Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε παθαίνει και τπτ να το βάλεις πάνω μισό λεπτό να κάνεις συγχρονισμό.

 

Δυστυχώς δε γίνεται να απενεργοποιήσεις τη φόρτιση από usb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks flyboy

σημερα πηρα το μηχανημα θελω να περασω απο outlook τα contacts και δεν θελω να φορτισω την μπαταρια παρα μονο οταν ξεφορτισει τελειως.οποτε ή πρεπει να το συνδεσω με bluetooth ή να περιμενω να κανω την πρωτη φορτιση ή να απενεργοποιησω το charging μεσω usb.

πως γινεται να το απενεργοποιησω για το x500

 

Νομίζω οτι πασχίζεις πολύ για το τίποτα,

Η μπαταρία δεν παθαίνει τίποτα με την φόρτιση απο το Usb, ασε που δεν υφίσταται η τέλεια αποφόρτιση.

Και στην τελική η άποψη μου είναι οτι μαλλον θα αλλάξεις το X500 πιο γρήγορα απο την εμφάνιση απωλειων στην μπαταρία του, γιατί αυτή ειναι η μοίρα των pda-κινητών- κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι πασχίζεις πολύ για το τίποτα,

Η μπαταρία δεν παθαίνει τίποτα με την φόρτιση απο το Usb, ασε που δεν υφίσταται η τέλεια αποφόρτιση.

Και στην τελική η άποψη μου είναι οτι μαλλον θα αλλάξεις το X500 πιο γρήγορα απο την εμφάνιση απωλειων στην μπαταρία του, γιατί αυτή ειναι η μοίρα των pda-κινητών- κλπ κλπ

 

Ετσι ακριβώς έχουν τα πράγματα.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous!

exw to x500 peripou 2 mhnes kai mallon tha rwthsw kati pou sigoura exei apanththei polles fores , to lampaki ths mpatarias pou paramenei panta kokkino kata th fortish einai hardware problhma h software??

sto kinito exw perasei th 354 arketes fores xwris allagh...:(

episeis prospathisa na brw service sth souidia pou briskomai twra xwris apotelesma... ( esteila email sthn eten xwris wmos apanthsh... mallon protimaei tis pwlhseis apo tis episkeues!! )

euxaristw prokatabolika!!

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous!

exw to x500 peripou 2 mhnes kai mallon tha rwthsw kati pou sigoura exei apanththei polles fores , to lampaki ths mpatarias pou paramenei panta kokkino kata th fortish einai hardware problhma h software??

sto kinito exw perasei th 354 arketes fores xwris allagh...:(

episeis prospathisa na brw service sth souidia pou briskomai twra xwris apotelesma... ( esteila email sthn eten xwris wmos apanthsh... mallon protimaei tis pwlhseis apo tis episkeues!! )

euxaristw prokatabolika!!

Τι εννοείς hardware ή software πρόβλημα; είναι η ένδειξη ότι το τηλέφωνο φορτίζεται, μπορείς να το δεις και στο manual. :confused:

Αλλαγή με την 354 τι σημαίνει ότι δεν άλλαξε το κόκκινο φωτάκι ή κάτι άλλο;

Όσο για service τουλάχιστον τα Ελληνικά πάνε στην Γερμανία (δεν θες να σου συμβεί γιατί θα σου λείψει καιρό) :( , η δε ETEN γενικά από την δική μου εμπειρία απαντάει στα mail.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς hardware ή software πρόβλημα; είναι η ένδειξη ότι το τηλέφωνο φορτίζεται, μπορείς να το δεις και στο manual. :confused:

Αλλαγή με την 354 τι σημαίνει ότι δεν άλλαξε το κόκκινο φωτάκι ή κάτι άλλο;

Όσο για service τουλάχιστον τα Ελληνικά πάνε στην Γερμανία (δεν θες να σου συμβεί γιατί θα σου λείψει καιρό) :( , η δε ETEN γενικά από την δική μου εμπειρία απαντάει στα mail.

μαλλον δε το διατυπωσα σωστα... το κοκκινο φωτακι το οποιο δειχνει οπως λες τη φορτιση δεν αλλαζει σε πρασινο ποτε , οπως θα επρεπε οταν αυτη εχει φορτισει, παρολο που το εχω αφησει και 12 ωρες!! στην αρχη που το ειχα αλλαζε το χρωμα κανονικα μετα απο περιπου 2 ωρες φορτισης, αλλα μετα πεισμωσε σε κοκκινο... ( λες λογω του καθεστως της motherland???) :) :)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δε το διατυπωσα σωστα... το κοκκινο φωτακι το οποιο δειχνει οπως λες τη φορτιση δεν αλλαζει σε πρασινο ποτε , οπως θα επρεπε οταν αυτη εχει φορτισει, παρολο που το εχω αφησει και 12 ωρες!! στην αρχη που το ειχα αλλαζε το χρωμα κανονικα μετα απο περιπου 2 ωρες φορτισης, αλλα μετα πεισμωσε σε κοκκινο... ( λες λογω του καθεστως της motherland???) :) :)

Αν το φορτίζεις ενώ είναι κλειστό (και εννοώ τελείως κλειστό και όχι η οθόνη κλειστή) τότε όταν φορτίζει το λαμπάκι είναι πράσινο (συνεχώς) και μετά σβήνει (αν θυμάμαι καλά).

Αν το φορτίζεις ενώ είναι ανοικτό τότε το λαμπάκι είναι κόκκινο (συνεχώς) και πρασινίζει όταν φορτιστεί.

Στην πρώτη δική μου φόρτιση που ήταν κλειστό το πράσινο δεν έσβησε ακόμα και μετά από 14 ώρες (οπότε δεν άντεξα και το άνοιξα).

Και στις επόμενες πλήρεις φορτίσεις η φόρτιση κρατούσε πολύ παραπάνω από τις 3 ώρες που ισχυρίζεται (αν δεν κάνω λάθος) το manual. Όμως καθώς η μπαταρία "εκπαιδεύεται" τόσο λιγότερο κρατά η φόρτιση και τόσο περισσότερο η μπαταρία. Το ότι δεν πρασινίζει μήπως ωφείλεται ότι είναι καινούργια η μπαταρία και δεν έχει εκπαιδευτεί αρκετά; Επίσης συχνά εμφανίζει μεγάλες διακυμάνσεις στο δείκτη φόρτισης (50%->10% ή και χειρότερα), μην σε φοβίζει :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το φορτίζεις ενώ είναι κλειστό (και εννοώ τελείως κλειστό και όχι η οθόνη κλειστή) τότε όταν φορτίζει το λαμπάκι είναι πράσινο (συνεχώς) και μετά σβήνει (αν θυμάμαι καλά).

 

Καλησπέρα παιδιά! Να ρωτήσω κάτι, όταν λες "τελείως κλειστό", τι εννοείς? Πως μπορείς να το κλείσεις τελείως χωρίς να βγάλεις τη μπαταρία??

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν το φορτίζεις ενώ είναι κλειστό (και εννοώ τελείως κλειστό και όχι η οθόνη κλειστή) τότε όταν φορτίζει το λαμπάκι είναι πράσινο (συνεχώς) και μετά σβήνει (αν θυμάμαι καλά).

Αν το φορτίζεις ενώ είναι ανοικτό τότε το λαμπάκι είναι κόκκινο (συνεχώς) και πρασινίζει όταν φορτιστεί.

Στην πρώτη δική μου φόρτιση που ήταν κλειστό το πράσινο δεν έσβησε ακόμα και μετά από 14 ώρες (οπότε δεν άντεξα και το άνοιξα).

Και στις επόμενες πλήρεις φορτίσεις η φόρτιση κρατούσε πολύ παραπάνω από τις 3 ώρες που ισχυρίζεται (αν δεν κάνω λάθος) το manual. Όμως καθώς η μπαταρία "εκπαιδεύεται" τόσο λιγότερο κρατά η φόρτιση και τόσο περισσότερο η μπαταρία. Το ότι δεν πρασινίζει μήπως ωφείλεται ότι είναι καινούργια η μπαταρία και δεν έχει εκπαιδευτεί αρκετά; Επίσης συχνά εμφανίζει μεγάλες διακυμάνσεις στο δείκτη φόρτισης (50%->10% ή και χειρότερα), μην σε φοβίζει :)

το κινιτο το εχω περιπου 2 μηνες και το περιεργο ειναι οτι τις πρωτες 3 μερες λειτουργουσε το πρασινο λαμπακι...

τελος παντων διαβασα στο ετεν φορουμ κατι παρομοιο και καποιος ειπε πως ισως χρειαστει να φορτισει και 2 μερες συνεχομενα μεχρι να γινει πρασινο και οτι μετα τη θα στρωσει... το πειραμα ειναι στη μια μερα περιπου... λεω να το αφησω να δω ποσο θα παει αυτη η ιστορια και αν θα γινει κατι...

θα ενημερωσω για οτι γινει !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Να ρωτήσω κάτι, όταν λες "τελείως κλειστό", τι εννοείς? Πως μπορείς να το κλείσεις τελείως χωρίς να βγάλεις τη μπαταρία??

Να το αφήσεις να κλείσει από μπαταρία :D

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν υπάρχει τρόπος.. :)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι Οδυσσέα.

Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

 

Το κατάφερα μία φορά και δούλεψε μια χαρά.

Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να το επαναλάβω :O

Τώρα όταν ανοίγω το bluetooth μου ζητάει πάντα κωδικό από το τηλέφωνο και μετά την εισαγωγή του κωδικού άλλοτε δεν λειτουργεί το ακουστικό και άλλοτε συνδέεται αλλά το κουδούνισμα ακούγεται πάλι μόνο από το ακουστικό.

Θα πειραματιστώ κι άλλο κι ελπίζω να βρω τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα μία φορά και δούλεψε μια χαρά.

Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να το επαναλάβω :O

Τώρα όταν ανοίγω το bluetooth μου ζητάει πάντα κωδικό από το τηλέφωνο και μετά την εισαγωγή του κωδικού άλλοτε δεν λειτουργεί το ακουστικό και άλλοτε συνδέεται αλλά το κουδούνισμα ακούγεται πάλι μόνο από το ακουστικό.

Θα πειραματιστώ κι άλλο κι ελπίζω να βρω τη διαδικασία.

 

Ρε συ Γιάννη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου ζητάει κωδικό κάθε φορά που συνδέεις το DS970. Σε όλες τις bluetooth συσκευές η διαδικασία για το pairing με τον κωδικό 0000 γίνεται μόνο την πρώτη φορά, τις επόμενες απλά συνδέονται μόνες τους εφόσον βρεθούν στη σωστή εμβέλεια εκπομπής.

Εχω απαντήσει σε όλα τα pm των συμφορουμιτών που είχαν το ίδιο πρόβλημα και σε όλους το συγκεκριμένο κολπάκι δουλεύει μια χαρά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

exo problem me to gps

 

Το κρατάς για εσένα? Πως θα βοηθήσουμε/νε? :confused:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω το Χ500 στο ταμπλό ενός Renault Meganne CC και θα ήθελα μία βάση (ή κάποια παρόμοια πατέντα) χωρίς όμως την γνωστή παραδοσιακή βεντούζα στο παρμπριζ. (Θέλω να το βάλω λίγο χαμηλά και να μην φαίνεται καθότι περνάνε πολλά μηχανάκια με μακριά χέρια)

 

Πήρα το γνωστό σκρατς-σκρατς (όπως στα παιδικά παπούτσια) το κόλησα με ταινία διπλής όψεος αλλά δεν κολάει σωστά.

 

Αν κάποιος είχε αντίστοιχο πρόβλημα και το έλυσε θα εκτιμούσα την άποψη του καθώς και κάνα link απο μαγαζί που το αγόρασε.

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω το Χ500 στο ταμπλό ενός Renault Meganne CC και θα ήθελα μία βάση (ή κάποια παρόμοια πατέντα) χωρίς όμως την γνωστή παραδοσιακή βεντούζα στο παρμπριζ. (Θέλω να το βάλω λίγο χαμηλά και να μην φαίνεται καθότι περνάνε πολλά μηχανάκια με μακριά χέρια)

 

Πήρα το γνωστό σκρατς-σκρατς (όπως στα παιδικά παπούτσια) το κόλησα με ταινία διπλής όψεος αλλά δεν κολάει σωστά.

 

Αν κάποιος είχε αντίστοιχο πρόβλημα και το έλυσε θα εκτιμούσα την άποψη του καθώς και κάνα link απο μαγαζί που το αγόρασε.

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

 

Έχει μεγάλη ποικιλία στο play247.gr.

Ίσως να σου ταιριάζει αυτή που εφαρμόζει στου αεραγωγούς.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω το Χ500 στο ταμπλό ενός Renault Meganne CC και θα ήθελα μία βάση (ή κάποια παρόμοια πατέντα) χωρίς όμως την γνωστή παραδοσιακή βεντούζα στο παρμπριζ. (Θέλω να το βάλω λίγο χαμηλά και να μην φαίνεται καθότι περνάνε πολλά μηχανάκια με μακριά χέρια)

 

Πήρα το γνωστό σκρατς-σκρατς (όπως στα παιδικά παπούτσια) το κόλησα με ταινία διπλής όψεος αλλά δεν κολάει σωστά.

 

Αν κάποιος είχε αντίστοιχο πρόβλημα και το έλυσε θα εκτιμούσα την άποψη του καθώς και κάνα link απο μαγαζί που το αγόρασε.

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

 

Κι εγώ έχω CC (Peugeot 206cc) αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα όταν το έχω cabrio από μακριά χέρια όπως τα χαρακτηρίζεις. Θα τοποθετήσεις την βεντούζα ακριβώς στη μέση του παμπρίζ και όσο κάτω γίνεται. Η βάση με τον φορτιστή που πουλάει το πλαίσιο για το Χ500 η συσκευή βγαίνει με κάποια δυσκολία γιατί το Χ500 κουμπώνει μέσα στη θήκη. Πήγαινε μια βόλτα από το πλαίσιο και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω CC (Peugeot 206cc) αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα όταν το έχω cabrio από μακριά χέρια όπως τα χαρακτηρίζεις. Θα τοποθετήσεις την βεντούζα ακριβώς στη μέση του παμπρίζ και όσο κάτω γίνεται. Η βάση με τον φορτιστή που πουλάει το πλαίσιο για το Χ500 η συσκευή βγαίνει με κάποια δυσκολία γιατί το Χ500 κουμπώνει μέσα στη θήκη. Πήγαινε μια βόλτα από το πλαίσιο και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Pantws i aythentiki thiki tou einai ena xali. To X500 den bgainei katholou eykola. Episis kostizei poly 49.99 (i kopela sto tameio tou plaisiou mou kratise 50... ). Me 20 euro apo allou pairneis ena universal pou einai poly kalytero (eixa alla to edwsa) kai me 5-10 euro ena fortisti autokinitou. O brfaxionas tou einai poly mikros me apotelesma to X500 na einai poly konta sto parbriz.

 

To mono kalo einai pws einai para poly statheri. Den masaei oute apo lakoubes kai krataei tin othoni panta eydiakriti.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω υπαρχει κανα black list για το eten Χ500? το προγραμμα που έχει μέσα δεν κάνει, πηγα να βάλω το smartfilter που είναι για qtek αλλα δεν μου ανοίγει.

καμμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω υπαρχει κανα black list για το eten Χ500? το προγραμμα που έχει μέσα δεν κάνει, πηγα να βάλω το smartfilter που είναι για qtek αλλα δεν μου ανοίγει.

καμμια ιδέα?

 

Call SMS Blocker v2.3.3.741 [PPC]

WISHSolutions Call Block v1.16+

PocketX Software Photo Contacts PRO v5.00 RETAIL

MagiCall v1.2.117 XScale.WM2003.WM5.PE.*****ed-DVTPDA

Call Block for Pocket PC 1.14a [Call Filter]<25th Feb 07> PPC WM5

 

Kάποιο θα σε βολέψει.:p

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προτείνεις? (είναι άμεσο να μην ακούγετε τίποτα)

Βάλε το πρώτο.

Δεν τα έχω δοκιμάσει όλα, αλλά αυτό ειναι εύχρηστο και ελαφρύ.

Link to comment
Share on other sites

ενω βάζω λίστα μου kanei reject ολα τα τηλέφωνα και επίσης δεν δείχνει κατελειμένο άλλα δείχνει νεκρό αφου κάνει πρώτα ενα ήχο.

θα δοκιμάσω τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

ενω βάζω λίστα μου kanei reject ολα τα τηλέφωνα και επίσης δεν δείχνει κατελειμένο άλλα δείχνει νεκρό αφου κάνει πρώτα ενα ήχο.

θα δοκιμάσω τα υπόλοιπα

Και που εφυγε τωρα τι;;;;;;;;;;;;;;;

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...