Jump to content

Όλα τα προγράμματα της Spb στα Ελληνικά εδώ!!!


angelos_cy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε, όχι δα. Σιγά μην απολογηθείς κι από πάνω! :)

Αν μπορείς και όταν μπορείς και αν θέλεις κάνεις, σιγά μη ζητήσουμε και τα ρέστα! Ευχαριστούμε ούτως ή άλλως! :)

 

To ιδιο και απο μένα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε zoo και φίλε argam, απολογούμαι που δεν είχατε νεότερα από μένα, αλλά δυστυχώς δε βρίσκω χρόνο αυτές τις μέρες να κάνω τις αλλαγές που είπαμε. Υπόσχομαι το συντομότερο.

 

ναι αγγελε ζητα μας και συγγνωμη απο πανω!!!:lol::lol:

 

αντι να γραφουμε κατω απο καθε μηνυμα μας σε αυτο to thread

 

""ευχαριστουμε αγγελε""

 

 

θα απολογεισαι κι ολας!!:D:D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα να πω συγχαρητήρια για τη δουλειά αυτή. Φαίνετε αρκετά καλό και μετά από κάποιο χρόνο η πληκτρολόγηση γίνετε με κάποια σχετική ταχύτητα. Τα πλήκτρα είναι είναι αρκετά μεγάλα για να πατηθούν με τον αντίχειρα (η οθόνη μου είναι 3,5') εκτός ίσως Από τα βελάκια αριστερά-δεξιά τα οποία έτσι καί αλλιώς δεν έχουν χώρο για μεγαλώσουν. Το περιβάλλον είναι επαγγελματικού επιπέδου. Το μόνο ίσως που θέλει μια μικρή διόρθωση είναι το πλήκτρο ABC το οποίο λειτουργεί σαν το shift δηλαδή επιτρέπει τη χρήση αγγλικών μόνο για ένα χαρακτήρα. Δεν ξέρω αν είναι τεχνικά εφικτό να επιστρέφει στα ελληνικά όταν πατηθεί ένα κενό (δηλαδή μετά το τέλος της λέξης, η του αρτικόλεξου).

Το μηχάνημα μου είναι Hp hx2750 με WM2003SE.

Με όλο το θάρρος θα ήθελα να προτείνω ένα πληκτρολόγιο που να παρέχει επιπλέον τα εξής: qwerty καί μικρά γράμματα, παραμένοντας όμως portait για να κρατιέται στο ένα χέρι καί αφήνοντας κάποιο σχετικό χώρο γιά τον αντίχειρα.

Πρόκειται για ένα προσχέδιο με σκοπό την αξιολόγηση της ιδέας των τριγωνικών πλήκτρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

επειδη δεν βρισκω ακρη με τιποτα πως ακριβως χρησιμοποηται αυτο το full screen keybord?

Εχω βαλει το skin για τα ελληνικα sms αλλα οταν παω να γραψω το μηνυμα και επιλεγω αυτο το πληκτρολογιο δεν το βγαζει καθολου...

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Σου εμφανίζει κανονικά τα υπόλοιπα σκιν;

 

ναι κανονικα!

Αλλα οταν απτησω νεο μηνυμη και παω να διαλεξω πληκτρολογιο δεν με αφηνει να το βαλω.ολα τα αλλα μπαινουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Που αποθηκευονται τα δεδομενα που εισαγουμε στο Spb Finance;

Δηλαδη σε περιπτωση Format εαν θελουμε να ξαναβαλουμε τα δεδομενα μας που θα τα βρουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις χειροκίνητα εξαγωγή δεδομένων όποτε θέλεις, αλλά υπάρχει και ρύθμιση για να κάνει μόνο του backup τα δεδομένα κάθε τόσο. Στη χειροκίνητη καθορίζεις εσύ σε ποιο φάκελο θα πάει το αρχείο, στην αυτόματη πάει κατευθείαν στο φάκελο Spb Finance.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε argam τα QVGA σκιν τα έχω δοκιμάσει στο Qtek S100 μου και γι' αυτό δεν υπάρχουν προβλήματα, όμως τα VGA σκιν δεν έχω κάποια συσκευή να τα δοκιμάσω και γι' αυτό προκύπτουν τα προβλήματα που ανέφερες. Αυτό που μπορεί να γίνει είναι, αν έχει κάποιος την καλοσύνη, να πάρει το αρχείο .bmp του GreekSMS QVGA skin και να αλλάξει τις διαστάσεις του από 720x320 σε 1240x640, χρησιμοποιώντας κάποιο πρόγραμμα όπως το Photoshop. Όλα τα VGA σκιν που έχω φτιάξει (ελλ-αγγλ και SMS του FSK και αυτό του Finance), τα έχω φτιάξει με αυτό τον τρόπο στο Pocket Artist του PPC μου. Τώρα, δεν ξέρω τι πήγε στραβά στο SMS σκιν. Αφού το ελλ-αγγλ είναι οκ, τότε έπρεπε να είναι και το SMS οκ.

Αγαπητέ Άγγελε,

 

το VGA Skin είναι ΟΚ στα Ελληνικά, παρουσιάζει πρόβλημα στα Αγγλικά. Συγκεκριμένα τα L=:, W=S, E=R, P=]

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Άγγελε,

 

το VGA Skin είναι ΟΚ στα Ελληνικά, παρουσιάζει πρόβλημα στα Αγγλικά. Συγκεκριμένα τα L=:, W=S, E=R, P=]

 

Σε εμένα έχουν πρόβλημα τα ελληνικά, και σε εσένα τα αγγλικά; τότε κάτι συμβαίνει με τα PPC μας ή με τα προγράμματα που έχουμε εγκαταστήσει...

Link to comment
Share on other sites

angelos_cy σ ευχαριστω παρα πολυ.για τα ελληνικα στο προγραμμα για τον καιρο.

θα ηθελα να κανω και μια ερωτηση ομως πως περναμε αλλες πολεις απο αυτες που εχει περασμενες το προγραμα? π.χ σερρες κιλκις κ.α.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

argam,

το skin το έχω φορτώσει σε ένα HTC 3300 με WM5. Ίσως εκεί να οφείλεται η διαφορετική συμπεριφορά. Τα ελληνικά πάντως παίζουν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

argam,

το skin το έχω φορτώσει σε ένα HTC 3300 με WM5. Ίσως εκεί να οφείλεται η διαφορετική συμπεριφορά. Τα ελληνικά πάντως παίζουν άψογα.

 

Τέλος πάντων το 3300 είναι QVGA, έγω το είχα φωρτώσει σε VGA μηχάνημα

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε υπάρχει τίποτα για spb mobile shell????????

Στείλε με pm το mail σου για να σου πω που θα το βρεις οικονομικά...;)

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Akoma tipota gia Spb Time kai Spb Imageer. Mallon stis diakopes tou Pasxa tha vrw kairo na ta teleiwsw. Oso gia Spb Mobile Shell, kai na to metafrasw tha einai dyskolo na to dokimasw epeidi to ppc mou einai wm2003se.
Link to comment
Share on other sites

Akoma tipota gia Spb Time kai Spb Imageer. Mallon stis diakopes tou Pasxa tha vrw kairo na ta teleiwsw. Oso gia Spb Mobile Shell, kai na to metafrasw tha einai dyskolo na to dokimasw epeidi to ppc mou einai wm2003se.

 

Εάν έχεις χρόνο στις διακοπές του Πάσχα πάλεψε λίγο και με το Spb Mobile Shell, Θα το δοκιμάσουμε εμείς και θα σου είμαστε αιώνια υπόχρεοι:D :D

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνετε στο spbweather, στο desktop του PPC μου, οι ονομασίες των πόλεων και οι αριθμοί των θερμοκρασιών να εμφανίζοντε με λευκά γράμματα και όχι μαύρα που εμφανίζοντε τώρα?

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Off-topic σύμφωνα με τον τίτλο του θέματος αλλά on-topic(!) για το Spb Pocket Plus.

Πολλά νέα 3d εικονίδια εδώ:

 

h**p://rapidshare.com/files/14624167/Pocket_Plus_OSX_Icon_Pack.zip

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις χρόνο στις διακοπές του Πάσχα πάλεψε λίγο και με το Spb Mobile Shell, Θα το δοκιμάσουμε εμείς και θα σου είμαστε αιώνια υπόχρεοι:D :D

 

 

Έχω αρχίσει να το δουλεύω εγώ το θέμα των ελληνικών για το Spb Mobile Shell, οπότε μόλις το ετοιμάσω θα το ποστάρω ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...