Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που σου έγραψα, το έστειλα στο πλαίσιο και σε 2 μέρες είχα καινούριο. Βέβαια εμένα δεν είχε κλείσει μήνα οπότε μου κάνανε άμεση αντικατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαί και εγω κάτοχος ενός Χ500 εδώ και 5-6 μέρες....αφού διάβασα όλα τα παραπάνω (πολλές σελίδες βρε παίδες) και αφου με την ελληνικη ROM 291 δεν είχα και πολλά κολλήματα αποφάσισα να βάλω μερικά προγράμματα εχω βάλει :

total commander, Hikeyboard, tcpmp, batterystatus, ilauncher, apmemo, destinator 6, memmaid, pimbackup, pocketxpdf, και επειδή έφαγε κόλλημα η sim RILMUX20061205....Μου λείπει κατί ???ευχαριστώ για τον Χρόνο σας

den eperna egw ena Datsun na kanw th doulia mou
Link to comment
Share on other sites

1.Πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από το P910i στο eten?

2.H θήκη που δίνεται διάβασα υστερεί στο ότι δεν έχει κάποιο clip για τη ζώνη και επίσης από ότι βλέπω δεν μπορείς να τραβήξεις φωτογραφία ενώ είναι μέσα.Κάποια σχόλια και πείτε μου αν έχετε αγοράσει κάποια εσείς.

3.Σχετικά με την φόρτιση της μπαταρίας την πρώτη και τις επόμενες είχα πετύχει κάπου μια συζήτηση.Θυμάται κανείς ή ξέρει κανείς κάτι επίσημο?

4.Θα πληρεί τις απαιτήσεις για το WM6?Μάλλον ναι για να το προτείνει η ίδια η εταιρία και να υποστηρίζει την αναβάθμιση

5.Ξέρει κανείς πως γίνεται αν γίνεται ad hoc σύνδεση του eten με κάποιο laptop ή pocket pc?

 

1. Μέσω του Outlook (P910->PC Outlook->X500) με συγχρονισμό ανά δύο

2. Δεν χρησιμοποιώ θήκη, και μέχρι στιγμής δεν το έχω μετανιώσει (μετά βέβαια μπορεί να είναι αργα :lol: ) Διάβασε τα προηγούμενα μηνύματα έχει απαντηθεί πολλές φορές το θέμα

3. Επίσης έχει απαντηθεί πολλές φορές, το λέει και το manual αν δεν κάνω λάθος. 1η φόρτιση 12 ωρη (αν το αφήσεις το πρασινο λαμπάκι δεν θα σβήσει, αλλά μετα το 12ωρο νομίζω ότι είναι ΟΚ).

4. ...

5. Δεν το έχω δοκιμάσει, αν το πετύχεις ανέφερε στο forum τα αποτελέσματα να τα μάθουμε και εμείς, καλή τύχη.:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου έγραψα, το έστειλα στο πλαίσιο και σε 2 μέρες είχα καινούριο. Βέβαια εμένα δεν είχε κλείσει μήνα οπότε μου κάνανε άμεση αντικατάσταση.

 

Τελικά την βρήκα την λύση στο forum της ETEN

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=5809

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου έγραψα, το έστειλα στο πλαίσιο και σε 2 μέρες είχα καινούριο. Βέβαια εμένα δεν είχε κλείσει μήνα οπότε μου κάνανε άμεση αντικατάσταση.

 

Να ρωτήσω, αντικατάσταση της συσκευής πότε σου κάνει το πλαίσιο; Άμα έχει οποιοδήποτε πρόβλημα το δίνεις πίσω και σου δίνουν απ'ευθείας καινούργιο, ή πρέπει να περιμένεις κάποιο διάστημα να δούνε πόσο σοβαρό είναι το πρόβλημα, άν διορθώνεται, κλπ και μετά να σου το αντικαταστήσουν; Κάπου στο φόρουμ είχα διαβάσει κάτι για όριο 30 ημερών για να το επιστρέψεις αν έχει πρόβλημα, και οτι τότε αντικαθίσταται...

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των παραπάνω, σήμερα (πιάσαμε τις 28 ημέρες) μου επέστρεψαν το κινητό. Αντικατάσταση μου είπαν κατευθείαν απο Γερμανία, ορίστε και το νεο imei σας.

Αντε λέω όλα καλά, νεο κινητό αν και τους πήρε 1 μήνα να μου το αντικαταστήσουν.

Το παίρνω, πάω στο σπιτι το ανοίγω, πάω να βάλω την κάρτα sim ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΙΜΑΔΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟ !!!!!

Τι αντικατάσταση και πράσινα άλογα? Και που κολλάει το νέο IMEI? Και η οθόνη εκεί με την παλιά καλή σταγόνα.

Πιστεύετε οτι πρέπει να παραπονεθώ? "Εσωτερική" ήταν η αντικατάσταση.?

Ξεχασα να πω πως το gps λειτουργεί βέβαια, διότι αν δεν λειτουργούσε....

αααα ξέχασα μου βάλανε και rom 351 ell

 

Profanws egine antikatastash plaketas etsi eksigite kai to neo imei. To simadi fantazome einai sta plastika , to imei to palio sou to eixes krathsei wste na ksereis oti sto allaksan?

An pantws sto allaksan den nomizw na exeis logo na paraponetheis afou i blabh sou epidiorthothike (ti stagona den ti thewrw blabh btw) .

Ποτέ μην διαπληκτίζεσαι με εναν χαζό , θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αντικατάσταση της συσκευής πότε σου κάνει το πλαίσιο; Άμα έχει οποιοδήποτε πρόβλημα το δίνεις πίσω και σου δίνουν απ'ευθείας καινούργιο, ή πρέπει να περιμένεις κάποιο διάστημα να δούνε πόσο σοβαρό είναι το πρόβλημα, άν διορθώνεται, κλπ και μετά να σου το αντικαταστήσουν; Κάπου στο φόρουμ είχα διαβάσει κάτι για όριο 30 ημερών για να το επιστρέψεις αν έχει πρόβλημα, και οτι τότε αντικαθίσταται...

Αν δεις την αποδειξη του Πλαίσιου, το αναφερει ...

Link to comment
Share on other sites

hello. πρώτο ποστ σ' αυτό το θέμα...

 

λοιπόν, έχω ένα προβληματάκι με την οθόνη. σε όποιο σημείο κι αν πατήσω, εμφανίζεται κάτι που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί σαν κύμα της επιφάνειας της οθόνης, στο κέντρο (κυκλική, κυματοειδώς μετατοπιζόμενη μεταβολή της φωτεινότητας)

το φαινόμενο παρουσιάζεται σε έγχρωμο φόντο, ενώ στο λευκό δεν είναι εμφανές.

 

είναι κάποιο γνωστό πρόβλημα; το έχουν άλλοι; μπορώ να το πάω πίσω και να μου το αλλάξουν;

(από πλαισιο το έχω πάρει)

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα σε πολλές (από τις 180) σελίδες αλλά δεν μπόρεσα να βρω εάν μπορώ να απενεργοποιήσω -και πως- τον ήχο της κάμερας.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα σε πολλές (από τις 180) σελίδες αλλά δεν μπόρεσα να βρω εάν μπορώ να απενεργοποιήσω -και πως- τον ήχο της κάμερας.

Ευχαριστώ.

 

Δημιουργείς ένα κενό αρχείο ήχου και του δίνεις το όνομα capture.wav Το αντιγράφεις στο φάκελο windows και αντικαθιστά το ήδη υπάρχον και δεν ακούγεται πλέον ο ενοχλητικός ήχος της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

hello. πρώτο ποστ σ' αυτό το θέμα...

 

λοιπόν, έχω ένα προβληματάκι με την οθόνη. σε όποιο σημείο κι αν πατήσω, εμφανίζεται κάτι που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί σαν κύμα της επιφάνειας της οθόνης, στο κέντρο (κυκλική, κυματοειδώς μετατοπιζόμενη μεταβολή της φωτεινότητας)

το φαινόμενο παρουσιάζεται σε έγχρωμο φόντο, ενώ στο λευκό δεν είναι εμφανές.

 

είναι κάποιο γνωστό πρόβλημα; το έχουν άλλοι; μπορώ να το πάω πίσω και να μου το αλλάξουν;

(από πλαισιο το έχω πάρει)

Αν είναι μεγάλο και εμφανές το πρόβλημα μπορείς να δοκιμάσεις να σου το αλλάξουν. Σε πολύ μικρό βαθμό το κάνει και το δικό μου, αλλά δεν το θεωρώ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα κι εγώ στα χέρια μου, πραγματικά άψογο εμφανισιακά και λειτουργικά, κανένα πρόβλημα το flashαρισμα με την αγγλική ρομ και η απαλλαγή απο τα προγράμματα της ETEN, το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι όταν φορτίζεται, η μπαταρία ανεβοκατεβαίνει απο το 10 ως το 100 % συνέχεια... Και με το AC adaptor και με το USB. Όταν δε φορτίζει πάει στο 100%, σταθερά, και δουλεύει κανονικότατα... θα φτιάξει αυτό όταν "στρώσει" η μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Απλως σου δείχνει οτι φορτίζει. Δεν είναιο κανένα πρόβλημα. Αντι να εχει εικονίδιο με μπάρες που πηγαινοέρχονατι, βγαζει ποσοστό %. Μην ανησυχείς !!!!!!

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 10 μέρες είχα το ίδιο δίλημμα...ήμουν μεταξύ Χ500 και ΗΤC3300 και τελικα αγόρασα το Χ500...βασικά δεν ξέρω αν έκανα ακόμη καλά ...ο χρόνος θα δείξει ...βασικά σήμερα το destinator εφαγε αγριο κόλλημα μέχρι να βρεί το GPS...τελικά το ξαναβρίκε μετά από 3-4 reset και ένα unistall ....
den eperna egw ena Datsun na kanw th doulia mou
Link to comment
Share on other sites

Απλως σου δείχνει οτι φορτίζει. Δεν είναιο κανένα πρόβλημα. Αντι να εχει εικονίδιο με μπάρες που πηγαινοέρχονατι, βγαζει ποσοστό %. Μην ανησυχείς !!!!!!

Δεν κατάλαβες... Δεν έχω το προγραμματάκι της E-ten με τη χρωματιστή μπαταριούλα, αυτό το ξέρω ότι κουνιέται! Απο τον default μετρητή των windows και το spb pocket plus το βλέπω αυτό, και είναι κάπως αφύσικο!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα είναι.

Όπως φαίνεται είναι χαρακτηριστικό των windows αυτό, οπότε ότι πρόγραμμα και να βάλεις πάλι θα ανεβοκατεβαίνει η μπάρα.

 

Μην αγχώνεσαι! :)

Link to comment
Share on other sites

Στα Qtek που είχα δε συνέβαινε, γιαυτό... Μακροπρόθεσμα θα δείξει η μπαταρία!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.

Σκέφτομαι για αγορά της συσκευής ETEN X500.

Η ποιότητα του service είναι καλή;

Από μπαταρία, πόσο χρόνο αναμονής έχει με λογική χρήση;

Από ποιότητα φωτογραφιών, τι λέει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες... Δεν έχω το προγραμματάκι της E-ten με τη χρωματιστή μπαταριούλα, αυτό το ξέρω ότι κουνιέται! Απο τον default μετρητή των windows και το spb pocket plus το βλέπω αυτό, και είναι κάπως αφύσικο!

Το spb Pocket Plus γενικα παρουσιαζει προβληματα και να ξερεις οτι τετοιου ειδου προγραμματα(iLaunncher,Resco Explorer) ειναι προτιμοτερο να τα εγκαταθιστας στην μνημη και οχι στην καρτα.

Οταν εβαλες την μπαταρια την κλειδωσες με τον μικρο διακοπτη που εχει κατω;

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Το spb Pocket Plus γενικα παρουσιαζει προβληματα και να ξερεις οτι τετοιου ειδου προγραμματα(iLaunncher,Resco Explorer) ειναι προτιμοτερο να τα εγκαταθιστας στην μνημη και οχι στην καρτα.

Οταν εβαλες την μπαταρια την κλειδωσες με τον μικρο διακοπτη που εχει κατω;

Τα γνωρίζω αυτά. Πόσο πιο κατανοητά να το πώ?? Η μπαταρία λέει στο pocketpc τη μία στιγμή ότι είναι 100% γεμάτη, την άλλη 50%, 10% κτλ κτλ. Ανεξάρτητα απο πρόγραμμα....Διάβασα σε ενα ξένο forum ότι έχει συμβεί και σε άλλους χωρίς κάποια συνέπεια, απλά θα ήθελα να ξέρω αν συμβαίνει γενικά και αν είναι μόνιμο ή έχει να κάνει με το "στρώσιμο" της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τα γνωρίζω αυτά. Πόσο πιο κατανοητά να το πώ?? Η μπαταρία λέει στο pocketpc τη μία στιγμή ότι είναι 100% γεμάτη, την άλλη 50%, 10% κτλ κτλ. Ανεξάρτητα απο πρόγραμμα....Διάβασα σε ενα ξένο forum ότι έχει συμβεί και σε άλλους χωρίς κάποια συνέπεια, απλά θα ήθελα να ξέρω αν συμβαίνει γενικά και αν είναι μόνιμο ή έχει να κάνει με το "στρώσιμο" της μπαταρίας.

Ποσο πιο κατανοητα να στο πω και εγω.Απεγκατεστησε το Pocket Plus και θα δεις οτι δεν θα εχει αυτο το προβλημα.

Παρεμπιπτωντος σου ταχυδρομησα το δισκο σου.

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...