Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το δικο μου απο 2 ευρω σε 2,20 (Classic Slim μωβ)

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Η χρ.κασετίνα (Καρέλια) πάντως σε 3-4 διαφορετικά περίπτερα ακόμα έχει 3 ευρώ.

 

Δεν ξέρω αν θα έρθουν νέες παραλαβές με αυξημένη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ακου τσιγαρα φιλε μου.SAGA by papastratos.

Δοκιμασε τα.

 

Tα δοκιμασα χθες, απο τα πολυ καλα τσιγαρα που εχω καπνισει. Συνισταται μόνο για αυτους που προτιμουν τα βαρυα τσιγαρα

Link to comment
Share on other sites

Η χρ.κασετίνα (Καρέλια) πάντως σε 3-4 διαφορετικά περίπτερα ακόμα έχει 3 ευρώ.

 

Δεν ξέρω αν θα έρθουν νέες παραλαβές με αυξημένη τιμή.

Σήμερα πήρα πακέτο... Ακόμα 3 έχει. Το κοιτούσε ο περιπτεράς μήπως αυξήθηκε...

μουαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βιολογικα τι συμβαινει μου ειχε εξηγησει ενας φιλος μου Βιολογος, αλλα ακριβως δεν θυμαμαι.

 

Εν ολιγοις παντως, οταν καπνιζεις, «ρουφας» CO (μονοξειδιο του ανθρακα) και η δομη του μοριου «μοιαζει» με του Ο2 (οξυγονο) και ετσι αποροφαται απο τον οργανισμο αλλα δεν οξυγωνωνει τον εγκεφαλο οπως θα επρεπε (λιγοτερο) προκαλωντας την ζαλη.

 

Με τον καιρο περναει, συνηθιζεις. Αλλα επειδη βλεπω οτι εισαι 16, θα σου ελεγα να μην το συνηθισεις απο τωρα... ;)

 

Επισης, για καπνο που αγορα σημερα μαζι με τα λοιπα συμπραγκαλα (χαρακια και φιλτρακια) τον πηρα 3€. Καπνος Old Holborn κιτρινος 25αρης. Τα υπολοιπα δεν ειναι στανταρ. Απο περιπτερο σε περιπτερο διαφερουν οι τιμες. Χαρτακια εχω δωσει 0,30-0,60€ και φιλτρακια απο 1,00-1,50€....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΡΕΛΙΑ ΧΡΥΣΗ ΚΑΣΕΤΙΝΑ!!!1 ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΑΠΝΟΣ ΕΒΕΡ!

 

Το καλοκαιρι του 2010 οι αντικαπνιστες να καθονται μεσα... Εξω θα καπνιζουν...

Link to comment
Share on other sites

Παράτα το.

 

αχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Οντως! Αλλα βασικα δοκιμασε BF ULTRA τα μωβ! Αερας κοπανιστος ειναι! αχχααχαχ

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση? γιατί όταν καπνίζω ζαλίζομαι?

 

λογικα αυτο το παθαινεις στο πρωτο τσιγαρο που αναβεις και για τις 2-3 πρωτες τζουρες? και συνηθως πρω'ι'? ποτε αρχισες το καπνισμα? ισως δεν εχει συνιθησει ακομη ο οργανισμος σου. κατι αλλο που μπορει να συμβαινει ειναι οτι ειναι αδυναμος ο οργανισμος σου, για αυτο ρωτησα αν σε πιανει το πρω'ι'.

επισης μπορει να ειναι βαρια τα τσιγαρα που κανεις! εμενα με επιαναν ζαλαδες σχεδον καθε πρω'ι', οταν καπνιζα τα prince! με το απου ανοιγα το ματι αναβα τσιγαρο και εκανα καφε! ε, για καμια βδομαδα καθε πρω'ι' με επιαναν κατι ζαλαδες! αλλα για λιγο διαστημα. κανα 2λεπτο περιπου... μετα συνιθησε ο οργανισμος και ημουν καλα!

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση? γιατί όταν καπνίζω ζαλίζομαι?

 

Μηπως ειναι στα πρωτα τσιγαρα της μερας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη μάρκα.. Παίρνω Muratti, Marlboro Light, Prince & Camel αλλά χθες έκανα ένα τσιγάρο Old Horbon Blue και ήταν κορυφή το τσιγάρο..

Επειδή δεν ξέρω να στρίβω τ δίνω σε έναν φίλο και μου τα στρίβει.. Πήρα χαρτάκια Rizzla πορτοκαί και φιλτράκια Swan (τα κίτρινα).

 

Μπορεί κάποιος να μου πει την τεχνική του στριψήματος με το χέρι; Γιατί έχω χαλάσει ποοοοόσα χαρτάκια! Α! Και είναι καλά τα πορτοκαλί χαρτάκια τα πράσινα ή τα μπλε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη μάρκα.. Παίρνω Muratti, Marlboro Light, Prince & Camel αλλά χθες έκανα ένα τσιγάρο Old Horbon Blue και ήταν κορυφή το τσιγάρο..

Ωραιος πολλες φορες μπαινω και εγω στον πειρασμο να κάνω πειραματα.

 

Ηθελα να ρωτησω αν ξερει κάποιος που θα βρω και πόσο κοστιζουν οι μηχανες τσιγαρου. Δεν εννοω τις Rizla για στριφτο, αλλα καποιες άλλες που βαζεις κενα τσιγαρα + τον καπνο και σου βγαζουν τσιγαρο ίδιο(στο σχημα) με τα βιομηχανικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη μάρκα.. Παίρνω Muratti, Marlboro Light, Prince & Camel αλλά χθες έκανα ένα τσιγάρο Old Horbon Blue και ήταν κορυφή το τσιγάρο..

Επειδή δεν ξέρω να στρίβω τ δίνω σε έναν φίλο και μου τα στρίβει.. Πήρα χαρτάκια Rizzla πορτοκαί και φιλτράκια Swan (τα κίτρινα).

 

Μπορεί κάποιος να μου πει την τεχνική του στριψήματος με το χέρι; Γιατί έχω χαλάσει ποοοοόσα χαρτάκια! Α! Και είναι καλά τα πορτοκαλί χαρτάκια τα πράσινα ή τα μπλε;

 

Δες τον φιλο σου πως το στριβει! Και θελει εξασκηση! Συνηθεια ειναι οπως ολα στη ζωη!!! Και γω στην αρχη μου ειχαν σπασει τα νευρα να μαθω.. Ενα διμηνο μου πηρε αλλα εμαθα σωστα!

Τωρα μενει να μαθω με το ενα χερι!!!:D;)

Link to comment
Share on other sites

γενικα το στριψιμο, οπως και καθε τι νεο μαθαινεις, ειναι δυσκολο στην αρχη! θελει αρκετη εξασκηση! βασικα πρεπει να δεις που σε βολευει να βαζεις το φιλτρακι! αριστερα ή δεξια? εγω εβλεπα τους περισσοτερους στην παρεα μου που εβαζαν το φιλτρακι στην δεξια μερια! ε, στην αρχη το εβαζα δεξια και δεν εβγαινε καλο το τσιγαρο! εβγαινε το κλασικο "μπουρι" που λεμε! μετα λεω δεν δοκιμαζω και απο δεξια? ε, τοτε με βολεψε και το βαζω απο την δεξια μερια! εγω κανω τα rizzla ασπρα που ειναι σκληρο χαρτακι και στριβεις πιο ευκολα! επισης μου καθονται καλα και στην γευση! οπως και τα χαρτακια drum!

ειναι αναλογως τι σε βολευει γενικα! παντως θα σου παρει κανα μηνα πανω κατω για να μαθεις να βγαζεις καλα τσιγαρα!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο όταν ήμουν μεθυσμένος είχα στρίψει 2 μια χαρά. Πώς έγινε δεν ξέρω αλλά έγινε..

Πήρα αυτό το μηχάνημα που στρίβει αλλά πώς στρίβεις εκεί; Δεν έχω ιδέα. Και η οδηγίες δεν βοηθάνε καθόλου. Βάζω μέσα πρώτα το χαρτάκι και μετά τον καπνό με το φιλτράκι; Και μετά πως στρίβετε; Δεν πρέπει να το σαλιώσω;

Link to comment
Share on other sites

ποιο μηχανημα πηρες? εγω ξερω 2 διαφορετικα μηχανηματα αλλα με την ιδια φιλοσοφια..

στο ενα βαζεις χαρτακι, καπνο, φιτρακι, το σαλιωνεις και τελος κλεινεις το καπακι και στο βγαζει ετοιμο το τσιγαρο. στο αλλο, κανεις την ιδια διαδικασια απλα μετα το σαλιωμα το γυρνας με το χερι το μηχανηματακι...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πάρει ένα τέτοιο μηχάνημα από το press tabac στο Mall. Βγαίνει εύκολα το τσιγάρο... Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τοποθετήσεις το τσιγάρο μαζί με το φιλτράκι, το σαλιώνεις και γυρνάς το λάστιχο που έχει μέχρι να κλείσει το τσιγάρο και ... έτοιμο.. Βέβαια καμιά φορά μπορεί να μπλέκεται και ο καπνός στο σημείο που κλείνει το τσιγάρο που έχεις σαλιώσει, οπότε αν θες το σαλιώνεις και μετά...
Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα απο εκεινο με τα κενα τσιγαρα(που το κάνει σαν βιομηχανικο),αλλα ειμαι τοσο βλακας που δεν καταφερα να το λειτουργησω:(
Link to comment
Share on other sites

Εγω ήμουν έτοιμος να το κόψω αλλά δυστυχώς θα το αρχίσω ξανά...:(
Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη μάρκα.. Παίρνω Muratti, Marlboro Light, Prince & Camel αλλά χθες έκανα ένα τσιγάρο Old Horbon Blue και ήταν κορυφή το τσιγάρο..

Επειδή δεν ξέρω να στρίβω τ δίνω σε έναν φίλο και μου τα στρίβει.. Πήρα χαρτάκια Rizzla πορτοκαί και φιλτράκια Swan (τα κίτρινα).

 

Μπορεί κάποιος να μου πει την τεχνική του στριψήματος με το χέρι; Γιατί έχω χαλάσει ποοοοόσα χαρτάκια! Α! Και είναι καλά τα πορτοκαλί χαρτάκια τα πράσινα ή τα μπλε;

Η το εχεις η δν το εχεις
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...