Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους! ειμαι και γω ενας ευτυχης καινουριοσ κατοχος Χ500 και εχω εντυοωσιαστει! θελω να ρωτησω δυο πραγματα! 1ον πως αλλαζει ο ρημαδο ηχος για τα εισερχομενα μηνυματα??? και δευτερον γιατι καθε φορα που κανει ρεσταρτ πρεπει να ξαναβαλω να χτυπαει με ηχο και δονηση μαζι γιατι απο default εχει μονο κουδουνισμα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους! ειμαι και γω ενας ευτυχης καινουριοσ κατοχος Χ500 και εχω εντυοωσιαστει! θελω να ρωτησω δυο πραγματα! 1ον πως αλλαζει ο ρημαδο ηχος για τα εισερχομενα μηνυματα??? και δευτερον γιατι καθε φορα που κανει ρεσταρτ πρεπει να ξαναβαλω να χτυπαει με ηχο και δονηση μαζι γιατι απο default εχει μονο κουδουνισμα!

 

Με γειά το X500.:)

Πραγματικά έκανες την καλύτερη επιλογή που μπορούσες να κάνεις την δεδομένη χρονική στιγμή όσον αφορά τα pocket pc all in one.

1. Ρυθμίσεις-ήχοι και ειδοποιήσεις-ειδοποιήσεις-μηνύματα:δημιουργία SMS-αναπαραγωγή.

Αν δεν σου αρέσουν οι υπάρχον ήχοι δημιούργησε ένα wav 5-10 δευτερολέπτων και ρίχτο χύμα στο φάκελο windows.

2. Απο τα scenarios στο ενεργό scenario στην επιλογή vibrate θα επιλέξεις vibrate&ring. Eτσι θα παραμένει η δόνηση και μετά από soft reset.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με γειά το X500.:)

Πραγματικά έκανες την καλύτερη επιλογή που μπορούσες να κάνεις την δεδομένη χρονική στιγμή όσον αφορά τα pocket pc all in one.

1. Ρυθμίσεις-ήχοι και ειδοποιήσεις-ειδοποιήσεις-μηνύματα:δημιουργία SMS-αναπαραγωγή.

Αν δεν σου αρέσουν οι υπάρχον ήχοι δημιούργησε ένα wav 5-10 δευτερολέπτων και ρίχτο χύμα στο φάκελο windows.

2. Απο τα scenarios στο ενεργό scenario στην επιλογή vibrate θα επιλέξεις vibrate&ring. Eτσι θα παραμένει η δόνηση και μετά από soft reset.

 

Thanx m8! Κατατοπιστικοτατος!!!!:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth το έφτιαξα, όπως υποψιαζόμουν έπρεπε να προσθέσω και να ενεργοποιήσω ένα com port.

 

Το photo contacts 5 έχω, εγκατεστημένο στην μνήμη, καλά δουλεύει και δ κλείνει, αλλά το πρόβλημα που χάνει το default ringtone παραμένει... (Και τα ringtones στη μνήμη τα έχω)

 

Τα ringtones που χρησιμοποιώ τα κόβω με το audition της adobe,

αφήνω το refrain μόνο για κάπου 20 με 30 δευτερόλεπτα καθώς ρίχνω και λιγάκι το bitrate απο 192 που είναι συνήθως σε 96 το πολύ.

Aποτέλεσμα να έχω ένα αρχείο που από 5ΜΒ γίνεται το πολύ 200kb και γι' αυτό δεν έχω το πρόβλημα που αναφέρεις εσύ και κάποιοι άλλοι συμφορουμίτες, καθώς το πρόγραμμα βρίσκει και αναπαράγει το αρχείο αμέσως.

Ελπίζω να βοήθησα όσον αφορά το Photo Contacts Pro γιατί πραγματικά είναι must.

Ειδικά η επιλογή για hangup στην version 5 σε όσους παίρνουν με απόκρυψη (private) και η επιλογή για ξεχωριστό ήχο σε κάθε επαφή στα SMS είναι όλα τα λεφτά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει τροπος να βλεπω τα αρχεια του κινιτου απο το πισι με wifi ? να το βλεπω στα δικτυα π.χ.!????
Link to comment
Share on other sites

Τα ringtones που χρησιμοποιώ τα κόβω με το audition της adobe,

αφήνω το refrain μόνο για κάπου 20 με 30 δευτερόλεπτα καθώς ρίχνω και λιγάκι το bitrate απο 192 που είναι συνήθως σε 96 το πολύ.

Aποτέλεσμα να έχω ένα αρχείο που από 5ΜΒ γίνεται το πολύ 200kb και γι' αυτό δεν έχω το πρόβλημα που αναφέρεις εσύ και κάποιοι άλλοι συμφορουμίτες, καθώς το πρόγραμμα βρίσκει και αναπαράγει το αρχείο αμέσως.

Ελπίζω να βοήθησα όσον αφορά το Photo Contacts Pro γιατί πραγματικά είναι must.

Ειδικά η επιλογή για hangup στην version 5 σε όσους παίρνουν με απόκρυψη (private) και η επιλογή για ξεχωριστό ήχο σε κάθε επαφή στα SMS είναι όλα τα λεφτά.

Κ εμένα 96ρια το πολύ 45 δευτερόλεπτα είναι... δε μπορώ να πω όμως, με την έκδοση 5 σαν να έχει στρώσει λίγο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει καποιος κενενα προγραμμα που να βελτιωνει την ληψη σηματος στο κινητο γιατι εχω τιμ και στο σημειο που μενω το σημα ειναι πολυ ασθενες, μετην ιδια καρτα τοποθετημενη σε νοκια Ν70 το σημα ειναι πολυ καλο στην ιδια εταιρια ευχ.......
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το χ500 πριν 5 ημερες και σημερα διαβαζοντας το manual ειδα το Letter Recognizer το οποιο δεν το βρισκω στις επιλογες σε κανενα προγραμμα.μονο πληκτρολογιο και easy keyboard βλεπω.

Μηπως δεν το εχει στα ελληνικα wm5;

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το χ500 πριν 5 ημερες και σημερα διαβαζοντας το manual ειδα το Letter Recognizer το οποιο δεν το βρισκω στις επιλογες σε κανενα προγραμμα.μονο πληκτρολογιο και easy keyboard βλεπω.

Μηπως δεν το εχει στα ελληνικα wm5;

Νομιζω οτι έτσι ειναι. Στα αγγλικα WΜ5 το έχει :)

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να του περάσουμε κανένα εξτρα πληκτρολόγιο της προκοπής; (πχ με μικρό μεγεθος, οχι σαν το easy keyboard, αλλά να έχει σωστά ελληνικά και αγγλικά)

 

επίσης υπάρχει λύση για τα sms των 70 χαρακτήρων;

 

εδιτ: επίσης υπάρχει δυνατότητα για μόνιμη αναφορά sms; Είχα συνηθίσει απο το s100 που με ένα προγραμματάκι της ace έλυνε τα 2 παραπάνω προβλήματα.

 

υγ. Θενξ grimak!

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να του περάσουμε κανένα εξτρα πληκτρολόγιο της προκοπής; (πχ με μικρό μεγεθος, οχι σαν το easy keyboard, αλλά να έχει σωστά ελληνικά και αγγλικά)

 

επίσης υπάρχει λύση για τα sms των 70 χαρακτήρων;

Κοίταξε λίγο παραπάνω στο3623 ποστ του φίλου jhoner και κάτι θα βρεις...

 

Εγώ προτιμώ το Hikeyboard... πολλές γλώσσες και sms 160 χαρακτήρων...;)

 

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

 

εδιτ: επίσης υπάρχει δυνατότητα για μόνιμη αναφορά sms; Είχα συνηθίσει απο το s100 που με ένα προγραμματάκι της ace έλυνε τα 2 παραπάνω προβλήματα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1796892#post1796892

Link to comment
Share on other sites

Sto paketo agoras exi k karta mnimis?

An oxi einai aparetiti i agora gia na balo to destinator mesa?

Δεν έχει κάρτα μνήμης , είναι απαραίτητη η αγορά και σου προτείνω να πάρεις κάρτα μνήμης τουλάχιστον 1Gb που βρίσκεις από 11,40 € ( http://www.byron-shops.com/view_prod.php?idcat=23&idsubcat=142&idsubsubcat=1409 ).

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως θα απενεργοποιησω την επιλογη που σου πεταει το μηνυμα στην οθονη οταν σου ερχεται sms? δηλαδη δεν θελω να μου το βγαζει φορα παρτιδα αλλα μου λεει οτι εχω 1 μη αναγνωσμενο sms! ??
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως θα απενεργοποιησω την επιλογη που σου πεταει το μηνυμα στην οθονη οταν σου ερχεται sms? δηλαδη δεν θελω να μου το βγαζει φορα παρτιδα αλλα μου λεει οτι εχω 1 μη αναγνωσμενο sms! ??

 

Ρυθμίσεις - καρτέλα προσωπικά - τηλέφωνο και στην καρτέλα Appreciation Software ξετσεκάρουμε την επιλογή Zoom SMS.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - καρτέλα προσωπικά - τηλέφωνο και στην καρτέλα Appreciation Software ξετσεκάρουμε την επιλογή Zoom SMS.;)

 

Ευχαριστω φιλος! Ηθελα να ρωτησω μηπως υπαρχει κανενα προγραμματακι για να κρυβεις τα sms δηλ οταν σου στελνει συγκεκριμενος αριθμος μηνυμα να το τοποθετει σε καποιο φακελο π θα εχω κανει?!!?

Link to comment
Share on other sites

Sto paketo agoras exi k karta mnimis?

An oxi einai aparetiti i agora gia na balo to destinator mesa?

Αν πάρεις το πακέτο του Χ500 με το Destinator, αυτό περιέχει καρτά 256ΜΒ, ή οποία όμως μπορεί να σου φανεί μικρή...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλος! Ηθελα να ρωτησω μηπως υπαρχει κανενα προγραμματακι για να κρυβεις τα sms δηλ οταν σου στελνει συγκεκριμενος αριθμος μηνυμα να το τοποθετει σε καποιο φακελο π θα εχω κανει?!!?

 

δυστυχώς, απ' όσο ξέρω, η υπηρεσία "Παράλληλη Σχέση" είναι απενεργοποιημένη σ' αυτό το κινητό

 

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς, απ' όσο ξέρω, η υπηρεσία "Παράλληλη Σχέση" είναι απενεργοποιημένη σ' αυτό το κινητό

 

:lol: :lol: :lol:

 

Καλή η πλάκα αλλα...να απαντήσουμε κιόλας....

 

Ναι υπάρχει το προγραμμα που ζητάς και λέγεται SecretSMS

 

Η σελίδα του ειναι

http://evenbyte.com/?page=viewdoc&id=1

 

Κάνει αυτά που θέλεις και πολύ περισσότερα

 

Ψαξε και αν δεν το βρεις στειλε ΡΜ

 

 

colossus

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ειδα ενα βιντεο στο youtube.com που δειχνει οτι παιζει τηλεοραση στο Χ500 και μαλιστα παρα πολυ καλα, πως το κανουμε αυτο???

Ακομη, αν το Χ500 εχει αγγλικα μεσα πως μπορω να το κανω στα ελληνικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλος! Ηθελα να ρωτησω μηπως υπαρχει κανενα προγραμματακι για να κρυβεις τα sms δηλ οταν σου στελνει συγκεκριμενος αριθμος μηνυμα να το τοποθετει σε καποιο φακελο π θα εχω κανει?!!?

 

ki omws! to etenaki mporei na boh8hsei k stis parallhles sxeseis...

 

ena apo ta kalytera programata gia ayth th douleia einai to 'magicall' gia to opoio des edw:

http://www.pocketgear.com/software_detail.asp?id=23357

 

emena me boh8hse k me bo8aei akomh...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Κατέβασα από την ΕΤΕΝ το 200702081628311170923304.exe και προσπάθησα να κάνω update το firmware.

Ακολούθησα τις οδηγίες αλλά το update σταμάτησε στο βήμα 8

(STEP 8 : Update GSM firmware) χωρίς να κάνω κάτι (ούτε τη sim card δεν έχω μέσα).

Το τηλέφωνο έχει παγώσει και δεν έχω ιδέα τι να κάνω. Να βγάλω το usb;

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...