Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπέρα,

 

δηλωνω περιαστασιακος καπνιστης. αραια και που δλδ, ειτε σε στιγμες μεγαλης χαρας η στεναχωριας αναβω και φουμαρω. σκεφτομαι ομως, τωρα τελευταια, να το αρχισω συστηματικα, πακετο συνεχεια κλ.

 

το θεμα ειναι οτι και πριν κανα 2 χρονια εκανα 1 πακετο σε 2 ημερες, για περιπου 5 μηνες και μετα το εκοψα σχεδον μαχαιρι. γενικα δε ξερω πως, αλλα μου φαινεται οτι καθε φορα μπορω να το κοβω ευκολα για πολυ καιρο, χωρις δλδ να εθιζομαι. Ας πουμε πριν λιγες ημερες εκανα μερικα τσιγαρα ενω ειχα μηνες ολοκληρους να κανω( απ τον χειμωνα ) . ισως δουλευει ανασταλτικα και το γεγονος οτι οι δικοι μου θα στεναχωριουνταν αρκετα αμα μαθαιναν οτι καπνιζω.

 

ποια η γνωμη σας ? επισης ερωτηση η πιο σημαντικη : ο στρατός "βγαίνει" χωρις τσιγαρο ?

 

ΥΓ/ σορρυ που σας χαλαω λιγο το topic με τις μαρκες, καπνους κτλ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

δηλωνω περιαστασιακος καπνιστης. αραια και που δλδ, ειτε σε στιγμες μεγαλης χαρας η στεναχωριας αναβω και φουμαρω. σκεφτομαι ομως, τωρα τελευταια, να το αρχισω συστηματικα, πακετο συνεχεια κλ.

 

Πόσο χρονών είσαι; :confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο Old holborn ο αρωματικος?ο μπλε?

Ειναι κιτρινος με λιγο καφε περιγραμμα απ οτι θυμαμε

 

Οριστε βρηκα και μια φωτογραφια :p

 

http://i45.tinypic.com/16lwms2.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωχ ναι ρε φιλε!εχω καιρο να ψωνισω holdborn Βλεπεις!

 

παντως ρε παιδια εγω που κανω τον drum blond θυμιζει πολυ τον Virginia τον κιτρινο που εκανα για χρονια...δεν εχει και κανα τρελο αρωμα ουτε γευση οποτε κανει για συνεχεια..

 

μαλιστα στη συσκευασια πανω γραφει:Drum Blond is a unique blend of the finest Virginia and Burley....

 

μαλιστα το σακουλακι εκανε 3.40 και ειναι 30g..

 

οι αλλοι που ειναι 25G ποσο εχουν παει πλεον??

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

ωχ ναι ρε φιλε!εχω καιρο να ψωνισω holdborn Βλεπεις!

 

παντως ρε παιδια εγω που κανω τον drum blond θυμιζει πολυ τον Virginia τον κιτρινο που εκανα για χρονια...δεν εχει και κανα τρελο αρωμα ουτε γευση οποτε κανει για συνεχεια..

 

μαλιστα στη συσκευασια πανω γραφει:Drum Blond is a unique blend of the finest Virginia and Burley....

 

μαλιστα το σακουλακι εκανε 3.40 και ειναι 30g..

 

οι αλλοι που ειναι 25G ποσο εχουν παει πλεον??

 

3,80 τα ρημαδια :O

 

 

ΥΓ:Να κανω και εγω μια ερωτηση..Υπαρχει κανεις που να εχει θηκη για καπνο?(αυτες που ειναι σαν πορτοφολι ενα πραμα)Αν παρω τον ποιο φτηνο πχ, θα ξεραινετε ο καπνος το ιδιο ευκολα, σαν την συσκευασια?Και γενικα κανουν δουλεια η θηκες?

 

(θελω να μαθω γιατι οταν κανω καπνο τον κραταω πολλες μερες :p )

Edited by Daytonass
Link to comment
Share on other sites

περιεγο που ο Drum στην Ομονοια εχει 3.70 και ο Drum που πηρα τις προαλλες στο Περιστερι να κανει 3.40????
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

περιεγο που ο Drum στην Ομονοια εχει 3.70 και ο Drum που πηρα τις προαλλες στο Περιστερι να κανει 3.40????

 

Μπορει απο τον περιπτερα στο Περιστερι να του ειχε μεινει αποθεμα απο παλια πακετα..Πρωτου μπει η αυξηση

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο εξαλλου ο blond δε πολυκινειται!σπανια βλεπω καποιον να κανει..

 

αληθεια τον Gold τον εχει δοκιμασει κανεις?μου ειπαν πιο πανω οτι κυκλοφορει μονο στο εξωτερικο..

 

επισης απο ποτε σταματησαν οι πορτοκαλι drum γενικα να συνοδευονται απο διαφανες σακουλακι μη αποσπωμενο της συσκευασιας??

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες!!!! Ήθελα να ρωτήσω τα τσιγάρα leader γαλάζιο τα έχει δοκιμάσει κανείς? Πρόσφατα τα δοκίμασα και είναι αρκετά ωραία τσιγάρα!!! Ποιά η γνώμη σας?

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

LEADER+NEXT=Αχυρο κοπανιστο... αποψη μου μακρια απο τετοια τσιγαρα..εκτος κα ιαν βρισκεσαι σε περιοδο αφραγκιας:D
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω καλή γνώμη. Γενικά τα Leader, τα Next και τα GR τα θεωρώ άχυρα. Βέβαια έχω να δοκιμάσω Leader και Next από τότε που είχαν €1 και €0.60 αντίστοιχα αλλά δε νομίζω πως άλλαξε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό κάπνιζα κάτι American spirit κιτρινα που έφερα από το αμερικάνικο duty free.

Αυτά τα τσιγάρα έχουν περισσότερο καπνό και καίγονται για περισσότερη ώρα, δεν είναι για 2 τζούρες στα γρήγορα, θέλουν το χρόνο τους...

Όταν τελείωσαν αυτά, πήρα ένα πακέτο Καρέλια χρυσή κασετίνα και, μιλάμε, κρατάει τον μισό, να μην πω το ένα τρίτο του χρόνου από το άλλο!!! :hypno:

Ήθελα 3 καρέλια στην καθισιά μου για να πω ότι κάτι κάπνισα! :p

 

Ως εκ τούτου είπα να κάνω λίγο "κράτει" στην όλη φάση και να μην καπνίσω καθόλου για μερικές μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό κάπνιζα κάτι American spirit κιτρινα που έφερα από το αμερικάνικο duty free.

Αυτά τα τσιγάρα έχουν περισσότερο καπνό και καίγονται για περισσότερη ώρα, δεν είναι για 2 τζούρες στα γρήγορα, θέλουν το χρόνο τους...

Όταν τελείωσαν αυτά, πήρα ένα πακέτο Καρέλια χρυσή κασετίνα και, μιλάμε, κρατάει τον μισό, να μην πω το ένα τρίτο του χρόνου από το άλλο!!! :hypno:

Ήθελα 3 καρέλια στην καθισιά μου για να πω ότι κάτι κάπνισα! :p

 

Ως εκ τούτου είπα να κάνω λίγο "κράτει" στην όλη φάση και να μην καπνίσω καθόλου για μερικές μέρες...

 

Το American Spirit είναι κατά τη γνώμη μου ότι καλύτερο κυκλοφορεί παγκοσμίως. Μου είχαν φέρει ένα πακέτο από Αμερική τέτοιο καιρό πέρσι και ακόμη τα θυμάμαι. Είναι τσιγάρο χωρίς χημικά όπως τα παλιά καλά που βγαίναν πριν αρχίσουν οι εταιρίες να τα ποτίζουν αμμωνίες και χίλια δύο άλλα δηλητήρια για να τα κάνουν πιο εθιστικά. Τουλάχιστον έτσι υποστηρίζουν και όποιος τα καπνίσει την καταλαβαίνει αμέσως τη διαφορά.

 

Τι μου θύμισες τώρα..Ξανασυνειδητοποίησα ότι εμείς εδώ καπνίζουμε χόρτα... Καλά το είχα ξεχάσει τόσο καιρό... :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρώτη (ή έστω δεύτερη) φορά τα πήρα, από περιέργεια γιατί είχαν $32 στο duty free και τις άλλες φορές που είχα πάρει κάμελ [$30 νομίζω] και μαρλμπορο είχαν πάει σχεδόν άχρηστα γιατί ήταν κακά για το λαιμό [είχα φέρει 2 κούτες σε 2 ξαδέρφια μου φουμαδόρους του 1+ πακέτου την ημέρα και μου είπαν και οι δύο ότι τους γ..σε το λαιμό, ειδικά το κάμελ το σκληρό].

Τα πήρα λοιπόν απλώς για να πάρω κάτι. Επίσης, πήρα τα κίτρινα που είναι τα λάιτ γιατί άλλη φορά είχα πάρει 1 πακέτο από το περίπτερο από τα κόκκινα που είναι full flavor και βιολογικής καλλιέργειας και σου λέω την άκουγα κανονικά με κάθε τσιγάρο, ήταν ΠΟΛΥ βαριά για μένα. :rolleyes:

Αυτά τα κίτρινα λοιπόν, είναι για απόλαυση. Εγώ τα καπνίζω σχεδόν σαν πουράκια. Αν τα αφήσεις στο τασάκι, σβήνουν μετά από λίγο. Είναι πολύ σφιχτοστριμμένα και κρατάνε πολλή ώρα. Από γεύση και ποιότητα καλά είναι -αλλά δεν είμαι καθόλου ειδική στη γευσιγνωσία καπνών. :O

 

Όσο για τα Καρέλια, δεν έκρινα την ποιότητα αλλά την ταχύτητα κάυσης. Εντάξει, το είχα παρατηρήσει και παλιά ότι καίγονται γρήγορα, πιο γρήγορα από τα κάμελ πχ, αλλά μετά τα AS ήταν σαν να μου κάνει κάποιος πλάκα, με 3 τζούρες είχα φτάσει στο σημείο που είναι τυπωμένη η φίρμα των καρέλια. :lol:

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Και γω τα κίτρινα είχα δοκιμάσει κι ενθουσιάστηκα! Είναι σα να λέμε τα "βαριά" τα δικά μας! Προσπαθώ να φανταστώ πως θα είναι τα κόκκινα έτσι που τα περιγράφεις! Και τι πείσμα, οι άτιμοι δε τα φέρνουν Ελλάδα...

 

Εντάξει, ούτε εγώ είμαι ειδικός, δεν έχω δοκιμάσει και ότι τσιγάρο υπάρχει παγκοσμίως αλλά θεωρώ πως αυτά είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει ποτέ μου. Το δηλώνω πως αν είχαμε τέτοια τσιγάρα στην Ελλάδα θα είχα γίνει κανονικός καπνιστής! (Το κρατάω από πάντα ελεγχόμενο, της τάξης του μισό - δύο πακέτα την εβδομάδα ανάλογα και με την περίοδο).

Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

AΝ μπορω να βρω καπου στην Αθηνα Drum Gold ας μου πει καποιος!

 

γτ καταργηθηκαν τα μη αποσπωμενα extra διαφανη,σακουλακια στους drum?

 

ξερει κανεις?

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Τα Αμερικαν Σπιριτ εχουν 25% παραπανω καπνο απο ενα κανονικο τσιγαρο για αυτο καιγονται τοσο αργα,ποτε προλαβαινει ο Σον Πεν και καπνιζει 4 πακετα την ημερα ειναι μυστηριο για εμενα. Στην Αμερικη καπνιζουν πιο πολυ το κιτρινο,το Λαιτ δηλαδη, που ομως με τα δικα μας δεδομενα δεν ειναι καθολου Λαιτ αφου εχει πανω απο 1,2-1,3 νικοτινη. Εμενα μου αρεσε παρα πολυ το μαυρο,με τα καπνα Perique,που καπνισα ομως μεσω Γερμανιας.
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει καπνος camel? κατι τετοιο πηρε το ματι μου σε ενα περιπτερο νωριτερα

 

Ναι φιλε υπαρχει καπνος camel και μαλιστα ειναι αρκετα καλος αλλα εγω μενω πιστος στον old holborn κιτρινο!!!!!!

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

χμμμ!ειναι να παρω σημερα καπνο:D θα σας πω!λογικα δε θα προλαβεις να δεις αυξηση γτ ολοι θα εχουν αποθεμα!σε λιγες μερες ομως...4 4,10:O
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...