Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι προσθετεις 99?Τελοςπαντων το θεμα ειναι οτι ενταξει εξιδεικευμενος πανω στο θεμα του gps δεν ειμαι αλλα στην πλοηγηση αυτοκινητου που ξερω τους χαρτες για καθε χωρα τους πληρωνεις(εκτος απο το συστημα στο αμαξι,την οθονη δηλαδη)Εδω πληρωνεις τις φωνητικες οδηγιες και οταν θες να αγορασεις καποιο τουριστικο οδηγο.Το PDA επισης δεν εχει την πληθωρα των χαρακτηριστικων του Ν95

 

Βασικά η Nokia το κάνει λίγο πιο διαφορετικά.

 

Παρέχει πρόγραμμα και χάρτες δωρεάν. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να δεις τους χάρτες και να βρεις αξιοθέατα και διαδρομές. Αν όμως θέλεις να έχεις και πλοήγηση μέσω GPS με φωνητικές οδηγίες, τότε αυτό κοστίζει 99 € για τρία χρόνια.

 

Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος!!!

 

@ geo29, όταν αναφερόμουν και ρωτούσα για το chip που έχει για GPS, ρωτούσα για το N95 και όχι φυσικά για το HTC. Ξέρει κάποιος να μου πει;

 

Επίσης, ξέρει κανείς αν έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία GPS;

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η Nokia το κάνει λίγο πιο διαφορετικά.

 

Παρέχει πρόγραμμα και χάρτες δωρεάν. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να δεις τους χάρτες και να βρεις αξιοθέατα και διαδρομές. Αν όμως θέλεις να έχεις και πλοήγηση μέσω GPS με φωνητικές οδηγίες, τότε αυτό κοστίζει 99 € για τρία χρόνια.

 

Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος!!!

 

@ geo29, όταν αναφερόμουν και ρωτούσα για το chip που έχει για GPS, ρωτούσα για το N95 και όχι φυσικά για το HTC. Ξέρει κάποιος να μου πει;

 

Επίσης, ξέρει κανείς αν έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία GPS;

 

Ευχαριστώ!!!

Ετσι ειναι φιλε μου αλλα και τι ειναι 79 η 89 ευρω(79 ευρω κανει η γερμανια και 89 η δυτικη ευρωπη σε βιντεο πουε εχω δει.απα καπου τοσο θα κανει και η ανατολικη ευρωπη που βρισκεται η ελλαδα) για τρια χρονια?ουτε 30 ευρω το χρονο,σιγα!Το θεμα ειναι να ειναι ευχρηστο και να μην χρειαζεται να μπαινεις συνεχεια στο νετ,οπως επισης και να εχει το κινητο καλη ληψη
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα παλι την πηγη μου ,πληροφοριες αναφερουν για μεσα Μαρτιου με τελος.

Θα δουμε τελικα ...

Μαλλον πρεπει να ισχυει αυτο τελικα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1744495#post1744495

 

YouTube videos on the Nokia N95

http://www.youtube.com/watch?v=u5foQsiz828&eurl=

 

http://img67.imageshack.us/img67/6541/389080208dd7f83db83oig1.th.jpg http://img67.imageshack.us/img67/2052/38908020455fe3b6d21oss6.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ayto einai ok?

 

Sorry alla den tha mpw pali s'ayti ti diadikasia. Den exw logo na grafw ma...ies.

Opois thelei pisteyei opoios oxi ok!!! (ase pou tha mporousa na kanw edit kapoioa fwto an ithela).

 

Oso gia ta kommatia pou les gia to Pasxa, mporei kapoia demo alla oxi gia pwlisi.

 

p.s. sorry gia ta greenglish alla den paizei na grapsw ellinika (exw poly kairo na to kanw kai zorizomai)

 

φιλε δεν εχω κατι μαζι σου απλα ειναι 77 σελιδες που ολοι λενε οτι ξερουν κι εχουν εγκηρες πηγες η οποιες καταριπτοντε η μια πισω απ την αλλη ευχομε να βγεις κι εσυ ψευτης γιατι δεν θ αντεξουμε μεχρι τον μαι (ζησε μαι να φας τριφιλη) παντος αφου εχεις ντο ν95 στο χερι σου κανεμας κανενα review του τηλ. να ξερουμε τη μας περιμενη περιπου ανεβασε κανα βιντεο καμια φωτο να δουμε της δινατοτιτες του πες μας αν ειναι γρηγορο αν τρεχουν εφαρμογες και μη μας πικρενης λεγοντας μας οτι θα βγει τον μαι;)

Link to comment
Share on other sites

den katalavainw to n95 ypostirizei telika to a2dp i oxi giati sto arthro tis selidas leei ston prologo oti den se kalyptei gia ta asyrmata akoustika kai epeita anaferei pws den tha mporouse na leipei to bluetooth deyteris ekdosis (a2dp) pou parexei ayti ti dynatotita

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκαιο για την ορθογραφια αλλά ενταξει τώρα άλλα μας καίνε,αυτονομια και δεκτης-ευχρηστία πλοήγησης του Ν95
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται κυκλοφόρησε και το smart2go στο site για κατέβασμα.

http://www.smart2go.com/en/index_html

Το δοκίμασα σε έκδοση ppc και δεν λέει και πολλά :( , ελληνικός χάρτης δεν υπάρχει ακόμα , αλλά κατεβάζεις φωνές στα ελληνικά!:rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται κυκλοφόρησε και το smart2go στο site για κατέβασμα.

http://www.smart2go.com/en/index_html

Το δοκίμασα σε έκδοση ppc και δεν λέει και πολλά :( , ελληνικός χάρτης δεν υπάρχει ακόμα , αλλά κατεβάζεις φωνές στα ελληνικά!:rolleyes: .

 

Εγώ πάντως που το κατεβασα για το Ν93 που εχω, είχε χαρτη για Πειραια-Αθηνα. Αργει βεβαια αρκετα σαν προγραμμα αλλα μαλλον φταιει οτι ειναι beta version. Παντως τον ειδα αρκετα ενημερωμενο σαν χαρτη. (μεχρι και ενα μικρο θεατρακι σε ενα στενο του Πειραια που εχει να λειτουργησει 5,6 χρονια είχε).

 

To maploader δεν καταφερα να καταλαβω πως χρησιμοποιείται.

 

PS. Α, στο maploader χαρτης για ελλαδα δεν υπάρχει αλλα αν μπειτε στο smart2go απο το κινητο τον κατεβαζει μια χαρα τον χάρτη μέσω wifi

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ωραια φωτο μεγαλης αναλυσης, για να δουμε λιγο λεπτομερως την εμπροσθια επιφανεια της συσκευης.

υγ: μη δωσετε και πολυ σημασια στο νυχακι του κυριου, δεν ειναι ο,τι καλυτερο...

http://www.allaboutsymbian.com/images/news/N95/n95-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Paidia gia sas exo nokia shop oti akoute peri tou pote tha kikloforisei einai psemata kaneis den kserei.Oi enimeroseis pou exoume apo alphacopy i proti itan gia to proto trimino kai i deyteri gia to deutero trimino tou 2007.H timologisi tou einai sigoura 721 euro.
Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν εχω κατι μαζι σου απλα ειναι 77 σελιδες που ολοι λενε οτι ξερουν κι εχουν εγκηρες πηγες η οποιες καταριπτοντε η μια πισω απ την αλλη ευχομε να βγεις κι εσυ ψευτης γιατι δεν θ αντεξουμε μεχρι τον μαι (ζησε μαι να φας τριφιλη) παντος αφου εχεις ντο ν95 στο χερι σου κανεμας κανενα review του τηλ. να ξερουμε τη μας περιμενη περιπου ανεβασε κανα βιντεο καμια φωτο να δουμε της δινατοτιτες του πες μας αν ειναι γρηγορο αν τρεχουν εφαρμογες και μη μας πικρενης λεγοντας μας οτι θα βγει τον μαι;)

Kanena provlima, den to pairnw proswpika! Apla variemai anti na grafw gia pragmata pou endiaferoun (isws) na prospathw na apodeiksw kati...

 

Anyway, sorry alla prin to Maio Ellada den erxetai me tipota (kapou gia mesa einai to twrino plano alla mexri tote tha deiksei. Nwritera (ligo) tha einai Agglia, Ispania, Italia kai Germania...

 

Oso gia to kinito, akoma distyxws den einai se poly kali katastasi (gi ayto kai h kathysterisi mallon). Ayto pou exw egw exei kai xalasmeni camera alla perimenw allo ton Martio. Genika einai fovero san aisthisi kai idiws me to diplo slide. Mporeis na kaneis taytoxrona oti theleis kai den kolaei. H othoni einai apla apisteyti (kammia sxesi me ta proigoumena montela N73, N93 etc).

 

Oi xartes ontws einai argoi gia tin wra kai den mou gyrnaei apantisi otan psaxnw sygkekrimeni odo. Einai omws beta kai tha veltiethoun poly (den exw kanei download mesw WiFi sto kinito alla mono online). Oso gia kati allo pou anefere enas filos (se sxesi me to poso syxna tha syndeetai h efarmogi), akoma kai an oi xartes einai sto kinito o ypologismos diadromis ginetai panta online.

 

Ayta gia twra. An thelete kati sygkekrimeno (foto h kati allo) apla peste mou kai tha prospathisw na dw oti pio poly mporw. Dystixws den exw to xrono na eima syxna mesa sto site...

 

Ciao

Link to comment
Share on other sites

Kanena provlima, den to pairnw proswpika! Apla variemai anti na grafw gia pragmata pou endiaferoun (isws) na prospathw na apodeiksw kati...

 

Anyway, sorry alla prin to Maio Ellada den erxetai me tipota (kapou gia mesa einai to twrino plano alla mexri tote tha deiksei. Nwritera (ligo) tha einai Agglia, Ispania, Italia kai Germania...

 

Oso gia to kinito, akoma distyxws den einai se poly kali katastasi (gi ayto kai h kathysterisi mallon). Ayto pou exw egw exei kai xalasmeni camera alla perimenw allo ton Martio. Genika einai fovero san aisthisi kai idiws me to diplo slide. Mporeis na kaneis taytoxrona oti theleis kai den kolaei. H othoni einai apla apisteyti (kammia sxesi me ta proigoumena montela N73, N93 etc).

 

Oi xartes ontws einai argoi gia tin wra kai den mou gyrnaei apantisi otan psaxnw sygkekrimeni odo. Einai omws beta kai tha veltiethoun poly (den exw kanei download mesw WiFi sto kinito alla mono online). Oso gia kati allo pou anefere enas filos (se sxesi me to poso syxna tha syndeetai h efarmogi), akoma kai an oi xartes einai sto kinito o ypologismos diadromis ginetai panta online.

 

Ayta gia twra. An thelete kati sygkekrimeno (foto h kati allo) apla peste mou kai tha prospathisw na dw oti pio poly mporw. Dystixws den exw to xrono na eima syxna mesa sto site...

 

Ciao

 

αυτο που ενδιαφερει τους πιο πολους εδω μεσα πιστευω ειναι η καμερα κι απ οτι λες ειναι χαλασμενη για να μας ανεβαζες κανα βιντεο η φωτο

απο σημα gsm/3g εχει καλο η χανεται ευκολα οπως στο ν80

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει κάτι τέτοιο, ζήτω που καήκαμε :cry:

Φίλε braveheart, είσαι σίγουρος;

Nai, distyxws!!!! Vevaia an oi xartes einai sto kinito den tha einai argo, apla an den exeis kalypsi den tha paizei...

 

Kai kati allo pou thymamai eixe syzitithei: H mnimi tou kinitou einai 160 MB (ektos apo tin microSD pou omws den tha einai sto paketo)

 

Ciao

Link to comment
Share on other sites

Μισο ρε παιδια στο αντιστοιχο θεμα εδω στο my phone,smart2go ενας φιλος που το εχει στο Ν73 ειπε οτι δεν χρειαζεται να μπαινεις στο νετ παντα για χαραξη διαδρομης και οτι οταν μπαινεις αυτη η διαδρομη αποθηκευεται και δεν χρειαζεται να μπαινεις συνεχεια στο νετ.Εσυ φιλε sotoss που το εχεις στο Ν93 οταν εβαζες διαδρομη εμπαινε παντα στο νετ με wifi?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει κάτι τέτοιο, ζήτω που καήκαμε :cry:

Φίλε braveheart, είσαι σίγουρος;

Πραγματικα απογοητευτηκα. Εγω που ειμαι με καρτα δεν ειχα σκοπο να μπαινω ποτε online. Το μονο που θα μου ειναι χρησιμο δηλαδη ειναι να μου δειχνει το στιγμα μου πανω στο χαρτη... χμμμ.. παντως μπορω να σκεφτω κανα 2 φορες που θα μου ηταν χρησιμο και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πού θα τη συνεχίσουμε τη συζήτηση για το smart2go εδώ ή εδώ;

Αφού ανοίχτηκε καινούργιο θέμα.

Θα δούμε τα μηνύματά μας να μετακομίζουν πάλι.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

"αναμένεται σύντομα..",

Τιμή 567,79+φπα = 675!!!

για ανανεώσεις εταιρικού συμβολαίου Cosmote.

 

δεν ειναι καπως παραλογο να κανεις 675 ευρω?

αν ειναι ετσι ποσο θα τιμολογηθει το Ν93i?:confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καπως παραλογο να κανεις 675 ευρω?

αν ειναι ετσι ποσο θα τιμολογηθει το Ν93i?:confused:

 

 

Δεν είναι τιμή συσκευής αυτή ε?:worry:

Για ανανεώσεις εταιρικού συμβολαίου

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τιμή συσκευής αυτή ε?:worry:

Για ανανεώσεις εταιρικού συμβολαίου

:sorry: μαλλον δε καταλαβα καλα.

αλλα ακομη και ετσι να ειναι, εχει ανακοινωθει απο παροχο η τιμη της συσκευης σε οικονομικο προγραμμα και δεν εχει ανακοινωθει η τιμη της "σκετης" συσκευης?:confused:

παραλογο δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

αλλα ακομη και ετσι να ειναι, εχει ανακοινωθει απο παροχο η τιμη της συσκευης σε οικονομικο προγραμμα και δεν εχει ανακοινωθει η τιμη της "σκετης" συσκευης?:confused:

παραλογο δεν ειναι?

 

:wacko::wacko:Εντελώς!!

Μπορεί ακόμα να κρύβουν την τιμή συσκευής για να μην τρομάξει ο κόσμος:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...