Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδια εχουμε κανα λινκ να κατεβασω τους drivers για το καλωδιο usb συνδεσης με το pc?

 

Ean exeis XP xreiazesai apla to Microsoft® ActiveSync® 4.5.

 

Ean exeis Vista xreiazesai to Windows Mobile Device Center.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Αγόρασα μεταχειρισμένο το X500 από έναν συνάδελφο. ΘΑ ήθελα να με βοηθήσετε αν και οι ερωτήσεις μου μπορεί να είναι τετριμμένες, απλά δεν γνωρίζω και ρωτώντας πας στην Πόλη...

 

1) Μπορώ να εγκαταστήσω τα WM6? ;Έχω εγκατεστημένη ελληνική version 032 291? Αν ναι που μπορώ να τα βρω?

2) Που μπορώ να κατεβάσω το πρόγραμμα για τον καιρό?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αναμένω την πολύτιμη βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Μπορώ να εγκαταστήσω τα WM6? ;Έχω εγκατεστημένη ελληνική version 032 291? Αν ναι που μπορώ να τα βρω?

 

Edw tha breis apantiseis se polles erwtiseis sou.

 

2) Που μπορώ να κατεβάσω το πρόγραμμα για τον καιρό?

 

Tha sou synistousa to SPB Weather to opoio einai poly efkolo na to breis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ean exeis XP xreiazesai apla to Microsoft® ActiveSync® 4.5.

 

Ean exeis Vista xreiazesai to Windows Mobile Device Center.

ευχαριστω για την απαντηση εχω το εξης προβλημα εχω βαλει το activesync 3.8 και οταν συνδεω το χ500 ψαχνει για drivers του καλωδιου για να συνδεθει και δεν τους βρισκω κατεβασα το activesync 4.5 το setup του 7.5 ΜΒ αλλα δεν μου το περναει βγαζει λαθος με το 3.8 που εχω πανω δεν γινετε? να βρω drivers του usb καλωδιου για να συνδεθω?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω για την απαντηση εχω το εξης προβλημα εχω βαλει το activesync 3.8 και οταν συνδεω το χ500 ψαχνει για drivers του καλωδιου για να συνδεθει και δεν τους βρισκω κατεβασα το activesync 4.5 το setup του 7.5 ΜΒ αλλα δεν μου το περναει βγαζει λαθος με το 3.8 που εχω πανω δεν γινετε? να βρω drivers του usb καλωδιου για να συνδεθω?

 

Prepei na exeis to 4.5. Apegkatestise tin palia kai bale afti, logika de tha exeis problima. Afto einai kai oi drivers. Den yparxei kati allo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Prepei na exeis to 4.5. Apegkatestise tin palia kai bale afti, logika de tha exeis problima. Afto einai kai oi drivers. Den yparxei kati allo.

εκανα απεγκατασταση φιλε μου παω παλι να κανω setup to activesync 4.5 και μου γραφει ( the wizard was interrupted defore activesync 4.5

could be completely instaled ) εβγαλα το firewall μηπως φταιει αλλα τιποτα:worry:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

βαζω παλι το παλιο activesync 3.7 και τρεχει κανονικα ομως οταν συνδεω το καλωδιο usb ζηταει driver για το καλωδιο που να τους βρω?:worry:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

βαζω παλι το παλιο activesync 3.7 και τρεχει κανονικα ομως οταν συνδεω το καλωδιο usb ζηταει driver για το καλωδιο που να τους βρω?:worry:

ΕΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ ΕΤΕΜΑΚΙ ΜΟΥ:cry::cry::cry:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις GPRS για ΤΙΜ για το Internet και αν χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση στο X500. Ενώ δείχνει ότι συνδέεται το GPRS (GPRS connected) δεν μπορώ να μπω στο internet ούτε να κάνω refresh στο SPB Weather. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις GPRS για ΤΙΜ για το Internet και αν χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση στο X500.

 

http://www.htc.com.gr/9090_tim.html. Mi se apasxolei pou einai tis HTC... oi rythmiseis einai oi idies.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις GPRS για ΤΙΜ για το Internet και αν χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση στο X500. Ενώ δείχνει ότι συνδέεται το GPRS (GPRS connected) δεν μπορώ να μπω στο internet ούτε να κάνω refresh στο SPB Weather. Ευχαριστώ.
Οι ρυθμίσεις βρίσκονται στη σελίδα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1511154#post1511154 . Έχω καρτοκινητό και wind plus non stop internet και δουλεύει τέλεια.Τώρα για το SPB Weather δεν γνωρίζω.

bodo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις κανενα ελευθερο link για την Αγγλικη ROM WM6?

 

Διάβασε εκεί: http://eten-users.eu/index.php?showtopic=8876

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ ΕΤΕΜΑΚΙ ΜΟΥ:cry::cry::cry:

 

Με το 4.5 παίζει κανονικά.

Την πρώτη φορά που συνέδεσα το x500 με το PC μου έβγαλε το ίδιο πρόβλημα.

Τα αποσυνέδεσα και έκανα restart το x500.

Τα συνέδεσα ξανά και όλα ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

Πωλείται Άριστο ETEN X500+ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πωλείται Άριστο ETEN X500+

Άριστο ETEN X500+ αγορασμένω τον Ιούνιο του 2007 δηλαδή 7 μηνών με την απόδειξή του, ελάχιστα χρησιμοποιημένο με πλήρης δυνατόττητες τηλεφώνου, PDA (Pocket PC) με επεξεργαστή στα 400 MHz και ένα από τα λίγα της αγοράς που έχουν οθόνη VGA, ενσωματομένο GPS από τα πιο ευαίσθητα που θα βρείτε μιας και πιάνει σήμα ακόμα και μέσα σε κτίρια, κάμερα 2mp, ραδιόφωνο, βίντεο, αναπαργωγή mp3, bluetooth.

 

Συνοδεύεται από το κουτί του πλήρες. τον φoρτιστή, τα ακουστικά, την θήκη μεταφοράς και φυσικά καλύπτεται από εγγύηση μέχρι και τον Ιούνιο του 2009.

 

Μαζί δίνετε και επιπλέον εξωτερική μνήμη 2GB στην οποία υπάρχει το Destinator 7

 

Για άμεση επικοινωνία : startrad31@hotmail.com

 

Τιμή 400 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω αυτό το pda και θέλω την γνώμη σας και αν είναι να μου προτείνεται κάποιο άλλο. Το βρήκα στην ιστοσελίδα του πλαισίου.

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θέλω να πάρω αυτό το pda και θέλω την γνώμη σας και αν είναι να μου προτείνεται κάποιο άλλο. Το βρήκα στην ιστοσελίδα του πλαισίου.

 

Θα σου πρότεινα κάτι πιο καινούργιο οπωσδήποτε. Όπως για παράδειγμα το Χ600 που κυμαίνεται στα ίδια χρήματα και είναι των ίδιων δυνατοτήτων αλλά αρκετά πιο μικρό και πιο ποιοτικό. Για πληροφορίες στο αντίστοιχο thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πωλείται Άριστο ETEN X500+ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πωλείται Άριστο ETEN X500+

Άριστο ETEN X500+ αγορασμένω τον Ιούνιο του 2007 δηλαδή 7 μηνών με την απόδειξή του, ελάχιστα χρησιμοποιημένο με πλήρης δυνατόττητες τηλεφώνου, PDA (Pocket PC) με επεξεργαστή στα 400 MHz και ένα από τα λίγα της αγοράς που έχουν οθόνη VGA, ενσωματομένο GPS από τα πιο ευαίσθητα που θα βρείτε μιας και πιάνει σήμα ακόμα και μέσα σε κτίρια, κάμερα 2mp, ραδιόφωνο, βίντεο, αναπαργωγή mp3, bluetooth.

 

Συνοδεύεται από το κουτί του πλήρες. τον φoρτιστή, τα ακουστικά, την θήκη μεταφοράς και φυσικά καλύπτεται από εγγύηση μέχρι και τον Ιούνιο του 2009.

 

Μαζί δίνετε και επιπλέον εξωτερική μνήμη 2GB στην οποία υπάρχει το Destinator 7

 

Για άμεση επικοινωνία : startrad31@hotmail.com

 

Τιμή 400 Ευρώ.

 

File kalhspera.

Shmera perasa apo plaisio kai to eixe prosfora 399 eurw.Opote nomizw prepei na katevaseis thn timh....

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον το Plaisio δεν έχει αυτό το μοντέλο εδώ και 2-3 μήνες οπότε αυτό που βρήκες 1000% ειναι κάποιο stock και θα το τσεκάριζα 1000 φορές να μην έχει κάποιο πρόβλημα.

 

Δεύτερον εάν δεις όλοι σε αυτήν την τιμή τα πουλάνε (και πιο ακριβά) μιας και αυτό που βρήκες είναι εξαίρεση και απλά θέλουν να ξεφορτωθούν το stock από την αποθήκη τους και εάν όντος είναι έτσι σε συμβουλεύω να πας να το πάρεις γιατί εγώ τον Ιούλιο το αγόρασα (και θα το δει και στην απόδειξη όποιος το πάρει) 729 Εθρώ μαζί με την κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυο ερωτησουλες:

1)Το router μου για να μπεις internet ειναι με κωδικο. Τον εβαλα την πρωτη φορα που συνδεθηκα στο ΕΤΕΝ. Αλλα καθε φορα που μπαινω μου τον ζηταει. Δεν γινετε να το κραταει στη μνημη του? Ειναι σπαστικο καθε φορα να τον γραφω.

2)Καποιος μου εστειλε μια φωτο με mms και την ωρα που το λαμβανα ειχε ανοιξει το GPRS. Το κακο ειναι οτι απο εκεινη τη στιγμη ηταν ανοιχτο μια ολοκηρη ημερα δεν εκλεισε καθολου και δεν το ειχα παρει και χαμπαρι (ποιος ξερει τι λογαριασμος θα ερθει :(). Του ειχα σβησει πιο παλια τις ρυθμισεις της ΤΙΜ πως γινετε να συνδεετε με GPRS? Πως θα γινει να το καταργησω τελειως??

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες:

1)Το router μου για να μπεις internet ειναι με κωδικο. Τον εβαλα την πρωτη φορα που συνδεθηκα στο ΕΤΕΝ. Αλλα καθε φορα που μπαινω μου τον ζηταει. Δεν γινετε να το κραταει στη μνημη του? Ειναι σπαστικο καθε φορα να τον γραφω.

2)Καποιος μου εστειλε μια φωτο με mms και την ωρα που το λαμβανα ειχε ανοιξει το GPRS. Το κακο ειναι οτι απο εκεινη τη στιγμη ηταν ανοιχτο μια ολοκηρη ημερα δεν εκλεισε καθολου και δεν το ειχα παρει και χαμπαρι (ποιος ξερει τι λογαριασμος θα ερθει :(). Του ειχα σβησει πιο παλια τις ρυθμισεις της ΤΙΜ πως γινετε να συνδεετε με GPRS? Πως θα γινει να το καταργησω τελειως??

 

 

οτι αφορα το mms δεν χρεωθηκες λογικα. Ισως ειχε κολησει το συμβολο.

Οτι αφορα τον κωδικο ξανακανε step by step την διαδικασια απο την αρχη. Εμενα δεν τον ζηταει συνεχεια.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Αλλο παιδεμα. Μετα κοπων και βασανων εβαλα ρυθμισεις για Internet access μεσω GPRS (μην το ψαξετε στο site της Wind, δεν εχει ρυθμισεις για το Χ500+ αλλα για το Qtek S100 που ειναι παραπλησιες δεν μου δουλεψαν). Οι ρυθμίσεις λοιπον ειναι

 

Access Point : gint.b-online.gr , Username/Pass : wap/wap , Proxies : 192.168.200.10 Port 9401

 

 

http://tidiaolo.wordpress.com/2007/09/18/glofiish-x500-%ce%a4%ce%bf-%ce%bd%ce%ad%ce%bf-%ce%bc%ce%bf%cf%85-%ce%b1%ce%bc%cf%8c%cf%81%ce%b5/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2)Καποιος μου εστειλε μια φωτο με mms και την ωρα που το λαμβανα ειχε ανοιξει το GPRS. Το κακο ειναι οτι απο εκεινη τη στιγμη ηταν ανοιχτο μια ολοκηρη ημερα δεν εκλεισε καθολου και δεν το ειχα παρει και χαμπαρι (ποιος ξερει τι λογαριασμος θα ερθει :(). Του ειχα σβησει πιο παλια τις ρυθμισεις της ΤΙΜ πως γινετε να συνδεετε με GPRS? Πως θα γινει να το καταργησω τελειως??

 

Otan steleis i lambaneis MMS emfanizetai to antistoixo eikonidio me to G xwris na simainei oti mpainei sto GPRS. Mporeis bebaia ean thes na kleiseis to GPRS kai na eksakoloutheis na exeis kanonika MMS me to No Data.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εξαφανίστηκε από το Menu Έναρξη το κουμπί που λέει "Ρυθμίσεις"!!! What the hell?

 

ΠΩΣ ΤΟ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΖΩ... ???

 

ΗΕLP ME

 

Exω το ΕΤΕΝ Χ500

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...