Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5200 & 5300


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

rigasnic1982 πρεπει να απορφοτιστει ΠΛΗΡΩΣ και μετα το κανεις μια FULL φορτιση για ολο το βραδυ(8 ωρες).Ετσι απολαμβανεις και καλη αυτονομια και καλη συντηρηση της μπαταριας! Καλοριζικο σου ευχομαι...

 

ΕDIT:Tην καρτα μνημης την βαζεις οποτε θελεις,δεν εχεις καποιο προβλημα!

 

εγω το φορτισα κατευθειαν τωρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε, μην ανησυχείς...απλά οι 3 πρώτες φορτίσεις σου να είναι πλήρης σε ότι αφορά φόρτιση-αποφόρτιση ( να περιμένεις να σβήσει, και να περιμένεις να γεμίσει). Μετά κανονικά.
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Βρε, μην ανησυχείς...απλά οι 3 πρώτες φορτίσεις σου να είναι πλήρης σε ότι αφορά φόρτιση-αποφόρτιση ( να περιμένεις να σβήσει, και να περιμένεις να γεμίσει). Μετά κανονικά.

 

ευχαριστω....

ειναι πολυ καλο κινητο κυριως γιατα λεφτα του εβαλα την καρτα κανονικα και αντι να μου λεει οτι εχει ακομη κενη μνημη 256 λεει 244 γιατι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδία μία μικρή βοήθεια. Μπορεί να μου πεί κάποιος πόσες επαφές χωράνε τα 5200/5300? 500 ή 1000? Μπορεί να αποθηκεύση επαφές και στην κάρτα μνήμης ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να αυξησω το video απο 15 δευτερολεπτα σε ποιο πολυ;

επισης αν θελω να κατεβασω θεματα και αλλα δεν πρεπει πρωτα να εγκαταστησω ενα cd;

thanks :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οτι το ασπρο μαυριζει ειναι γεγονός. Ολα τα πλαστικά λερώνουν αλλα αυτό σαν ασπρο δείχνει πιο πολύ. Ενα καθάρισμα με καθαρό ινόπνευμα η στιμένο σφουγκαράκι με υγρό πιάτων δεν θα ευλαπτε μια στο τόσο πριν η μαυριλα γίνει πουρί.:O

 

Εμένα δυστυχώς μου έχει ψιλομαυρίσει και το κόκκινο...:(

να δοκιμάσω οινοπνευμα κι εκεί? τι λέτε?

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Ισμήνη, δοκίμασε πρώτα με ένα μαλακό πανί ελάχιστα βρεγμένο, να δεις τιθα καταφέρεις και έπειτα δοκίμαζε κάτι σε azax και αυτό με φειδώ. Ναι μεν θες να καθαρίσει αλλά μην φύγει και η μπογιά από το οινόπνευμα. Το κόκκινο είναι μαλακό πλαστικό οπότε εκεί προτείνω πανάκι με λίγο σαπούνι χεριών, πολύ ελάχιστο.

 

Φίλε rigasnic, απλά ρύθμισε την αποθήκευση του βίντεο από τις ρυθμίσεις στην κάρτα ( ρίξε μια ματιά και στο βιβλιαράκι ). Για τα θέματα δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι αρκεί να είναι στο κινητό σου, είτε τα πάρεις με Bluetooth, είτε με καλώδιο, επιλέγωντας λειτουργία USB. Το CD έχει το PC Suite, που κατά την γνώμη μου έχει πολλά εργαλεία που θα σε βολέψουν αλλά αν καταφέρεις κοίτα να κατεβάσεις από το site της Nokia την καινούρια έκδοση 6.83.

 

Rambias, όχι δεν αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης. Αν δεν απατώμαι έχει κατάλογο 1000 ονομάτων, αν και αυτό είναι δυναμικό, εξαρτάται από τα πεδία στο κάθε όνομα. Μεταξύ μας... έχεις πάνω από 500 επαφές ;;

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω....

ειναι πολυ καλο κινητο κυριως γιατα λεφτα του εβαλα την καρτα κανονικα και αντι να μου λεει οτι εχει ακομη κενη μνημη 256 λεει 244 γιατι;

Αν προσέξεις ποτέ οι κατασκευαστές καρτών μνήμης δεν αναφέρουν αυτό που ισχύει στους υπολογιστές. Για αυτούς στρογγυλοποιούν το 1MB = 1000KB με αποτέλεσμα την "απώλεια" ορισμένων MB, συν κάποιων δεσμευμένων από το σύστημα αρχείων. Είσαι νορμάλ δηλαδή

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Αν προσέξεις ποτέ οι κατασκευαστές καρτών μνήμης δεν αναφέρουν αυτό που ισχύει στους υπολογιστές. Για αυτούς στρογγυλοποιούν το 1MB = 1000KB με αποτέλεσμα την "απώλεια" ορισμένων MB, συν κάποιων δεσμευμένων από το σύστημα αρχείων. Είσαι νορμάλ δηλαδή

 

oκ ευχαριστω

να υπηρχε και καμια θηκη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια κορυφαία, την είχα βρει στο e-shop, διάφανη, ενσωματωνόταν πολύ καλά στο κινητό, άψογη. Δεν θυμάμαιαν υπάρχει. Nervous μήπως θυμάσαι ;

 

Νομίζω Crystal λεγόταν

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια κορυφαία, την είχα βρει στο e-shop, διάφανη, ενσωματωνόταν πολύ καλά στο κινητό, άψογη. Δεν θυμάμαιαν υπάρχει. Nervous μήπως θυμάσαι ;

 

Νομίζω Crystal λεγόταν

 

Μερικες σελιδες πισω ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1793264#post1793264

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1795149#post1795149

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

na kanw mia erwtisi akoma? exei valei kanenas xristis tou kinitou 2 gb mnimi? giati kapou mou eipan oti kollaei to menu kai oti itan kalitera na valw 1 gb. giato 5200 lew . sto germano mou to pan
Link to comment
Share on other sites

Απλα respecta για το κινητο (5300) γιατι ειναι ολα τα λευτα το αγορασα σημερα και ειμαι πολι ευχαρηστιμενος το μονο που μενη ειναι να του παρω αυτι τιν προσοψη την Crystal για να μιν γινη μαυρο :ninja: :p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Απλα respecta για το κινητο (5300) γιατι ειναι ολα τα λευτα το αγορασα σημερα και ειμαι πολι ευχαρηστιμενος το μονο που μενη ειναι να του παρω αυτι τιν προσοψη την Crystal για να μιν γινη μαυρο :ninja: :p :lol:

 

απο e-shop θα την παραγγηλω αυριο και θα σας πω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο e-shop θα την παραγγηλω αυριο και θα σας πω

 

Εκανα ιδει παραγγελια μια για το NOKIA5300 και μια για το SAMSUNG SGH D600 που εχω.

 

Τωρα αναμενουμαι SMS για να παμαι για παραλαβη :happy:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να ανεβάσετε φωτό, μήπως ψηθώ και χτυπήσω και γω. Anyway, έκανα κάποια test για την ποιότητα των μουσικών αρχείων στο 5300 και κατέληξα ( τελείως προσωπική άποψη ) ότι η κωδικοποίηση σε format AAC (HE) με MPEG4 bitstream στα 64Kbps είναι στην μουσική που ακούω ( trance, minimal, electro ) και με βάση τα ακουστικά της nokia άριστος συνδιασμός μικρού χώρου/ ικανοποιητικής ποιότητας. ΑΛΛΑ... όταν μιλάμε για ακουστικά philips (με τον μετατροπέα για minijack) σταθερά το WMA στα 128 CBR, ή και σε VBR 50 ακούγεται πολύ καλύτερα του ΑΑC. Μία ακόμη παράμετρος είναι πως στα 160-192 kbps το κλασσικό MP3, με Lame 3.98 alpha 11 patch σε VBR-new απλά δεν παίζεται.

 

Δυο χαρακτηριστικά που παρατήρησα είναι πως ο Player του 5300 διαβάζει καλύτερα τα AAC με MPEG4 bitstream αντι του MPEG2, δηλαδή έκανε ταχύτερο Fast Forward. Επίσης είναι κρίμα στα ακουστικά να μην ενεργοποιήσετε την διεύρυνση stereo από το μενού.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Το κακο με τις συγκεκριμενες θηκες ειναι οτι αν σου πεσει κατα λαθος το κινητο κατω. Κατα 99% θα σου ραγισει ή ακομη χειρροτερα θα σου σπασει. Κατα τα αλλα ειναι εξαισιες!
Link to comment
Share on other sites

Το κακο με τις συγκεκριμενες θηκες ειναι οτι αν σου πεσει κατα λαθος το κινητο κατω. Κατα 99% θα σου ραγισει ή ακομη χειρροτερα θα σου σπασει. Κατα τα αλλα ειναι εξαισιες!

 

Προτιμο να αν πεσι κατο να πεσι με τον θηκη και να παθη την ζιμια η θηκη παρα το κινητο, αλλο 9€ και αλλο 139€ :lol: :p

 

Εγω ελαβα ιδοποιηση να παω για παραλαβη θα περασω αργοτερα, (τωρα σικοθικα) :X :rolleyes: ;)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μολις μου την φερανε και ειναι πολυ καλη

ειναι σκληρο πλαστικο, παντως για 12 ευρο ειναι τελεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

φιλε μου το παρατηρησες οτι ειναι πολυ δυσκολο να βγαλεις την θηκη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ (5200) ως δεύτερη συσκευή, οικονομικότατο μεν, αλλά πλαστικούρα... και αυτή η οθόνη, χμ, απαίσια... βέβαια, ήταν αναμενόμενο με 155 ευρώ... :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...