Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σκεφτομαι να ξεκινησω στριφτα...

μπορει καποιος να με πει τι να προτιμησω?

εννοω ποια χαρτακια ειναι πιο ευκολα στο στριψιμο?

εχω δοκιμασει κατα καιρους στριφτα και μου αρεσαν απλως δεν ηξερα να στριβω καλα....

 

old holborn κιτρινα

 

οσο για τα φιλτρακια τι παιζει?πια η διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να ξεκινησω στριφτα...

μπορει καποιος να με πει τι να προτιμησω?

εννοω ποια χαρτακια ειναι πιο ευκολα στο στριψιμο?

εχω δοκιμασει κατα καιρους στριφτα και μου αρεσαν απλως δεν ηξερα να στριβω καλα....

 

old holborn κιτρινα

 

οσο για τα φιλτρακια τι παιζει?πια η διαφορα?

 

για χαρτάκια αφού είσαι "αρχάριος" ξεκίνα με πράσινα ριζλα, για τους λόγους που αναφέρθηκαν παρα πανω:)

 

πάντως εαν δεν στρίβεις καλά υπάρχουν πάντα τα στριφτίρια.. μπορείς να πάρεις ενα και σε λιγοτερο απο 1 λεπτακι εχεις ενα ωραιότατο τσιγαρο...:lol:

τα βρίσκεις σε περιπτερα ή μαγαζια με καπνους κτλ και είναι φθηνα 5 ευρώ περιπου.

 

για φιλτρακια, υποτιθεται οτι οσο πιο μεγαλο το φιλτρακι τοσο πιο μεγαλο γινεται το τσιγαρο και νομιζω παραλληλα κραταει περισσοτερη πισσα κτλ.

 

παντως τα φιλτρακια τα πιο "διαδεδομενα" ειναι τα swan extra slim (τα κιτρινα) και μετα τα ριζλα

 

γενικως θελει εξασκηση το στριψιμο για να βελτιωθεις.. ειναι ενα θεμα αυτο..

 

κατα ταλλα η γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις διαφορα χαρτακια-φιλτρακια και αναλογως να βρεις τι ταιριαζει περισσοτερο σε εσενα.

 

ελπιζω να σε βοηθησα:)

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να ξεκινησω στριφτα...

μπορει καποιος να με πει τι να προτιμησω?

εννοω ποια χαρτακια ειναι πιο ευκολα στο στριψιμο?

εχω δοκιμασει κατα καιρους στριφτα και μου αρεσαν απλως δεν ηξερα να στριβω καλα....

 

old holborn κιτρινα

 

οσο για τα φιλτρακια τι παιζει?πια η διαφορα?

 

Θα αρχίσω με το θέμα του καπνού! Εκεί πρέπει να επιλέξεις αυτόν που σου αρέσει στην γεύση διότι αλλιώς δεν απολαμβάνεις εξ' ολοκλήρου το τσιγάρο σου. Προτείνω καπνό old holborn κίτρινο ή golden virginia κίτρινο ή craven!!! Ο old holborn ειναι πολύ καλός καπνός και πιστεύω θα σου κάτσει στον λαιμό.

 

Όσον αφορά τα χαρτάκια πάρε τα rizla πράσινο για τους λόγους που γράφονται παραπάνω και διότι με αυτά μπορείς να μάθεις πιο εύκολα να στρίβεις!!!

 

Από φιλτράκια αν θες slim πάρε swan κίτρινο και αν θές πιο χονδρα φιλτράκια πάρε swan κόκκινο!!!!

 

Ό,τι άλλο σχετικό με αυτό το θέμα στην διάθεσή σου!!! :)

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αρέσει στους Έλληνες ο Old Holborn ο κίτρινος, ρε παιδί μου!

Το Πάσχα που πήγα στην Αίγυπτο, αναγνώρισα δύο φορές παρέες Ελλήνων από τα τσιγάρα!

Κίτρινος old holborn!

Σήμα καταταθέν!

Link to comment
Share on other sites

ta teleftea 2-3xronia kapnizw pleon apokleistika kapno Old Holborn Yellow me rizzla xartakia kai filtrakia kai exw vrei thn ygeia mou!

http://www.takeyourtime.gr/ :cool:

 

ό,τι και να πεις το κάπνισμα είναι μια βρομερή συνήθεια και πιστεύω ότι όλοι πρέπει να το κόψουμε.Εγώ καπνίζω εδώ και 1 χρόνο marlboro gold

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες.θα ηθελα να μαθω πως λεγεται ενα πραγμα που βαζεις μεσα το τσιγαρο και ουσιαστικα δεν βρωμανε τα χερια σου και απο που μπορω να το παρω.ειχε πιο παλια ο πατερας μου αλλα τωρα δεν το εχει γιατι εχει κοψει το καπνισμα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ αρέσει στους Έλληνες ο Old Holborn ο κίτρινος, ρε παιδί μου!

Το Πάσχα που πήγα στην Αίγυπτο, αναγνώρισα δύο φορές παρέες Ελλήνων από τα τσιγάρα!

Κίτρινος old holborn!

Σήμα καταταθέν!

 

Και το περίεργο είναι πως υπάρχουν καλύτεροι καπνοί κατά τη γνώμη μου αλλά όντως όλοι είναι κολλημένοι με τον old holborn. Πχ εμένα ο golden virginia μου άρεσε πολύ περισσότερο. Επίσης πιο πολύ από τον old holborn μου αρέσει ο craven. Και θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω και τον Καρέλια γιατί ότι και να είναι, Καρέλιας είναι αυτός! Δε παίρνω όμως γιατί δεν καπνίζω στριφτά συστηματικά (εδώ που τα λέμε ούτε καν έτοιμα καπνίζω συστηματικά) και έτσι όπως έχουν γίνει οι τιμές δε λέει να αγοράζεις απλά για δοκιμή. Ψάχνω πάντως ακόμη να εντοπίσω αυτά τα Karelias Excellence που πρότεινε ο φίλος παραπάνω αλλά δε τα βρίσκω στη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Και το περίεργο είναι πως υπάρχουν καλύτεροι καπνοί κατά τη γνώμη μου αλλά όντως όλοι είναι κολλημένοι με τον old holborn. Πχ εμένα ο golden virginia μου άρεσε πολύ περισσότερο. Επίσης πιο πολύ από τον old holborn μου αρέσει ο craven. Και θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω και τον Καρέλια γιατί ότι και να είναι, Καρέλιας είναι αυτός! Δε παίρνω όμως γιατί δεν καπνίζω στριφτά συστηματικά (εδώ που τα λέμε ούτε καν έτοιμα καπνίζω συστηματικά) και έτσι όπως έχουν γίνει οι τιμές δε λέει να αγοράζεις απλά για δοκιμή. Ψάχνω πάντως ακόμη να εντοπίσω αυτά τα Karelias Excellence που πρότεινε ο φίλος παραπάνω αλλά δε τα βρίσκω στη Θεσσαλονίκη.

Καρελιας Εxcellence σε ολα τα today stores, στο καπνοπωλειο του Καρφουρ Ανατολικης Θεσσαλονικης, στο μεγαλο περιπτερο Αριστοτελους με Τσιμισκη, στο εμπορικο Τσιμισκη 42,στο καπνοπωλειο Καπνοτοπι Γρηγοριου Παλαμα 14 στην πλατεια Ναυαρινου.

Νομιζω σε καλυψα ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω απο Αθηνα. Αν δεν βαριεσαι να διαβαζεις εδω http://cigaretteloversreviews.blogspot.com/2009/12/george-karelias-and-sons-excellence.html στα σχολια αναφερονται καποια μαγαζια που το φερνουν,ενω επισης και ο ιδιος ο Καρελιας γραφει μερικες κουβεντες για το προιον. Αν δεν βοηθηθεις επικοινωνησε με την εταιρια.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες.θα ηθελα να μαθω πως λεγεται ενα πραγμα που βαζεις μεσα το τσιγαρο και ουσιαστικα δεν βρωμανε τα χερια σου και απο που μπορω να το παρω.ειχε πιο παλια ο πατερας μου αλλα τωρα δεν το εχει γιατι εχει κοψει το καπνισμα.

 

Μάλλον εννοείς την πίπα για τσιγάρο. Υπάρχουν διαφορα ειδη αλλα νομιζω εχουν και καποιο φίλτρο μέσα, το οποιο μπορείς να μην το βαζεις αν δεν θες. Ρώτα σε κανένα καπνοπωλειο!

Πάντως, για να μην βρωμάνε πολύ τα χέρια σου, πρέπει: να κρατάς το τσιγαρο με την καυτρα προς τα πάνω ωστε ο καπνος να μην τυλιγει τα δαχτυλα σου, να μην καπνίζεις το τσιγάρο μεχρι τερμα -και ουτε στριφτα- και να μην το σβηνεις το τσιγαρο με το χέρι σου -πάτα το κάτω, βαλε τασάκι με νερό ή την ειδικη χαντρα. Γενικα αποφυγε να "καπνίζεται" το χέρι σου και δεν θα μυρίζει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

ο drum ο λευκος ειναι ο πιο ελαφρυς σε σχεση με τα αλλα χρωματα που βγαινει?επισης ο πορτοκαλι ειναι αρωματικος?δεν εχω βρει καπου να αγορασω ρε παιδες και θελω πολυ να δοκιμασω..
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

μονο σε κανα tobacco Shop αν θα βρω δηλαδη?η γευση του ειναι καλη?κανει για συνεχη καπνισμα ή ειναι σαν την αηδια τον Craven που σε πιανει αηδια απο την γευση στο τελος!
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

από ότι θυμάμαι καλός είναι και για συνέχεια , δεν έχει τόσο βαριά γεύση όσο ο craven... επήσις μα σ πω ότι τον πουλάνε παντού στα περίπτερα....
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες δοκιμασα επιτελους τον drum τον αρωματικο..τον blond Ομως και οχι τον Gold Που ηθελα!ειναι πιο ελαφρυς απο τον λευκο και σου αφηνει μια γλυκαδα και οχι την πικριλα την κλασσικη που σου αφηνει ο λευκος-μπλε-γαλαζιος!

 

ο gOLD κυκλοφορει κανονικα?δεν τον βρισκω με τπτ!επισης ο blond που πηρα να δοκιμασω ειναι 30g και οχι 25 που ειναι οι αλλοι και ειχε 3.40,λογικο??

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

παιδες δοκιμασα επιτελους τον drum τον αρωματικο..τον blond Ομως και οχι τον Gold Που ηθελα!ειναι πιο ελαφρυς απο τον λευκο και σου αφηνει μια γλυκαδα και οχι την πικριλα την κλασσικη που σου αφηνει ο λευκος-μπλε-γαλαζιος!

 

ο gOLD κυκλοφορει κανονικα?δεν τον βρισκω με τπτ!επισης ο blond που πηρα να δοκιμασω ειναι 30g και οχι 25 που ειναι οι αλλοι και ειχε 3.40,λογικο??

Ο Drum Gold κυκλοφορει στο εξωτερικο,οχι στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που μου το ειπες γιατι εψαχνα σαν τρελος.ευχαριστω ρε φιλε
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Αρχισα να κανω το καπνο καρελλια και μου φαινεται πολυ καλυτερος απτον old holborn τον αρωματικο...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...