Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Πριν από 3 μέρες πήρα την χρυσή κασετίνα φίλτρο και με 7 τσιγάρα που έχω κάνει μέχρι σήμερα μου άρεσε πάρα πολύ..Είναι πολύ καλύτερη από τον καπνό καρελια..Κανένας που να έχει δοκίμασει την αφιλτρη τι εντύπωση έχει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η χρυσή κασετίνα του Καρέλια είναι ένα από τα καλύτερα Ελληνικά τσιγάρα ίσως και το καλύτερο κατά εμένα. Την άφιλτρη δεν την έχω δοκιμάσει.

Λένε ως καλύτερη την μπλέ κασετίνα που δεν βρίσκεις εύκολα. Γράφει επάνω Excellence. Την δοκίμασα και δεν μου άρεσε.

 

http://s4.postimage.org/uk8589dx5/kareliasandsons1.jpg

 

 

 

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Χρυσή κασετίνα όλα τα λεφτά!!!! Τώρα όμως λόγω υποχρεώσεων ταξιδεύω εκτός ελλάδας κ φέρνω φτηνά μάλμπορο γιατί με τις τιμές στην ελλάδα θα είχα βαρέσει χρεωκοπία :P
Link to comment
Share on other sites

Χρυσή κασετίνα όλα τα λεφτά!!!! Τώρα όμως λόγω υποχρεώσεων ταξιδεύω εκτός ελλάδας κ φέρνω φτηνά μάλμπορο γιατί με τις τιμές στην ελλάδα θα είχα βαρέσει χρεωκοπία :P

 

Την αφιλτρη την έχεις δοκιμάσει?αν ναι τι εντύπωση είχες? :)

Link to comment
Share on other sites

Την αφιλτρη την έχεις δοκιμάσει?αν ναι τι εντύπωση είχες? :)

 

Όχι φίλε, δεν έχω δοκιμάσει...Γενικά δεν με τρελαίνουν τα άφιλτρα, μου πέφταν αρκετά βαριά. Όταν κάπνιζα στριφτό, φούντωνα μία στο τόσο άφιλτρο για τη γεύση αλλά όχι συστηματικά.

Link to comment
Share on other sites

Η χρυσή κασετίνα του Καρέλια είναι ένα από τα καλύτερα Ελληνικά τσιγάρα ίσως και το καλύτερο κατά εμένα.

 

 

Χρυσή κασετίνα όλα τα λεφτά!!!!

 

+1 και από εμένα, ποτό καλύτερο υπάρχει σε ελληνικό τσιγάρο!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι η ποιότητα της χρυσης κασετινας υποβαθμιστηκε με την νέα τιμή.... ισχύει? μιας και εγώ αυτή που έχω είναι στα 3.70 και δεν μου δίνει την εντύπωση ότι δεν έχει καλή ποιότητα..βέβαια δεν έχω δοκιμάσει καμία άλλη παρτίδα για να μπορέσω να βγάλω συμπέρασμα..
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι η ποιότητα της χρυσης κασετινας υποβαθμιστηκε με την νέα τιμή.... ισχύει? μιας και εγώ αυτή που έχω είναι στα 3.70 και δεν μου δίνει την εντύπωση ότι δεν έχει καλή ποιότητα..βέβαια δεν έχω δοκιμάσει καμία άλλη παρτίδα για να μπορέσω να βγάλω συμπέρασμα..

 

Έκανα χθές τράκα για να δοκιμάσω γιατί μου κινήσατε την περιέργεια. Με ένα τσιγάρο που δοκίμασα δεν είδα διαφορα, βέβαια εώ συνηθίσει marlboro τον τελευταίο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα πριν απολυθω ξεκίνησα το marlboro και δεν άλλαξα μάρκα μέχρι πριν 2 χρόνια που λόγω χρημάτων άρχισα καπνό. Old Holborn κίτρινο για λιγο και μετα στροφη στον Golden Virginia. Αυτα μέχρι πριν 2 μήνες που τα παράτησα όλα και ξεκίνησα ηλεκτρονικό τσιγάρο και ησύχασα μια για παντα.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Τα αφιλτρα του καρελια (καφε κασετινα) εχουν πολυ καλη ποιοτητα καπνου, απλως δεν ειναι για χορταση.. Τα ευχαριστιεσαι κι ας ειναι βαρια, οπως και η μπλε κασετινα που ειναι πιο ακριβη ομως.
trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο το Ελ. Βενιζελος τα πουρακια αυτα. Μου αρεσαν πολυ, και εψαξα στην πολη μου να τα βρω, αλλα δεν τα γνωριζε κανεις. Τι παιζει με αυτα; Ειναι γνωστα σε καποιον; Γνωριζει κανεις απο που θα μπορουσα να τα παραγγειλω (eshop) εντος Ελλαδος;
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο το Ελ. Βενιζελος τα πουρακια αυτα. Μου αρεσαν πολυ, και εψαξα στην πολη μου να τα βρω, αλλα δεν τα γνωριζε κανεις. Τι παιζει με αυτα; Ειναι γνωστα σε καποιον; Γνωριζει κανεις απο που θα μπορουσα να τα παραγγειλω (eshop) εντος Ελλαδος;

 

Εγώ δεν τα ξέρω..(δεν είμαι και κανας έμπειρος καπνιστής)Λογικα αφού τα πήρες από duty free θα προορίζονταν για άλλη αγορά..θυμάσαι αν η προειδοποίηση του Υπ. Υγείας ήταν στα ελληνικά?Αν δεν ήταν λογικα θα προορίζονταν για καμια ξένη αγορά..βέβαια ας απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα ξέρω..(δεν είμαι και κανας έμπειρος καπνιστής)Λογικα αφού τα πήρες από duty free θα προορίζονταν για άλλη αγορά..θυμάσαι αν η προειδοποίηση του Υπ. Υγείας ήταν στα ελληνικά?Αν δεν ήταν λογικα θα προορίζονταν για καμια ξένη αγορά..βέβαια ας απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος καλύτερα..

 

Ηταν στα ελληνικα και ειχαν και φορο πανω στο καθε κουτακι τους.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν στα ελληνικα και ειχαν και φορο πανω στο καθε κουτακι τους.

Μετά δοκίμασε να πάς σε κανενα κεντρικο/μεγαλο περίπτερο στην πόλη σου..Εδώ υπάρχουν μερικά τα οποία έχουν πολλά πουράκια/πουρα αν και δεν εχω παρει ποτε..

Link to comment
Share on other sites

Μετά δοκίμασε να πάς σε κανενα κεντρικο/μεγαλο περίπτερο στην πόλη σου..Εδώ υπάρχουν μερικά τα οποία έχουν πολλά πουράκια/πουρα αν και δεν εχω παρει ποτε..

 

Εψαξα στην πολη μου και δεν βρηκα τιποτα. Προσπαθω να τα βρω με αλλον τροπο αλλα φαινεται δυσκολο. Παιζει και το σεναριο παραγγελιας μεσω ιντερνετ απο εξωτερικο σαν τελευταια λυση αλλα θα προτιμουσα να τα εβρισκα στην πολη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μηπως εχει βρει κανεις τα Dunhill fine cut τα μαυρα τα καινουρια στην Αθηνα? Ειναι μαυρο πακετακι με μια μπεζ λωριδα που γραφει swiss blend. Ρωτησα σε περιπτερα στο συνταγμα και δεν ειχαν.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει πως μποδω να συντηρω τον καπνο ωστε να κραταει 3-4 εβδομαδες το πολυ?

Αυτοι οι υγραντηρες με τις τριπες κανουν δουλεια?

Δεν καπνιζω πολυ,αλλα επειδη παιζω μουσικη παρασκευοσαββατα σε ενα μαγαζι,θελω να κανω τα τσιγαρακια μου,αλλα το θεμα ειναι αντε να καπνισω 10,βια 15 ολο το 2ημερο...Και ο υπολοιπος μεχρι την επομενη εβδομαδα(αν δεν κανω κανενα μεσοβδομαδα με κανα καφε-ποτο κλπ) εχει ξεραθει και δεν καπνιζεται.Και δεν μπορω να δινω συνεχεια 4 ευρω για να καπνιζω το 1/4 του καπνου...

Ευχαριστω....:p

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει πως μποδω να συντηρω τον καπνο ωστε να κραταει 3-4 εβδομαδες το πολυ?

Αυτοι οι υγραντηρες με τις τριπες κανουν δουλεια?

Δεν καπνιζω πολυ,αλλα επειδη παιζω μουσικη παρασκευοσαββατα σε ενα μαγαζι,θελω να κανω τα τσιγαρακια μου,αλλα το θεμα ειναι αντε να καπνισω 10,βια 15 ολο το 2ημερο...Και ο υπολοιπος μεχρι την επομενη εβδομαδα(αν δεν κανω κανενα μεσοβδομαδα με κανα καφε-ποτο κλπ) εχει ξεραθει και δεν καπνιζεται.Και δεν μπορω να δινω συνεχεια 4 ευρω για να καπνιζω το 1/4 του καπνου...

Ευχαριστω....:p

 

Έχω ακούσει μερικούς να τον βάζουν στο ψυγείο παρέα με ένα κομμάτι μήλο ή φλούδα μήλου.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει πως μποδω να συντηρω τον καπνο ωστε να κραταει 3-4 εβδομαδες το πολυ?

Αυτοι οι υγραντηρες με τις τριπες κανουν δουλεια?

Δεν καπνιζω πολυ,αλλα επειδη παιζω μουσικη παρασκευοσαββατα σε ενα μαγαζι,θελω να κανω τα τσιγαρακια μου,αλλα το θεμα ειναι αντε να καπνισω 10,βια 15 ολο το 2ημερο...Και ο υπολοιπος μεχρι την επομενη εβδομαδα(αν δεν κανω κανενα μεσοβδομαδα με κανα καφε-ποτο κλπ) εχει ξεραθει και δεν καπνιζεται.Και δεν μπορω να δινω συνεχεια 4 ευρω για να καπνιζω το 1/4 του καπνου...

Ευχαριστω....:p

 

Έχω ακούσει μερικούς να τον βάζουν στο ψυγείο παρέα με ένα κομμάτι μήλο ή φλούδα μήλου.

όπως γράφει ο Ηλίας, και αν μπορείς να τον βάλεις σε ένα βαζάκι γυάλινο κλειστό αεροστεγές για να μην πάρει μυρουδιές από αλλά τρόφιμα που έχεις στο ψυγείο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το εχω κοψει το καπνισμα κανα 6μηνο τωρα κ εχω μεινει πισω αλλα αν ειναι να καπνιζεις 10 τσιγαρα γτ δεν αγοραζεις ενα 10αρακι(εαν υπαρχουν ακομα) εκτος αν θελεις αποκλειστικα στριφτα τα οποιοα φανταζομαι οτι σου ειναι και πιο χρησιμα γτ σβηνουν οσο παιζεις μουσικη και δεν πανε χαμενα.

 

αυτο για το ψυγειο το εχω ακουσει κ εγω αλλα ποτε δν καπνιζα στριφτα για να ξερω οποτε δν εχεις να χασεις τπτ δοκιμασε το.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Παντος δεν ειναι καλο να τον βγαζεις απο το ψυγειο για μια μερα, μετα να τον ξαναβαζεις και παλι το ιδιο.

Θα πρεπει να βγαζεις μονο την ποσοτητα που χρειαζεσαι .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

10 αρακια απ οσο ξερω δεν υπαρχουν πια...

Συν οτι δεν μπορω να κανω εργοστασιακο τσιγαρο απ οταν αρχισα τον καπνο...

Οταν λεμε ψυγειο εννουμε συντηρηση ε?

Σκεφτομαι να τον βαζω στα γνωστα σακουλακια με το κουμπωματακι,τα οποια κλεινουν αεροστεγως απο πανω...

Link to comment
Share on other sites

1) Οταν λεμε ψυγειο εννουμε συντηρηση ε?

2) Σκεφτομαι να τον βαζω στα γνωστα σακουλακια με το κουμπωματακι,τα οποια κλεινουν αεροστεγως απο πανω...

1) Ναι

2) Δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...