Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To smart2go χρησιμοποιοει δες και στην αντιστοιχη ενοτητα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλοι τα παντα σημερα ειναι μπερδεμενα ποιος εχει την εντυπωση οτι τα sony φτιαχνονται ιαπωνια,τα suzuki swift(ουγγαρια)?,το type r(αγγλια)?και ποοοολλα αλλα,ολα φτιαχνοντα εκει που το κοστος ειναι χαμηλο.μην το ψαχνεται δεν βγαζεται ακρη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

φιλοι τα παντα σημερα ειναι μπερδεμενα ποιος εχει την εντυπωση οτι τα sony φτιαχνονται ιαπωνια,τα suzuki swift(ουγγαρια)?,το type r(αγγλια)?και ποοοολλα αλλα,ολα φτιαχνοντα εκει που το κοστος ειναι χαμηλο.μην το ψαχνεται δεν βγαζεται ακρη.

 

Συμφωνώ απόλυτα.... Ετσι ειναι... Αυριο το παίρνω και εγώ... Δεν κρατιέμαι.. Περιμένω πως και πως... Κρίμα όμως που θα ειμαι στη σχολή και δεν θα μπορέσω να το επεξεργαστώ όσο θέλω.. Εκτός αν του βάλω άλλη μπαταρία... Ξερουμε τι τυπο μπαταρίας παίρνει?? Και κατι αλλο που με μπερδεύει... Πρέπει να το ανοίξουμε κατευθείαν για να τελειώσει η αρνητικο φορτίο της μπαταρίας που έχει η να το φορτίσω 8 ωρες, αμμέσως όταν το πάρω??? Από ΝΟΚΙΑ σε ΝΟΚΙΑ ακούω διαφορετικά... Εχω πάρει συνολικά 9 ΝΟΚΙΑ και στα μισα μου εχουν πει να την τελειωσω και μετα να φορτισω για 8 ωρες ενω στα αλλα μισα κατευθειαν μολις ανοίξω το κουτι...:wacko: :wacko: :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Eimai kai egw enas kainourios perifanos katoxos tou N95... Apo ta kala paidakia sti mesgoeiwn 53... To kinito einai apsogo kai ligo pio analutika ... H Camera safws anoteri apo to N73 arkei na mpei sosto configuration stis ri8miseis. To video einai kalutero apo oti to perimena egw prosopika. O hxos tou kata tin apopsi mou einai arketa kalos, perimena kati kalitero. H o8oni tou einai pragmatika oti kalitero exo dei se kinito, apo 8ema batarias me metria xrisi pou tou ekana kratise 1 mera.. ayta apo emena :)
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν στην νοκια οτι η εγγυηση με καλυπτει μονο για βλαβες του κινητου και την εργασια τους.για αλλαγη γλωσσας επειδη το τηλεφωνο ειναι απο αγγλια δεν με καλυπτει και ζητανε 15 ευρω για την αλλαγη της.:mad: :mad: :mad: :blink:

μια χαρα ειναι τα 15 ευρω,αλλο 15 κι αλλο 30 που ζητανε στο 9volto.

po po ayto thema me to made in finland ehei ginei koyrastiko...paidia xokoliste,to idio einai ite einai made in finland kai to idio made in afghanistan/hungary/china ktl ktl.. :blink:

ακριβως φιλε μου,τα ιδια ειναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και για τους κατοχους.......θηκουλα

http://www.hotshop.gr/store/index.php?main_page=product_info&products_id=333

 

 

και το Ν76 διαθεσιμο σε καποιες χωρες που εχουν marketing:

http://www.nokiashop.it/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Nokiashop-B2C-Site

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

θηκη crystal δεν βαζω στο 95,εχω παραγγειλει απο ebay μια silicone case πολυ καλυτερη απο την crystal.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

θηκη crystal δεν βαζω στο 95,εχω παραγγειλει απο ebay μια silicone case πολυ καλυτερη απο την crystal.

 

Kai to slide pos tha anoigei me auti ti thiki;

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

30 euro...para polla den einai gia allagi glossas?

 

kata tin gnwmi moy den einai polla gia tilefono tetoias katigorias.se synennoisi omws me to katastima poy doyleuw (den to anaferw giati tha speusoyn oi "kalothelites" kai ta "papagalakia" na poyn oti "psareuw" pelates) apofasisame na allazoyme glwssa sta melh toy "myphone" mono me 15 eurw.

 

gia toys logoys poy proanefera sxetikes plirofories mono mesw PM 'h sto platijet@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παδιά η vodafone πότε θα το φέρει?

Αρε τιμημένη επιδότηση τι μας κάνει αλλιώς θα το έπαιρνα αμέσως απο e-shop:confused:

ayto xanapesto:)

 

φιλοι τα παντα σημερα ειναι μπερδεμενα ποιος εχει την εντυπωση οτι τα sony φτιαχνονται ιαπωνια,τα suzuki swift(ουγγαρια)?,το type r(αγγλια)?και ποοοολλα αλλα,ολα φτιαχνοντα εκει που το κοστος ειναι χαμηλο.μην το ψαχνεται δεν βγαζεται ακρη.

ki omos to terios ftiaxnetai akoma japan!!!:D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη φόρτιση?? Πρέπει να το ανοίξουμε κατευθείαν για να τελειώσει η αρνητικο φορτίο της μπαταρίας που έχει η να το φορτίσω 8 ωρες, αμμέσως όταν το πάρω??? Από ΝΟΚΙΑ σε ΝΟΚΙΑ ακούω διαφορετικά... Εχω πάρει συνολικά 9 ΝΟΚΙΑ και στα μισα μου εχουν πει να την τελειωσω και μετα να φορτισω για 8 ωρες ενω στα αλλα μισα κατευθειαν μολις ανοίξω το κουτι:wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

kata tin gnwmi moy den einai polla gia tilefono tetoias katigorias.se synennoisi omws me to katastima poy doyleuw (den to anaferw giati tha speusoyn oi "kalothelites" kai ta "papagalakia" na poyn oti "psareuw" pelates) apofasisame na allazoyme glwssa sta melh toy "myphone" mono me 15 eurw.

 

gia toys logoys poy proanefera sxetikes plirofories mono mesw PM 'h sto platijet@hotmail.com

 

kali i exypiretisi soy file moy,pragmatika einai mia voitheia se osoi den theloune na dosoune 30 euro!mpravo

 

Hard crystal case eiha ego prin kairo prin kan vgei to kinito stin agora,to mono provlima einai oti den anoigei to slider kai tis duo plevres,mia plevra mono gia na grapseis minima,apo tin alli den anoigei :mad:

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη φόρτιση?? Πρέπει να το ανοίξουμε κατευθείαν για να τελειώσει η αρνητικο φορτίο της μπαταρίας που έχει η να το φορτίσω 8 ωρες, αμμέσως όταν το πάρω??? Από ΝΟΚΙΑ σε ΝΟΚΙΑ ακούω διαφορετικά... Εχω πάρει συνολικά 9 ΝΟΚΙΑ και στα μισα μου εχουν πει να την τελειωσω και μετα να φορτισω για 8 ωρες ενω στα αλλα μισα κατευθειαν μολις ανοίξω το κουτι:wacko:

 

kanonika to fortoneis amesos gia 8 ores....panta kano ego etsi me ta kinita moy kai i mpataries moy kratane arketo kairo

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη φόρτιση?? Πρέπει να το ανοίξουμε κατευθείαν για να τελειώσει η αρνητικο φορτίο της μπαταρίας που έχει η να το φορτίσω 8 ωρες, αμμέσως όταν το πάρω??? Από ΝΟΚΙΑ σε ΝΟΚΙΑ ακούω διαφορετικά... Εχω πάρει συνολικά 9 ΝΟΚΙΑ και στα μισα μου εχουν πει να την τελειωσω και μετα να φορτισω για 8 ωρες ενω στα αλλα μισα κατευθειαν μολις ανοίξω το κουτι:wacko:

 

Tha to valeis na fortisei gia 12 hours.Meta asto na adeiasei teleios kai na epanalaveis tin diadikasia alles 2 fores.

Link to comment
Share on other sites

Tha to valeis na fortisei gia 12 hours.Meta asto na adeiasei teleios kai na epanalaveis tin diadikasia alles 2 fores.

 

Εγώ θα έλεγα πρώτα να το αφήσει να αδειάσει και μετά να το φορτίσει.

Αλλά έτσι και αλλιώς, μικρή σημασία έχουν αυτά στις καινούριες μπαταρίες...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Symfωνω εξαλλου στην αρχη λογικα η ματαρια θα ειναι τελειως σχεδον αδεια οποτε με το που το ανποικσεις μετα απο λιγα λεπτα θα σου πει φορτωσε με οποτε δεν παιζει και κανα ρολο σπουδαιο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το σωστο ειναι να την βαλει να φορτισει αμεσως.... και ποτε μα ποτε μην αφηνετε τις μπαταριες lion να ξεφορτιζουν τελειως μπορει να μην ξανα αναψει το τηλεφωνο..... δουλευω στον γερμανο και ξερω απο μπαταριες.... οταν σβηνει το τηλεφωνο απο μπαταρια μπορει η ταση της μπαταριας να πεσει κατω απο το κανονικο και να μην μπορει να ξαναφορτιστει το τηλεφωνο, στην καλυτερη μπορει να ξαναφορτισει αν αφησουμε το τηλεφωνο στον φορτιστη για πολλες ωρες.... η ελατε στον γερμανο να της δωσουμε λιγη ταση..:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όλα αυτά που λέγονται για 12ώρες και 8ώρες φόρτισης δεν ισχύουν και απορώ γιατί τα λένε αυτά οι πωλητές στα μαγαζιά.

Ένα καινούριο κινητό θα φορτιστεί κανονικά όπως και ένα παλιότερο μέχρι να γεμίσει η μπαταρία.

Απο κει και πέρα σταματάει να φορτίζει και όσες ώρες και αν είναι στο ρεύμα, είτε 7 είτε 20, δεν γίνεται τίποτα.

Απλά, για μεγαλύτερη απόδοση της μπαταρίας και διάρκεια ζωής, καλό είναι κάθε τόσο να ξεφορτίζει τελείως μέχρι να σβήσει.

Link to comment
Share on other sites

το σωστο ειναι να την βαλει να φορτισει αμεσως.... και ποτε μα ποτε μην αφηνετε τις μπαταριες lion να ξεφορτιζουν τελειως μπορει να μην ξανα αναψει το τηλεφωνο..... δουλευω στον γερμανο και ξερω απο μπαταριες.... οταν σβηνει το τηλεφωνο απο μπαταρια μπορει η ταση της μπαταριας να πεσει κατω απο το κανονικο και να μην μπορει να ξαναφορτιστει το τηλεφωνο, στην καλυτερη μπορει να ξαναφορτισει αν αφησουμε το τηλεφωνο στον φορτιστη για πολλες ωρες.... η ελατε στον γερμανο να της δωσουμε λιγη ταση..:p

 

Αυτό που λες με την τάση το ξέρω και μάλιστα έχω δεί τηλέφωνο να μην ανοίγει από αυτό το λόγο.

Αλλά ήταν ένα ασύρματο ericsson με μπαταρία Καδμίου(τρέχα γύρευε...)

Σε κινητό δεν μου έχει γίνει ποτέ, αν και σχεδόν πάντα τα αφήνω να αδειάσουν τελείως.

Δηλαδή μιλάμε ότι το έχω κάνει χιλιάδες φορές με δεκάδες τηλέφωνα, οπότε δεν πιστεύω ότι παίζει κάτι τέτοιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όλα αυτά που λέγονται για 12ώρες και 8ώρες φόρτισης δεν ισχύουν και απορώ γιατί τα λένε αυτά οι πωλητές στα μαγαζιά.

Ένα καινούριο κινητό θα φορτιστεί κανονικά όπως και ένα παλιότερο μέχρι να γεμίσει η μπαταρία.

Απο κει και πέρα σταματάει να φορτίζει και όσες ώρες και αν είναι στο ρεύμα, είτε 7 είτε 20, δεν γίνεται τίποτα.

Απλά, για μεγαλύτερη απόδοση της μπαταρίας και διάρκεια ζωής, καλό είναι κάθε τόσο να ξεφορτίζει τελείως μέχρι να σβήσει.

 

 

Η μπαταρίες όταν είναι καινούργιες ο χρόνος φόρτισης όπως και στις παλιές είναι 1-2 ώρες.Απλώς στην αρχή θέλει 12 ώρες γιατί υπάρχει ένα πολύ μικρο ρευμα το οποίο κάνει καλό στην μπαταρία.Αυτός είναι ο λόγος που λέμε στα καταστήματα να γίνετε 12ωρη φόρτιση στην αρχή και αν είναι δυνατόν να επαναληφθεί η διαδικασία άλλες 2 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρίες όταν είναι καινούργιες ο χρόνος φόρτισης όπως και στις παλιές είναι 1-2 ώρες.Απλώς στην αρχή θέλει 12 ώρες γιατί υπάρχει ένα πολύ μικρο ρευμα το οποίο κάνει καλό στην μπαταρία.Αυτός είναι ο λόγος που λέμε στα καταστήματα να γίνετε 12ωρη φόρτιση στην αρχή και αν είναι δυνατόν να επαναληφθεί η διαδικασία άλλες 2 φορές.

 

Θεωρώ ότι όλα αυτά είναι κάτι σαν τους αστικούς μύθους, κάτι σαν τους κροκόδειλους στους υπονόμους στη ΝΥ που κανείς δεν τους έχει δει, αλλά υπάρχουν.

 

Υπάρχει πουθενά γραμμένο ότι πρέπει να φορτίζονται επί 12 ώρες οι μπαταρίες για τις 3 πρώτες φορές; Ποιος το λέει;

Εγώ προσωπικά δεν το έχω κάνει σε κανένα τηλέφωνό μου. Ακολουθώ τις οδηγίες του κατασκευαστή που λένε να φορτίσουμε την 1η φορά μέχρι να γεμίσει η μπαταρία. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα ούτε με τη διάρκεια της μπαταρίας, ούτε με το χρόνο ζωής της. Ποτέ δεν έχω αγοράσει μπαταρία (και σε τηλέφωνα που έχω κρατήσει πάνω από 2,5 χρόνια).

Τις οδηγίες του κατασκευαστή θα ακολουθήσω και για το Ν95.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι όλα αυτά είναι κάτι σαν τους αστικούς μύθους, κάτι σαν τους κροκόδειλους στους υπονόμους στη ΝΥ που κανείς δεν τους έχει δει, αλλά υπάρχουν.

 

Υπάρχει πουθενά γραμμένο ότι πρέπει να φορτίζονται επί 12 ώρες οι μπαταρίες για τις 3 πρώτες φορές; Ποιος το λέει;

Εγώ προσωπικά δεν το έχω κάνει σε κανένα τηλέφωνό μου. Ακολουθώ τις οδηγίες του κατασκευαστή που λένε να φορτίσουμε την 1η φορά μέχρι να γεμίσει η μπαταρία. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα ούτε με τη διάρκεια της μπαταρίας, ούτε με το χρόνο ζωής της. Ποτέ δεν έχω αγοράσει μπαταρία (και σε τηλέφωνα που έχω κρατήσει πάνω από 2,5 χρόνια).

Τις οδηγίες του κατασκευαστή θα ακολουθήσω και για το Ν95.

 

Δεν έχεις κι άδικο. Αν ίσχυε αυτό με τις 12 ώρες και υπήρχε αισθητή διαφορά σχετικά με την απόδοση της μπαταρίας, πρώτος πρώτος ο κατασκευαστής θα το συνιστούσε που συγκεκριμένα και για το N95 ξέρει πως η διάρκεια της μπαταρίας είναι ένα πρόβλημα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι όλα αυτά είναι κάτι σαν τους αστικούς μύθους, κάτι σαν τους κροκόδειλους στους υπονόμους στη ΝΥ που κανείς δεν τους έχει δει, αλλά υπάρχουν.

 

Υπάρχει πουθενά γραμμένο ότι πρέπει να φορτίζονται επί 12 ώρες οι μπαταρίες για τις 3 πρώτες φορές; Ποιος το λέει;

Εγώ προσωπικά δεν το έχω κάνει σε κανένα τηλέφωνό μου. Ακολουθώ τις οδηγίες του κατασκευαστή που λένε να φορτίσουμε την 1η φορά μέχρι να γεμίσει η μπαταρία. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα ούτε με τη διάρκεια της μπαταρίας, ούτε με το χρόνο ζωής της. Ποτέ δεν έχω αγοράσει μπαταρία (και σε τηλέφωνα που έχω κρατήσει πάνω από 2,5 χρόνια).

Τις οδηγίες του κατασκευαστή θα ακολουθήσω και για το Ν95.

 

Δεν έχεις κι άδικο. Αν ίσχυε αυτό με τις 12 ώρες και υπήρχε αισθητή διαφορά σχετικά με την απόδοση της μπαταρίας, πρώτος πρώτος ο κατασκευαστής θα το συνιστούσε που συγκεκριμένα και για το N95 ξέρει πως η διάρκεια της μπαταρίας είναι ένα πρόβλημα.

 

Ο κατασκευαστής δεν τα λέει πάντα όλα.

Σου λέει να στρώσεις το αμάξι σου?Όχι!

Σου λέει να το ζεστάνεις λίγο πριν ξεκινήσεις?Όχι.

Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να ξεκινάς το πρωι σπινάρωντας(ούτε βέβαια να περιμένεις κανένα 5λεπτο).

 

Γιατί δεν τα λέει όλα αυτά?

Γιατί πολύ απλά δεν πρόκειται να παρουσιαστούν προβλήματα μέσα στην εγγύηση.(οπότε δεν τον ενδιαφέρει)

Οι μπαταρίες έχουν μόλις 6 μήνες εγγύηση και ύστερα σου συνιστά να τις αντικαταστήσεις;);)

Αν είναι για ένα εξάμηνο, κανε ότι θέλεις στην μπαταρία, αλλά αν θέλεις να την ξεζουμίσεις πρέπει να της φερθείς με τάκτ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...