Jump to content

Microsoft Office 2007


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιώργο, για δές αυτό.

 

Αυτο ειναι για ενα mail που εχω λαβει και δεν μπορω να δω Ελληνικα.:blink:

Εγω σου λεω οτι ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ Ελληνικα σε νεο mail που παω να στειλω...:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 532
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να εισάγω το ελληνικό λεξικό του Office 2003 στο Office 2007 διότι έχω την αγγλική έκδοση και δεν έχει ελληνικό ορθογράφο. Αν γνωρίζει κανείς ας μου πει, ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω να με διορθωνει ορθογραφικα στα ελληνικα ???

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω τα εβαλα τα office 2007.

 

χωρια που πηρε πολυ περισσοτερη ωρα στην εγκατασταση το καινουργιο interface με παιδεψε πολυ και εντελει ξαναγυρισα στα 2003 γιατι αν ειναι να κανω μια δουλεια και τρυγιρναω γυρω γυρω στα μενου για να βρω αυτο που θελω ..... εχω πολυ καλυτερα πραγματα να κανω και ο χρονος μου πληρωνετε πολυ ακριβα.

 

Για αυτο .... ο παλιος ειναι αλλιως..... σοφη παροιμια :p

Link to comment
Share on other sites

βέβαια για να κάνει κάτι όπως με τα 2007 με τα 2003 θες το λιγότερο χ2 κλικ ;)

 

πραγματικό το word είναι ονειρικό!

 

το excel υποστηρίζει πολύ καλύτερα το Ink (όπως και το powerpoint)

 

και το outlook απλά ΔΕΝ παίζεται (με ενσωματωμένα rss) και πολύ πιο καλή επεξεργασία και view emails.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο να αλλάξω την μορφή ημερομηνίας στο Office? πχ απο 4/21/2007 σε 21/4/2007....έχω ψάξει όλα τα υπομενού αλλά τίποτα

τα regional settings του υπολογιστή είναι ρυθμισμένα στην Ελλάδα και δουλευουν κανονικά όλα τα προγράμματα (21/4/2007 πχ)

Δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό το ημερολόγιο βγάζει ότι να ναι όπου να ναι....

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Στο word πχ είναι έτσι όπως τα λές...αλλά το Outlook έχει την μορφή ώρας έτσι 4/23/2007

πηγαίνοντας στο outlook

εργαλεία->επιλογές->επιλογές ημερολογίου->ζώνη ώρας

μου δείχνει στο πλαίσιο της τρέχουσας ώρας ότι το πρόγραμμα χρησιμοποιεί την μορφή 4/23/2007 χωρίς να μου δίνει επιλογή να το αλλάξω(προφανώς γιατί δεν αλλάζει απο κει)

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Το αμερικάνικο σύστημα είναι 4/23/2007

το ευρωπαϊκό είναι το 23/4/2007

 

στα regional settings πείραξες ?

Link to comment
Share on other sites

Το αμερικάνικο σύστημα είναι 4/23/2007

το ευρωπαϊκό είναι το 23/4/2007

 

στα regional settings πείραξες ?

Στα regional του πίνακα ελέγχου...πρόβλημα έχει μόνο το Outlook το word είναι μια χαρά

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια καλημερα

μπορει κανεις να μου πει τη γινεται με τον ορθογραφικο ελεγχο. εγω εχω τα office 2003 agglika και μετα ειχα εγκαταστιση και τα proofing tools και ετσι ειχα ορθογραφικο ελεγχο. εαν κανω εγκατασταση απο πανω τα 2007 θα λειτουργει ο ορθογραφικος ελεγχος ή πρεπει να κανω κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

mia erotisi... exo egatastisei to outlook 2007 gr... kai meta apo backup tou paliou office 2003 eng. afou piga na kano restore to imerologio... epeidi einai to backup stin agliki ekdosi mou vgazei ipofakelo deftero imerologio (calender) kato apo ti leksi imerologio tou outlook 2007gr...

pos mporo na antigrapso OLA ta appointmens na pane sto kentriko imerologio kai na min exo dio...?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μαθω κατι παρεμφερες με τον τιτλο του θεματος. Πως μπορω αν εχω πχ. ενα pop3 mail account της HOL να στελνω και να δέχομαι κανονικα μεσω outlook και πανω απο μια Otenet ή οποιαδήποτε σύνδεση?
Link to comment
Share on other sites

για να έχεις account (active) pop3 στη HOL αλλά και σε κάθε άλλη εταιρία θα πρέπει να "πληρώνεις". το fee αυτό περιλαμβάνεται στη μηνιαία συνδρομή.

 

τώρα δεν ξέρω αν μπορείς να το πληρώνεις και stand-alone. αν ναι τότε το πληρώνεις και έχεις και τη σύνδεση σε άλλο πάροχο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

για να έχεις account (active) pop3 στη HOL αλλά και σε κάθε άλλη εταιρία θα πρέπει να "πληρώνεις". το fee αυτό περιλαμβάνεται στη μηνιαία συνδρομή.

 

τώρα δεν ξέρω αν μπορείς να το πληρώνεις και stand-alone. αν ναι τότε το πληρώνεις και έχεις και τη σύνδεση σε άλλο πάροχο.

 

Ουσιαστικα δε θελω να αλλαξω συνδεση απλα οταν βρισκομαι καπου αλλου με το φορητο μου να μπορω να χρησιμοποιω κανονικα το Pop3 account μου.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα δε θελω να αλλαξω συνδεση απλα οταν βρισκομαι καπου αλλου με το φορητο μου να μπορω να χρησιμοποιω κανονικα το Pop3 account μου.

στο να δέχεσαι δε νομίζω οτι υπάρχει πρόβλημα από οποιοδήποτε provider και να συνδέεσαι. για να στείλεις όμως χρειάζεται να βάλεις στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου τον outgoing server του provider που έχεις συνδεθεί.

εγώ χρόνια τώρα χρησιμοποιώ το mail της panafonet για βασικό mail και έχω αλλάξει αρκετους provider. τώρα που έχω Otenet στις ρυθμίσεις του λογαριασμού στον outgoing server έχω mailgate.otenet.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να χρησιμοποιείτε τον SMTP server του isp σας. Στις περισσότερες περιπτώσεις δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε SMTP server που βρίσκεται σε διαφορετικό domain (Error 550 Relaying not allowed) από αυτό που βρίσκεστε (εκτός αν ο SMTP server στο άλλο domain επιτρέπει authentication). Αυτό συμβαίνει για λόγους αντιμετώπισης του spam.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγκατέστησα το Office 2007 αναβαθμίζοντας το ήδη εγκατεστημένο 2003. Όλα δουλεύουν οκ, εκτός από το Outlook, που κάθε φορά όπου το ανοίγω τρέχει το «Configuration process» για 10 λεπτά και μετά ξεκινάει.

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο? Καμιά ιδέα?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις ενεργοποιημένο το UAC @ vista?

 

ή μήπως έχεις κάποιο plugin @ outlook?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

οχι το UAC einai off και plugin δεν εχω βαλει, μονο τα updates της MS.

 

To χειροτερο ειναι πως ολα τα τρελα γινονται σε μηχανηματα φιλων και και οχι στο δικο μου που μπορω να κανω πιο ελευθερα πειραματα και να εφαρμοσω ριζικες λυσεις....

 

Repair Instalation εχει το Office? Θα με αφησει να το ξαναπερασω απο πανω χωρις να χασει settings?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

repair έχει. δεν ξέρω όμως αν θα κρατήσεις τις ρυθμίσεις. δυστυχώς έχουν βγάλει το "backup settings".

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...