Jump to content

Sony Ericsson W880i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάποια σημαντική διαφορά η διαφορές, θετική-ες σε σχέση με το k 800i;

Ξέρει κανείς να μου πεί; Κάποιος που να έχει και τα 2;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 858
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς να μου πεί; Κάποιος που να έχει και τα 2;

 

Λίγο πιο μεγάλη οθόνη το κ800, πολύ καλύτερη κάμερα. Απο πλευράς 880. καλύτερη αναπαραγωγή και διαχέιρηση μουσικής, και adope flash lite αρχεια. ( flash themes), επίσης το 880 δεν έχει ράδιο

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Απο θέματα, παιχνίδια κλπ, που θα βρώ;

Αποφασισε τι κινητο θα παρεις...και μετα με μια μικρη αναζητηση θα βρεις :worry: πολλα "καλουδια" εδω μεσα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάποιο thread ειδικά για το κινητό αυτό σε 'πραγματάκια' που μπορούμε να κατεβάσουμε.

Οτι ισχυουν για τα w800i,w810i,k750i τεριαζουν απολυτα και στο w880i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οτι ισχυουν για τα w800i,w810i,k750i τεριαζουν απολυτα και στο w880i.

 

Λάθος!

 

To W880i "μοιράζεται" παιχνίδια και εφαρμογές με τα K800i-K810i-W900i (τα οποια έχουν την ίδια ανάλυση οθόνης με αυτο) :)

 

Themes έχει δικά του γιατί υπάρχουν μερικές μικροδιαφορές στις θέσεις κάποιων κειμένων.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος!

 

To W880i "μοιράζεται" παιχνίδια και εφαρμογές με τα K800i-K810i-W900i (τα οποια έχουν την ίδια ανάλυση οθόνης με αυτο) :)

 

Themes έχει δικά του γιατί υπάρχουν μερικές μικροδιαφορές στις θέσεις κάποιων κειμένων.

Εχεις δικιο! λαθος δικο μου...ετσι ειχα εντυπωση :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια νέα και μια σημαντική πληροφορία για όλους τους φίλους εδώ. Την Δευτέρα, αύριο δηλαδή η voda θα μειώσει την τιμή του μοντέλου εκ νέου. Πρίν 10 περίπου ημέρες το έριξε στα 380 και τώρα ρίχνει επιπλέον 80 ευρό την τιμή του. Έτσι ενώ ετοιμαζόμουν για free έκδοση, θα αγοράσω της voda με το μενού της το απαίσιο δυστυχώς αλλα με μια πολύ χαμηλή τιμή. Σύν την μεγάλη έκπτωση απο την αναναίωση συμβολαίου, θα μου έρθει γύρω στα 80 ευρό.

Ελπίζω πάντως να έχετε βρεί τρόπο κάποιοι να αφαιρούν το λογισμικό της voda και να απαλαχθώ απο δαύτο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια νέα και μια σημαντική πληροφορία για όλους τους φίλους εδώ. Την Δευτέρα, αύριο δηλαδή η voda θα μειώσει την τιμή του μοντέλου εκ νέου. Πρίν 10 περίπου ημέρες το έριξε στα 380 και τώρα ρίχνει επιπλέον 80 ευρό την τιμή του. Έτσι ενώ ετοιμαζόμουν για free έκδοση, θα αγοράσω της voda με το μενού της το απαίσιο δυστυχώς αλλα με μια πολύ χαμηλή τιμή. Σύν την μεγάλη έκπτωση απο την αναναίωση συμβολαίου, θα μου έρθει γύρω στα 80 ευρό.

Ελπίζω πάντως να έχετε βρεί τρόπο κάποιοι να αφαιρούν το λογισμικό της voda και να απαλαχθώ απο δαύτο.

Υπαρχουν πολλοι.αλλα γιατι δεν την ψαχνεις λιγο περισσοτερο μηπως και το βρεις σε αυτη την τιμη unbranded!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογο επιδότησης. 210 ευρό είναι αυτά!

Τοτε παρε αλλο τηλεφωνο...εγω επειδη το εχω :worry: live δεν με πολυτρελανε..:confused: παρε Κ810ι καλυτερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν θα πάρω άλλο θα πάρω το u600 samsung. To k800 έχω. Να μην πάρω ενα παρόμοιο σαν το 810.

Themes ειδικά για το w880 που θα βρούμε;

 

kalitera to 880 sto lasyk.net tha vreis ta panta

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα χθές.

Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι θετικές στα περισσότερα σημεία.

Άριστη οπτικά συσκευή με όμορφους χρωματισμούς.

Γρήγορο σε απόκριση, έξυπνες λεπτομέρειες. Το volume στο πλάι αν και δύσκολο για αντρικά χέρια, το βρίσκω έξυπνο.

Τα εικονίδια της vodafon δεν είναι όπως τα νόμιζα. Τα βελτίωσε και έτσι δεν θα αλλάξω το λογισμικό. Βασικά το ποιο εντυπωσιακό χαρακτηριστικό του είναι φυσικά το γεγονός ότι σε τόσο μικρές διαστάσεις με ελαφρύ βάρος «κρύβεται» ένα κινητό με καλές δυνατότητες. Με την νέα τιμή απο την εν λόγο εταιρία, αξίζει η αγορά του. Εμένα μου στοίχισε μόλις 99 ευρό.

Αρνητικά τώρα. Το πληκτρολόγιο είναι δύσκολο. Έχει τους αριθμούς και τα γράμματα επάνω από το κάθε πλήκτρο και όχι ταυτόσημα. Επομένως μπερδεύομαι στην σύνταξη κειμένων. Εντάξει, το λεπτό πλήκτρο θα το συνηθίσω. Όμως η μη στοίχιση του πλήκτρου με το σύμβολο είναι λάθος κατ’εμέ.

Ο ήχος του ναι μεν δυνατός αλλά πολύ τσιριχτός και γενικά δεν μου άρεσε το ηχείο που έχουν τοποθετήσει.

Επίσης δεν μου αρέσει το hands free. Έχει κι αυτό κακό ήχο –κακή ακουστική. Ευτυχώς που σου δίνει την δυνατότητα για τοποθέτηση δικών σου ακουστικών και έτσι το σώζει.

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα χθές.

Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι θετικές στα περισσότερα σημεία.

Άριστη οπτικά συσκευή με όμορφους χρωματισμούς.

Γρήγορο σε απόκριση, έξυπνες λεπτομέρειες. Το volume στο πλάι αν και δύσκολο για αντρικά χέρια, το βρίσκω έξυπνο.

Τα εικονίδια της vodafon δεν είναι όπως τα νόμιζα. Τα βελτίωσε και έτσι δεν θα αλλάξω το λογισμικό. Βασικά το ποιο εντυπωσιακό χαρακτηριστικό του είναι φυσικά το γεγονός ότι σε τόσο μικρές διαστάσεις με ελαφρύ βάρος «κρύβεται» ένα κινητό με καλές δυνατότητες. Με την νέα τιμή απο την εν λόγο εταιρία, αξίζει η αγορά του. Εμένα μου στοίχισε μόλις 99 ευρό.

Αρνητικά τώρα. Το πληκτρολόγιο είναι δύσκολο. Έχει τους αριθμούς και τα γράμματα επάνω από το κάθε πλήκτρο και όχι ταυτόσημα. Επομένως μπερδεύομαι στην σύνταξη κειμένων. Εντάξει, το λεπτό πλήκτρο θα το συνηθίσω. Όμως η μη στοίχιση του πλήκτρου με το σύμβολο είναι λάθος κατ’εμέ.

Ο ήχος του ναι μεν δυνατός αλλά πολύ τσιριχτός και γενικά δεν μου άρεσε το ηχείο που έχουν τοποθετήσει.

Επίσης δεν μου αρέσει το hands free. Έχει κι αυτό κακό ήχο –κακή ακουστική. Ευτυχώς που σου δίνει την δυνατότητα για τοποθέτηση δικών σου ακουστικών και έτσι το σώζει.

 

Εκανες καλη κινηση, 305 δεν το εχει η βοντα:lol::lol::lol:, θα το συνηθισεις το πληκτρολογιο εκτος αν εχεις χοντρα δακτυλα αλλα τα κουμπια ειναι υπερυψομενα.

Φυσικα και θα ειναι τσιρικτος γιατι ειναι που λεπτο κινητο και τι ηχειο θα ειχε, στο δικο μου 850 εχει καλο ηχο το ηχειο αλλα 2 880 χωρανε ανετα και στον ιδιο ογκο.

Τα HPM-70 εχεις σαν ακουστικα? εαν ναι πιστευω οτι ειναι πολυ καλα, δες και τις ρυθμισεις στο EQ.

Προσωπικα θα το αγοραζα αν ειχε ραδιο.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera!

 

mporei na me voithisei kapoios gia tis rithmiseis mms vodafone?

tis esteila apo to site alla tzifos!

 

eyxaristw!

 

:worry: Ρυθμισεις mms απο το site της Sony ericsson :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το W880 από vodafone έχει μενού vflive? Αυτό σημαίνει οτί δεν κάνει κανονικά update μέσω se update service?

 

Υπάρχει και στα 2 χρώματα ή μόνο ασημί?

Link to comment
Share on other sites

Το W880 από vodafone έχει μενού vflive? Αυτό σημαίνει οτί δεν κάνει κανονικά update μέσω se update service?

 

Υπάρχει και στα 2 χρώματα ή μόνο ασημί?

Οπως ακριβως το ειπες! εχει vodafone live και η vodafone δεν την βγαζει την συσκευη unbranded!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβως το ειπες! εχει vodafone live και η vodafone δεν την βγαζει την συσκευη unbranded!

Τότε το έφαγε το μάυρο φίδι... :lol:

 

Με βλέπω να πηγαίνω για το W610 τότε για να αλλάξω λίγο, να φάω την επιδότητση της voda και βλέπουμε μετά για W580 ή W910.

 

Αυτή η voda μέχρι να φέρει ένα καινούργιο κινητό περνάνε 5 μήνες. Ακόμα να βγάλει το S500, πόσο μάλλον το W580... :angry:

 

Nα μου πεις ακόμα δεν έχει φέρει το Κ810, θες και το S500 που βγήκε τώρα? :p

Link to comment
Share on other sites

Τότε το έφαγε το μάυρο φίδι... :lol:

 

Με βλέπω να πηγαίνω για το W610 τότε για να αλλάξω λίγο, να φάω την επιδότητση της voda και βλέπουμε μετά για W580 ή W910.

 

Αυτή η voda μέχρι να φέρει ένα καινούργιο κινητό περνάνε 5 μήνες. Ακόμα να βγάλει το S500, πόσο μάλλον το W580... :angry:

 

Nα μου πεις ακόμα δεν έχει φέρει το Κ810, θες και το S500 που βγήκε τώρα? :p

Καλυτερα να παρεις οπως λες κι εσυ το w610i! μικρες ειναι οι διαφορες...και μαλιστα ο ηχος του ειναι καλυτερος απο του w880i που "τσιριζει" :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τότε το έφαγε το μάυρο φίδι... :lol:

 

Με βλέπω να πηγαίνω για το W610 τότε για να αλλάξω λίγο, να φάω την επιδότητση της voda και βλέπουμε μετά για W580 ή W910.

 

Αυτή η voda μέχρι να φέρει ένα καινούργιο κινητό περνάνε 5 μήνες. Ακόμα να βγάλει το S500, πόσο μάλλον το W580... :angry:

 

Nα μου πεις ακόμα δεν έχει φέρει το Κ810, θες και το S500 που βγήκε τώρα? :p

 

Το έχει και σε μαύρο, έτσι το πήρα εγώ προχθές, φέρνει και το s500 ήρθε μαζί με το δικό μου μπροστά στα μάτια μου, και το k810 το έχει σε free έκδοση εδώ και καναν μήνα που το παρατήρησα εγώ. Ίσως να το έχει και περισότερο διάστημα.

Επομένως, να αποφύγουμε τις υπερβολές καλύτερα. Και εγώ έχω παράπονα απο την vodafon και μάλιστα σοβαρά, αλλα πρέπει να λέμε πραγματικά παράπονα και προβλήματα και όχι ότι μας κατέβει.

 

edit: το w880i εννοώ πως φέρνει σε μαύρο*

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W880i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...