Jump to content

Microsoft Office 2007


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να βάλεις Ελληνικό Ορθογράφο προς το παρόν χρειάζεται 3 πράγματα:

1)CD Με την Αγγλική Έκδοση του Office 2003

2)CD Με τα Proofing Tools για το Office 2003

3)CD Mε την Αγγλική έκδοση του Office 2007

 

Πρώτα κάνεις έγκατάσταση από το CD του Office 2003 μόνο τα Proofing tools και τίποτα άλλο. Από το CD των Proofing Tools στη συνέχεια κάνεις εγκατάσταση των Ελληνικών Proofing Tools.Μετά εγαθιστάς το Office 2007 το οποίο θα έχει και τα Ελληνικά Proofing Tools...

:X

 

 

έπαιξε άψογα! ευχαριστώ πολύ!

 

MCDE χρόνια σου πολλά! :D

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 532
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι καλύτερα να απεγκαταστήσω το 2003 και μετά να εγκαταστήσω το 2007 ή να εγκαταστήσω το 2007 πάνω στο 2003;

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα να απεγκαταστήσω το 2003 και μετά να εγκαταστήσω το 2007 ή να εγκαταστήσω το 2007 πάνω στο 2003;

 

Σου ζητά απεγκατάσταση το 2k7, τουλάχιστον το beta που έχω δει... Το Trial αν και το έχω κατεβάσει δεν έχω προλάβει ακόμα να το κάνω setup πάνω από το 2k3

Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Εχω μια απορια σχετικα με το word..

Αν θελω να κανω περιστροφη κειμενου 90 μοιρων ας πουμε, πως θα το κανω;

Βρηκα για περιστροφη αντικειμενων, αλλα οχι για κειμενο..

Εχω office 2003, αλλα δεν νομιζω οτι θα εχει αλλαξει ο τροπος..

Ευχαριστω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

http://office.microsoft.com/en-us/officelive/FX101534261033.aspx

Ξέρει κανείς τι χρειάζεται για να ανοίξω δωρεάν λογαριασμό στο Office Live Basics; Γίνεται; Λέει μόνο για επαγγελματίες αλλά, εγώ, ως ιδιώτης, γίνεται να ανοίξω; Και μου παρέχουν δωρεάν domain;

Link to comment
Share on other sites

Σου παρέχουν δωρεάν υπηρεσίες νομίζω... το domain το πληρώνεις... και νομίζω δεν γίνεται να σου παρεχουν υπηρεσία για καποιο domain που ήδη έχεις... πρέπει να πάρεις από αυτούς domain.
Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

Βασικά παλιότερα μου είχαν στείλει ένα email να δοκιμάσω την υπηρεσία... αλλά όταν πήγα να προχωρήσω το registration μου ζήτησε να αγοράσω domain... (Δεν δεχόταν αυτό που ήδη είχα...)
Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

Logika stis 31 tha kykloforisei pantou..

Καθόλου λογικά. Δεν υπάρχει ακόμα επίσιμη ανακοίνωση ημερομηνίας κυκλοφορίας για τα ελληνικά Windows/Office...

Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου λογικά. Δεν υπάρχει ακόμα επίσιμη ανακοίνωση ημερομηνίας κυκλοφορίας για τα ελληνικά Windows/Office...

δεν κυκλοφορούν ποτε μαζί. και αυτό για τους κλασικούς λόγους.

 

άποψή μου είναι: για να δέχεται κάποιος γρήγορα τα Updates καλό θα είναι να επιλέγει πάντα την αγγλική έκδοση ή κάποια άλλη από τις βασικές (που λανσάρονται ταυτόχρονα) και όχι την ελληνική. εκτός και αν δεν ξέρει κάποια ξένη γλώσσα. αλλιώς ταλαιπωρείται αδίκως.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δεν κυκλοφορούν ποτε μαζί. και αυτό για τους κλασικούς λόγους.

 

άποψή μου είναι: για να δέχεται κάποιος γρήγορα τα Updates καλό θα είναι να επιλέγει πάντα την αγγλική έκδοση ή κάποια άλλη από τις βασικές (που λανσάρονται ταυτόχρονα) και όχι την ελληνική. εκτός και αν δεν ξέρει κάποια ξένη γλώσσα. αλλιώς ταλαιπωρείται αδίκως.

Και πάλι λάθος. Τα windows vista είναι language neutral (θέλω να πιστεύω και το office). Τι σημαίνει αυτό; Πρακτικά η γλώσσα είναι ένα πακέτο εγκατάστασης, το οποιο εγκαθιστάς, ορίζεις σαν default γλώσσα συστήματος την καινούρια γλώσσα, reboot και αλλάζεις γλώσσα. Για Vista Ultimate έχεις δικαίωμα εγκατάστασης όποιας γλώσσας θέλεις... για άλλο SKU νομίζω πρέπει να το πληρώσεις. Η ενημέρωση που είχα ήταν για τα Vista, και σας τη μεταφέρω με επιφύλαξη για το άν θα ισχύσει και για το Office...

Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

απάντησα για τα xp και τα 2κ3 και λογικά το ίδιο θα είναι και για τα 2007 μιας και είναι εφαρμογή και κάποιοι τη δουλεύουν σε πισί που δεν έχει νετ άρα δεν μπορούν να κατεβάσουν ενημερωμένες εκδόσεις.

 

για τα vista, αν κατάλαβα καλά βγαίνουν αγγλικά και οι γλώσσες ως πακέτα για dload. και όταν έχεις ενεργοποιήσει το πακέτο ελληνικών και βάλεις τον αγγλικό wmp12 τι θα γίνει? όσο και μου πουν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα όλο και κάτι μπορεί να γίνει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχει η ελληνική έκδοση που θα έρχεται με το language neutral λειτουργικό/σουίτα και με το language package το ελληνικό (και ελληνικό manual/φυλλαδιο για τα FPP/OEM). Για όσους δεν έχουν internet υπάρχει πάντα και η παραγγελία του CD με αποστολή courier...

 

Άν εγώ πχ πάρω home premium αγγλικό δεν θα έχω δικαίωμα εγκατάστασης ελληνικών (είπαμε μόνο Vista Ultimate). Στην περίπτωση που θέλω ελληνικά ή τα πληρώνω (αναβάθμιση γλώσσας) ή πέρνω εξ αρχής home premium ελληνικα (τα οποία λογικά θα στερούνται το αγγλικό language pack), όταν πιά τα ελληνικά θα είναι διαθέσιμα στην αγορά.

 

άν σου δοθεί η ευκαιρία να "παίξεις" με το OPK και τον package manager θα καταλάβεις τι γίνεται με τα extra πακέτα όπως και με Service Packs και updates (έχει ανακοινωθεί ότι τα Service Packs και τα updates θα είναι language neutral δηλ το ίδιο update θα "παίζει" σε ελληνικά αγγλικά ισπανικά κ.ο.κ. windows)

Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο Powerpoint 2003 υπάρχουν αυτά τα πολύ χρήσιμα κουμπάκια "Ιncrease/Decrease Paragraph Spacing"

 

Στο Powerpoint 2007, που στο καλό τα έχουν κρύψει?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα update δεν έχει βγει ακόμη για το Office 2007; Κάνω check συχνά αλλά δεν μου βγάζει κάτι... Ούτε language pack δεν έχει βγει ακόμη...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα update δεν έχει βγει ακόμη για το Office 2007; Κάνω check συχνά αλλά δεν μου βγάζει κάτι... Ούτε language pack δεν έχει βγει ακόμη...

έχει αγορασμένη ή σπασμένη έκδοση?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Για B2TR που έχω σπίτι δεν έχω δει κανένα update. Ουτε στο 60d-trial νομίζω οτι είδα. Τώρα οταν κανω setup νέο vista με το office βλέπουμε.
Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να παρω τα Office 2007 οπως και τα Βιστα; Σαν εκδοση ΟΕΜ γιατι αυτα που πουλανε στα καταστηματα ειναι χωρις το δισκακι. Αντε και το πηρα....το δισκακι που θα το βρω; Η μηπως ατυπα το δινουνε;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να παρω τα Office 2007 οπως και τα Βιστα; Σαν εκδοση ΟΕΜ γιατι αυτα που πουλανε στα καταστηματα ειναι χωρις το δισκακι. Αντε και το πηρα....το δισκακι που θα το βρω; Η μηπως ατυπα το δινουνε;

οι fpp συσκευασίες έχουν και το δίσκο.

 

στις OEM δεν ξέρω. δες στο site της Μ$. μπορείς να κάμεις activate την δοκιμαστική έκδοση.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να παρω τα Office 2007 οπως και τα Βιστα; Σαν εκδοση ΟΕΜ γιατι αυτα που πουλανε στα καταστηματα ειναι χωρις το δισκακι. Αντε και το πηρα....το δισκακι που θα το βρω; Η μηπως ατυπα το δινουνε;

 

Για το OEM/DSP ισχύει το εξής.

 

Τα συγκεκριμένα SKUs είναι για καινούνριο υπολογιστή με το λειτουργικό αλλά και το Office προεγκατεστημένα (Office Ready PC). Τι συμβαίνει ακριβώς;

Το PC έχει το trial του office το οποίο το έχουν κάνει προεγκατάσταση στην εταιρία που αγόρασες τον υπολογιστή για 60 ημέρες και μετά μόνο view/print. Μέχρι τις 90 ημέρες έχεις τη δυνατότητα να αγοράσεις ένα OEM Office και να βάλεις το κλειδί και να ξεκλειδώσεις το Office σου. Μετά τις 90 ημέρες... πάπα (επιστημονικός όρος). Για να πάρεις το media (δισκάκι), πάς στο site της Microsoft, βάζεις το κλειδάκι σου (νομίζω),και μερικές άλλες πληροφορίες και σου στέλνουν το back-up media όπως ονομάζεται. Ίσως σου ζητήσουν και απόδειξη αγοράς του καινούριου PC (δεν είμαι καθόλου σίγουρος για αυτό).

Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερωτηση παιδες...:X

 

Ξαναεστησα το PC μου με Vista και Office 2007.

Ενα περιερεγο πραγμα ειναι οτι στο Outlook μονο, οταν του αλλαζω γλωσσα (EL) και παω να γραψω στο body του μηνύματος ...ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!:cry:

Ενα κενο... (οπως λεει και ο Μαζωνακης...)

Ενω γραφει κανονικα στο "subject", στο "To" και το "CC"

 

Αμα ανοιξω αρχειο Word γραφει κανονικα...:(

Link to comment
Share on other sites

*** Workaround ***

 

Ανοίξτε το mail που χρησιμοποιεί UTF-8 encoding και αλλάξτε το encoding σε κάτι άλλο (οτιδήποτε). Αν τώρα ξανα-αλλάξετε το encoding σε UTF-8, το μήνυμα θα εμφανιστεί κανονικά. Άθλιος τρόπος αλλά λειτουργεί.

 

[To encoding αλλάζει από το Actions --> Other actions --> Encoding]

 

Γιώργο, για δές αυτό.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...