Jump to content

Ταχυμεταφορές (Couriers)


mplip
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα σοβαρό ελληνικό μαγαζί μπορεί να φέρει εις πέρας όλους τους "έξυπνους" πελάτες στη ντόπια αγορά. Τώρα αν κάποιος δεν μπορεί και νομίζει ότι ακολουθοντας στρατηγικές κατάργησης αντικαταβολής , ψεύτικες διαθεσιμότητες ώστε να αρπάξει τα λεφτά και μετά να μιλήσει με τον προμηθευτή του, καλύτερα να το κλείσει το μαγαζάκι.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα σοβαρό ελληνικό μαγαζί μπορεί να φέρει εις πέρας όλους τους "έξυπνους" πελάτες στη ντόπια αγορά. Τώρα αν κάποιος δεν μπορεί και νομίζει ότι ακολουθοντας στρατηγικές κατάργησης αντικαταβολής , ψεύτικες διαθεσιμότητες ώστε να αρπάξει τα λεφτά και μετά να μιλήσει με τον προμηθευτή του, καλύτερα να το κλείσει το μαγαζάκι.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δικαιολογίες των λαμογιων είναι αυτές για να τα οικονομαναι βγάζοντας κέρδος ακόμα και από τα μεταφορικά και αντικαταβολη

γνωστό πολύ γνωστό μαγαζί με χρώμα... μου ζήτησε 11€ από Αθήνα Ηράκλειο για αγορά ενός usb stick

TMHMA ΠΩΛHΣEΩN: ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI TA EΞOΔA AΠOΣTOΛHΣ ΓIA XXXX ME ΔIKO MAΣ OΔHΓO ANEPXONTAI ΣTA 6E ENANTI 11E THΣ KOYPIEP.

ακόμα γελάω μαζί τους

Μαύρο λέμε!!!!δεν είναι δουλειά μου να ασχολούμαι με ποιο μαγαζί είναι υπεύθυνο και ποιο όχι,υπάρχουν νόμοι και αρχές για αυτά,το ότι δεν τηρούνται είναι προφανές!!!

τέλος πάντων .....αυτά !!!!είτε έτσι είτε αλλιώς συμπεράσματα έχουν βγει ιδού η Ρόδος ιδού και το αμαζον και τόσα άλλα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τόσους μήνες γκρινιάζετε ότι φταίνε οι courier που δεν προσλαμβάνουν κόσμο και έχουν τα πακέτα στα καταστήματα αντί στα μηχανάκια. Τώρα ξαφνικά τι άλλαξε;

 

Το γράφω πάλι μπας και το καταλάβετε. Το κατάστημα ΠΛΗΡΩΝΕΙ ότι και να συμβεί τα μεταφορικά. Εσείς από τη στιγμή που δεν το λαμβάνετε υπόψιν σας αυτό αλλά τους ρίχνετε και το φταίξιμο απλά διογκώνετε το πρόβλημα. Οι "μεγάλοι" με τις συμφωνίες των 1€ ανά δέμα θα εξακολουθούν να σας δουλεύουν με ψεύτικες διαθεσιμότητες ενώ οι "μικροί" που προσπαθούν μέρα με τη μέρα για το μεροκάματο θα κλείσουν.

 

Η έλλειψη αντικαταβολής θα είναι ένα μέτρο πίεσης αλλά πάλι κάποιοι δεν το καταλαβαίνετε. Όταν ο άλλος σου έχει πάρει τα χρήματα ΠΡΕΠΕΙ ή να σου παραδώσει προϊόν ή να σου τα επιστρέψει. Αυτή τη στιγμή με τις αντικαταβολές σας έχουν κυριολεκτικά γραμμένους διότι το κατάστημα ΔΕΝ έχει καμία υποχρέωση απέναντί σου. Το ίδιο φυσικά ισχύει και με τις courier. Από τη στιγμή που ΔΕΝ έχεις πληρώσει ΔΕΝ είσαι πελάτης.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναγράψω για πολλοστή φορά. Το πρόβλημα να το λύσετε με τους συνάδερφους σας που κοροϊδεύουν το κόσμο που προπληρωνει και μετα του λένε δεν είναι διαθέσιμο κάποια στιγμή θα το φέρω.

 

Τα λεφτά δεν επιστρέφονται πίσω για πλάκα , έχει μια διαδικασία και χάσιμο χρόνου στα τηλέφωνα.

 

Προπληρωμένο αγοράζουμε μόνο από έμπειστα μαγαζιά . Δεν γίνεται στο πρώτο σκρουτζομαγαζο που θα συναντησεις να προπληρωνεις κάτι που δεν έχεις παραλάβει.

Εκτός αν έχει πληρωμή με paypal και με λίγη διαδικασία πάρεις τα λεφτά σου πίσω αν σου κάνει τη στραβή.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα εάν προπληρωσεις, μετά σε έχουν γραμμένο. Θα πάρεις την παραγγελία με το μουλάρι που τρώει τον λιγότερο σανό. Και εάν πεις κάτι, θα σου πουν "δεν φταίω εγώ, το κουριερ φταίει."

 

Εαν όπως ζητήσεις αντικαταβολή, ο άλλος ή θα σου φέρει το προϊόν στο χρονικό διάστημα που σου είπε, ή θα το πάρει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ΔΕΝ πληρώνεις ΔΕΝ είσαι πελάτης. Οπότε τσάμπα μιλάμε. Με αυτή τη λογική τα καταστήματα και οι courier θα σας έχουν γραμμένους στα παλιά τους τα υποδήματα και καλά θα κάνουν. Το Paypal έπιασε ΑΚΡΙΒΩΣ γι' αυτό. Διότι σου δίνει ασφάλεια συναλλαγών και αν κάποιος κάνει λαμογιά προφανώς και θα τον κυνηγήσει. Εσείς εδώ για κάποιο περίεργο λόγο ΔΕΝ το θέλετε αυτό. Αντί να το ζητάτε και μετά μέσω τράπεζας και ΙΝΚΑ να "ξεσκίσετε" καταστήματα και μεταφορικές συνεχίζετε να συντηρήτε την σαπίλα.

 

Όταν καταλάβετε γιατί σε όλο τον πολιτισμένο κόσμο δεν υπάρχει αντικαταβολή το συζητάμε πάλι

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ΔΕΝ πληρώνεις ΔΕΝ είσαι πελάτης. Οπότε τσάμπα μιλάμε. Με αυτή τη λογική τα καταστήματα και οι courier θα σας έχουν γραμμένους στα παλιά τους τα υποδήματα και καλά θα κάνουν. Το Paypal έπιασε ΑΚΡΙΒΩΣ γι' αυτό. Διότι σου δίνει ασφάλεια συναλλαγών και αν κάποιος κάνει λαμογιά προφανώς και θα τον κυνηγήσει. Εσείς εδώ για κάποιο περίεργο λόγο ΔΕΝ το θέλετε αυτό. Αντί να το ζητάτε και μετά μέσω τράπεζας και ΙΝΚΑ να "ξεσκίσετε" καταστήματα και μεταφορικές συνεχίζετε να συντηρήτε την σαπίλα.

 

Όταν καταλάβετε γιατί σε όλο τον πολιτισμένο κόσμο δεν υπάρχει αντικαταβολή το συζητάμε πάλι

 

Η Γερμανία είναι στον πολιτισμένο κόσμο? https://www.computeruniverse.net/en/page/zahlungs

Link to comment
Share on other sites

Η Γερμανία είναι στον πολιτισμένο κόσμο? https://www.computeruniverse.net/en/page/zahlungs

 

 

C.O.D. - Cash On Delivery (regional limitations apply)

 

 

Επειδή τα αγγλικά μου δεν είναι πολύ καλά. Αυτό στις παρενθέσεις τι ακριβώς γράφει; Είναι συνταγή μαγειρικής; Ή μήπως κάποιο μήνυμα για εξωγήινους;

Link to comment
Share on other sites

C.O.D. - Cash On Delivery (regional limitations apply)

 

 

Επειδή τα αγγλικά μου δεν είναι πολύ καλά. Αυτό στις παρενθέσεις τι ακριβώς γράφει; Είναι συνταγή μαγειρικής; Ή μήπως κάποιο μήνυμα για εξωγήινους;

 

Ε, προφανώς δεν θα στείλει Ελλάδα με αντικαταβολή. Στο Γερμανό όμως μια χαρά θα του στείλει με αντικαταβολή

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι να είναι που αμφιβάλλω αν είναι για το σύνολο της χώρας υπάρχουν και άλλα "θεματα"

 

Αρχή αρχή γραφει πως όπως και να πληρώσεις τα πράγματα θα αποσταλούν όταν είναι διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι να είναι που αμφιβάλλω αν είναι για το σύνολο της χώρας υπάρχουν και άλλα "θεματα"

 

Αρχή αρχή γραφει πως όπως και να πληρώσεις τα πράγματα θα αποσταλούν όταν είναι διαθέσιμα.

 

Άσχετα με το τι γράφει, η αντικαταβολή υπάρχει σαν μέθοδος πληρωμής ακόμη και σε γερμανικό κατάστημα. Και δεν έψαξα καν για αλλα καταστήματα

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα εάν προπληρωσεις, μετά σε έχουν γραμμένο. Θα πάρεις την παραγγελία με το μουλάρι που τρώει τον λιγότερο σανό. Και εάν πεις κάτι, θα σου πουν "δεν φταίω εγώ, το κουριερ φταίει."

 

 

 

Εαν όπως ζητήσεις αντικαταβολή, ο άλλος ή θα σου φέρει το προϊόν στο χρονικό διάστημα που σου είπε, ή θα το πάρει πίσω.

 

Αυτό από που το συμπέρανες? Καταρχήν στα περισσότερα καταστήματα βλέπεις την εξέλιξη της παραγγελίας από τη στιγμή που κάνεις την παραγγελία μέχρι να παραλάβει ο courier. Οπότε γνωρίζεις που οφείλονται οι καθυστερήσεις.

Εγώ πάντα προπληρώνω και δεν είχα ποτέ θέμα με καθυστερήσεις εκτός μεμονωμένων περιπτώσεων που οφείλονταν στο lockdown και στην καθυστέρηση των courier.

Προφανώς για να μην δέχονται πολλοί πλέον αντικαταβολή σημαίνει ότι την έχουν πατήσει απο καταναλωτές που δεν παραλαμβάνουν τα προϊόντα που παραγγέλνουν για διάφορους λόγους. Το ότι είσαι εσύ σωστός δεν σημαίνει ότι είναι και όλοι οι υπόλοιποι. Βέβαια, δεν είναι και όλα τα καταστήματα σωστοί επαγγελματίες. Αλλά με την κρίση και τον ανταγωνισμό πλέον οι μη επαγγελματίες θα είναι όλο και λιγότεροι θέλω να πιστεύω.

Προσωπικά αν και δεν τη χρησιμοποιώ την αντικαταβολή, θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει σαν επιλογή για διάφορους λόγους, αλλά όχι αυτούς που αναφέρεις.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το τι γράφει, η αντικαταβολή υπάρχει σαν μέθοδος πληρωμής ακόμη και σε γερμανικό κατάστημα. Και δεν έψαξα καν για αλλα καταστήματα

 

 

Η Γερμανία δεν είναι Ελλάδα. Είναι Ομοσπονδιακό Κράτος όπως οι ΗΠΑ και το κάθε κρατίδιο έχει δικούς της νόμους οπότε κάποια πράγματα είναι εντελώς ξένα προς τα εμάς σαν χώρα. Δεν είναι σωστό να τα βάζουμε όλα στο ίδιο σακί. Άλλωστε το γράφει πως δεν ισχύει παντού όπως και άλλοι τρόποι πληρωμής σε αντίθεση με το PP και το Amazon.

 

 

Εγώ επιμένω για τις αντικαταβολές ΑΚΡΙΒΩΣ για το στυλ του "ξέρεις ποιος είμαι εγώ". Επειδή η νοοτροπία μας δεν έχει αλλάξει αν και θα έπρεπε. Όλοι είμαστε το ίδιο και κάποια στιγμή θα πρέπει να το καταλάβουμε. Δε γίνεται να έρχεται ο κάθε ένας και να νομίζει πως επειδή έχεις μαγαζί πρέπει να έχεις stock όλο τον κατάλογο της Nike.

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία επειδή κατοικω εκεί, ελάχιστα καταστήματα έχουν αντικαταβολή, και δεν είναι συνηθισμένη μέθοδος πληρωμής.

Το πιο σύνηθες, όσο περίεργο και να φανεί, είναι η τραπεζική κίνηση, αφού γράψεις ένα συγκεκριμένο έτοιμο χαρτάκι με το χέρι από ποιον λογαριασμό φεύγουν και σε ποιον πάνε , και το ρίξεις σε ένα γραμματοκιβώτιο.

Το γραμματοκιβώτιο αυτό, κάθε μεσημέρι το αδειάζει υπάλληλος και κάνει αυτός τις κινήσεις του καθενός.

Απαρχαιωμενη μέθοδος μεν αλλά δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο στάνταρ θεωρείται αυτό εκεί.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@tiffany: Λάθος κατάλαβες. Εγώ λέω ότι εάν ο μαγαζάτορας λέει παράδοση εντός 5 ημερών, πρέπει να το τηρήσει. Εάν εγώ παραγγείλω κάτι και έρθει εντός 5 ημερών, δεν έχω λόγο να μην το δεχτώ.

 

Από την άλλη ο μαγαζάτορας που λέει παράδοση εντός 5 ημερών και δεν το τηρεί, έχω κάθε δικαιωμα να μην το δεχτώ.

 

Η αντικαταβολή πιέζει τον μαγαζάτορα να είναι σωστός σε αυτά που λέει. Ο μαγαζάτορας που δεν δέχεται αντικαταβολή, δεν είναι άξιος εμπιστοσύνης..

 

Ας μην γελιωμαστε, το λοκνταουν πολλαπλασιασε τον φόρτο εργασίας των κουριερ και τα αφεντικά τσιγγουνεύονται να προσλάβουν εξτρα εποχικό προσωπικο, με αποτέλεσμα να ζημιωνει τα καταστήματα. Εδώ οι οδηγοί δεν μπορούν να κουβαλησουν όλες τις παραγγελίες και έρχονται χωρίς το πακέτο για να αφήσουν ένα χαρτάκι ότι και καλά δεν σε βρήκαν για να πας από την αποθήκη να το πάρεις...

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λιγο , τι ενέργειες πρέπει να κάνεις εάν έχεις προπληρώσει και θέλεις να πάρεις τα λεφτά σου πίσω ? Απλή πληρωμή με κάρτα ,όχι paypal.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Γερμανία δεν είναι Ελλάδα. Είναι Ομοσπονδιακό Κράτος όπως οι ΗΠΑ και το κάθε κρατίδιο έχει δικούς της νόμους οπότε κάποια πράγματα είναι εντελώς ξένα προς τα εμάς σαν χώρα. Δεν είναι σωστό να τα βάζουμε όλα στο ίδιο σακί. Άλλωστε το γράφει πως δεν ισχύει παντού όπως και άλλοι τρόποι πληρωμής σε αντίθεση με το PP και το Amazon.

 

 

Εγώ επιμένω για τις αντικαταβολές ΑΚΡΙΒΩΣ για το στυλ του "ξέρεις ποιος είμαι εγώ". Επειδή η νοοτροπία μας δεν έχει αλλάξει αν και θα έπρεπε. Όλοι είμαστε το ίδιο και κάποια στιγμή θα πρέπει να το καταλάβουμε. Δε γίνεται να έρχεται ο κάθε ένας και να νομίζει πως επειδή έχεις μαγαζί πρέπει να έχεις stock όλο τον κατάλογο της Nike.

 

Κανεις δεν απαιτεί να έχει όλο τον κατάλογο της Nike, να το αναφέρει όμως, όχι να λέει παράδοση 3-7 μέρες και να παραλαμβάνεις στις 30

Link to comment
Share on other sites

Από το πλαίσιο:

 

Πότε θα μου παραδώσετε;

ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΣΑΣ

Κάντε την παραγγελία σας μέχρι τις 15:00 μ.μ. Δευτέρα με Παρασκευή, και το Πλαίσιο αποστέλλει την παραγγελία σας

 

την αμέσως επόμενη εργάσιμη ημέρα στις πόλεις:

 

Αθήνα*

Θεσσαλονίκη

Πάτρα

Λάρισα

Στις πρωτεύουσες των νομών της Κρήτης (Ηράκλειο, Χανιά, Λασίθι και Ρέθυμνο)

-Για τις περιοχές της Κρήτης προκειμένου να γίνει παράδοση την επόμενη εργάσιμη η παραγγελία πρέπει να έχει καταχωρηθεί έως τις 13:30μ.μ.

 

- εντός 2 - 3 εργάσιμων ημερών στις Πρωτεύουσες των Νομών της Ηπειρωτικής Ελλάδας και

 

- εντός 3 - 5 εργάσιμων ημερών σε απομακρυσμένες περιοχές και νησιά, εφόσον τα προϊόντα που έχετε παραγγείλει είναι διαθέσιμα.

 

Στην περίπτωση που θέλετε να παραλάβετε την παραγγελία σας πιο γρήγορα, μπορούμε να σας τη αποστείλουμε μέσω courier με επιπλέον χρέωση σας. Οι ανωτέρω προθεσμίες δεν ισχύουν σε περιόδους ακραίων καιρικών φαινομένων ή απεργιών και σε κάθε περίπτωση ανωτέρας βίας, που δύναται να επηρεάσει τους χρόνους μεταφοράς.

 

Σε περίπτωση που επιθυμείτε να παραλάβετε το προϊόν κάποια συγκεκριμένη ώρα, λόγω ειδικής ανάγκης παρακαλώ καλέστε το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών (800-11-12345). Θα πρέπει να σας ενημερώσουμε όμως, πως είναι δύσκολο το να κανονιστεί κάποια συγκεκριμένη ώρα, διότι η παράδοση εξαρτάται από τον αριθμό των προϊόντων που παραγγείλατε, τις διαφορετικές περιοχές παράδοσης και το δρομολόγιο του κάθε φορτηγού.

 

Για επιπλέον πληροφορίες επικοινωνήστε μαζί μας στο: 800-11-12345 (χωρίς χρέωση) ή μέσω της

φόρμας επικοινωνίας

του δικτυακού τόπου.

 

* : Για παραγγελίες εντός Αθηνών γίνονται παραδόσεις και το Σάββατο (Εφόσον ζητηθεί)

 

(δεν εχω καμμια σχέση με το πλαίσιο, απλά δείχνω σε μερικούς την λύση που ακολουθεί η εταιρία με δικά της μέσα)

Edited by Monae99
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν απαιτεί να έχει όλο τον κατάλογο της Nike, να το αναφέρει όμως, όχι να λέει παράδοση 3-7 μέρες και να παραλαμβάνεις στις 30
Αυτό γίνεται γιατί θέλουν το μαγαζί να δουλεύει τσάμπα , να μη στοκαρουν τίποτα. Έτσι εσύ παραγγέλνεις κατι που λέει ψευδώς παράδοση σε 4-10 μέρες(γιατί άμα λέει 30 θα κοιτάξεις άλλο μαγαζί) , και μόλις προπληρωθεί κάνει τη παραγγελία στον αναξιόπιστο προμηθευτή του (κυρίως παραεισαγωγες) και εκεί αρχίζει το γλέντι. Σε τρεναρει , σου λέει δεν ξέρω πότε θα έρθει ,πάρε την επόμενη βδομάδα να δούμε και άλλα τέτοια ωραία.

 

Με λίγα λόγια αυτά τα μαγαζιά θέλουν να φέρουν την αγορά ακριβώς στα μέτρα τους. Να δουλεύουν όπως θέλουν εκείνοι προς το συμφέρον τους. Να πάρουν τα λεφτά , να κάνουν την παραγγελία στο προμηθευτή τους , και άσε το μαλακα να περιμένει ,άμα θέλει ας κάνει κινήσεις να πάρει το λεφτα του πίσω.

 

Μάγκες τη σημερινή εποχή τέτοιο μαγαζί δεν επιβιώνει. Αυτά είναι αστειοτητες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά Τόσα μυαλά εδώ μέσα χαραμίζεστε... Αλλά λέει η θεία μου, αλλά ακούν τα αυτιά μου... Κρητική σκέψη λέγεται και έρευνα αγοράς.. αν δεν υπάρχουν αυτά τα δύο δεν σας σώζει καμία αντικαταβολή...

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά Τόσα μυαλά εδώ μέσα χαραμίζεστε... Αλλά λέει η θεία μου, αλλά ακούν τα αυτιά μου... Κρητική σκέψη λέγεται και έρευνα αγοράς.. αν δεν υπάρχουν αυτά τα δύο δεν σας σώζει καμία αντικαταβολή...

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

αφού δεν σε σώζει τίποτα όπως λες ...μαύρο !!!δεν είναι δυνατόν να κάνεις έρευνα αγοράς για τέτοια θέματα εν έτει 2021,έρευνα έπρεπε να κάνουμε για αλλά πράγματα όχι αν είναι αξιόπιστο το μαγαζί με έδρα το Αφγανιστάν.... χαχά επειδή το Σκρουτζ το δέχθηκε στην πλατφόρμα του

έπρεπε το ίδιο να κάνει την αξιολόγηση ;αντι για μένα

αλλα βρήκε την λύση ποια λύση δηλ.σταχτη στα μάτια,αγορά μέσω Σκρουτζ....

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το τι γράφει, η αντικαταβολή υπάρχει σαν μέθοδος πληρωμής ακόμη και σε γερμανικό κατάστημα. Και δεν έψαξα καν για αλλα καταστήματα

 

:blink: - εχεις παραγγειλει απο γερμανια πραγματα με αντικαταβολη εδω στην Ελλαδα και πηγες να τα παρεις απο το ταχυδρομειο?

Επι τη ευκαιρια να θυμισω πως εκει εχουν το συστημα ''ανοιξε το μπροστα στον κουριερ,δες αν εχει η συσκευασια ή το αντικειμενο μεσα προβλημα και επι τοπου καντο επιστροφη"

ξερεις εσυ ΕΣΤΩ ΜΙΑ περιπτωση να γινεται στην Ελλαδα αυτο? εγω ποτε μου,οι κουριερ το παραδιδουν οπου βρουν ενιοτε και οπου να ειναι και οταν το ανοιξεις και δεις πως υπαρχει καποιο προβλημα τοτε αρχιζει ο γολγοθας σου.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink: - εχεις παραγγειλει απο γερμανια πραγματα με αντικαταβολη εδω στην Ελλαδα και πηγες να τα παρεις απο το ταχυδρομειο?

 

Επι τη ευκαιρια να θυμισω πως εκει εχουν το συστημα ''ανοιξε το μπροστα στον κουριερ,δες αν εχει η συσκευασια ή το αντικειμενο μεσα προβλημα και επι τοπου καντο επιστροφη"

 

ξερεις εσυ ΕΣΤΩ ΜΙΑ περιπτωση να γινεται στην Ελλαδα αυτο? εγω ποτε μου,οι κουριερ το παραδιδουν οπου βρουν ενιοτε και οπου να ειναι και οταν το ανοιξεις και δεις πως υπαρχει καποιο προβλημα τοτε αρχιζει ο γολγοθας σου.

ναι γίνεται από συγκεκριμένο ελληνικό κατάστημα που το γράφω στις παρατηρήσεις και μάλιστα ο ΕΛΤΑ courier έπεσε από τα σύννεφα όταν το είδε στις παρατηρήσεις της παραγγελίας

και μάλιστα ήταν για κινητό 400€ παλαιότερα

σπάνιο μεν συνέβη δε

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...