Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Αμφιβάλλεις ότι το κάπνισμα καθαρίζει τις αρτηρίες από την κολλημένη χοληστερίνη; Αφού το λέει και το πακέτο: "αποφράσσει"...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στην λέξη αποφρασσει έτσι; ότι παραπέμπει σε "ξεβουλωμα" και όχι το αντίθετο; αν ναι με μια μικρή έρευνα στο ίντερνετ για αποφραξη αρτηρίας δεν είναι λάθος! Δες το άρθρο έμφραγμα του μυοκαρδίου στην Wikipedia
Link to comment
Share on other sites

Ετυμολογίκα συμφωνώ μαζί σου. Ιατρικά δεν μπορώ να το ξέρω.. Έστειλα μήνυμα σε μια φίλη μου που σπουδάζει ιατρική, αν μου απαντήσει θα ενημερώσω, γιατί δεν έχω όρεξη να το ψάξω παραπάνω, δεν καπνίζω κιόλας :-P

(πάντως όποιος καπνίζει ξέρει τι συνέπειες του καπνίσματος, δεν νομίζω να πει κανείς, α, μου ξεβουλωνει τις αρτηρίες, φάρμακο είναι, ας καπνίσω 8 πακέτα την ημέρα

Link to comment
Share on other sites

Αποφρασσει ,ιατρικα,σημαινει βουλωνει.κοινως,ειναι κακο,μιας και βουλωνει αρτηριες και προκαλει εμφραγμα

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Αποφρασσει ,ιατρικα,σημαινει βουλωνει.κοινως,ειναι κακο,μιας και βουλωνει αρτηριες και προκαλει εμφραγμα

 

Σωστά.

http://s21.postimg.org/7axztlr4z/apofraxi1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα υγείας το μόνο βλαβερό που διαθέτει ο καπνός είναι η πίσσα. Με τη σωστή επεξεργασία μπορεί να καταστεί εντελός ακίνδυνος. Χρειάζεται απλά οι αρμόδιοι να εστιαστούν στο τι πρέπει να γίνει και όχι απλά στα διάφορα συμφέροντα. Ότα στις καπνοβιομηχανίες περνάνε τον καπνό απο 1002 ουσίες, για να βγεί μια διαφορετική γεύση ανάλογα με τη μάρκα, λογικό είναι να προστίθονται διάφορα άχρηστα και δαπανηρά για την υγεία. Εκεί πρέπει να δωθεί προσοχή.

 

Εγώ έχω ακούσει ότι ο λόγος που έχει αυξηθεί τόσο πολύ ο καρκίνος του πνεύμονα στους καπνιστές είναι λόγω των καρκινογόνων ραδιενεργών φυτοφαρμάκων με τα οποία ψεκάζουν τις καλλιέργειες. Δε ξέρω αν συμβαίνει και στην Ελλάδα. Αλλά και να μη συμβαίνει, δε μπορείς να ξέρεις τι καπνό φουμάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει προσπάθειες για την παρασκευή ακίνδυνων τσιγάρων από τις καπνοβιομηχανίες. Αυτό όμως είναι αδύνατον λόγω της καύσης που γίνεται κατά το κάπνισμα. Κάπνισμα χωρίς καύση δεν γίνεται.

Εκτός από τη νικοτίνη, το τσιγάρο και ο καπνός του τσιγάρου περιέχουν και πολλές άλλες χημικές ουσίες, μεταξύ αυτών αμμωνία, αρσενικό, πίσσα, υδροκυάνιο, μονοξείδιο του άνθρακα ή βουτάνιο. Πολλές από αυτές είναι γνωστές από άλλες «χρήσεις». Το αρσενικό, λόγου χάρη, χρησιμοποιείται ως ποντικοφάρμακο, ενώ η αμμωνία είναι συστατικό των απορρυπαντικών. Οι ουσίες αυτές ευθύνονται για τις βλαβερές συνέπειες στην υγεία. Οι 40 από αυτές περίπου έχει αποδειχθεί ότι είναι καρκινογόνες.

Οι καπνιστές καλό είναι να αποφεύγουν τσιγάρα και καπνό άγνωστης προέλευσης, προϊόντα δηλαδή που κυκλοφορούν λαθραία γιατί εκεί υπάρχουν και άλλοι κίνδυνοι. Έχουν βρεθεί ακόμα και περιττώματα ποντικιών και εντόμων μέσα στα τσιγάρα και στον καπνό που πωλούνται από πλανόδιους εγκυμονώντας μεγαλύτερους κινδύνους στους καταναλωτές.

Αυτό βέβαια το εκμεταλλεύονται οι κυβερνήσεις με αποτέλεσμα η τιμή του ενός κιλού καπνού να ξεπερνάει τα 200 Ευρώ στην αγορά το 95% αποτελεί φόρος προς το Δημόσιο.

Διαλέγουμε και παίρνουμε.

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σε όλους.Τον τελευταίο καιρό έχω ασχοληθεί αρκετά με το θέμα του καπνίσματος πούρων.Δηλαδή εχω δει πολλούς ανθρώπους να καπνίζουν,αρκετα βιντεο,πως φτιαχνονται τα πουρα....και σκέφτομαι να δοκιμάσω κι εγώ.Δεν είμαι καπνιστής.Απλά θέλω να δοκιμάσω.Ποιά είναι η δική σας γνώμη στο θέμα αυτό ; υπάρχει κάποιος που έχει κάνει και ξέρει ; περιμένω απαντήσεις σας :)
Τη θάλασσα την αγαπώ......
Link to comment
Share on other sites

ενα παραξενο πραγμα και εγω δεν ειμαι καπνιστης αλλα τα πουρα-πουρακια μου αρεσουν.βεβαια επειδη δεν ειμαι καπνιστης μπορω και ελεγχω εγω ποτε και ποσο θα κανω πουρο.σαυτο παιζει μεγαλο ρολο οτι ειναι και ακριβα οποτε δεν ειναι για συχνη χρηση.

η αληθεια ειναι οτι απεχθανομαι τον καπνο του τσιγαρου και οτι εχει μεσα.αλλα μαρεσει πολυ να μυριζω καπνο απο πουρα-πουρακια και ετσι ειπα να δοκιμασω καποτε.ομως το να το καπνιζεις δεν ειναι το ιδιο με το να το μυριζεις στην ατμοσφαιρα.αλλο η γευση και αλλο η μυρωδια.

μετα απο διαφορα που δοκιμασα-οχι πολλα ακομα- κατεληξα οτι μαρεσουν πολυ τα κοχιμπα-πουρακια.στα μεγαλα πουρα δεν κατεβαζεις τον καπνο και για λογους απολαυσης αλλα και για να μην δεις κανενα "μπλε συνεφακι".τα πουρακια ομως μπορεις,ειναι πιο μικρα.καλη φαση παντως για ξεχωριστες στιγμες!

Link to comment
Share on other sites

ενα παραξενο πραγμα και εγω δεν ειμαι καπνιστης αλλα τα πουρα-πουρακια μου αρεσουν.βεβαια επειδη δεν ειμαι καπνιστης μπορω και ελεγχω εγω ποτε και ποσο θα κανω πουρο.σαυτο παιζει μεγαλο ρολο οτι ειναι και ακριβα οποτε δεν ειναι για συχνη χρηση.

η αληθεια ειναι οτι απεχθανομαι τον καπνο του τσιγαρου και οτι εχει μεσα.αλλα μαρεσει πολυ να μυριζω καπνο απο πουρα-πουρακια και ετσι ειπα να δοκιμασω καποτε.ομως το να το καπνιζεις δεν ειναι το ιδιο με το να το μυριζεις στην ατμοσφαιρα.αλλο η γευση και αλλο η μυρωδια.

μετα απο διαφορα που δοκιμασα-οχι πολλα ακομα- κατεληξα οτι μαρεσουν πολυ τα κοχιμπα-πουρακια.στα μεγαλα πουρα δεν κατεβαζεις τον καπνο και για λογους απολαυσης αλλα και για να μην δεις κανενα "μπλε συνεφακι".τα πουρακια ομως μπορεις,ειναι πιο μικρα.καλη φαση παντως για ξεχωριστες στιγμες!

 

Αυτό ακριβώς μου αρέσει κι εμένα.Τα τσιγάρα τα απεχθάνομαι και ειδικά τη μυρωδιά τους.Απλά τα πούρα είναι άλλη φάση.είναι ωραία να τα απολαμβάνεις και να κανεις ας πουμε 1-2 το μήνα.Αυτό μου αρέσει.Ίσως αυτή την εβδομάδα να το κάνω και πράξη.Βέβαια εγώ δεν θέλω να καταπίνω ποτέ τον καπνό ειναι πολυ χειροτερο απο το να τον βαζεις απλα στο στομα σου.Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φίλε μου :)

Τη θάλασσα την αγαπώ......
Link to comment
Share on other sites

Τα στριφτά τσιγάρα ειναι χειρότερα για την υγεία .Απλα γίνανε μόδα γιατι ήταν φτηνά και διαφορετικα απο κλασικά φτηνά πακέτα με ιστορία όπως το καρελια φίλτρο για παράδειγμα. Ένα ακόμη παράδειγμα ότι αγαπαμε τους ξένους πολύ περισσότερο απο τον εαυτο μας .

Απλα εγώ προσωπικά πιστεύω όσοι κάνουν καπνό δεν ξέρουν να καπνίζουν ή καπνίζουν <<απο μαγκιά >> με τους μισούς απο αυτους να στρίβουν λάθος . Τώρα ο καπνός ανέβηκε και ο παράνομος καπνός ονομάστηκε βιολογικός .Καταρχην ο καπνός σκέτος απο μια ποικιλία δεν καπνίζεται. Ούτε καν βιολογικός ειναι αφου κανείς δεν τους ελέγχει

Link to comment
Share on other sites

Τα στριφτά τσιγάρα ειναι χειρότερα για την υγεία .Απλα γίνανε μόδα γιατι ήταν φτηνά και διαφορετικα απο κλασικά φτηνά πακέτα με ιστορία όπως το καρελια φίλτρο για παράδειγμα. Ένα ακόμη παράδειγμα ότι αγαπαμε τους ξένους πολύ περισσότερο απο τον εαυτο μας .

Απλα εγώ προσωπικά πιστεύω όσοι κάνουν καπνό δεν ξέρουν να καπνίζουν ή καπνίζουν <<απο μαγκιά >> με τους μισούς απο αυτους να στρίβουν λάθος . Τώρα ο καπνός ανέβηκε και ο παράνομος καπνός ονομάστηκε βιολογικός .Καταρχην ο καπνός σκέτος απο μια ποικιλία δεν καπνίζεται. Ούτε καν βιολογικός ειναι αφου κανείς δεν τους ελέγχει

Εχεις κάποια επιστημονική πηγή για το ότι τα στριφτά είναι πιο επιβλαβη για την υγεια απο τα έτοιμα ή είναι και αυτο μια τελείως υποκειμενική άποψη σου οπώς και το οτι αυτοί που τα καπνίζουν δεν ξέρουν να στρίβουν ή καπνίζουν απο μαγκια;;

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάποια επιστημονική πηγή για το ότι τα στριφτά είναι πιο επιβλαβη για την υγεια απο τα έτοιμα

 

Το χαρτακι και μονο να σκεφτεις, δεν εχει αυτες τις οπες που εχουν τα κλασσικα τσιγαρα. Στο μπες μερος δηλαδη που βρισκεται το φιλτρο πιστευω. Επισης συμφωνω απολυτα με την αποψη του Μηχαλη (νομιζω ετσι λεγεσαι), πως απλως γινανε μοδα + οτι ειναι φτηνα = οτι καλυτερο για την νεολαια.

Δεν εχω κανει ποτε στριφτο, τα σιχαινομαι εν πραγμα. Ποσες φορες μου προσφεραν με το ζορι κιολας αλλα δεν εκανα.

 

Ειμαι της αποψης ως αν ειναι να καπνισεις καντο σωστα. Και οχι καθε 2 λεπτα να το αναβεις κτλ.

Στο στρατο θυμαμαι καποιους που μου ελεγαν, να σου κανω τρακα? -Θα σου δωσω και γω οταν αγορασω δικα μου (ο τυπος καπνιζε στριφτα).

= Κατσε ρε φιλε, ελεος δηλαδη. Θα σου δωσω τσιγαρο των 0.21 ευρω για να μου το ανταποδωσεις με ενα αξιας (και ψυχολογικης) των 0.05 ευρω?

Και οχι τιποτε αλλο, δεν ειναι μονο τα στριφτα.

Ενας που καπνιζει μαρλμορο δεν νομιζω να κανει τρακες απο στιβενσον, καμελ, καρελια κτλ.

Αλλα στην αντιθετη μερια ενας που κανει οποιοδηποτε τσιγαρο (κυριως φθηνα), με βαση αυτα που βλεπω, προτιμαει να κανει τρακες απο αυτους που εχουν ακριβα πακετα μαρλμπορο, δαβιντοφ, κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Το χαρτακι και μονο να σκεφτεις, δεν εχει αυτες τις οπες που εχουν τα κλασσικα τσιγαρα. Στο μπες μερος δηλαδη που βρισκεται το φιλτρο πιστευω. Επισης συμφωνω απολυτα με την αποψη του Μηχαλη (νομιζω ετσι λεγεσαι), πως απλως γινανε μοδα + οτι ειναι φτηνα = οτι καλυτερο για την νεολαια.

Δεν εχω κανει ποτε στριφτο, τα σιχαινομαι εν πραγμα. Ποσες φορες μου προσφεραν με το ζορι κιολας αλλα δεν εκανα.

 

Ειμαι της αποψης ως αν ειναι να καπνισεις καντο σωστα. Και οχι καθε 2 λεπτα να το αναβεις κτλ.

Στο στρατο θυμαμαι καποιους που μου ελεγαν, να σου κανω τρακα? -Θα σου δωσω και γω οταν αγορασω δικα μου (ο τυπος καπνιζε στριφτα).

= Κατσε ρε φιλε, ελεος δηλαδη. Θα σου δωσω τσιγαρο των 0.21 ευρω για να μου το ανταποδωσεις με ενα αξιας (και ψυχολογικης) των 0.05 ευρω?

Και οχι τιποτε αλλο, δεν ειναι μονο τα στριφτα.

Ενας που καπνιζει μαρλμορο δεν νομιζω να κανει τρακες απο στιβενσον, καμελ, καρελια κτλ.

Αλλα στην αντιθετη μερια ενας που κανει οποιοδηποτε τσιγαρο (κυριως φθηνα), με βαση αυτα που βλεπω, προτιμαει να κανει τρακες απο αυτους που εχουν ακριβα πακετα μαρλμπορο, δαβιντοφ, κτλ.

 

Στα βιομηχανικά Τσιγαρα αυτοί οι κύκλοι που βλέπεις είναι κύκλοι Πίσας με ενα μίγμα απο πυρίτιδα για να καίγεται ομοιόμορφα το τσιγάρο άλλα και να μην σβήνει, οποτε να μου λείπει... Επίσης θεωρώ τελειως λάθος την αποψη σου για αυτούς που καπνίζουν στριφτά και έχω παράδειγμα τον εαυτό μου... Δεν έχω θέμα με τα χρήματα άλλα προτιμώ να επιλεξω Εγω τον καπνό που θα καπνισω, Εγω τα χαρτάκια και εγώ τα φιλτρακια. Είναι καθαρά θέμα επιλογής χωρις βεβαία να μην αποκλείεται και το αντίθετο, το ότι κάποιος κανει στριφτά καθαρά για οικονομικούς λόγους (που πλεον δεν συμφέρει γιατί το κράτος ανέβασε τον φόρο και βγαίνουν πιο ακριβά απο τα βιομήχανοποιημενα) Μπορω να αγοράσω iphone5s άλλα δεν το κάνω απο επιλογή και έχω nexus..

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που καπνιζα(το γυρισα στο ηλεκτρονικο) στριφτα εδω και 7+ χρονια, το εκανα απο μαγκια ή λογω οικονομιας? οχι

καποιοι δε καταλαβαινουν οτι το στριφτο ειναι ολοκληρη τελετουργια(:p)

απορω πως το χετε συνδιασει οτι το στριφτο ειναι κατι εξεφτελιστικο.

επισης ολο αυτο διαστημα δεν εκανα τρακα(εργοστασιακο). εκανα golden virginia πρασινο, ριζλα ασπρο, swan κιτρινο. τιποτε αλλο(εκτος απο κανα 2 πακετα πρινς μαλακο)

 

οσο για την τρακα. κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να δωσει, αν δε θελει. προσωπικα εδινα οποτε με ζητουσαν, χωρις ανταλλαγμα

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ειμαι κανονικος/συχνος αλλα "ευκαιριακος" καπνιστης,εχω δοκιμασει και για αρκετο διαστημα απο ολα τα ειδη για να δω οταν θελω να καπνισω κατι, τι θα μου αρεσε.οπως ειπα και σε αλλο νημα τα πουρα ειναι το αγαπημενο μου αλλα αν καπνιζα τσιγαρα θα διαλεγα απο τα βιομηχανοποιημενα οπως λετε μονο τα πρινς(εχω δοκιμασει πολλες μαρκες) και τα στριφτα.τα στριφτα μου αρεσαν για την πολυ καλη γευση που αφηνουν.δεν βγαζουν πισιλα και χημικα ακομα και οταν μυριζεις τον καπνο δεν σε ενοχλει.παντως αντιθετα με αυτους που τους αρεσει ,εγω βαριομουν την διαδικασια στριψιματος ,αυτο ηταν το μονο αρνητικο.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση??Αν ανοίξεις ένα πακέτο και αργήσεις να το τελειώσεις χαλάει η γεύση του τσιγάρου?Τι εννοώ...κανω Davidoff Gold αλλα επειδή δεν κάνω πολλα(2-3 την μέρα)αν μείνουν 10-15 μέρες νιώθω μια αλλη γεύση πολύ σκληρή και γρατζουνάει το λαιμό.Ισχυει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση??Αν ανοίξεις ένα πακέτο και αργήσεις να το τελειώσεις χαλάει η γεύση του τσιγάρου?Τι εννοώ...κανω Davidoff Gold αλλα επειδή δεν κάνω πολλα(2-3 την μέρα)αν μείνουν 10-15 μέρες νιώθω μια αλλη γεύση πολύ σκληρή και γρατζουνάει το λαιμό.Ισχυει κάτι τέτοιο?

 

Μετά από λίγες μέρες θα ξεραθεί ο καπνός = το τσιγάρο θα γίνει λίγο πιο "βαρύ". Δεν υπάρχουν πακέτα των 10 τσιγάρων που μπορείς να πάρεις για να το αποφύγεις αυτό;

 

Τα στριφτά τσιγάρα ειναι χειρότερα για την υγεία .Απλα γίνανε μόδα γιατι ήταν φτηνά και διαφορετικα απο κλασικά φτηνά πακέτα με ιστορία όπως το καρελια φίλτρο για παράδειγμα. Ένα ακόμη παράδειγμα ότι αγαπαμε τους ξένους πολύ περισσότερο απο τον εαυτο μας .

Απλα εγώ προσωπικά πιστεύω όσοι κάνουν καπνό δεν ξέρουν να καπνίζουν ή καπνίζουν <<απο μαγκιά >> με τους μισούς απο αυτους να στρίβουν λάθος . Τώρα ο καπνός ανέβηκε και ο παράνομος καπνός ονομάστηκε βιολογικός .Καταρχην ο καπνός σκέτος απο μια ποικιλία δεν καπνίζεται. Ούτε καν βιολογικός ειναι αφου κανείς δεν τους ελέγχει

 

Το σωστό στρίψιμο πως είναι; Αν με ρωτάς εμένα ο στριφτός καπνιστής "ξέρει να καπνίζει" αφού φέρνει το τσιγάρο στα μέτρα του, και όχι όπως το θέλει η Χ εταιρία.

 

Έχει να επιλέξεις:

 

Φίλτρο: 1) Κανονικό 2) Slim 3) methol :love: 4) άφιλτρο :blink:

Χαρτί: 1) Σαν πουράκι :p 2) παχύ 3) κανονικό 4) λεπτό 5) πιο λεπτό 6) ακόμη πιο λεπτό (και 3 αναπτήρες δώρο για να βγάλεις τη βδομάδα)

καπνό 1) υγρό 2) ξερό 3) ενδιάμεσο 4) με γεύση (λέγε με aromatic -δεν ξέρω ποιος τρελός τον αγοράζει!)

 

Οπότε το κάνεις λεπτό, χοντρό, με γεύση μέντας, χωρίς φίλτρο, κοντό, μακρύ, πολυυυ μακρύ :lol:

 

Άσε που

- ΔΕΝ βρωμάει σαν τα εργοστασιακά

- Καπνίζεις λιγότερο de facto

- Like it or not, έχει μία τελετουργία από πίσω του

 

Το πως είναι χειρότερα για την υγεία επειδή έχουν 5 χημικά λιγότερα απ' τα εργοστασιακά όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, ακόμη δεν έχω καταλάβει.

 

Και παρεμπιπτόντως, όταν είναι πιο χοντρό το χαρτάκι, δεν θέλουν άναμα κάθε 15 δευτερόλεπτα.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό στρίψιμο πως είναι; Αν με ρωτάς εμένα ο στριφτός καπνιστής "ξέρει να καπνίζει" αφού φέρνει το τσιγάρο στα μέτρα του, και όχι όπως το θέλει η Χ εταιρία.

 

Έχει να επιλέξεις:

 

Φίλτρο: 1) Κανονικό 2) Slim 3) methol :love: 4) άφιλτρο :blink:

Χαρτί: 1) Σαν πουράκι :p 2) παχύ 3) κανονικό 4) λεπτό 5) πιο λεπτό 6) ακόμη πιο λεπτό (και 3 αναπτήρες δώρο για να βγάλεις τη βδομάδα)

καπνό 1) υγρό 2) ξερό 3) ενδιάμεσο 4) με γεύση (λέγε με aromatic -δεν ξέρω ποιος τρελός τον αγοράζει!)

 

Οπότε το κάνεις λεπτό, χοντρό, με γεύση μέντας, χωρίς φίλτρο, κοντό, μακρύ, πολυυυ μακρύ :lol:

 

Άσε που

- ΔΕΝ βρωμάει σαν τα εργοστασιακά

- Καπνίζεις λιγότερο de facto

- Like it or not, έχει μία τελετουργία από πίσω του

 

Το πως είναι χειρότερα για την υγεία επειδή έχουν 5 χημικά λιγότερα απ' τα εργοστασιακά όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, ακόμη δεν έχω καταλάβει.

 

Και παρεμπιπτόντως, όταν είναι πιο χοντρό το χαρτάκι, δεν θέλουν άναμα κάθε 15 δευτερόλεπτα.

 

Άψογος, δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα ... Προσωπικά το μοναδικό πράγμα που με κρατάει από το να γυρίσω ξανά στα στριφτά -Old Holdborn αρωματικό έκανα για χρόνια- είναι ότι δεν υπάρχει καπνός Prince ... Αν υπήρχε, άνετα, χωρίς δεύτερη κουβέντα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Άψογος, δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα ... Προσωπικά το μοναδικό πράγμα που με κρατάει από το να γυρίσω ξανά στα στριφτά -Old Holdborn αρωματικό έκανα για χρόνια- είναι ότι δεν υπάρχει καπνός Prince ... Αν υπήρχε, άνετα, χωρίς δεύτερη κουβέντα ...

 

Οταν καπνιζα (το γυρισα κι εγω στο ηλεκτρονικο οπως ο φιλος παραπανω) θεωρουσα το marlboro το πιο ευγευστο τσιγαρο. Οταν βγηκε σε καπνο εσπευσα να τον τιμησω. Δεν τον αντεχα με τιποτα. Απο τις χειροτερες γευσεις που ειχα δοκιμασει. Θελω να πω οτι δεν ειναι απαραιτητο οτι αν βγει το ιδι τσιγαρο σε καπνο θα ειναι το ιδιο νοστιμο...

Link to comment
Share on other sites

Οταν καπνιζα (το γυρισα κι εγω στο ηλεκτρονικο οπως ο φιλος παραπανω) θεωρουσα το marlboro το πιο ευγευστο τσιγαρο. Οταν βγηκε σε καπνο εσπευσα να τον τιμησω. Δεν τον αντεχα με τιποτα. Απο τις χειροτερες γευσεις που ειχα δοκιμασει. Θελω να πω οτι δεν ειναι απαραιτητο οτι αν βγει το ιδι τσιγαρο σε καπνο θα ειναι το ιδιο νοστιμο...

 

Δεν έχεις άδικο αλλά το Marlboro το απεχθάνομαι ούτως ή άλλως :P

Σοβαρά τώρα, είναι η φιλοσοφία του στριφτού που μου αρέσει περισσότερο, είναι το στυλ, είναι ότι φέρνω το τσιγάρο στα μέτρα μου ...

Ο καπνός δεν είναι ο ίδιος αλλά η αγάπη για τα Prince είναι μεγάλη, είμαι σίγουρος θα είναι απίστευτος καπνός ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...