Jump to content

Microsoft Office 2007


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

Έκανα format στο pc και πήγα να περάσω το backup που είχα στις επαφές μου. Δυστυχώς αντί να μου τα περάσει όπως τα είχα τα νούμερα +30 210….. ή τα κινητά +30 69…… μου έκανε το εξής απίστευτο και μου τα πέρασε ως +30 30210… και +30 3069……

 

Έχει κάποιος καμιά ιδέα πώς να το διορθώσω???

 

 

Υ.γ. Βρήκα μία λύση αλλά επειδή δεν θέλω να στηρίζομαι μόνο στο κινητό για αυτό ψάχνω μία λύση από το backup! Η λύση ήταν να κάνω synch με το κινητό και πέρασαν κανονικά οι επαφές.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 532
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Ετοιμάζω μια παρουσίαση και θέλω μέσα σε αυτή να εμφανίζονται κάποια flash.

Ενεργοποίησα την επιλογή developer αλλά δυστυχώς τα εικονίδια δε μπορούν να επιλεχθούν.

 

http://img405.imageshack.us/img405/6458/17970473.png

 

Ξέρετε τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ερωτηση πανω στο Excel.

 

Εχω ενα αρχειο οπου στην στηλη A εχω σε καθε κελι απο ενα δεδομενο (text). Εγω θελω να βαλω στην στηλη B τα δεδομενα που βρισκονται στην στηλη A αλλα με βημα 6.

 

Δηλαδη για να γινω πιο κατανοητος. Θελω το δεδομενο στο Α1 να παει στο B1 το δεδομενο στο A7 να παει στο B2, το δεδομενο στο A13 να παει στο B3 και παει λεγοντας. Υπαρχει καποιος τροπος?

 

Τα δεδομενα που προσπερναω θα τοποθετηθουν σε διπλανες στηλες με την ιδια λογικη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μακροεντολές. Σου παραθέτω λίγο κώδικα για να μπεις στο κόλπο.

 

Sub Macro1()

'

' Macro1 Macro

 

Range("A1").Select

Selection.Copy

Range("B1").Select

ActiveSheet.Paste

Range("A7").Select

Application.CutCopyMode = False

Selection.Copy

Range("B2").Select

ActiveSheet.Paste

Range("A13").Select

Application.CutCopyMode = False

Selection.Copy

Range("B3").Select

ActiveSheet.Paste

End Sub

 

Βάλτο μέσα σε ένα for loop ώστε να αυξάνει το βήμα κατά έξι και είσαι έτοιμος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Προσπαθώ να βάλω αρίθμηση σελίδας στο Word 2007 αλλά δεν μπορώ. Πατάω αρίθμηση σελίδας αλλά δεν εμφανίζει τίποτα στο υποσέλιδο... Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παίδες help! Δουλεύω σε κάτι πίνακες στο excel οι οποίοι είναι τεράστιοι ,και έχω ένα πρόβλημα .

Θέλω να κάνω αρίθμηση στην πρώτη στήλη άλλα να εξαρτάτε από την δίπλα στήλη δηλαδή

Θέλω όταν αλλάζει το περιεχόμενο του κελίου στην στήλη Β να αλλάζει και η αρίθμηση

Link to comment
Share on other sites

 

H στήλη β ( με τα γράμματα ) είναι αυτή που υπάρχει και εγώ φτιάχνω την στήλη α , με την αναπτυσσόμενη λίστα δεν βλέπω πως θα με βοηθήσει γιατί πάλι θα πρέπει να τα κάνω ένα -ένα ε?

 

 

Σκέπτομαι να κάνω κάποια συνάρτηση που να λέει εάν B2=B1 τότε A2=A1 αλλιώς A2=A1+1 και να δίνω αρχική τιμή στο Α1 το 1

 

Πως μπορώ να το κάνω αυτό?

με if δεν μου δουλεύει

 

 

thanx που ασχολείσαι

Edited by nop77
Link to comment
Share on other sites

Σκέπτομαι να κάνω κάποια συνάρτηση που να λέει εάν B2=B1 τότε A2=A1 αλλιώς A2=A1+1 και να δίνω αρχική τιμή στο Α1 το 1

 

Καλή σκέψη αλλά δουλεύει μόνο στην περίπτωση που η αλληλουχία σου είναι ΠΑΝΤΑ "αλφα", "βήτα", "γάμμα" κτλ. Αν η αλληλουχία σου αλλάξει και γίνει π.χ. "άλφα", "βήτα", "άλφα", "γάμμα" τότε θα γίνει χαμός!

 

Πως μπορώ να το κάνω αυτό? με if δεν μου δουλεύει

 

Μπορείς να το κάνεις με μακροεντολές. Το if δεν σου δουλεύει γιατί μάλλον κάνεις κάτι λάθος. Επισυναπτόμενο θα βρεις ένα .xls αρχείο με τον κώδικα έτοιμο για να κάνεις αυτό που θες. Ρίξε μια ματιά κι αν έχεις απορίες ή θες να κάνουμε βελτιώσεις εδώ είμαστε. :)

 

Υ.Γ.: Στο for loop όπως θα δεις έχω βάλει σταθερό αριθμό γιατί δεν λες πόσες γραμμές έχει το excel σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικά δούλεψε με το if !! βάζω στο Α1 το 1 και στο Α2 αυτό =IF(B2=B1;(A1);IF(B2<>B1;A1+1)) και το σέρνω μέχρι κάτω και είναι οκ !

 

ευτυχώς δεν αλλάζει η αλληλουχία οπότε είμαι οκ , άλλα κάπου θα το χρειαστώ στο μέλλον και τον δικό σου τρόπο

 

έφαγα 2 μέρες για αυτή την ιστορία αλλά τουλάχιστον έμαθα και κάτι

 

ps thanx και για τον χρόνο που έφαγες για να το φτιάξεις!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρησιμοποιώ το micrisoft outlook εδώ και τρία χρόνια. Τι συμβαίνει κι' έχω χάσει ό,τι είχα καταχωρήσει τις προηγούμενες χρονιές

και βρίσκω μόνο του 2011 ;

Ευχαριστώ

Nikolas49

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν χρησιμοποιώ το Outlook φαντάζομαι ότι θα έχει επιλογή για αναζήτηση μηνυμάτων. Δοκίμασε να κάνεις αναζήτηση χρησιμοποιώντας ημερομηνία ως κριτήριο αναζήτησης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργή τη διαγραφή των καταχωρήσεων που είναι πριν από ορισμένο χρονικό διάστημα;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες HELP !!

Έχω πχ 30 αρχεία excel και θέλω στο Α1 κελί να βάλω την λέξη ένα

ψάχνω κάποιο πρόγραμμα η κάτι άλλο που να τα κάνει μαζικά (να μην τα ανοίγω ένα-ένα) γνωρίζει κάποιος ??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να προσθέσω πεδία σε μια επαφή μου στο outlook! Π.Χ. κάποια επαφή μου έχει 3 site και στα default μπορώ να αποθηκεύσω μόνο ένα. Πως μπορώ να βάλω και τα υπόλοιπα ???? Διότι τώρα τα βάζω στις «σημειώσεις» της επαφής.

Είδα βέβαια καρτέλα στο outlook (contacts > all fields ) λογικά από εκεί θα κάνεις την πρόσθεση του πεδίου. Αλλά υπάρχει τρόπος να βγαίνουν αυτά τα πεδία για ΟΛΕΣ τις επαφές by default.

 

Επίσης κάτι βασικό, αν γίνονται αυτά που θέλω. Μετά στον συγχρονισμό περνάνε και στο κινητό? Ή «χάνονται» ????

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν χρησιμοποιώ το Outlook φαντάζομαι ότι θα έχει επιλογή για αναζήτηση μηνυμάτων. Δοκίμασε να κάνεις αναζήτηση χρησιμοποιώντας ημερομηνία ως κριτήριο αναζήτησης.

 

Μια λύση φίλε μου ειναι η εξής:

 

Πάτα τα πλήκτρα CTRL+SHIFT+F

Επιλέξτε την καρτέλα (Για προχωρημένους ή Advanced tab)

Πρόσθεσε τα ακόλουθα κριτήρια:

Field: Received ή Πεδίο: Ελήφθη

Condition: between ή Κατάσταση: μεταξύ

Value: 4/1/2009 and 4/30/2009 ή Αξία: 01/04/2009 και 30/04/2009

Press the button Find Now. ή Πατήστε το κουμπί Εύρεση τώρα.

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθώ από χθες να εγκαταστήσω στο λάπτοπ το office '07 ή το '03. Και στα δυο κατά την εκτέλεση μου βγάζει το εξής: "Δεν υπαρχουν προιοντα που να επηρεαζονται απο αυτο το πακετο που εγκατασταθηκε σε αυτο το συστημα". Κάπου εκεί η εκτέλεση τερματίζει. Γνωρίζει κανείς να με καθοδηγήσει? Είμαι λίγο πριν το πάω στον τεχνικό να το περάσει αυτός :worry:

 

Edit:

Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα τι έκανα λάθος. Κατέβαζα λάθος αρχείο. Συμβαίνει το εξής με το office 07 greek version: υπάρχουν ελάχιστα torrents που έχουν μείνει ενεργά, τα οποία όμως ήθελα να αποφύγω γιατί στο δικό μου pc κατεβαίνουν σαν χελώνες. Έτσι, έψαχνα το ελληνικό office 07 σε αρχεία rar. Ειλικρινά καλύτερα να έψαχνα ψύλλους σε άχυρα παρά αυτό! Όσα λινκ και να έβρισκα ήταν σβησμένα (λογικό βέβαια). Εν ολίγοις βρήκα μόνο 2 σελίδες με ενεργά λινκ και αναλυτική περιγραφή της εγκατάστασης διότι δεν παύει να είναι μια...διαδικασία. Μετά την εγκατάσταση, ήρθε η δεύτερη έκπληξη. Το μενού ήταν στα αγγλικά. Και στο word, και στο excel και σ΄όλα. Έκπληξη γιατί υποτίθεται ότι κατέβασα ελληνική έκδοση. Προσοχή λοιπόν σε όσους κατεβάζετε το office για να γλιτώσετε άλλη μια ταλαιπωρία: υπάρχουν οδηγίες σχετικά με αλλαγή της γλώσσας από το μενού "εργαλεία", μέσω του office δηλαδή. Δεν γίνεται τίποτα έτσι. Σε μενα είχε ήδη προεπιλεγμένα τα ελληνικά και παρόλα αυτά, το μενού ήταν στα αγγλικά. Θα πάτε στο google, θα βρείτε και θα κατεβάσετε το office 2007 greek language pack και θα το εκτελέσετε και αυτό. Τότε θα αλλάξει η γλώσσα.

Γενικά ήθελε αρκετό ψάξιμο και χωρίς καμιά βοήθεια...! Δεν πειράζει όμως. Άλλωστε η όποια βοήθεια μπορεί τελικά να με μπέρδευε παρά να μου έκανε καλό. Οπότε καλύτερα που τα βρήκα μόνος!!

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μου εχει βγαλει μερικες ενημερωσεις ta windows 7 για το office.Μερικες ειναι για την βοηθεια και υπαρχει και μια που λεει "οικογενεια προγραμματων του microsoft office 2007 siute service pack 2"

Αξιζει να τις κανω και ειδικα την δευτερη?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει βγαλει μερικες ενημερωσεις ta windows 7 για το office.Μερικες ειναι για την βοηθεια και υπαρχει και μια που λεει "οικογενεια προγραμματων του microsoft office 2007 siute service pack 2"

Αξιζει να τις κανω και ειδικα την δευτερη?

 

Το SP2 των 2007 ειναι προφανως και θα την κανεις οπως και το SP3 που βγηκε πριν λιγες βδομαδες.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Το SP2 των 2007 ειναι προφανως και θα την κανεις οπως και το SP3 που βγηκε πριν λιγες βδομαδες.

 

οκ φιλε μου σε ευχαριστω :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
τρελλός μπελάς και δεν εχω βρει μέχρι τώρα λύση. Θέλω να στείλω την εργασία μου πίσω στο καθηγητή χωρίς να φαίνονται οι αλλαγεσ και επισημάνεις. Με τη βοήθεια του word δεν εβγαλα άκρη. Τι προτίνετε?
Link to comment
Share on other sites

@Billathens:

από το μενού αναθεώρηση, κάνε ένα από τα παρακάτω, όποιο σε εξυπηρετεί:

 

  1. πάτησε εκεί που λέει τελική έκδοση με επισημάνσεις και άλλαξέ το σε τελική έκδοση, ή
  2. κάνε κλικ ακιοβώς από κ΄'ατω στο εμφάνιση σημειώσεων και διώξε τα σχόλια ή ό,τι άλλο δε χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
μπορει καποιος να μου λυσει την εξης απορια; σε 2007 πως μπορω να αλλαξω τον προσανατολισμο γραφης; αντι να γραφω οριζοντια, να γραφω κ το κειμενο να ρεει απο κατω προς τα πανω (οχι μεσα σε πλαισιο κειμενου ομως).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...