Jump to content

Οδηγός - Δωρέαν κλησεις προς σταθερά απο το PDA/PPC


bororo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το sjphone το έχω σετάρει και εγώ σε ubi-401 wm5 με τι icall δουλεύει άψογα. Είχα ένα πρόβλημα με τον ήχο που ίσως να το έχουν και άλλοι ενώ με άκουγαν κανονικά εγω άκουγα με διακοπές ψάχνωντας το προγραμμα στην καρτέλα options-audio-advanced settings ;έχει μια επιλογή driver buffer size, ms: και ήταν ρυθμισμένη στο 20 και το ανέβασα στα 40 και ο ήχος ακούγετε κανονικα. Ισως να βοηθήσω κάποιους με παρόμοιο πρόβλημα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!Θέλω να ευχαριστήσω κι εγώ τον 'bororo' για την πολύ καλή δουλειά που έκανε και τον χρόνο που αφιέρωσε.Το δοκίμασα κι εγώ(στο pc πρώτα)και δουλεύει μια χαρά! :)

Το πρόβλημα που έχω είναι το εξής:έκανα κάποιες κλήσεις από το pc και όλα λειτουργούσαν άψογα.Αποφάσισα να το 'περάσω' και στο pda μου(Fujitsu-Siemens Loox N560).Όλα ΟΚ με το install αλλά όταν δοκίμασα να κάνω κλήση(μέσω wifi),τότε άκουγα 'κάποιον' να μου λέει ότι δεν έχω μονάδες και ότι θα πρέπει ν' αγοράσω.Οι κλήσεις που έκανα από το pc σίγουρα ΔΕΝ ήταν περισσότερες από 10.Διάβασα στο forum αυτό ότι μπορείς να κάνεις νέο account.Αν όμως κάθε φορά μπορώ να κάνω 10 μόνο κλήσεις,τί νόημα έχει τότε;Τί λέτε κι εσείς;

Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;Μήπως για παράδειγμα,υπάρχει κάπου κάποια επιλογή που δεν ενεργοποίησα;Κατά τ' άλλα,πρόκειται για εξαιρετικό κι εξαιρετικά χρήσιμο πρόγραμμα!(υπάρχουν άλλα παρόμοια;)

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ενα μπράβο και απο εμένα.

 

Το δοκίμασα σε hol evoice και παίζει...

 

για HOL evoice βάζεις

proxy domain: evoice.hol.gr, port 5060

User domain: evoice.hol.gr

 

Στο STUN tab βάζεις: evoice.hol.gr port:5061

 

Στο account name: 2130χχχχχχ

Στο password: το password της υπηρεσίας evoice.

Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασω credit 10 ποσο διαρκει??

 

Στο pc που το εχω 3 μηνες για δωρεαν αστικα + δωρεαν τηλεφωνα σε πολλα μερη του κοσμου.Μετα υπαρχει χρεωση.Αν μπεις στο σιτε θα δεις λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μπορω πλέον να ξανακάνω εγγραφή?

Μου βγάζει: Sorry, due to an unknown error your registration request was denied

3-4 φορές όμως έκανα εγγραφή.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!Το προγραμματάκι είναι όντως πολύ καλό.Υπάρχουν πολλές φορές κάποια προβλήματα στον ήχο,τα οποία νομίζω ότι οφείλονται στην κακή σύνδεση με το wifi.Ήθελα να ρωτήσω το εξής:έχει δοκιμάσει κανείς(κι αν ναι,με τί αποτελέσματα)κάποιο άλλο πρόγραμμα για τον ίδιο σκοπό;Στα χέρια μου έπεσε το εξής πρόγραμμα(παραθέτω το link)αλλά δεν γνωρίζω να περάσω τις ρυθμίσεις.Το γνωρίζει κανείς;

 

http://www.nch.com.au/talk/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Ευχαριστώ πολύ φίλε για την πατέντα.

Έχω μια άλλη ερώτηση αν γίνεται να ακούω τον ήχο μέσα απο το ακουστικό της συσκευής μου και όχι απο το μεγάφωνο.Έχω smartphone η κατι τέτοιο τέλος πάντων που είναι κ τηλέφωνο παράλληλα.Αυτά

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... και έψαχνα κάτι τέτοιο για το touch diamond του αδερφού μου
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Ενώ στο pc μου δουλεύει κανονικότατα στο τηλέφωνο που το έβαλα (MIOA702)μου γραφει not registration και δεν κάνει κλήσεις.Κάνω κανονικά login αλλα δεν δουλεύει.Ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη του τηλεφώνου μου γραφει αυτό :

voipdiscount

SIP: not registered

Host adress: 169....... το wifii το έχω ανοιχτό και έχει internet.Μήπως ξέρεις κάποιος τι συμβαίνει και δεν κάνει κλήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μονο για 10 λεπτά είναι μου φαίνεται.Μίλησα περίπου 8-10 λεπτά και μετά έκλεισε.Όταν ξαναπροσπάθησα να πάρω μου έβγαζε το εξής μήνυμα You have reached the maximum namber of free trial calls.

To make unlimited calls please buy credit.Τα νούμερα που κάλεσα ήταν όλα κι όλα 5.Οποτε μην υπολογίζεται και πολλά από αυτό το πρόγραμμα!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...