Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ! Εγω το πήρα με ανανέωση απο Vodafone και τα πλήκτρα έχουν και Ελληνικούς χαρακτήρες(αν κ δεν θα με χάλαγε αν δεν είχε, ισα-ισα...αρκεί να μην είχα πρόβλημα αν χρειαζόμουν κάτι απο Nokia). Είναι δυνατόν η TIM(WiND) να φέρνει παρα-εισαγωγή??

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, thanks για τις απαντήσεις σας.

 

Επίσης ψάχνοντας το κιάλλο, είδα ότι μέσα είχε cosmote wallpaper , ρυθμισεις internet gprs wap etc.

 

ολα ηταν σεταρισμένα σε COSMOTE.

 

Αυτό σημαίνει οτι η συσκευή είναι προρυθμισμένη από το εργοστάσιο, χωρίς αυτο να σημαίνει οτι έχει κάτι διαφορετικό... ντοντ γουορυ!

:rolleyes:

υπέρτατο μηχάνημα οδήγησης!http://www.bmwworld.com/images/cars/m3/6050_tn.jpg
Link to comment
Share on other sites

απο εκει μονο το ξερω!

 

Έχω 2 nokia (6610 και 6131) αγορασμένα απο τη vodafone και κανένα απο τα 2 δεν έχει Ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Τα έχω πάει κανονικά σε club nokia για αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν δεν ήταν αυθεντικά θα μου το είχαν πει και δεν θα είχαν κάνει την αναβάθμιση. Άρα μάλλον δεν ισχύει αυτο που λες.

Μπορεί πράγματι η συσκευή που είχες να ήταν παραεισαγωγή, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι ΚΑΘΕ συσκευή χωρίς Ελληνικούς χαρακτήρες είναι παραεισαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει ομως φιλε aiole καθώς σημαίνει οτι αυτα τα κινητα προορίζονται για έξω και τα φερνουν εδω μεγαλές εταιρίες για κερδος. Ενα παραεισαγωγής κινητο μπορει να αναβαθμιστει ΜΟΝΟ στα Nokia Shop καθως στο σπίτι μας περνιεται η Αγγλικη Γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

το δικο μoυ το 6300 το πηρα απο vodafone και εχει ελληνικους χαρακτηρες

 

στο κουτι δεν λεει τιποτα για vodafone

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση την κάνεις μέσω Nokia Pc Suite, ή απλά κατεβάζεις το αρχείο απο εδώ και το στέλνεις στο κινητό κατευθείαν? Δεν έχω κανει ποτέ κ δε θέλω να κάνω καμία βλακεία κ να βγώ εκτός εγγύησης.. Τελικα αλλάζει κάτι στο κινητό ή δε χρειάζεται να την κάνεις κάποιος?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 nokia (6610 και 6131) αγορασμένα απο τη vodafone και κανένα απο τα 2 δεν έχει Ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Τα έχω πάει κανονικά σε club nokia για αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν δεν ήταν αυθεντικά θα μου το είχαν πει και δεν θα είχαν κάνει την αναβάθμιση. Άρα μάλλον δεν ισχύει αυτο που λες.

Μπορεί πράγματι η συσκευή που είχες να ήταν παραεισαγωγή, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι ΚΑΘΕ συσκευή χωρίς Ελληνικούς χαρακτήρες είναι παραεισαγωγή.

δοκιμασες να το πας στο κεντρικο σερβις της νοκια στην βουλιαγμενης?εμενα προ διετιας το σερβις στην συγγρου(πριν κλεισει) μου ειχε πει οτι δεν στο φτιαχνουμε(ουτε αναβαθμιση ) γιατι ειναι παραεισαγωγη!
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το πας στο κεντρικο σερβις της νοκια στην βουλιαγμενης?εμενα προ διετιας το σερβις στην συγγρου(πριν κλεισει) μου ειχε πει οτι δεν στο φτιαχνουμε(ουτε αναβαθμιση ) γιατι ειναι παραεισαγωγη!

 

Αυτό φαίνεται μέσω του ΙΜΕΙ πράγμα που το μαγαζί είναι υ π ο χ ρ ε ω μ ε ν ο να το ελέγξει επι τόπου. Και στο κάτω κάτω μπορούν απλώς να αναβαθμίσουν είτε είσαι εντός είτε εκτός εγγύησης και να σε χρεώσουν ανάλογα. Δεν νομίζω ότι χάνουν κάτι, ίσα ίσα μάλιστα, όταν έχει και νεότερη έκδοση γιατί να μην το ξαναπάς και να σε χρεώσει ανάλογα???

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας γραψει καποιος την αναβαθμιση που εχει και χωρις κανενα προβλημα...

πολλα εχω ακουσει,παρολαυτα εμενα δεν μου παρουσιασε τιποτα ακομη και εχω

V 4.071

28-2-07

Rm-217

 

language

τα ιδια

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Σε παλιά Nokia δούλευε αυτό:

*#4720# Activate Half Rate Codec - Your phone uses a lower quality sound but you should gain approx 30%

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το 6300???

 

Αυτά που έχω δοκιμάσει και δουλεύουν μέχρι τώρα είναι:

 

*#7370# - Hard reset προσοχή χάνετε όλα τα δεδομένα σας!

 

#7780# (*#rst0*) - Soft reset. Χάνονται μόνο κάποιες ρυθμίσεις (θέματα, προφίλ, κ.λπ.)

 

*#92702689# (*#war0anty#) - Χρήσιμες πληροφορίες για τη "ζωή" του κινητού σας

 

*#0000# - Software version

 

*#06# - IMEI (International Mobile Equipment Identify ή για εμάς Serial Number)

 

*#2820# (*#BTA0#) - Bluetooth διεύθυνση του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή mute κατά την αναπαραγωγή ενός τραγουδιού? Και στο αθόρυβο προφίλ να το βάλω πάλι ακουγεται. Με τα κλήκτρα της έντασης φτάνει στο χαμηλότερο(1). Θέλω δλδ να βάλω ένα κομμάτι να παίζει στο repeat και να μην ακούγεται καθόλου, απλά για να κάνω το κινητό να σβήσει τώρα που έχει μια μόνο γραμμούλα μπαταρίας!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να δηλώσω....:D

 

Κορυφαία αυτονομία....Με την δεύτερη μόνο φόρτιση και με μικρή ομιλία και χωρίς πολύ "παίξιμο", κράτησε πέντε μέρες (με κλειστό τις νύχτες). Ξεκίνησε από Κυριακή πρωί και το ξαναφόρτισα χθες το βράδυ και χωρίς να έχει κλείσει το κινητό....:) :happy:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το πας στο κεντρικο σερβις της νοκια στην βουλιαγμενης?εμενα προ διετιας το σερβις στην συγγρου(πριν κλεισει) μου ειχε πει οτι δεν στο φτιαχνουμε(ουτε αναβαθμιση ) γιατι ειναι παραεισαγωγη!

 

Γιατί να δοκιμάσω να το πάω στη βουλιαγμένης;;;; Το πήγα σε 2 διαφορετικά nokia shop που με βόλευαν και δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με το ενα κινητό ούτε με το άλλο.

 

Το οτι δεν ισχύει αυτό που λές για τις παραεισαγωγές φαίνεται απο το οτι αρνήθηκαν να σου αναβαθμίσουν το κινητό που είναι παραεισαγωγή. Εσύ υπέθεσες οτι ΟΛΑ οσα δεν έχουν Ελληνικά είναι παραεισαγωγές.

Εγώ σου είπα οτι έχω πάει 2 διαφορετικά κινητα χωρίς Ελληνικά σε 2 διαφορετικά nokia shop και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Αρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ παραεισαγωγές.

 

Επειδή ενα κινητό χωρίς Ελληνικά είναι παραεισαγωγή ΔΕΝ σημαίνει οτι είναι και όλα τα υπόλοιπα.

 

 

@teo_l20

Ο ilka71 έγραψε για το service της nokia και για το service του απάντησα. Δεν έγραψα ΤΙΠΟΤΑ για αναβάθμιση στο σπίτι καθώς δεν έχω κάνει ποτέ μόνος μου. Δεν έχω καλώδιο και έτσι δεν ξέρω τι γίνεται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

επειδή έχω μείνει λίγο πίσω στην συζήτηση για το Nokia 6300 μηπως μπορεί κάποιος να μου πει αν έχουμε πει κάτι για ενσύρματο ακουστικό μονό ή διπλό που να ακούς τον άλλον όταν σου μιλάει? Διότι πλέον δεν χρησιμοποιώ τα ακουστικά για κλήσεις και το αυτί μου παραπονιέται....ρώτησα σε καταστήματα αν θα φέρουν άλλα όμως τίποτα...κανένα νέο. τελικά καταλήξαμε οτι είναι πρόβλημα του κινητού?:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

επειδή έχω μείνει λίγο πίσω στην συζήτηση για το Nokia 6300 μηπως μπορεί κάποιος να μου πει αν έχουμε πει κάτι για ενσύρματο ακουστικό μονό ή διπλό που να ακούς τον άλλον όταν σου μιλάει? Διότι πλέον δεν χρησιμοποιώ τα ακουστικά για κλήσεις και το αυτί μου παραπονιέται....ρώτησα σε καταστήματα αν θα φέρουν άλλα όμως τίποτα...κανένα νέο. τελικά καταλήξαμε οτι είναι πρόβλημα του κινητού?:(

Δεν αντιλαμβάνομαι επακριβώς τί εννοείς...Η συσκευασία συνοδεύεται από κανονικά ενσύρματα διπλά ακουστικά (HS-47) που δεν έχουν κανένα πρόβλημα....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλαμβάνομαι επακριβώς τί εννοείς...Η συσκευασία συνοδεύεται από κανονικά ενσύρματα διπλά ακουστικά (HS-47) που δεν έχουν κανένα πρόβλημα....:O

 

τα μαμα ακουστικα ακουγονται καπως χαμηλα

στο σπιτι μιλας κανονικα

στον δρομο με φασαρια δεν ακους πολυ καλα:worry:

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι δε γίνεται τελικα κάτι τέτοιο δλδ? Mute κατά την αναπαραγωγή ενος τραγουδιού?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι δε γίνεται τελικα κάτι τέτοιο δλδ? Mute κατά την αναπαραγωγή ενος τραγουδιού?

 

Επιλογές - Σίγαση ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογές - Σίγαση ήχου.

 

Ευχαριστώ πολύ! Προσπαθούσα να το κάνω μέσω του player του κινητού:wacko:

Αν αρχίσεις να παίζεις το αρχείο μέσα απο την έκθεση σου δίνεται αυτή η επιλογή! THNX

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τα αρχεια ηχου arm εχουν τοσο χαμηλη ενταση?

Τα mp3 σε ξεκουφενουν σε συγκρηση με τα amr.

[sIGPIC][/sIGPIC]Το απολυτο οπλο

Golf mk3

Link to comment
Share on other sites

τα μαμα ακουστικα ακουγονται καπως χαμηλα

στο σπιτι μιλας κανονικα

στον δρομο με φασαρια δεν ακους πολυ καλα:worry:

 

ακριβώς! δεν ακούς σχεδόν καθόλου τον άλλον οταν είσαι σε εξωτερικό χώρο. μουσική ακούς τέλεια οπουδήποτε.

παντως σήμερα ευτυχώς βρήκα την λύση. Αγόρασα ένα μονό handsfree της MOTOROLΑ και είναι μια χαρά συμβατό με το κινητό. Με ακούνε πεντακάθαρα και τους ακούω δυνατά και καθαρά. Οπότε ησύχασα με αυτό το θέμα της συνομιλίας!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...