Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Γιατι δεν διαβαζεις την πρωτη σελιδα του νηματος, που εχει τις οδηγιες, να τις προσπαθησεις, και εαν κολησεις καπου να μας πεις ακριβως που, ωστε να σε βοηθησουμε τοτε?Γιατι αυτο που ρωτας εκτος του οτι ειναι παρα πολυ γενικο, εχει απαντηθει απειρες φορες στις προηγουμενες 118 σελιδες....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ κοπο εκανες.Κατεβασε την κανονικη εκδοση του opera mini ΚΑΙ απλα βαλε στιs ρυθμισεις του wind plus ΤΥΠΟΣ υπηρεσιας 1 ΚΑΙ 2 ΗΤΤΡ ΚΑΙ ΘΥΡΑ 1 ΚΑΙ 2 9401 ολα τα αλλα αστα οπως ειναι και θα σερφαρεις με opera.Χρησιμη συμβουλη:σβησε απο το κινητο σου το προφιλ Wind internet

 

Καλησπερα. Εχω ρυθμισει βασει των οδηγιων το Μοtοrοla ΚRΖR Κ1 και οταν προσπαθω να χρησιμοποιησω τον ενσωματωμενο browser βγαζει το σφαλμα "400: Σελιδα δεν βρεθηκε". Σαν url βαζω το http://www.οperamini.com για να κατεβασω το οpera mini.

 

Αν μπορειτε βοηθηστε με γιατι προφανως κατι κανω λαθος :(

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

 

Για τα προβληματάκι που λένε οι φίλοι παραπάνω, παρατήρησα κι εγώ μια "δυσκολία" πρόσβασης τελευταία και μάλιστα από το κινητό μου, (Mio A701).

 

Ελπίζω να μην είναι μόνιμο...

 

χτες το βραδυ δεν δούλευε τίποτα (από το κινητό) σερνοτανε ......

 

 

Και εγώ τα ίδια την ημέρα που λέτε.

Πολλές φορές δεν μπορούσα ούτε να συνδεθώ.(από το κινητό πάντα)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

harryal πάτησα στο λινκ που έγραψες αλλά δεν έμπαινε.. δεν ξέρω αν φταίει που μπήκα από κινητό. Πάντως δοκίμασα να γράψω την διεύθυνση και μπήκε κανονικά. Σε άλλες σελίδες μπορείς να μπεις; Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή στον υπολογιστή και να την περάσεις μετά στο κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το Samsung U600 εστειλα μήνυμα στο 19349 για να ενεργοποιηθεί το Wind Plus Non-stop τους πήρα και τηλ για να μου στείλουν τις ρυθμίσεις.

 

Πάω : Ρυθμίσεις> Ρυθμίσεις σύνδεσης και εκεί έχει Wind-D

 

οταν κανω επεξεργασία βλέπω:

Όνομα προφίλ : Wind-D

URL αρχικης σελίδας: http://portal.wind.com.gr

IP : 192.168.200.10

Θύρα: 9401

Χρόνος καθυστέρησης : 90

Φορέας : GPRS

 

 

 

 

δεν βρίσκω κάτι για ίντερνετ, χρειάζετε μήπως να πάω καπου αλλού για να σβήσω τπτ ωστε να μην χρεώνομαι ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes

 

-= SpY =-

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το Samsung U600 εστειλα μήνυμα στο 19349 για να ενεργοποιηθεί το Wind Plus Non-stop τους πήρα και τηλ για να μου στείλουν τις ρυθμίσεις.

 

Πάω : Ρυθμίσεις> Ρυθμίσεις σύνδεσης και εκεί έχει Wind-D

 

οταν κανω επεξεργασία βλέπω:

Όνομα προφίλ : Wind-D

URL αρχικης σελίδας: http://portal.wind.com.gr

IP : 192.168.200.10

Θύρα: 9401

Χρόνος καθυστέρησης : 90

Φορέας : GPRS

 

 

 

 

δεν βρίσκω κάτι για ίντερνετ, χρειάζετε μήπως να πάω καπου αλλού για να σβήσω τπτ ωστε να μην χρεώνομαι ?

 

αυτό που πρέπει να σβήσεις είναι το προφίλ wind internet(το οποιο ειναι gint αντι gwap ) εφόσον είναι εγκατεστημένο στη συσκευη σου.Τα αλλα δν πειραζουν.

Link to comment
Share on other sites

harryal πάτησα στο λινκ που έγραψες αλλά δεν έμπαινε.. δεν ξέρω αν φταίει που μπήκα από κινητό. Πάντως δοκίμασα να γράψω την διεύθυνση και μπήκε κανονικά. Σε άλλες σελίδες μπορείς να μπεις; Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή στον υπολογιστή και να την περάσεις μετά στο κινητό!

 

Τελικά έφταιγε ο brοwser του κινητού. Κατέβασα τον οpera στον υπολογιστή, τον εγκατέστησα και παίζει μια χαρά!

 

Τhanks navί55!

Link to comment
Share on other sites

Ο opera mini 3 δεν έχει landscape mode, ή εγώ κάνω κάτι λάθος; (UIQ έχω).

Όχι φίλε μου δεν έχει.. Από τον 4 ξεκίνησε αυτό.. Υπάρχει όμως landscape mode σε μονταρισμένη έκδοση 2 και 3 από μια ρώσικη ομάδα..

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και την καινουρια εκδοση Opera mini 4.1 beta εχει πολυ καλες επιλογες ειναι και πιο γρηγορη.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη δημοσκόπηση, μετά από περίπου 15 μέρες χρήσης της υπηρεσίας θα έλεγα ότι παίρνεις ότι πληρώνεις: Αργό internet το οποίο κολλάει αρκετές φορές, χωρίς δυνατότητα email & downloading. "φθηνό internet" λοιπόν σε φθηνή τιμή.

 

Αντίθετα, τo internet μέσω 3G με ογχοχρέωση μου φαίνεται πανάκριβο.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Όντως παιδιά η έκδοση 4,1 έχει πολύ καλές επιλογές!!! Σήμερα το πρωί την κατέβασα και την δοκίμασα. Βέβαια κόλλησε κανα 2 φορές και δεν πήγαινε στο λινκ που πατούσα. Ίσως να έφταιγε και το δίκτυο εκείνη την ώρα..
Link to comment
Share on other sites

Όντως παιδιά η έκδοση 4,1 έχει πολύ καλές επιλογές!!! Σήμερα το πρωί την κατέβασα και την δοκίμασα. Βέβαια κόλλησε κανα 2 φορές και δεν πήγαινε στο λινκ που πατούσα. Ίσως να έφταιγε και το δίκτυο εκείνη την ώρα..

 

το καλο ειναι οτι μπορεις να την εγκαταστησεις διχως να χρειαστει να σβησεις την παλια αφου δεν στο ζηταει.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη δημοσκόπηση, μετά από περίπου 15 μέρες χρήσης της υπηρεσίας θα έλεγα ότι παίρνεις ότι πληρώνεις: Αργό internet το οποίο κολλάει αρκετές φορές, χωρίς δυνατότητα email & downloading. "φθηνό internet" λοιπόν σε φθηνή τιμή.

 

Αντίθετα, τo internet μέσω 3G με ογχοχρέωση μου φαίνεται πανάκριβο.

Γενικά έχεις δίκιο μόνο που:

1) Αν έχεις 4/5 η 5/5 σήμα η αξιοπιστία/ταχυτητα είναι μια χαρά. Παρακάτω το GPRS τα φτύνει δυστυχώς...

2) Εmail μπορείς να έχεις, είτε με java clients είτε με ActiveSync.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η ταχύτητα συνήθως είναι καλύτερη μετά το βράδυ 11+.... Την μέρα πολλές φορές και φουλ σήμα να έχεις σέρνετε.

Εmail απο το κινητό μπορείς να δεις αλλά σε κάποια δεν μπορείς να κατεβάσεις αρχεία και ας είναι κάτω απο 1mb. Το yahoo πάντως δουλεύει μια χαρά απο υπολογιστή με firefox!

Link to comment
Share on other sites

το καλο ειναι οτι μπορεις να την εγκαταστησεις διχως να χρειαστει να σβησεις την παλια αφου δεν στο ζηταει.

 

Η έκδοση είναι δοκιμαστική και γι'αυτό δεν ζητάει αντικατάσταση;) . Όταν ανακοινωθεί η νέα έκδοση πριν την κατεβάσεις θα σου ζητήσει να αντικαταστήσεις την έκδοση 4.0 για την 4.1. :)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεθώ με το συγκεκριμένο πρόγραμμα από windows mobile συσκευή, μέσω του Οpera 8.65, αλλά μου βγάζει συνεχώς μύνημα οτι δεν μπορεί να εντοπίσει τον απομακρυσμένο διακομιστή www. κλπ κλπ κλπ....

Τι δεν κάνω σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις τις ρυθμίσεις αφού πρώτσα σβήσεις τελειως ότι συνδέσεις βλέπεις στο PPC σου. Θυμίζω, proxy 192.168.200.10:9401, acess point gwap.b-online.gr
Link to comment
Share on other sites

exo to k770 kai skeftomai na valo wind plus , to thelo kirios gia msn , me tin efarmogi tou ebuddy mpainei kanonika?
Εχω δοκιμασει ebuddy,Mig33,Mobicue και μπαινει κανονικοτατα
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ο 4.1 έχει προβλήματα με την κωδικοποίηση σε ελληνικά site. Θεωρώ τον ενσωματωμένο browser του Ν81 που χρησιμοποιώ πολύ καλύτερο με κυριότερο πλεονέκτημα την πολύ πιστότερη απεικόνιση των σελίδων στην οθόνη της συσκευής μου.
Link to comment
Share on other sites

Ο 4.1 έχει προβλήματα με την κωδικοποίηση σε ελληνικά site. Θεωρώ τον ενσωματωμένο browser του Ν81 που χρησιμοποιώ πολύ καλύτερο με κυριότερο πλεονέκτημα την πολύ πιστότερη απεικόνιση των σελίδων στην οθόνη της συσκευής μου.

Βασικά το κυριότερο πρόβλημά τους από την έκδοση 4 και πέρα είναι αυτό του log in σε διάφορα site.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτόν τον τρόπο για να συνδέσει κάποιο νόκια με το pc μέσω του pc suite??(One touch access)??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...