Jump to content

Sony Ericsson W880i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 858
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενοχλει οπως ενοχλουν και πολλα χημικα που χρησιμοποιουνται σε τροφιμα οπως ενοχλει η υπερβολικη ρυπανση του περιβαλλοντος απο τα εργοστασια οπως και πολλα αλλα που εχω πλεον βεβαιωθει οτι θα μας στειλουν στον αλλον κοσμο πριν απο την ακτινοβολια του κινητου μας¨:wacko:

 

Οποτε πλεον σταματησα να ασχολουμαι αν και εχεις απολυτο δικιο οτι ενα καινουργιο κινητο δεν επιτρεπεται να εχει τετοια νουμερα οπως το w880 οταν ολοι οι υπολοιποι κατασκευαστες κοιτανε να το μειωσουν και πολλα προηγουμενα μοντελα εχουν χαμηλοτερο δεικτη.

Link to comment
Share on other sites

Το κανουν επιτηδες για να αγορασεις bluetooth hands free :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το sar του δεν σας ενοχλεί???

 

Μας ενοχλεί..

 

Όμως κάπου διάβασα ένα άρθρο που λέει ότι οι τιμές που αναφέρονται είναι οι μέγιστες και όχι ο μέσος όρος. Αν ισχύει, μπορεί ένα κινητό με χαμηλότερη τιμή να είναι πιο επικίνδυνο...

 

Τέλοσπάντων... Όλα τα ίδια χάλια είναι, αφού έχουμε ετσι και αλλίως κινητό (και εμείς και όλοι οι τριγύρω μας) οι διαφορές είναι μικρές :)

Link to comment
Share on other sites

Sorry alla de mporw na min epemvw. To agorasa xthes 385 eyrw teliki san syskeyi (to mayro panta) kai eimai ypereyxaristimenos :)

 

Den kanw diafimisi, apla to agorasa apo to Play247 xwris kanena provlima. Opote den katalavainw giati na dwsei kapoios 450 eyrw se Plaisio klp enw mporei na to parei 80 eyrw fthinotera.

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=932868

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

To Live βγαινει ευκολα;

 

Μπορω να το κανω μονος μου ή πρεπει να το παω καπου;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Re paidia ola ok me to thlefwno alla afto to koumpi tou internet aristera mou exei spasei ta nevra.Olo to pataw katala8os anti na pathsw to panw h to katw .

Mpas kai uparxei tropos na alla3ei se kati allo h na apenergopoih8ei, 3erei kaneis h pali psaxnw psulo sta axura?

Efxaristw !!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,μια ερώτηση να κάνω.Γίνεται το w880i να διαβάσει pdf Και doc αρχεία χωρίς να βάλω το quickoffice?Τι άλλη λύση υπάρχει για το θέμα αυτό?Συγνώμη αν έχει ήδη αναφερθεί αλλά καίγομαι και δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα replies.Χρειάζομαι μια λύση το συντομότερο παιδιά,γράφω αύριο και δεν την παλεύω.Ευχαριστώ guys!
Link to comment
Share on other sites

To GPRS κλεινει. Το 3G;

Το ιδιο ισχυει και γι'αυτο! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ισχυει και γι'αυτο! :)

 

σωστος.αλλα βρησκεται σε αλλο μενου και μου φανηκε περιεργο...

 

Γειά σας παιδιά,μια ερώτηση να κάνω.Γίνεται το w880i να διαβάσει pdf Και doc αρχεία χωρίς να βάλω το quickoffice?Τι άλλη λύση υπάρχει για το θέμα αυτό?Συγνώμη αν έχει ήδη αναφερθεί αλλά καίγομαι και δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα replies.Χρειάζομαι μια λύση το συντομότερο παιδιά,γράφω αύριο και δεν την παλεύω.Ευχαριστώ guys!

ο χ ι

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Η συνομιλία μέσω bluetooth απλά ΚΟΡΥΦΑΙΑ.

Ακούς πεντακάθαρα, σε ακούμε Πεντακάθαρα, χωρίς διακοπές και παρεμβολές.

Όσο γρήγορα και αν μιλάς , δεν χάνεται τίποτα. Δεν χρειάζεται να τσιρίζεις για να σε ακούει ο άλλος. Μιλάς κανονικά.

Σύνδεση - Αποσύνδεση - Επανασύνδεση ΑΨΟΓΗ.

Τέλεια συνεργασία τηλεφώνου - headset.

:)

 

Υ.Γ Χρησιμοποιώ bluetooth Motorola H500.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

To πιο κορυφαιο ειναι η αυτονομια του.

Ειμαι στα μεσα της 3ης μερας και εχει πεσει περιπου το 35%.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

To πιο κορυφαιο ειναι η αυτονομια του.

Ειμαι στα μεσα της 3ης μερας και εχει πεσει περιπου το 35%.

Ειναι καινουργιο ακομη το κινητο...:blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε σε πιανω

Τι δεν καταλαβες??? :blink:

 

Το κινητο ειναι ακομη καινουργιο...με τον χρονο και την χρηση θα :blink: την αποδοση της μπαταριας να βαραει κοκκινα..και στο καπακι να πεφτει αμεσως η αποδοση της!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mακαρι να κρατουσα κινητο τοσο.

 

Εδω με το ζορι φτανουν στο μαξιμουμ της αποδοσης...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Το είχα μία εβδομάδα αλλά το γύρισα πίσω. Καλό κινητό αλλά σαν walkman έχει πολλά foul και γι'αυτό του έδωσα κόκκινη κάρτα. Αν θέλετε κινητό με ποιοτικό walkman ψάξτε αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα μία εβδομάδα αλλά το γύρισα πίσω. Καλό κινητό αλλά σαν walkman έχει πολλά foul και γι'αυτό του έδωσα κόκκινη κάρτα. Αν θέλετε κινητό με ποιοτικό walkman ψάξτε αλλού.

 

 

1) Πές μας και εμάς ποιά είναι τα "πολλά fault"; (εκτός απο την έλλειψη ράδιο)

2) Πές μας επίσης ένα ποιοτηκό walkman; (με την φορητότητα και την ποιότητα του 880)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Nα αρχίσω με το βασικότερο. Τη μέτρια ποιότητα και τη χαμηλή ένταση του ήχου είτε από τα ηχεία είτε από τα ακουστικά. Προερχόμενος από το W810i έφριξα και απόρησα που ένα μοντέλο ένα χρόνο παλιό έχει τόσο καλύτερο ήχο από το ολοκαίνουριο 880.. Μέγιστο foul.

 

Συνεχίζοντας, το "μαραφετάκι" αλλαγής έντασης του ήχου είναι εξαιρετικά μικρό και δύσχρηστο. Επίσης για να αλλάξω τραγούδια έπρεπε να μπω στο μενού(να χαρώ walkman!) και απουσίαζε το κουμπί play/pause στην αριστερή μεριά (αυτό θα μου πεις απουσιάζει και σε άλλα walkman μοντέλα της Sony ericsson) που έχει το 810,610 και 660. Την μετριότητα ολοκληρώνει η υποδοχή για τα ακουστικά που είναι στα πλάγια(κύριε ελέησον!) έτσι ώστε όταν θέλεις να το βάλεις στην τσέπη σου να πιάνει μεγαλύτερο πάχος από το κανονικό συν το ότι το κάνει πιο δύσχρηστο και αντιαισθητικό. Για του λόγου το αληθές:

http://img185.imageshack.us/img185/511/w880izq1.jpg

 

To ότι δεν έχει ούτε ραδιόφωνο ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Οπότε είπα και "σε εσάς" τους λόγους που δεν το προτίμησα για walkman. Γιατί είναι κακό walkman. Αλλά είναι καλό κινητό και αν δεν είναι κάποιος απαιτητικός στον τομέα της αναπαραγωγής μουσικής θα βολευτεί μια χαρά! Είναι υπερβολικά μικρό,πολύ ελαφρύ, βολικό και στυλάτο- δεν καταλαβαίνεις πως κουβαλάς κινητό πάνω σου! Έχει επίσης 3G, ωραία κάμερα και πλούσιες λειτουργίες. Δεν είπα πως δεν είναι καλό κινητό, ίσα ίσα.

 

 

 

Ποιοτικά walkman για μένα είναι τα: W810i το οποίο άρχισαν να "το παίρνουν τα χρόνια".

 

Το W850i το οποίο όμως είναι ογώδες και δεν έχει το κουμπί play/pause που εγώ ζητάω στο walman κινητό μου.

 

Το W610i το οποίο θα το είχα πάρει αν δεν είχε το άνοιγμα για τα ακουστικά στα πλάγια(μπρρρρρρρ) το οποίο επίσης δεν έχει 3G.

 

Το W660i είναι μετεξέλιξη του W610i, έχει 3G και η υποδοχή ακουστικών είναι στη σωστή θέση!

Link to comment
Share on other sites

oντως το κουμπωμα στο πλαι δεν ειναι και οτι το καλυτερο..και ο ηχος ουτε καλος..χειροτερος και απο w810i.επισης οταν ακους απο το μεγαφωνο του κινητου...ο ηχος παιζει πολυ στα πριμα(σαν στριγγλισμα).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ πάω πάσο! :(

Το 880 είναι το πρώτο μου walkman. Σε σχέση με άλλα κινητά (ΝΟΚΙΑ, ΜΟΤΟROLA, SAMSUNG) που είχα πιό πρίν, ο player του 880 με ΚΑΤΑΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ. Τρομερή ποιότητα ήχου (απο τα ακουστικά). Δεν είχα ποτέ όμως 810. Δεν είμαι και fan των walkman.

 

To κινητό το πήρα (και το έχω αγαπήσει) για την φορητότητα, την ποιότητα, την άριστη συνομηλία μέσω bluetooth, την κορυφαία μπαταρία του.

Και όπως είπες : ΔΕΝ καταλαβαίνεις οτι το κουβαλάς μαζί σου! :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν κατακρινω την αγορα σου...μακαρι να ειχα κι'εγω τα λεφτα και να το παιρνα...(με καποιους δισταγμους) για την ελλειψη ραδιοφωνου.

απλα για ενα τοσο ακριβο κινητο...και πραγματικα πολυ ομορφο..θα επρεπε να του "βαζανε" στοιχεια απο τα παλιοτερα και δοκιμασμενα walkman της Sony ericsson.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W880i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...