Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Αλλα πραγματικά δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητες όταν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σαν modem το οποίο έτσι και αλλιώς έχεις πάντα μαζί.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι κάρτες θα μας αφορούν όταν πέσουν οι τιμές και έχουμε ελάχιστο ΄τιμημα για 20 ή 30 γίγκα, τότε θα το χρησιμοποιούμε στο δρόμο πραγματικά..
Link to comment
Share on other sites

Από χθες που είμαι Ξάνθη σέρνεται.. και από το κινητό αλλά και από τον υπολογιστή. Γενικώς δεν μου φορτώνει σωστά τις σελίδες. Καλά και για το msn αδύνατον να συνδεθώ απο τον υπολογιστή. Μόνο απο το κινητό αλλά πηγαίνει εκνευριστηκά αργά. Εντάξει δεν έχω 3G αλλά και στην Άρτα που ήμουν πήγαινε αρκετά γρήγορα, καμία σχέση με εδώ. Είναι κανένας άλλος από Ξάνθη που να έχει αντίστοιχο πρόβλημα?

 

Μου φαίνεται θα ενεργοποιήσω την νέα προσφορά της vodafone να χρησιμοποιώ μέχρι να γυρίσω Άρτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι έυκολο ή αν κάποιος έχει δοκιμάσει την υπηρεσία σε SE S500i..είναι πολλές οι σελίδες του πόστ και έχω χαθεί.Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος,ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δέν έχω καταλάβει(και με εδιαφέρει ιδιαίτερα) είναι το πώς μέσα απο αυτό κάνουμε σύνδεση vpn.Με αυτόν τον τρόπο ξεπερνιούνται τα προβλήματα του 1MB?

Δοκίμασα να κάνω vpn αλλα δέν με άφηνε:wacko:

Κατα τα άλλα συγχαριτήρια σε όσους το έχουν ψάξει το θέμα και μας δίνουν όλες αυτές τις πολύτιμες πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δέν έχω καταλάβει(και με εδιαφέρει ιδιαίτερα) είναι το πώς μέσα απο αυτό κάνουμε σύνδεση vpn.Με αυτόν τον τρόπο ξεπερνιούνται τα προβλήματα του 1MB?

Δοκίμασα να κάνω vpn αλλα δέν με άφηνε:wacko:

Κατα τα άλλα συγχαριτήρια σε όσους το έχουν ψάξει το θέμα και μας δίνουν όλες αυτές τις πολύτιμες πληροφορίες!

παιδια καλησπερα εχω το p1i και wint plus-stop μπαινω κανονικα μεσα στο Μail box αλλα δεν μπορω να γραψω μεσα στο τετραγονακι πωs γινεται ?Και ενα αλλο αμμα μπω σε μια ιστοσελιδα Πωs γινεται να βλεπω απο την μια μερια στην αλλη δηλαδη απο την δεχια μερια στην αριστερη

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το p1i και wint plus-stop μπαινω κανονικα μεσα στο Μail box αλλα δεν μπορω να γραψω μεσα στο τετραγονακι πωs γινεται ?Και ενα αλλο αμμα μπω σε μια ιστοσελιδα Πωs γινεται να βλεπω απο την μια μερια στην αλλη δηλαδη απο την δεχια μερια στην αριστερη

 

Εγώ εδώ και αρκετό καιρό δεν μπορώ να ανοίξω το yahoo.com:mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα αναφέρει ότι με τον Internet Explorer δεν υπάρχουν τα προβλήματα που υπάρχουν με τον Firefox στα ελληνικά σε μερικές σελίδες.. Ωστόσο εμένα και με τους δύο browsers δεν μου τα εμφανίζει σωστά σε ορισμένα site.. Γιατί συμβαίνει αυτό; Πρέπει να ρυθμίσω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα αναφέρει ότι με τον Internet Explorer δεν υπάρχουν τα προβλήματα που υπάρχουν με τον Firefox στα ελληνικά σε μερικές σελίδες.. Ωστόσο εμένα και με τους δύο browsers δεν μου τα εμφανίζει σωστά σε ορισμένα site.. Γιατί συμβαίνει αυτό; Πρέπει να ρυθμίσω κάτι;

 

 

Χρησιμοποίησε τον opera browser ανοίγει σχεδόν όλα τα site...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Δεν ξερω αν εχει ηδη ειπωθει αλλα πλεον το gwap υποστηριζει και streaming στο youtube. Το εχω δοκιμασει στην mobile version του site και δουλευει μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ηδη ειπωθει αλλα πλεον το gwap υποστηριζει και streaming στο youtube. Το εχω δοκιμασει στην mobile version του site και δουλευει μια χαρα!

 

Με όλα τα video ή μόνο τα πολύ μικρά ? (κάτω από 1 mb)

y4
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ηδη ειπωθει αλλα πλεον το gwap υποστηριζει και streaming στο youtube. Το εχω δοκιμασει στην mobile version του site και δουλευει μια χαρα!

Εννοείς από κινητό; Γιατί από λαπτοπ μέσω κινητού δεν ανοίγουν τα βιντεάκια από youtube...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Εννοείς από κινητό; Γιατί από λαπτοπ μέσω κινητού δεν ανοίγουν τα βιντεάκια από youtube...

 

 

Απο το κινητο μου μπηκα (Ν95 8 GB)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό να άνοιξες μικρά video μερικών δευτερολέπτων, αυτά δούλευαν εδώ και πολύ καιρό αν όχι πάντα. Αν σου ανοίγουν όλα τότε έχει ενδιαφέρων.
y4
Link to comment
Share on other sites

pos alazoyme ti kodikopoieisi k bazoyme ellinika re paidia ?? giati k mena orismenes selides tis bgazei kinezikes

 

View -> Encoding -> και επιλέγεις greek όποιο θέλεις απο αυτά που θα σου εμφανίσει.. Μερικές σελίδες τις φτιάχνει μόνο με Unicode UTF-8

Link to comment
Share on other sites

Παιδία επειδή θα βγώ εκτός Ελλάδας αυτές τις μέρες θα πάω Βουλγαρία το κολπάκι πιάνει εκεί θα χρεώνομαι ή δεν θα λειτουργεί η υπηρεσία???
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι δεν πιάνει στο εξωτερικό..

 

Παιδιά ποιοι χρησιμοποιείτε οπερα μινι 4,1 beta? Εγώ έχω παρατηρήσει διάφορα προβληματάκια, τα οποία μερικά απο αυτά μπορεί να φαίνονται απλά.. αλλά είναι εκνευριστηκά!

Καταρχήν όταν φορτώνει μια σελίδα και δεν έχει ολοκληρωθεί η φόρτωση, αν πατήσεις σε κάποιο λινκ αρχίζει και φορτώνει και την δεύτερη σελίδα χωρίς να έχει κάνει διακοπή στην πρώτη.

Όταν θέλω να κατεβάσω πχ ένα αρχείο "jar" μου βγάζει τις επιλογές save as.. και open αλλά το save as είναι απενεργοποιημένο.

Κανα 2 φορές που πατούσα το πλήκτρο 8 για να κατεβώ στην σελίδα.. ενεργοποιούνταν η δόνηση του κινητού.. και επίσης 2-3 φορές είχε κλείσει το κινητό.

Τέλος.. μου φαίνεται πως οι σελίδες πλέον είναι μεγαλύτερες σε μέγεθος και πολλές φορές όταν έχω ανοίξει πολλές σελίδες και πατάω "πίσω-πίσω".. αρχίζει και τις φορτώνει πάλι.. ενώ με την προηγούμενη έκδοση κρατούσε περισσότερες σελίδες! :O

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...