Jump to content

Όλα τα προγράμματα της Spb στα Ελληνικά εδώ!!!


angelos_cy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό, το αντικατέστησα με το παλιό txt και όλα καλά!! Mπράβο φίλε μου!

 

τι ακριβως κανουμε παιδια? :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα βρήκα χθές το spb Mobile Shell V2.0 και το βράδυ με την βοήθεια του αρχείου απο τον Άγγελο έφτιαξά το txt για τα ελληνικά όποιος το θέλει το επισυνάπτω και ας το δοκιμάσει.

Αν κάτι μου ξέφυγε ας το διορθώσει κάποιος

 

Συγχαρητήρια για την δουλειά σου. Θα αγοράσω το πρόγραμμα και αυτό οφείλεται σε σας. Κάποιοι θα έπρεπε να το λάβουν υπ' όψιν τους αυτό...

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποιο link πρεπει να διαλεξω για να εγκαταστησω το τελευταιο ελληνικο spb FSK? Τα εχω μπλεξει με ολα αυτα
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα χτες ένα τρόπο για να βρίσκουμε την επαφή στην οποία θέλουμε να στείλουμε μήνυμα (SMS, MMS, email) μέσω του Spb Full Screen Keyboard. Υπάρχουν βέβαια πάρα πολλά άλλα προγράμματα που μας βοηθούν να βρούμε την επαφή που θέλουμε, αλλά τον αναφέρω κι αυτόν.

 

Ανοίξτε το Outlook στον υπολογιστή σας ακολουθήστε τα εξής βήματα:

(Σε αγγλικό Outlook 2003)

 

1. File > Import and Export > Export to a file > Next >

Comma Separated Values (Windows) > Next >

Contacts > Next >

 

2. Στο “Save exported file as:” γράψτε: customdic

Μετά πατήστε “Browse” και στο παράθυρο που θα σας εμφανίσει πατήστε το εικονίδιο “Desktop”, για να αποθηκευτεί το αρχείο στο Desktop, μετά “OK” για να σας πάει πίσω και μετά “Next”.

 

3. Map Custom Fields > Clear Map (κάτω δεξιά) > Πατήστε πάνω στο “Name” στο αριστερό πλαίσιο και τραβήξτε το (drag and drop) στο δεξί πλαίσιο > OK > Finish

 

4. Στο Desktop σας βρείτε το customdic.CSV κι ανοίξτε το.

File > Save as… > Πατήστε στο βελάκι στη δεύτερη γραμμή και διαλέξτε “Unicode Text (*.txt)” > Πατήστε στο εικονίδιο Desktop > Save > Yes

 

5. Συνδέστε το PPC στον υπολογιστή σας, ανοίξτε το Activesync, πατήστε “Explore”, και ανοίξτε το φάκελο \Program Files\FullScreenKeyboard (ή αν έχετε εγκαταστήσει το Spb Full Screen Keyboard στην κάρτα μνήμης, ανοίξτε το φάκελο \Storage Card\Program Files\FullScreenKeyboard) και αντιγράψτε το “customdic.txt” στο φάκελο αυτό.

 

Αν χρησιμοποιείτε ήδη για καιρό το Spb Full Screen Keyboard, για να μη χάσετε τις λέξεις που έχουν ήδη αποθηκευθεί στο customdic, στο βήμα 2 ή στο βήμα 4 μην ονομάσετε το αρχείο “customdic”, αλλά δώστε του όποιο άλλο όνομα θέλετε. Στο βήμα 5, όταν ανοίξετε το φάκελο του Spb FSK αντιγράψτε το “customdic” πάνω στο Desktop. Ανοίξτε το αρχείο.txt που αποθηκεύσατε πρώτα, πατήστε Edit > Select All > Edit > Copy. Μετά ανοίξτε το customdic, πηγαίνετε στην τελευταία από τις ήδη αποθηκευμένες λέξεις, πατήστε “Enter” στο πληκτρολόγιο σας, μετά Edit > Paste > File > Save και κλείστε το αρχείο. Μετά αντιγράψτε ξανά το customdic στο φάκελο του προγράμματος.

 

Στη συσκευή σας, όταν πατήσετε «Νέο SMS», «Νέο MMS» ή «Νέο email», ανοίξτε το πληκτρολόγιο (Spb Full Screen Keyboard) και ξεκινήστε να γράφετε το επίθετο της επαφής που ψάχνετε.

(Σημείωση: Αν η επαφή που ψάχνετε είναι αποθηκευμένη μόνο με όνομα, π.χ. «Άγγελος», μόλις γράψετε «Άγ» στο πληκτρολόγιο σας θα εμφανιστεί το «Άγγελος». Αν η επαφή σας είναι αποθηκευμένη και με επίθετο, π.χ. «Άγγελος Γεωργίου», πρέπει να ξεκινήσετε να γράφετε το επίθετο όταν ψάχνετε αυτή την επαφή. Δηλαδή, μόλις γράψετε «Γε» θα εμφανιστεί το «Γεωργίου, Άγγελος».)

Μετά από 2-3 γράμματα θα σας εμφανίσει την επαφή που θέλετε. Πατήστε το πλήκτρο “-->” (δεξί βέλος) στο πληκτρολόγιο σας για να την επιλέξετε. Μετά πατήστε το πλήκτρο “Tab” (fn+space) και μετά γράψτε το μήνυμα σας. Όταν κλείσετε το πληκτρολόγιο, το όνομα της επαφής θα είναι γραμμένο στην πρώτη γραμμή και από κάτω το μήνυμα σας. Πατήστε «Αποστολή» και αν έχετε περισσότερους από έναν αριθμό για τη συγκεκριμένη επαφή θα σας ρωτήσει σε ποιον αριθμό θέλετε να στείλετε το μήνυμα. Διαλέξτε τον, πατήστε επιλογή και το μήνυμα σας θα σταλεί στον αριθμό που διαλέξατε.

 

 

Δοκιμάστε το αν θέλετε. Ελπίζω να φανεί χρήσιμο.

 

 

Σημείωση:

Το πλήκτρο “Tab” στο πληκτρολόγιο αυτό έχει την ιδιότητα να σας αλλάζει γραμμή/πλαίσιο εισαγωγής, όπως και σε όλα τα άλλα πληκτρολόγια.

Όταν όμως έχετε αντιστοιχίσει το πληκτρολόγιο αυτό σε ένα πλήκτρο τη συσκευής σας, το πλήκτρο “Tab” χάνει αυτή την ιδιότητα όποτε το ανοίγετε από το πλήκτρο της συσκευής σας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , χαιρετίζω όλα τα παιδιά στο site .

 

παιδια εδω και 1 ωρα ψαχνω να βρω που να επιλεξω τα ελληνικα στο finance

εβαλα τα 3 αρχεια μεσα στα defaults οπως λεει το πρωτο post .

ανοιγω το finance entry και πανω πανω δεν εχει επιλογή

το μονο που εχει ειναι κατω αριστερά new και δεξια menu

πατόντας το menu exei view , tools , options , εχω ψάξει σε όλα και δεν βρίσκω επιλογή να βάλω τα ελληνικά .

Τι κάνω λάθος ρε παιδιά ?

Σας παρακαλώ δώστε μου τη βοήθειά σας , το χρειάζομαι αυτό το πρόγραμμα στα ελληνικά .

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα βρήκα χθές το spb Mobile Shell V2.0 και το βράδυ με την βοήθεια του αρχείου απο τον Άγγελο έφτιαξά το txt για τα ελληνικά όποιος το θέλει το επισυνάπτω και ας το δοκιμάσει.

Αν κάτι μου ξέφυγε ας το διορθώσει κάποιος

 

 

πολυ καλη δουλεια παιδια ευχαριστουμε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bird1971 απ' ότι βλέπω κανένα άπό τα αρχεία που ανέβασα στην πρώτη σελίδα δε δουλεύει. Οταν τα κατεβάσω, με το WinZip δεν ανοίγουν. Με το WinRar ανοίγουν αλλά δεν αναγνωρίζει το αρχείο ως .txt, ούτε όταν το μετονομάσω. Φαίνεται ότι έχουν "αλλοιωθεί" με κάποιο τρόπο. Τι μπορεί να πηγαίνει στραβά;

 

Προς τους mods του φόρουμ:

Δεν μπορώ να ανεβάσω κάπου στο φόρουμ όλα αυτά τα αρχεία, έτσι ώστε να εχουν πρόσβαση όλόι οι φίλοι του φόρουμ. Εννοώ και τα μεγάλα αρχεία, όπως είναι τα σκιν. Τα έχω ανεβάσει στο rapidhshare, αλλά επειδή δεν έχω λογαριασμό εκεί, όταν περάσει ένας μήνας χωρίς να τα κατεβάσει κάποιος, διαγράφονται.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bird1971 απ' ότι βλέπω κανένα άπό τα αρχεία που ανέβασα στην πρώτη σελίδα δε δουλεύει. Οταν τα κατεβάσω, με το WinZip δεν ανοίγουν. Με το WinRar ανοίγουν αλλά δεν αναγνωρίζει το αρχείο ως .txt, ούτε όταν το μετονομάσω. Φαίνεται ότι έχουν "αλλοιωθεί" με κάποιο τρόπο. Τι μπορεί να πηγαίνει στραβά;

 

Προς τους mods του φόρουμ:

Δεν μπορώ να ανεβάσω κάπου στο φόρουμ όλα αυτά τα αρχεία, έτσι ώστε να εχουν πρόσβαση όλόι οι φίλοι του φόρουμ. Εννοώ και τα μεγάλα αρχεία, όπως είναι τα σκιν. Τα έχω ανεβάσει στο rapidhshare, αλλά επειδή δεν έχω λογαριασμό εκεί, όταν περάσει ένας μήνας χωρίς να τα κατεβάσει κάποιος, διαγράφονται.

 

Αγγελλε αν θελεις επειδη εχω εγω λογ/σμο στο rapidshare ευχαριστως-ειναι το λιγοτερο που μπορω να κανω-

να στα ανεβασω εγω και να μεινουν εκει ευκολα προσβασιμα για ολους :)

 

edit

 

εχω σωσει την δουλεια σου (ενα κοματι απο αυτα)

τα ανεβασα ωστε να μην τα ψαχνεις σαν 1η επιλογη :)

 

http://rapidshare.com/files/105629453/spb_translations.rar

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε Ζαχαράκη. Μόλις τώρα έψαχνα να τα βρω για να τα ανεβάσω ξανά. Έχω κάνει φόρματ το σκληρό δίσκο του PC εδώ και κανένα μήνα κι όλα εκείνα τα αρχεία που είχα φτιάξει τα έχω σκόρπια σε 5-6 DVD. Μόλις που πρόλαβα να τα αντιγράψω πριν τα παίξει το PC. :lol:

 

Να 'σαι καλά. Πάντως αν γίνεται, θα προτιμούσα να ανοίξουμε ένα νέο thread, όπου να βρίσκονται μαζεμένες όλες οι μεταφράσεις και τα σκιν στην πρώτη σελίδα και να κλειδωθεί αν γίνεται. Φυσικά, δεν είναι και πολύ μεγάλο το thread, αλλά υπάρχουν κάποια σκιν που είναι και πιο βολικά απ' τα πρώτα αλλά χάνονται στις "πιο μέσα" σελίδες .

 

 

Και κάτι άλλο. Νομίζω δεν το έχω αναφέρει ξανά. Έχω μιλήσει με την Spb πριν αρκετούς μήνες και συμφώνησα μαζί τους να μεταφράζω τα προγράμματα τους στα Ελληνικά. Οι ελληνικές μεταφράσεις που πιθανόν να έχετε (προς το παρόν νομίζω μόνο το Pocket Plus και το Diary έχουν βάλει στο site τους) τις έχω φτιάξει εγώ. Γι' αυτό αν τυχόν εντοπίζετε κάποια λάθη και παραλείψεις να το αναφέρετε εδώ για να γίνονται οι διορθώσεις.

 

Όσον αφορά το Mobile Shell, θα υπάρξει μια μικρή αναβάθμιση σε λίγες μέρες (δεν ξέρω πόσες), που θα περιλαμβάνει και πλήρη ελληνική μετάφραση.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε Ζαχαράκη. Μόλις τώρα έψαχνα να τα βρω για να τα ανεβάσω ξανά. Έχω κάνει φόρματ το σκληρό δίσκο του PC εδώ και κανένα μήνα κι όλα εκείνα τα αρχεία που είχα φτιάξει τα έχω σκόρπια σε 5-6 DVD. Μόλις που πρόλαβα να τα αντιγράψω πριν τα παίξει το PC. :lol:

 

Να 'σαι καλά. Πάντως αν γίνεται, θα προτιμούσα να ανοίξουμε ένα νέο thread, όπου να βρίσκονται μαζεμένες όλες οι μεταφράσεις και τα σκιν στην πρώτη σελίδα και να κλειδωθεί αν γίνεται. Φυσικά, δεν είναι και πολύ μεγάλο το thread, αλλά υπάρχουν κάποια σκιν που είναι και πιο βολικά απ' τα πρώτα αλλά χάνονται στις "πιο μέσα" σελίδες .

 

 

Και κάτι άλλο. Νομίζω δεν το έχω αναφέρει ξανά. Έχω μιλήσει με την Spb πριν αρκετούς μήνες και συμφώνησα μαζί τους να μεταφράζω τα προγράμματα τους στα Ελληνικά. Οι ελληνικές μεταφράσεις που πιθανόν να έχετε (προς το παρόν νομίζω μόνο το Pocket Plus και το Diary έχουν βάλει στο site τους) τις έχω φτιάξει εγώ. Γι' αυτό αν τυχόν εντοπίζετε κάποια λάθη και παραλείψεις να το αναφέρετε εδώ για να γίνονται οι διορθώσεις.

 

Όσον αφορά το Mobile Shell, θα υπάρξει μια μικρή αναβάθμιση σε λίγες μέρες (δεν ξέρω πόσες), που θα περιλαμβάνει και πλήρη ελληνική μετάφραση.

 

δεν νομιζω οτι επιτρεπεται ατομο που χαιρεται την δουλεια σου να μην το ξερει αυτο :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι επιτρεπεται ατομο που χαιρεται την δουλεια σου να μην το ξερει αυτο :!:

 

:lol: Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα.

Εννοείς ότι το έχεις καταλάβει πως εγώ τα έχω μεταφράσει ή απλά ότι θα έπρεπε να το έχω πει ήδη;

Link to comment
Share on other sites

:lol: Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα.

Εννοείς ότι το έχεις καταλάβει πως εγώ τα έχω μεταφράσει ή απλά ότι θα έπρεπε να το έχω πει ήδη;

 

και τα 2:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , χαιρετίζω όλα τα παιδιά στο site .

 

παιδια εδω και 1 ωρα ψαχνω να βρω που να επιλεξω τα ελληνικα στο finance

εβαλα τα 3 αρχεια μεσα στα defaults οπως λεει το πρωτο post .

ανοιγω το finance entry και πανω πανω δεν εχει επιλογή

το μονο που εχει ειναι κατω αριστερά new και δεξια menu

πατόντας το menu exei view , tools , options , εχω ψάξει σε όλα και δεν βρίσκω επιλογή να βάλω τα ελληνικά .

Τι κάνω λάθος ρε παιδιά ?

Σας παρακαλώ δώστε μου τη βοήθειά σας , το χρειάζομαι αυτό το πρόγραμμα στα ελληνικά .

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

 

Για να έχεις τα Ελληνικά στο πρόγραμμα, πρέπει να κατεβάσεις το αρχείο rar που ανέβασε 3-4 ποστ πιο πάνω ο φίλος Ζαχαράκης. Άνοιξέ το και βρες το SpbFinance(...).zip. Άνοιξε το κι αυτό και θα βρεις μέσα ένα αρχείο .txt.

Αυτό το αρχείο αντέγραψέ το στο φάκελο του προγράμματος, δηλαδή στο \Program Files\Spb Finance (ή στο \Storage Card\Program Files\Spb Finance αν το έχεις εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης).

 

Για να έχεις το ελληνικό σκιν, αφού έχεις βάλει τα 3 αρχεία στο φάκελο default, πρέπει να ανοίξεις το Spb Finance Entry, να πατήσεις εκεί που γράφει "Options" (πάνω ψηλά στο σκιν), μετά "Επιφάνεια" (ή "Skin") και να διαλέξεις το Greek.

 

Για να έχεις τις κατηγορίες στα Ελληνικά, μπορείς είτε να τις μετονομάσεις από μόνος σου, είτε να τις ανεβάσει ξανά εδώ ο φίλος Ζαχαράκης ή όποιος άλλος μπορεί, να τις κατεβάσεις και να ακολουθήσεις τις οδηγίες που λέει στο πρώτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σου εκφράσω τα συγχαρητήριά μου για την δουλειά που έχεις κάνει. Ελπίζω η SPB να σου δίνει κάτι για αυτή την προσπάθεια (ακόμα και τα προγράμματα δωρεάν θα είναι κάτι :D )

 

Αν κάποιος φίλος είχε προλάβει να κατεβάσει τις κατηγορίες για το SPB Finance θα ήταν πολύ ευχάριστο αν μπορούσε να τις ανεβάσει ξανά.

Link to comment
Share on other sites

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν παίζεσαι συνονόματε. Μπροστά σου το rapidshare είναι δισκέτα. :lol::lol:

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα βρήκα χθές το spb Mobile Shell V2.0 και το βράδυ με την βοήθεια του αρχείου απο τον Άγγελο έφτιαξά το txt για τα ελληνικά όποιος το θέλει το επισυνάπτω και ας το δοκιμάσει.

Αν κάτι μου ξέφυγε ας το διορθώσει κάποιος

 

Nice job. Congrats mate! :)

Link to comment
Share on other sites

φίλε zaharakis , φίλε angelos_cy

σας ευχαριστώ πολυ. σπουδαία δουλεια.

 

φιλε μου ΟΛΗ η δουλεια ειναι του Αγγελλου και μονο !!!:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζεσαι συνονόματε. Μπροστά σου το rapidshare είναι δισκέτα. :lol::lol:

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Ναι, το έχει αυτό το παιδί αυτό!!!!!

 

Ευχαριστούμε Δημήτριε!!!:D

 

Συγχαρητήρια στο angelos_cy!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχει αυτό το παιδί αυτό!!!!!

 

Ευχαριστούμε Δημήτριε!!!:D

 

στην διαθεση σας παντα :D

 

Συγχαρητήρια στο angelos_cy!

 

ενα τεραστιο ευχαριστω και απο μενα για μια ακομη φορα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μόλις τελείωσα την μετάφραση του Spb Phone Suite. Δεν υπάρχει νομίζω, οπότε την παραθέτω εδώ.

 

Ευχαριστουμε!

 

Πως το περναμε? :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...