληνικά SMS 160 χαρακτήρων.

2. Προστέθηκε η σελίδα Σύμβολα.

 

Θα βρείτε το σκιν εδώ:

Spb Greek FSK skin v2.0 QVGA

Spb Greek FSK skin v2.0 VGA

 

panemorfa einai ta atima alla sto htc 3300 giati den mou ta emfanizei???:mad:

ta ekana egatastasei ekana ena soft reset alla otan mpeno sta minimata aptao neo pao na epilekso pliktrologio kai den ta emfanizei :( :(

prepei na kano kati allo ektos apo ayto???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to ekana egatastasi egala kai to skin alla eno epilego to SPB Full Screen Keyboard ayto ksanagirnaei sto pliktrologio gr:mad:

piga kai apo enarksi -ri8miseis -pliktrologio kai pali ksanagirnaei sto gr :(

8elo na grafo sms xoris ti grafida :confused: :( :nagger: zitao polla???:blink:

help kaneis?:worry: ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to ekana egatastasi egala kai to skin alla eno epilego to SPB Full Screen Keyboard ayto ksanagirnaei sto pliktrologio gr:mad:

piga kai apo enarksi -ri8miseis -pliktrologio kai pali ksanagirnaei sto gr :(

8elo na grafo sms xoris ti grafida :confused: :( :nagger: zitao polla???:blink:

help kaneis?:worry: ?

Φίλε λυπάμαι αλλά δεν ξέρω για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό. Κάντο install στην κεντρική μνήμη. Ίσως παίζει κάποιο ρόλο. Εγώ φυσικά το έχω στην κάρτα, και το πρόγραμμα και τα σκιν. Δεν ξέρω. Ας βοηθήσει κάποιος άλλος που πιθανόν να του έτυχε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

to ekana egatastasi egala kai to skin alla eno epilego to SPB Full Screen Keyboard ayto ksanagirnaei sto pliktrologio gr:mad:

piga kai apo enarksi -ri8miseis -pliktrologio kai pali ksanagirnaei sto gr :(

8elo na grafo sms xoris ti grafida :confused: :( :nagger: zitao polla???:blink:

help kaneis?:worry: ?

 

Παρατήρησε οτι πάνω αριστερα στο gr θα σου δείχνει ένα αλλο πληκτρολόγιο μικρό γκρί πάτα εκει και θα σου δουλέψει!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε οτι πάνω αριστερα στο gr θα σου δείχνει ένα αλλο πληκτρολόγιο μικρό γκρί πάτα εκει και θα σου δουλέψει!

 

otan les pano aristera sto gr??

anoigo ta sms pao neo epilego full screen keybord kai den to anigei...ksanabgenei to gr pliktologio.

prepei na kano kati allo prota ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

otan les pano aristera sto gr??

anoigo ta sms pao neo epilego full screen keybord kai den to anigei...ksanabgenei to gr pliktologio.

prepei na kano kati allo prota ???

 

Έχοντας επιλεγμένο το gr παρατήρησε οτι επάνω αριστερα στο gr εχει ενα κουμπί που γράφει 123 και αν το πατήσεις φεύγουν τα γράμματα και γίνετε αριθμητικό το πληκτρολόγιο!

 

Επιλέγοντας το fullscreen keyboard σου βγάζει πάλι το gr μόνο που εκει που είχε πριν το 123 τώρα σου δείχνει ενα μικρο γκρί κουμπάκι!Αν το πατήσεις και περιμένεις λίγο θα σου ανοιξει το full screen keyboard

 

Τώρα δεν ξέρω αν έχεις κάνει τις ρυθμίσεις που περιγράφοντε πιο πάνω σε αλλο πόστ!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Συγνώμη για ελαφρώς Off Topic αλλά μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να προσθέσω photo-contacts (πέρα από τα 5 ήδη υπάρχοντα) στο Spb Mobile Shell?
άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Νέα έκδοση του Spb Pocket Plus:

 

Spb Pocket Plus 4.0

 

Μπορείτε να κατεβάσετε την Ελληνική έκδοση.

Κάποια κείμενα εμφανίζονται στα Αγγλικά (κατά την εγκατάσταση και το "Help"). Είναι μεταφρασμένα αλλά εκ παραδρομής δεν προστέθηκαν στο αρχείο εγκατάστασης (desktop .exe).

Θα υπάρξει νέα έκδοση σε 8-10 μέρες με όλα τα κείμενα στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω πρόβλημα με την λειτουργία του SPB Time, στο Ρ3300 με WM6. Έχω την έκδοση 2.1.5, Build 949.

Ενώ βλέπω στην οθόνη το ξυπνητήρι οταν πάει να χτυπήσει, δεν υπάρχει ήχος, και κάνοντας dismiss, επανέρχτεια και χτυπάει..

Με λίγα λόγια δεν δουλεύει σωστά...

Μήπως έχω παλιά έκδοση; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ.:)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ασυμβατότητα μεταξύ του Pocket Plus 4 και του Mobile Shell 1.5?

Σε WM6 με οδήγησαν σε format... :(

Όχι φίλε μου καμία ασυμβατότητα δεν έχω παρατηρήσει το έχω από το πρωί και το "σκαλίζω" αλλά κανένα πρόβλημα δεν έχω δει.

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω πρόβλημα με την λειτουργία του SPB Time, στο Ρ3300 με WM6. Έχω την έκδοση 2.1.5, Build 949.

Ενώ βλέπω στην οθόνη το ξυπνητήρι οταν πάει να χτυπήσει, δεν υπάρχει ήχος, και κάνοντας dismiss, επανέρχτεια και χτυπάει..

Με λίγα λόγια δεν δουλεύει σωστά...

Μήπως έχω παλιά έκδοση; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ.:)

Όχι φίλε μου έχεις την τελευταία έκδοση, κάνε έναν έλεγχο στις ρυθμίσεις σου μήπως είναι λανθασμένες και αν δεις ότι δεν σου "παίζει" με τίποτα ξηλωσέ το και ξανατρέξε το

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου έχεις την τελευταία έκδοση, κάνε έναν έλεγχο στις ρυθμίσεις σου μήπως είναι λανθασμένες και αν δεις ότι δεν σου "παίζει" με τίποτα ξηλωσέ το και ξανατρέξε το

 

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Το επανεγκατέστησα ήδη 3 φορές, αλλά τα ίδια...

Ίσως φταίει η συμβατότητα με τη ROM που έχω βάλει, του ΤΟΜ-WM6 (PDAVIET)... δεν ξέρω...

Σήμερα μάλιστα, έχω και πρόβλημα με την κάμερα (μετά απο 1 μήνα που έχω ήδη αυτή τη ROM), παρ' ότι μέχρι σήμερα όλα λειτουργούσαν άψογα...

Λογικά θα φταίει η ROM; :wacko:

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Το επανεγκατέστησα ήδη 3 φορές, αλλά τα ίδια...

Ίσως φταίει η συμβατότητα με τη ROM που έχω βάλει, του ΤΟΜ-WM6 (PDAVIET)... δεν ξέρω...

Σήμερα μάλιστα, έχω και πρόβλημα με την κάμερα (μετά απο 1 μήνα που έχω ήδη αυτή τη ROM), παρ' ότι μέχρι σήμερα όλα λειτουργούσαν άψογα...

Λογικά θα φταίει η ROM; :wacko:

Γενικά αυτές οι "πειραγμένες" ROMs βγάζουν προβλήματα, θα σου πρότεινα να στείλεις ένα mail στον developer της ROM.

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...