Jump to content

Όλα τα προγράμματα της Spb στα Ελληνικά εδώ!!!


angelos_cy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω αρχίσει να το δουλεύω εγώ το θέμα των ελληνικών για το Spb Mobile Shell, οπότε μόλις το ετοιμάσω θα το ποστάρω ;)

Μήπως θα μπορούσες να κάνεις κάτι με το smartdial του shell για υποστήριξη ελληνικών;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως θα μπορούσες να κάνεις κάτι με το smartdial του shell για υποστήριξη ελληνικών;

 

Θα δω κατα ποσο αυτο ειναι εφικτο και αν μπορει να γινει κατι...

Αν μπορει και ο φιλος Αγγελος να βοηθησει (για μια ακομη φορα) ας μας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα δω κατα ποσο αυτο ειναι εφικτο και αν μπορει να γινει κατι...

Αν μπορει και ο φιλος Αγγελος να βοηθησει (για μια ακομη φορα) ας μας ενημερωσει.

Άνοιξα το αρχείο SpbMobileShell.txt και μέσα έχει τα εξής:

 

8tuvTUV.|8tuvTUVÙÚÛÜùúûüŢţŤťŦŧŨũŪūŬŭŮůŰűŲųǓǔǕǖǗǘǙǚǛǜ

2abcABC.|2abcABCÀÁÂÃÄÅÆÇàáâãäåæçĀāĂ㥹ĆćĈĉĊċČčǍǎǺǻǼǽ

3defDEF.|3defDEFÈÉÊËèéêëĎďĐđĒēĔĕĖėĘęĚě

4ghiGHI.|4ghiGHIÌÍÎÏìíîïĜĝĞğĠġĢģĤĥĦħĨĩĪīĬĭĮįİıǏǐ

5jklJKL.|5jklJKLĴĵĶķĸĹĺĻļĽľĿŀŁł

6mnoMNO.|6mnoMNOÑÒÓÔÕÖØñòóôõöøŃńŅņŇňʼnŌōŎŏŐőƠơǑǒǾǿ

7pqrsPQRS.|7pqrsPQRSŔŕŖŗŘřŚśŜŝŞşŠšß

9wxyzWXYZ.|9wxyzWXYZÝýÿŴŵŶŷŸŹźŻżŽž

0+.|0+

1.|1

 

 

Προσπάθησα να προσθέσω ελληνικά γράμματα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Δεν ξέρω αν είναι τόσο απλό.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια πρωτη δοκιμη για ελληνικα στο smart dial και φαινεται να παιζει καλα.

Οποτε οταν το τελειωσω θα ειμαστε οκ και σε αυτον τον τομεα :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια πρωτη δοκιμη για ελληνικα στο smart dial και φαινεται να παιζει καλα.

Οποτε οταν το τελειωσω θα ειμαστε οκ και σε αυτον τον τομεα :)

 

:yahoo: :yahoo: Έυγε και περιμένουμε :food:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , μια ερωτηση

οι μετατροπες του Αγγελου στα ελληνικα για το Spb Finance 2.7 ισχυουν και για την εκδοση 2.5???

γιατι ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω την 2.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , μια ερωτηση

οι μετατροπες του Αγγελου στα ελληνικα για το Spb Finance 2.7 ισχυουν και για την εκδοση 2.5???

γιατι ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω την 2.7

ακυρο,προβλημα λυθηκε

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

Άγγελε μπράβο για το GreekSMS skin που έφτιαξες, πολύ καλό, ήδη το χρησιμοποιώ!

Επειδή όμως θα ήθελα να κάνω κάποιες μετατροπές στο skin, μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις το source (photoshop, corel κτλ.)? Σκέφτομαι να βάλω μια σελίδα αγγλικών, και μια ακόμα για κανονικά ελληνικά (σε portrait στυλ). Άμα μου δώσεις τα αρχεία, ίσως κάτι καταφέρω. Προφανώς οποιεσδήποτε αλλαγές θα τις ποστάρω εδώ για όποιον θέλει!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, είναι έτοιμο το αρχείο των Ελληνικών για το Spb Mobile Shell, έκδοση 1_0_0.

Πέρα από τα ελληνικά μενού, υπάρχει και το ελληνικό Smart Dial (με ελληνικούς χαρακτήρες -και τονούμενους, αλλά και λατινικούς).

Με συγχωρείτε για τα όποια λάθη υπάρχουν, αλλά δεν έχω πολύ χρόνο στη διάθεση μου αυτό το διάστημα.

Κατεβάζετε το αρχείο και το τοποθετείτε στο φάκελο εγκατάστασης του προγράμματος (κάνοντας αντικατάσταση του υπάρχοντος - κρατήστε και backup του αρχικού για παν ενδεχόμενο). Μην ξεχάσετε να κάνετε επανεκκίνηση της συσκευής.

Να τονίσω, πως με το κατέβασμα και τη χρήση του αρχείου, αποδέχεστε πως δε φέρω καμία ευθύνη για τυχόν ενδεχόμενα προβλήματα που μπορεί να παρουσιαστούν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, είναι έτοιμο το αρχείο των Ελληνικών για το Spb Mobile Shell, έκδοση 1_0_0.

Πέρα από τα ελληνικά μενού, υπάρχει και το ελληνικό Smart Dial (με ελληνικούς χαρακτήρες -και τονούμενους, αλλά και λατινικούς).

Με συγχωρείτε για όποια λάθη υπάρχουν, αλλά δεν έχω πολύ χρόνο στη διάθεση μου αυτό το διάστημα.

Κατεβάζετε το αρχείο και το τοποθετείτε στο φάκελο εγκατάστασης του προγράμματος (κάνοντας αντικατάσταση του υπάρχοντος - κρατήστε και backup του αρχικού για παν ενδεχόμενο). Μην ξεχάσετε να κάνετε επανεκκίνηση της συσκευής.

Να τονίσω, πως με το κατέβασμα και τη χρήση του αρχείου, αποδέχεστε πως δε φέρω καμία ευθύνη για τυχόν ενδεχόμενα προβλήματα που μπορεί να παρουσιαστούν.

 

οτι κι αν εχεις κανει μετραει η προσπαθεια !!!:respect::up:

και για αυτο και μονο ασχετα με το αποτελεσμα ,

σε ευχαριστουμε πολυ :):)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kingherc βρήκα λίγο χρόνο χθες και σήμερα και έφτιαξα ένα portrait skin με αγγλικά, ελληνικά και SMS160. Άυριο, το πολύ μεθάυριο θα ετοιμάσω το πρόγραμμα εγκατάστασης και θα το ανεβάσω στο rapidshare για όλους.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, είναι έτοιμο το αρχείο των Ελληνικών για το Spb Mobile Shell, έκδοση 1_0_0.

Πέρα από τα ελληνικά μενού, υπάρχει και το ελληνικό Smart Dial (με ελληνικούς χαρακτήρες -και τονούμενους, αλλά και λατινικούς).

Με συγχωρείτε για τα όποια λάθη υπάρχουν, αλλά δεν έχω πολύ χρόνο στη διάθεση μου αυτό το διάστημα.

Κατεβάζετε το αρχείο και το τοποθετείτε στο φάκελο εγκατάστασης του προγράμματος (κάνοντας αντικατάσταση του υπάρχοντος - κρατήστε και backup του αρχικού για παν ενδεχόμενο). Μην ξεχάσετε να κάνετε επανεκκίνηση της συσκευής.

Να τονίσω, πως με το κατέβασμα και τη χρήση του αρχείου, αποδέχεστε πως δε φέρω καμία ευθύνη για τυχόν ενδεχόμενα προβλήματα που μπορεί να παρουσιαστούν.

 

se emena sto eten x500 pezi mia xara .. euxarisoume

stehellas
Link to comment
Share on other sites

και στο HTC P3300 παιζει επισης τελεια:!:

 

ευχαριστουμε πολυ :respect:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά, παιδιά.

Αν βρείτε κάποιο κείμενο που δε φαίνεται καλά ή "κόβεται" λόγω χώρου, πείτε μου να το τροποποιήσουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kingherc βρήκα λίγο χρόνο χθες και σήμερα και έφτιαξα ένα portrait skin με αγγλικά, ελληνικά και SMS160. Άυριο, το πολύ μεθάυριο θα ετοιμάσω το πρόγραμμα εγκατάστασης και θα το ανεβάσω στο rapidshare για όλους.

 

Άψογος!!!! Thanx προκαταβολικά!! :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, είναι έτοιμο το αρχείο των Ελληνικών για το Spb Mobile Shell, έκδοση 1_0_0.

Πέρα από τα ελληνικά μενού, υπάρχει και το ελληνικό Smart Dial (με ελληνικούς χαρακτήρες -και τονούμενους, αλλά και λατινικούς).

Με συγχωρείτε για τα όποια λάθη υπάρχουν, αλλά δεν έχω πολύ χρόνο στη διάθεση μου αυτό το διάστημα.

Κατεβάζετε το αρχείο και το τοποθετείτε στο φάκελο εγκατάστασης του προγράμματος (κάνοντας αντικατάσταση του υπάρχοντος - κρατήστε και backup του αρχικού για παν ενδεχόμενο). Μην ξεχάσετε να κάνετε επανεκκίνηση της συσκευής.

Να τονίσω, πως με το κατέβασμα και τη χρήση του αρχείου, αποδέχεστε πως δε φέρω καμία ευθύνη για τυχόν ενδεχόμενα προβλήματα που μπορεί να παρουσιαστούν.

 

:yahoo: :up: Ωραίος!!!!!!! Το δοκιμάζουμε και σου λέμε εάν υπάρχει κανένα πρόβλημα και πάλι μπράβο :D

Link to comment
Share on other sites

:yahoo: :up: Ωραίος!!!!!!! Το δοκιμάζουμε και σου λέμε εάν υπάρχει κανένα πρόβλημα και πάλι μπράβο :D

 

Σε ευχαριστω.

Προβλημα ουτως η αλλως στη χρηση του προγραμματος, δε μπορει να δημιουργηθει απο το αρχειο των ελληνικων, γιατι δεν επεμβαινει στο εκτελεσιμο, οπως και να εχει.

Αν βρειτε καποιο προβλημα στη μεταφραση, πειτε μου για να το διορθωσουμε :)

Αν καποιος αντιμετωπισει καποιο προβλημα, λογω της ελληνικης μεταφρασης, μπορει ευκολα να βαλει παλι το αρχικο αρχειο (που εχει κανει backup) και γυριζει στα Αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω 2 ερωτησούλες για το mobile shell?

1ον Πως μπορώ να αλλάξω την περιστροφή οθόνης ωστε να κάνει αντίθετη περιστροφή από αυτή που κάνει τώρα όταν το πατώ?

 

2ον Μιας και με την αλλαγή που ανέβασε ο v@ngelis (μπράβο!) το dialer του shell δουλεύει σωστά και για ελληνικά, πώς θα μπορούσαμε να το κάνουμε να αντικαταστήσει το dialer που ανοίγει όταν πατάμε το πράσινο κουμπί αποδοχής κλήσης? ή έχετε βρεί κάποιο γρήγορο τρόπο να το ανοίγετε?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω 2 ερωτησούλες για το mobile shell?

1ον Πως μπορώ να αλλάξω την περιστροφή οθόνης ωστε να κάνει αντίθετη περιστροφή από αυτή που κάνει τώρα όταν το πατώ?

 

2ον Μιας και με την αλλαγή που ανέβασε ο v@ngelis (μπράβο!) το dialer του shell δουλεύει σωστά και για ελληνικά, πώς θα μπορούσαμε να το κάνουμε να αντικαταστήσει το dialer που ανοίγει όταν πατάμε το πράσινο κουμπί αποδοχής κλήσης? ή έχετε βρεί κάποιο γρήγορο τρόπο να το ανοίγετε?

 

1. Μαλλον αυτο δε γινεται, δυστυχως (μια ιδεα ειναι να βαλεις το screen rotation των WM5 στην καρτελα Today για παραδειγμα).

2. Μπορεις να το βαλεις σε καποιο soft key, απο τις ρυθμισεις του Mobile shell.

Link to comment
Share on other sites

1. Μαλλον αυτο δε γινεται, δυστυχως (μια ιδεα ειναι να βαλεις το screen rotation των WM5 στην καρτελα Today για παραδειγμα).

2. Μπορεις να το βαλεις σε καποιο soft key, απο τις ρυθμισεις του Mobile shell.

Τhanks και παλι!

 

Σήμερα 2 φορές με πήρανε τηλέφωνο και το κινητό έφαγε ένα τρελλό κόλλημα, δεν κατάφερα να το σηκώσω... Φοβάμαι μήπως το shell πέφτει βαρύ... και έχω βγάλει το today plugin... Μάλλον ελπίζω να είναι μεμονομένο περιστατικό

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το σκιν που ξεκίνησα το Σαββατοκύριακο!

Βασίστηκα στην ιδέα που είχε πει ο pcixxer, σε κάποιο προηγούμενο μήνυμα, για τριγωνικά πλήκτρα. Τον ευχαριστώ για την ιδέα.

Δυστυχώς τα πλήκτρα είναι πιο μικρά από το προηγούμενο σκιν για SMS που είχα φτιάξει, αλλά όταν το δοκίμασα το βρήκα αρκετά έυκολο να το χρησιμοποιήσει κάποιος.

΄

http://img411.imageshack.us/img411/7571/grensmsyj3.png

 

Εδώ θα βρείτε το QVGA σκιν:

http://rapidshare.com/files/16613900/Gr-En-smsSkin_setup.exe.html

 

Κι εδώ το VGA:

http://rapidshare.com/files/16610799/Gr-En-sms_vgaSkin_setup.exe.html

 

Περιμένω σχόλια για παραλείψεις ή λάθη και απορίες για τη χρήση του αν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο skin το καινούργιο μπράβο. Τα τριγωνικά όντως εξοικονομούν χώρο αλλά γι'αυτό αφήνουν περισσότερο περιθώριο λάθους. Αλλά το skin περιλαμβάνει τα πάντα!

Το μόνο λάθος που παρατήρησα μέχρι τώρα είναι: Στα αγγλικά το O με το P είναι αντιστραμμένα, και επίσης στο αγγλικό πώς βάζεις τα πράσινα σύμβολα?

Link to comment
Share on other sites

Στο ΜΙΟ 701 δεν φορτώνει τώρα την εικόνα Now. πως βγαίνει το Smart dialer για να δω την αλλαγή?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Στο ΜΙΟ 701 δεν φορτώνει τώρα την εικόνα Now. πως βγαίνει το Smart dialer για να δω την αλλαγή?

 

 

Τι εννοεις δεν φορτωνει την εικονα Now? Αυτο δεν εχει να κανει με τα ελληνικα. Κανε μια επανεκκινηση.

Για το smart dialer πηγαινε Γραφειο-Επαφες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...