Jump to content

Microsoft Office 2007


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν απευθύνεσαι σε εμένα, τα mails δεν τα έχω διαβάσει γιατί δεν έχουν έρθει πολύ απλά κ είναι pop3..

τα έχεις διαβάσει σε κάποιο άλλο πισί?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 532
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα έχεις διαβάσει σε κάποιο άλλο πισί?

Όχι... Απλά με ενημερώνουνε πόσα έχουν σταλεί από τα κεντρικά..:)

Link to comment
Share on other sites

Βρες ενα αλλο ελληνικο office και κανε με αυτο εγκατασταση μονο τα proofing tools.

 

Επειδή δεν έχω άλλο Office μιας και το Office 2007 είναι το πρώτο μου προσπάθησα να κατεβάσω το ''Microsoft Office Proofing Tools 2007 Service Pack 1 (SP1) αλλά μου βγάζει σφάλμα και μάλιστα μου γράφει:''Δεν υπάρχουν προιόντα που να επηρεάζονται από αυτό το πακέτο που εγκαταστάθηκε σε αυτό το σύστημα'' (στα αγγλικά).Λέτε αν κατεβάσω το ελληνικό Proofing Tools Service Pack 1 να δουλέψει??:worry:.Πολύ φοβάμαι πως όχι καθώς έχω το αγγλικό word.Γμτ!:mad:

 

Edit:Έκανα αναζήτηση στο Google για να βρω τα Proofing Tools για το Office 2007 και όχι μόνο δεν μου βρίκε για του '07 αλλά για του '03 αλλά με βγάζει σε σελίδα της Microsoft που μου λέει ότι για να έχω ορθογραφικό έλεγχο θα πρέπει να αγοράσω το Office Proofing Tools 2007 απο το shop.microsoft.com ή απο κατάστημα.:mad:Τελικά η μόνη λύση είναι το Open Office.Και έχει και ελληνικό ορθογραφικό έλεγχο και είναι και free.:D

Link to comment
Share on other sites

Τα 2003 proofing tools μπαινουν στο 2007 με καποιο mod. Αν τα βρεις pm me να σε ενημερωσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

θα είχες λάθος encoding πριν το Installation και τώρα λογικά έχει πειραχτεί και το pst.

 

κάνε ένα uninstall τα 2007 και ξαναβάλε τα ενώ έχεις το σωστό encoding.

 

ίσως να φτιάξει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίνε οι ρυθμίσεις που έχεις στα regional settings για τα προγράμματα που δεν υποστηρίζουν unicode. Ποιά έκδοση των windows έχεις?
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]13536[/ATTACH]

 

Αυτές τις ρυθμίσεις εννοείς;

 

(Vista έχω, 32bit ultimate)

 

Σωστά, αυτές εννοούσα. Είναι σωστές οι ρυθμίσεις (λογικό αφού έχεις ελληνικά windows)

 

Δοκίμασε να φτιάξεις έναν νέο λογαριασμό χρήστη, και να ανοίξεις το outlook από αυτόν (χωρίς να ορίσεις λογαριασμό mail). Εξακολουθεί το πρόβλημα? Το pst αρχείο το έχεις μεταφέρει από άλλη εγκατάσταση outlook?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαιρετώ την παρέα ελπίζω να μήν είμαι πολύ offtopic ενδιαφέρομαι να αγοράσω το office 2007...

η τιμή έχει γίνει αρκετά προσιτή 69€ για την home and student, είδα όμως αυτό http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&product=949477 και επειδή με ενδιαφέρει και το outlook μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει να το βρούμε σε αυτή την τιμή; Ή να το βρούμε σε μια λογική τιμή τελος πάντων :-) ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν σε μπέρδεψα αλλά δεν έβαλα link για το home and student που κυκλοφορεί χωρίς το outlook και είναι αυτό http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=941743&catalog=20&category=1000000255&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEDD37B4CEAECB11D19881F8ED2516286E8A2F4927D02C84412A25979D14B6CB5105A6F939D10EBFE42BCFF806119ECA9C7598980F7177C17F2BFED012CAB14D1B25609B3B8DE06414F26BAD9BA059E37BA5F3561FEDC10D3B0BCB337083FFB14466EFF6E30A68606BBC92286A9BD38A9BB67310AD25A811DC

εκτός αν δεν έχω καταλάβει καλά και το περιέχει και αυτή η έκδοση.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση σχετικά με το Outlook 2007. Πρόσφατα, έκανα την μετάβαση, από το thunderbird στο outlook 2007 και ενώ με έχει βολέψει σε όλα, ένα σημείο είναι μόνο που με ταλαιπωρεί και δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη.

 

Στο outlook μου λοιπόν, έχω δύο accounts. Σε διαφορετικά pst αρχεία. Όλα δουλεύουν ρολόι, χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Εκεί που έχω πρόβλημα όμως, είναι στην μορφή των email. Στο ένα account, θέλω να έχω plain text emails ενώ στο άλλο, full html.

 

Δυστυχώς όμως, δεν έχω καταφέρει να βρω ακόμη, πού υπάρχει τέτοια επιλογή ανά mail account. Βρήκα μια γενική ρύθμιση, αλλά δεν μου κάνει, γιατί επηρεάζει όλα τα mail accounts. :worry:

 

Κάθε βοήθεια είναι δεκτή! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να υπάρχει αυτή η επιλογή. είναι θέμα της γενικής εφαρμογής.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Υπάρχει πουθενά το "Βοήθεια" στο Word 2007;:worry:
Ναι υπάρχει - μόλις τώρα την ανακάλυψα!!!:rolleyes:

Αν πας στη δεξια πάνω γωνία, έχει ένα ερωτηματικό...Κλίκαρέ το και ωωω....εμφανίζεται παραθυράκι με την βοήθεια......;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει - μόλις τώρα την ανακάλυψα!!!:rolleyes:

Αν πας στη δεξια πάνω γωνία, έχει ένα ερωτηματικό...Κλίκαρέ το και ωωω....εμφανίζεται παραθυράκι με την βοήθεια......;)

Χρόνια τώρα, F1=help.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει - μόλις τώρα την ανακάλυψα!!!:rolleyes:

Αν πας στη δεξια πάνω γωνία, έχει ένα ερωτηματικό...Κλίκαρέ το και ωωω....εμφανίζεται παραθυράκι με την βοήθεια......;)

Στο ερωτηματικό δεν βρήκα πουθενά το "Πληροφορίες για το Microsoft Office Word" ή κάτι τέτοιο.Για να σας βοηθήσω ψάχνω τη "Βοήθεια" που έχει και το Microsoft Office OneNote.Στο OneNote το τελευταίο που γράφει είναι "Βοήθεια" και εκεί μέσα έχει διάφορα και μαζί έχει και το "Πληροφορίες για το Microsoft Office OneNote" .Αυτό ψάχνω αλλά για το Word.Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Office Button --> Word Options --> Resources --> About Microsoft Office Word 2007

Χίλια ευχαριστώ :).Να ρωτήσω και κάτι άλλο.Έχω ακούσει ότι έχει "βγει" SP2 για το Office αλλά εγώ έχω το SP1 και στο "Windows Update" δεν έχει κάποια ενημέρωση.:worry:

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...