Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την κάρτα μνήμης το περίμενα.

CD δεν περιλαμβάνει η συσκευασία???:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρήκα στο youtube και σας παραθέτω το πρόβλημα με το slider και μια πιθανή λύση του...

 

Το προβλημα:

 

και η λύση του:

 

Παιδια εσεις που το εχετε, αντιμετωπιζετε αυτο το προβλημα? Αυτο παντως που επιασα εγω στο Συνταγμα δεν κουνιοταν καθολου οταν ηταν ανοικτο αλλα κουνιοταν οταν ηταν κλειστο!!! Αραγε η νοκια να τα αλλαζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Thanks for the news :).

Ηρθε η ωρα του .. :ninja:

 

Πάντως, αυτό που γίνεται με το Ν95, (''θόρυβος'', Τ.Ρ.Ε.Λ.Η. ανυπομονησία κτλ). , δεν νομίζω να έχει ξανασυμβεί για ΚΑΝΕΝΑ άλλο μοντέλο, εδώ στο myPhone ! ... :cool:

 

:cool: :cool: Λες και κατέβηκε ο Χριστός στη Γη, ένα πράγμα ! ... :p :p

 

Οk guys, καταλαβαίνω ... ''Cool'' και όλα θα είναι ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ μετά ... :cool:

 

Η υπομονή, ΠΑΝΤΑ ανταμείβεται :cool: .... ΧΑΛΑΡΑ και ΟΜΟΡΦΑ ... ! :cool:

 

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως, αυτό που γίνεται με το Ν95, (''θόρυβος'', Τ.Ρ.Ε.Λ.Η. ανυπομονησία κτλ). , δεν νομίζω να έχει ξανασυμβεί για ΚΑΝΕΝΑ άλλο μοντέλο, εδώ στο myPhone ! ... :cool:

 

:cool: :cool: Λες και κατέβηκε ο Χριστός στη Γη, ένα πράγμα ! ... :p :p

 

Οk guys, καταλαβαίνω ... ''Cool'' και όλα θα είναι ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ μετά ... :cool:

 

Η υπομονή, ΠΑΝΤΑ ανταμείβεται :cool: .... ΧΑΛΑΡΑ και ΟΜΟΡΦΑ ... ! :cool:

 

 

Μπα λιγο πολυ τα ιδια ειχαν γινει και με το 990

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πηραν ή σκοπευουν να το παρουν ελπιζω να συμβιβαστηκαν με την ποιοτητα κατασκευης του.

 

Ο κατασκευαστής δεν τα λέει πάντα όλα.

Σου λέει να στρώσεις το αμάξι σου?Όχι!

Σου λέει να το ζεστάνεις λίγο πριν ξεκινήσεις?Όχι.

Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να ξεκινάς το πρωι σπινάρωντας(ούτε βέβαια να περιμένεις κανένα 5λεπτο).

 

 

Φυσικα και τα λεει.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα στο youtube και σας παραθέτω το πρόβλημα με το slider και μια πιθανή λύση του...

 

Το προβλημα:

 

και η λύση του:

 

Ο τύπος στο βιντεάκι ανακάλυψε άλλη μια χρήση του N95... :

την χρήση του ως τηλέγραφο!!!

 

:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελπιζω να το προλαβω το κινητο απο Τεταρτη αν οντως βγει γιατι το Σαββατο φευγω για εξωτερικο.Να ρωτησω επισης κατι.Αν το παρω απο Ιταλια γινετε να περασουν τα Ελληνικα εδω??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε το νέο firmware από τη Nokia στο NSU. Είναι η έκδοση 11.0.026. Επιτέλους και με ελληνικά!

 

Το κατεβαζω τωρα.. 113,8 ΜΒ ! Για να δουμε τι εχουν διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης

 

 

Nokia N95

Καλώδιο σύνδεσης βίντεο Nokia CA-75U

Καλώδιο σύνδεσης Nokia DKE-2

Στερεοφωνικό ακουστικό μουσικής Nokia HS-45, AD-43

Μπαταρία Nokia BL-5F

Φορτιστής ταξιδιού Nokia AC-5

 

Καλά σοβαρολογούν?Χωρίς κάρτα μνήμης?Ρε τι κλεφτοκοτάδες είναι αυτοί?Μας έχουν στο πολύ φτύσιμο τελικά.

 

ti sas elega prin 1 evdomada oti i alpha copy tha kratisei ti 1gb karta kai ti thiki kai tha to poulane xehorista ..ti alites poy einai edo pera

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

john74 όταν λες "κρατήσει" τι εννοείς? Οτι ανοίγουν κάθε συσκευασία του Ν95 που εισάγεται στη χώρα μας, αφαιρούν την κάρτα και τη θήκη, τα βάζουν στην άκρη, και ξανακλείνουν τα κουτιά διαθέτοντάς τα μετά στην αγορά? Δεν μπορεί να μιλάς σοβαρά φυσικά!
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβαζω τωρα.. 113,8 ΜΒ ! Για να δουμε τι εχουν διορθώσει.

 

Περιμένουμε εντυπώσεις φίλε gianisma !!!!

 

Κοίτα βασικά αν έφυγε η βιολετί απόχρωση από τις φωτό !!!! :worry: :worry:

 

[EDIT]

 

Στο NOKIA Phone Software Update (http://europe.nokia.com/softwareupdate) δεν έχουν συμπεριλάβει για αναβάθμιση το Ν95 !!!!:X :X

 

Που τη βρήκες την 11.0.026 ????

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις φίλε gianisma !!!!

 

Κοίτα βασικά αν έφυγε η βιολετί απόχρωση από τις φωτό !!!! :worry: :worry:

 

[EDIT]

 

Στο NOKIA Phone Software Update δεν έχουν συμπεριλάβει για αναβάθμιση το Ν95 !!!!:X :X

 

Που τη βρήκες την 11.0.026 ????

 

http://www.nokia.gr/A4328694 kai ego den to vrika...dose link filaraki.

 

otan leo oti ta kratane leo oti ta poulane xehorista,sto exoteriko dinoune 512mb karta,kai se hores asiatikes kai usa dinoune 1gb karta kai thiki (opos to diko moy)..alla ta 720 euro poy zitane edo den allazei omos!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

ti sas elega prin 1 evdomada oti i alpha copy tha kratisei ti 1gb karta kai ti thiki kai tha to poulane xehorista ..ti alites poy einai edo pera
Μεγάλοι αλήτες
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

ο φιλος vgenop εννοει μαλλον

οτι ανεβηκε το firmware οταν ανοιγεις το προγραμμα

NSU και μεσο συνδεση USB βρισκει το καινουριο

και το κατεβαζει.:) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις φίλε gianisma !!!!

 

Κοίτα βασικά αν έφυγε η βιολετί απόχρωση από τις φωτό !!!! :worry: :worry:

 

[EDIT]

 

Στο NOKIA Phone Software Update (http://europe.nokia.com/softwareupdate) δεν έχουν συμπεριλάβει για αναβάθμιση το Ν95 !!!!:X :X

 

Που τη βρήκες την 11.0.026 ????

 

Κατεβασα τον NSU Για το Ν73..:D αναγνωρισε κανονικα το τηλεφωνο και σε 20 λεπτα ειχα την εκδοση:

V 11.0.026

17-04-07

RM-159

Nokia N95 (07.01)

Μια πρωτη εντυπωση, πολυ πιο γρηγορη προσβαση στην καρτα μνημης

και απο το τηλεψωνο και απο τον υπολογιστη. Τωρα κατεβαζω τους χαρτες,ειχα κανει format την μνημη.

Περισσοτερες εντυπωσεις σε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τον NSU Για το Ν73..:D αναγνωρισε κανονικα το τηλεφωνο και σε 20 λεπτα ειχα την εκδοση:

V 11.0.026

17-04-07

RM-159

Nokia N95 (07.01)

Μια πρωτη εντυπωση, πολυ πιο γρηγορη προσβαση στην καρτα μνημης

και απο το τηλεψωνο και απο τον υπολογιστη. Τωρα κατεβαζω τους χαρτες,ειχα κανει format την μνημη.

Περισσοτερες εντυπωσεις σε λιγο.

 

dose link kai leptomeries gia osoi den ta xeroune kala na min sizitame gia ta idia..thanks ;) stis fotografies to mov hroma eidika to vrady ,katharise??

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

otan leo oti ta kratane leo oti ta poulane xehorista,sto exoteriko dinoune 512mb karta,kai se hores asiatikes kai usa dinoune 1gb karta kai thiki (opos to diko moy)..alla ta 720 euro poy zitane edo den allazei omos!!

Ναι, έχεις δίκιο... ξεσφραγίζουν τα κουτιά, αφαιρούν τη θήκη και την κάρτα, ξανα σφραγίζουν τα κουτιά (:X ) και μετά συσκευάζουν τις κάρτες σε blisters και τις θήκες επίσης, και μετά απο αυτή τη γραμμή παραγωγής που έχει στήσει στην Ελλάδα η Alpha Copy πληρώνοντας καμμια 10αριά υπαλλήλους να εργάζονται νυχθημερόν για αυτό το σκοπό αποκομίζει τεράστιο κέρδος ωστε σε περίπτωση που κάτι τέτοιο αποκαλυφθει να μην τη νοιάζει η εταιρική της εικόνα μια ςκαι θα έχει βγάλει κέρδος για 10 χρόνια!!!

Δεν μπορεί να μιλάς σοβαρά! Εντάξει είπαμε, εσύ πήρες το κινητό σου απο κάπου που είχε ό,τι είχε μέσα γιατί έτσι το κυκλοφόρησε η ΝΟΚΙΑ στη χώρα που διακινήθηκε. Αυτό δε σημαίνει οτι με τα ίδια ακριβώς περιεχόμενα κυκλοφορεί σε όλες τις χώρες!

 

Πιο πιθανό μου φαίνεται να ζήτησε η Alpha Copy να κάνει εισαγωγή με χαμηλότερο κόστος το Ν95 με λιγότερα περιεχόμενα παρά το σενάριο επιστημονικής φαντασίας που συζητάμε!

 

Συγγνώμη για το πιθανό "ύφος" που έχω αλλά ειλικρινά προσπαθώ να είμαι όσο πιο προσεκτικός μπορώ στη γλώσσα που χρησιμοποιώ για να μην παρεξηγηθώ. Αν παρόλαυτα σε θίγω, ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τον NSU Για το Ν73..:D αναγνωρισε κανονικα το τηλεφωνο και σε 20 λεπτα ειχα την εκδοση:

V 11.0.026

17-04-07

RM-159

Nokia N95 (07.01)

Μια πρωτη εντυπωση, πολυ πιο γρηγορη προσβαση στην καρτα μνημης

και απο το τηλεψωνο και απο τον υπολογιστη. Τωρα κατεβαζω τους χαρτες,ειχα κανει format την μνημη.

Περισσοτερες εντυπωσεις σε λιγο.

Κανε ενα reboot το κινητο και πες μας ποση ελευθερη ραμ εχει τωρα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

dose link kai leptomeries gia osoi den ta xeroune kala na min sizitame gia ta idia..thanks ;) stis fotografies to mov hroma eidika to vrady ,katharise??

 

 

Ναι.. Η Βιολετί απόχρωση έχει φύγει αρκετά... Για να μην πω ΤΕΛΕΙΩΣ.. Εχω τραβήξει πολλές, αλλα πως μπορώ να τις βάλω εδω??

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Η Βιολετί απόχρωση έχει φύγει αρκετά... Για να μην πω ΤΕΛΕΙΩΣ.. Εχω τραβήξει πολλές, αλλα πως μπορώ να τις βάλω εδω??
Aνεβασ ε τες η στο imageshack.us η στα rapidshare
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/ :)

 

Mε προλαβες :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο... ξεσφραγίζουν τα κουτιά, αφαιρούν τη θήκη και την κάρτα, ξανα σφραγίζουν τα κουτιά (:X ) και μετά συσκευάζουν τις κάρτες σε blisters και τις θήκες επίσης, και μετά απο αυτή τη γραμμή παραγωγής που έχει στήσει στην Ελλάδα η Alpha Copy πληρώνοντας καμμια 10αριά υπαλλήλους να εργάζονται νυχθημερόν για αυτό το σκοπό αποκομίζει τεράστιο κέρδος ωστε σε περίπτωση που κάτι τέτοιο αποκαλυφθει να μην τη νοιάζει η εταιρική της εικόνα μια ςκαι θα έχει βγάλει κέρδος για 10 χρόνια!!!

Δεν μπορεί να μιλάς σοβαρά! Εντάξει είπαμε, εσύ πήρες το κινητό σου απο κάπου που είχε ό,τι είχε μέσα γιατί έτσι το κυκλοφόρησε η ΝΟΚΙΑ στη χώρα που διακινήθηκε. Αυτό δε σημαίνει οτι με τα ίδια ακριβώς περιεχόμενα κυκλοφορεί σε όλες τις χώρες!

 

Πιο πιθανό μου φαίνεται να ζήτησε η Alpha Copy να κάνει εισαγωγή με χαμηλότερο κόστος το Ν95 με λιγότερα περιεχόμενα παρά το σενάριο επιστημονικής φαντασίας που συζητάμε!

 

Συγγνώμη για το πιθανό "ύφος" που έχω αλλά ειλικρινά προσπαθώ να είμαι όσο πιο προσεκτικός μπορώ στη γλώσσα που χρησιμοποιώ για να μην παρεξηγηθώ. Αν παρόλαυτα σε θίγω, ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη!

Φίλε μου όταν εγώ πήρα το Ν80 είχε μέσα κανονικα καρτα 128 και ανταπτορα και μιλαμε απο ΝΟΚΙΑ SHOP και τωρα παντα συμφωνα με αυτα που γραφει το ελληνικο site της ΝΟΚΙΑ το δινουν εντελως σκετο.Αυτο που με νευριαζει ειναι οτι με θεωρουν μπιπ.Δεν εχω προβλημα δωστε το και ετσι αλλα ριξτε λιγο την τιμη.Με ποιο δικαιωμα με θεωρουν πολιτη δευτερης κατηγοριασ?????????????
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όταν εγώ πήρα το Ν80 είχε μέσα κανονικα καρτα 128 και ανταπτορα και μιλαμε απο ΝΟΚΙΑ SHOP και τωρα παντα συμφωνα με αυτα που γραφει το ελληνικο site της ΝΟΚΙΑ το δινουν εντελως σκετο.Αυτο που με νευριαζει ειναι οτι με θεωρουν μπιπ.Δεν εχω προβλημα δωστε το και ετσι αλλα ριξτε λιγο την τιμη.Με ποιο δικαιωμα με θεωρουν πολιτη δευτερης κατηγοριασ?????????????

 

Μα δεν διαφώνησα στο αν είναι σωστό να είναι "λειψό" ενα αντικείμενο αξίας 250 χιλ. δραχμών (!!!) σε σχέση με το εξωτερικό, αλλά άλλο αυτό κι άλλο να λέμε οτι το "κάνουν λειψό" εδώ στην Ελλάδα και μετά μας τα πουλάνε και ξεχωριστά σε κομμάτια! Κι εμένα το Ν80 μου είχε 128άρα κάρτα μέσα. Και τα Ν73 πωλούνται χωρίς κάρτα. Και το Ν73 Music Edition το πουλάνε με κάρτα 1GB και "επιπλέον λογισμικό" Music Edition το οποίο κάλλιστα μέσα απο το νετ το περνάς και στα "απλά" Ν73, αλλά παρόλα αυτά το πουλάνε 50 ευρώ ακριβότερα (χρεώνουν την κάρτα ουσιαστικά 50 ευρώ!).

 

Αλλά δεν μπορώ να δεχθώ οτι ανοιγοκλείνουν κουτιά για να λοιμαίνονται μια κάρτα 512ΜΒ και μια θήκη ωστε να τα πουλήσουν μετά σε νέες συσκευασίες!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...