Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

οχι και να μεινει σε αυτα!οκ καιγονται σαν κανονικο τσιγαρο αλλα ειναι βαρια χαρτακια..κριμα ειναι
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα πρασινα ειναι η μεση κατασταση!σα ννα καπνιζεις ενα εργοστασιακο τσιγαρο και λιγο πιο ελαφρια μη σου πω..παρε ενα πακετακι πρασινα και ενα γαλαζια και κανε δοκιμες για αρχη
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, να προσθέσω ότι το στριφτό είναι "Μάθε τέχνη κι άστηνε".

Εγώ έμαθα να στρίβω για έναν φίλο μου, χωρίς να καπνίζω εγώ η ίδια (όχι ότι έστριβα καλά, αλλά ο τύπος βαριόταν πολύ να στρίψει και ότι και να του έφτιαχνα το έβρισκε μια χαρά! :lol:),. μου άρεσε πολύ η διαδικάσια και η χειροτεχνία του στριψίματος και του έστριβα 5-10 να τα έχει για το βράδυ όποτε βγαίναμε!

Και το έχω δει και σε άλλες παρέες και ζευγάρια. Μπορεί κάποιος να είναι "στρίφτης" χωρίς να είναι "φουμαδόρος"! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σαν καπνιστης στριφτου τσιγαρου, εχω να πω οτι δεν ειναι μονο για οικονομια. Εγω προσωπικα με στριφτο ξεκινησα και με στριφτο συνεχιζω.

Τα ριζλα τα πρασινα δεν μου αρεσουν προσωπικα καθολου (προσωπικη αποψη)

Στην αρχη καπνιζα τα ριζλα τα γαλαζια, μεχρι που ανακαλυψα τα drum μπλε χαρτακια που τα θεωρω τα καλυτερα (πολυ καλυτερη γευση για μενα)

Τα κανονικα δεν μου αρεσουν και δεν ειναι δα και τοσο πολυς χρονος για να στριψεις ενα τσιγαρο! μισο λεπτο περιπου.

Ο συνδιασμος που χρησιμοποιω : φιλτρακια swan κιτρνια + χαρτακια drum μπλε + golden virginia κιτρινος. 3 χρονια αυτο καπνιζω.

Ενας φοβερος καπνος που εφερε ενας φιλος μου απο γερμανια ειναι ο javaansee jongens απλα φοβερος! μπορω να πω οτι ειναι και καλυτερος απο τον golden virginia κιτρινο! Αλλα αντε να τον βρεις εδω στην Ελλαδα! και η τιμη του? 5.20Ε τα 40γραμμαρια!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σαν καπνιστης στριφτου τσιγαρου, εχω να πω οτι δεν ειναι μονο για οικονομια. Εγω προσωπικα με στριφτο ξεκινησα και με στριφτο συνεχιζω.

Τα ριζλα τα πρασινα δεν μου αρεσουν προσωπικα καθολου (προσωπικη αποψη)

Στην αρχη καπνιζα τα ριζλα τα γαλαζια, μεχρι που ανακαλυψα τα drum μπλε χαρτακια που τα θεωρω τα καλυτερα (πολυ καλυτερη γευση για μενα)

Τα κανονικα δεν μου αρεσουν και δεν ειναι δα και τοσο πολυς χρονος για να στριψεις ενα τσιγαρο! μισο λεπτο περιπου.

Ο συνδιασμος που χρησιμοποιω : φιλτρακια swan κιτρνια + χαρτακια drum μπλε + golden virginia κιτρινος. 3 χρονια αυτο καπνιζω.

Ενας φοβερος καπνος που εφερε ενας φιλος μου απο γερμανια ειναι ο απλα φοβερος! μπορω να πω οτι ειναι και καλυτερος απο τον golden virginia κιτρινο! Αλλα αντε να τον βρεις εδω στην Ελλαδα! και η τιμη του? 5.20Ε τα 40γραμμαρια!

Οντως Γερμανια οι καπνοι ειναι κατα πολυ φθηνοτεροι

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να θεωρηθει off-topic.

 

ενδιαφερομαι να αγορασω θηκη καπνου απο ebay. πως να την αναζητησω?

 

"Tobacco Pouch".

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξέρετε κάποια χαρτάκια που να έχουν αυτοκόλλητο για τα κολλάς στον καπνό ? Είχα μπει σε ταξί και ο ταξιτζής ειχε κατι τέτοια αλλα δεν συγκράτησα μάρκα.
Link to comment
Share on other sites

ναι, και αυτος old holdborn ειχε αλλα τα ειχε κολλήσει πανω , εκει που κλείνει ο καπνός

 

Το αυτοκόλλητο είναι στην συσκευασία του καπνού, όχι στα χαρτάκια.

Η συσκευασία έχει ένα χαρτάκι που λέει "κολλήστε εδώ τα χαρτάκια σας".

Το ξεκολλάς, και από κάτω είναι ένα κομματάκι με κόλλα

και εκεί βάζεις τα χαρτάκια.

 

Δεν το έχεις δει αυτό; :confused:

 

Εκτός αν εγώ δεν κατάλαβα καλά για το τι εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

μηπως τα κολλησε πανω στο αυτοκολητο που κλεινει τον καπνο? πολλοι το κανουν αυτο! κυριως ομως αυτοι που δε καπνιζουν old holborn
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το κοψουμε επιτελους αυτο το καπνισμα!!!!!!!

 

http://www.rotise.gr/arthra/emfanisi/3-tropoi-gia-na-stamatisete-to-kapnisma.html

Link to comment
Share on other sites

βλεπω αρκετους με marlboro κοκκινα με το ασημι αναγλυφο..τα περσινα συλλεκτικα.κυκλοφορουν ακομα αυτα?και εχουν 3.20 ακομα
Link to comment
Share on other sites

μηπως κρατησαν το πακετο και το χρησιμοποιουν σαν ταμπακερα?

ειδικα του καλοκαιρινους μηνες χρειαζομαστε κατι να προσταυει τα τσιγαρα :)

Link to comment
Share on other sites

μηπως κρατησαν το πακετο και το χρησιμοποιουν σαν ταμπακερα?

ειδικα του καλοκαιρινους μηνες χρειαζομαστε κατι να προσταυει τα τσιγαρα :)

 

οχι, απλα δεν εφυγαν απο κανενα καταστημα και εχουν τεραστιο αποθεμα, ξερω απο γνωστο. και φυσικα εχουν 3.20:)

 

60 λεπτα διαφορα πλεον δε τα λες και ελαχιστα.....:X

Link to comment
Share on other sites

αν καπνιζα marlboro θα ετρωγα τον τοπο να βρω εστω ενα τετοιο πακετο! :p

 

 

εδιτ: εχω παρατηρησει τωρα τελευταια στον golden virginia πρασινο 25αρη, οτι εχει μεσα πολλα μεγαλα κομματια καπνου. γιατι χαλαν ετσι τον καπνο? δε μπορω να καταλαβω. αν και το επομενο σακουλακι που θα παρω ειναι στην ιδια κατασταση, θα αλλαξω καπνο.

Link to comment
Share on other sites

αν καπνιζα marlboro θα ετρωγα τον τοπο να βρω εστω ενα τετοιο πακετο! :p

 

 

εδιτ: εχω παρατηρησει τωρα τελευταια στον golden virginia πρασινο 25αρη, οτι εχει μεσα πολλα μεγαλα κομματια καπνου. γιατι χαλαν ετσι τον καπνο? δε μπορω να καταλαβω. αν και το επομενο σακουλακι που θα παρω ειναι στην ιδια κατασταση, θα αλλαξω καπνο.

 

Μπορεί νε έτυχε... Ε σιγά πάντως δεν είναι και τρομερό. .Απλά τον πιάνεις και τον κομματιάζεις :p Το κακό είναι να έχει κομμάτια ξύλου μέσα όπως ο Drum

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...