Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

εχουμε αυξηση τιμης στα τσιγαρα παλι ε? λογικο,.... αυτα που εχουν 3.80€ ποσο κοστιζουν πλεον?

 

Πάλι αύξηση??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχουμε αυξηση τιμης στα τσιγαρα παλι ε? λογικο,.... αυτα που εχουν 3.80€ ποσο κοστιζουν πλεον?

 

4,20 και σε λιγες μερες και αλλη αυξηση για να πανε 4,50.

Δοξα το Θεο φευγω Ιταλια σε λιγες μερες,οποτε θα παρω δυο κουτες καπνο Bali Golden (4,30 τα 40 γραμμαρια) και αλλες δυο καπνο Pueblo (3,70 τα 30 γραμμαρια),θα τις βαλω στον υγραντηρα και θα καπνιζω μεχρι του χρονου τετοιο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

οπου σταθεις και οπου βρεθεις βλεπεις κοσμο να κανει στριφτο τσιγαρο πλεον. αντρες, γυναικες ακομα και ατομα μεγαλυτερης ηλικιας. το εχουν ριξει ολοι στον καπνο για οικονομια. δεν ειμαι καπνιστης, ειναι οντως τοσο μεγαλη η διαφορα στα χρηματα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συμφερει γτ βγαζει περισσοτερα τσιγαρα και αν εχεις την αισθηση του μετρου και δεν εισαι φανατικος καπνιστης(1.5 πακετο με 2 τη μερα) τοτε σε βοηθαει να κανεις και λιγοτερα..
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

οπου σταθεις και οπου βρεθεις βλεπεις κοσμο να κανει στριφτο τσιγαρο πλεον. αντρες, γυναικες ακομα και ατομα μεγαλυτερης ηλικιας. το εχουν ριξει ολοι στον καπνο για οικονομια. δεν ειμαι καπνιστης, ειναι οντως τοσο μεγαλη η διαφορα στα χρηματα?

 

Κοιτα εγω που το εχω γυρισει εδω και 3 χρονια στο στριφτο ναι ειναι πιο οικονομικο, πιο πολυ απο την αποψη οτι κανεις λιγοτερα τσιγαρα.

Πχ παλια καπνιζα συνεχεια στο αυτοκινητο τωρα επειδη βαριεμαι να στριψω δεν καπνιζω.

Γενικα εγω απο 1.5 πακετο το εχω παει στα 10-12 τσιγαρα με τον καπνο και προσπαθω να το μειωσω και αλλο λιγο.

Link to comment
Share on other sites

wow!τρανταχτο παραδειγμα του φιλου haigoeo

 

εμενα παλι ο καπνος με βγαζει 6.5 με 7 μερες!οποτε κανω 50 τσιγαρα που με βγαζει ο καπνος σε μια εβδομαδα:D

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

wow!τρανταχτο παραδειγμα του φιλου haigoeo

 

εμενα παλι ο καπνος με βγαζει 6.5 με 7 μερες!οποτε κανω 50 τσιγαρα που με βγαζει ο καπνος σε μια εβδομαδα:D

 

Μια χαρα εισαι, εκει παλευω να φτασω και εγω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή και περίεργη ερώτηση :O:

βλέπω τους φίλους μου που καπνίζουν στριφτά, ότι στρίβουν λίγο απρόσεχτα και τους πέφτουν πολλά τρίμματα και γενικά ό,τι περισσεύει το τινάζουν στο τασάκι ή στο πάτωμα. Ενώ άλλοι καπνιστές στριφτών στρίβουν πολύ προσεχτικά και όλα τα τρίμματα τα ξαναπετάνε στο σκουλάκι. Πόση μπορεί να είναι τελικά η "φύρα" από τα τρίμματα; Υπολογίζω κάνα δυο τσιγάρα στο σακουλάκι, χαλαρά...

Οπότε τώρα που ακριβαίνουν συνεχώς τα τσιγάρα, προσοχή!

Τα τρίμματα ΜΕΣΑ στο σακουλάκι! :rolleyes:

:p:lol::grin:

Link to comment
Share on other sites

2 τσιγαρα με τιποτα δε βγαινουν. 1 και αυτο με το ζορι. βεβαια εξαρταται απο το ποσο καπνος προεξεχει :)
Link to comment
Share on other sites

που πηγε το μηνυμα μου οεο??

 

αυτο που ελεγε οτι υπαρχει φυρα και στα τριματα στο τελος του καπνου για οσους δεν ξερουν να ρολαρουν???

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες μια απορια!γιατι ο Drum Βlond βγαινει σε σακουλακι 30g και οχι 25??
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω και εγω μια απορια.

καπνιζω ενα χρονο σχεδον και τον τελευταιο μηνα αποφασισα να την βγαλω με καπνο γιατι ημουν ικανη να κανω ενα πακετο την ημερα και δεν ελεγε ουτε οικονομικα ουτε στην υγεια μου (τωρα θα μου πεις την εχεις που την εχεις κανει χαλια αυτο σε πειραξε?)

τελος παντων ακυρο ολο αυτο ,παιρνω τον καπνο old horbon (τελειος ειναι ,δεν το συζητω) θελω να ρωτησω αμα υπαρχει κανενας πιο φθηνος απο αυτον του 3.80 (για τον κιτρινο καπνο μιλαμε ε!)??

επισης ,θελω να ρωτησω αμα κ εσεις βρισκετε ευκολο να στριψετε με γαλαζια χαρτακια ριζλα και οχι πρασινα (η φιλη μου δεν μπορει να στριψει καθολου με τα γαλαζια ρε ).για πετε:)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με πρασινα στριβω πιο ευκολα. Με μπλε δυσκολευομαι αρκετα. Δε καπνιζω συχνα βεβαια. Μονο οποτε μου καπνισει! :P
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με πρασινα στριβω πιο ευκολα. Με μπλε δυσκολευομαι αρκετα. Δε καπνιζω συχνα βεβαια. Μονο οποτε μου καπνισει! :P

 

εγω καπνιζω συστηματικα ομως.....

τα γαλαζια δεν σβηνουν τοσο ευκολα

και εκτος απο αυτο παρατηρησα οτι στα γαλαζια ρουφας πιο ευκολα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

το ποσο ευκολα ρουφας εχει να κανει με το ποσο σφιχτα εχεις κλεισει το τσιγαρο και οχι με το τι χαρτακια θα το στριψεις..

 

παραπανω ντουμανι παντως βγαζουν τα λευκα χαρτακια ριζλα ή τα μπλε τα ντραμ γτ ειναι πιο χοντρα

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

εγω καπνιζω συστηματικα ομως.....

τα γαλαζια δεν σβηνουν τοσο ευκολα

και εκτος απο αυτο παρατηρησα οτι στα γαλαζια ρουφας πιο ευκολα:wacko:

 

Απο νωρις στα βασανα ε

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απο νωρις στα βασανα ε

 

απο μονη μου το επελεξα να το ξεκινησω.

δεν με βαζει κανενας με την βια να καπνιζω οποτε βασανο δεν λεγεται:p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πιος ειναι ο πιο καλος συνδιασμος στριφτου για καπιον που 8ελει να αρχισει τσιγαρο???(δε και καλα)
Link to comment
Share on other sites

ξεκινας με χαρτακια rizla Πρασινα για κανα 2ο καπνους να μπορει να στριψεις,να μαθεις,να συνηθισει γενικα το χερι σου το rolling!

 

απο φιλτρακια πας σε swan κιτρινα η κοκκινα αναλογα αν θες χοντρο ή λεπτο τσιγαρο

 

οσο για καπνο ξεκινα με τον drum λευκο που ειναι ελαφρυς..

 

αργοτερα απο χαρτακια πας σε γαλαζια ή ασημενια για λιγοτερη πισσα..οσο για καπνο διαλεξε και παρε..αρωματικο,βαρυ-ελαφρυ,ψημενο-λιγοτερο ψημενο..οτι τραβαει η ψυχη σου:lol:

Edited by Nikos_s3
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

αργοτερα απο χαρτακια πας σε γαλαζια ή ασημενια για λιγοτερη πισσα..οσο για καπνο διαλεξε και παρε..αρωματικο,βαρυ-ελαφρυ,ψημενο-λιγοτερο ψημενο..οτι τραβαει η ψυχη σου:lol:

 

χαχα οκ. αν τειχον και δεν μου αρεσει και τετια κσαναζηταω γνωμες....:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πιος ειναι ο πιο καλος συνδιασμος στριφτου για καπιον που 8ελει να αρχισει τσιγαρο???(δε και καλα)

 

Κοιτα ειναι καθαρα υποκειμενικο το θεμα επιλογης καπνου, βασικα δοκιμασε 2-3 και δες τι σου αρεσει, εγω προσωπικα μονο craven μπορω να κανω.

 

Οσο για τα χαρτακια, ασημι rizla μονοδρομος:)

Link to comment
Share on other sites

αν τωρα ξεκινα στριφτο με τα ασημι θα παιδευτεις πολυ και θα το ριξεις στο πακετο..πιστεψε με!ξεκινα με καποιο χοντρο χαρτακι να μπορεις να στριβεις πιο ανετα!
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...