Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

teleftaia anavathmisei sto n95 ayto poy vlepete sto link, syndethika me to nokia update installer alla den yparhei kanena kaiourgio software/firmware akoma http://img464.imageshack.us/my.php?image=dsc01775vk6.jpg pantos makari na vgei kati gia ta vradina foto,den harika kathloy apo tin poiotita toys,poly mov hroma kai ohi poly kathares(gia vradines milao panta)

 

τοσο μαπα ειναι ρε φιλε οι Photos το βραδυ.....???

χειροτερες και απο του 73....????:(

μπορεις να βαλεις ενα δειγμα....???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους!!! Πριν απο μια εβδομαδα πηρα το Ν95 απο UK πηγα στη ΝΟΚΙΑ της περιοχης μου και ρωτησα αν υπαρχει υποστηριξη Ελληνικων για τη συσκευη μου. Ο υπαλληλος μου απαντησε "που το βρηκες ρε φιλε;" και μου ειπε να επικοινωνησω σημερα μαζι τους για να δει αν υπαρχει υποστηριξη Ελληνικων(φανταζεστε τι πικρα ειναι να γραφεις με Greeklish μηνυμα στη μανα σου που δεν ξερει Αγγλικα lol) Αν και με προειδοποιησε οτι μπορει να μην γινεται να εγκαταστησει Ελληνικα (κουλο ε;). Σχετικα με τη συσκευη παρατηρησα κατι τρελες ωρες ωρες π.χ. οταν ειμαι συνδεμενος με το access point του σπιτιου μου και surf-αρω προσπαθωντας να αλλαξω να παω στο μενου του τηλεφωνου μου κλεινει ο browser ο οποιος κατα τα αλλα ειναι πολυ γρηγορος στην περιηγηση και εχει αρκετες δυνατοτητες. Οταν προσπαθω να παιξω καποια βιντεο που εχω τραβηξει με τη συσκευη λαμβανω το μηνυμα memory low close open applications(ενω δεν εχω αλλες εφαρμογες ανοιχτες) κατα τα αλλα η ποιοτητα φωτο βιντεο ειναι πολυ καλη η συνδεση στο ιντερνετ απο ασυρματο δικτυο το ιδιο. Μπορεις να το χρησιμοποιησεις για ip phone ερχεται με προεγκατεστημενο το gizmo. Το κλειδωμα του GPS γινεται παρα πολυ αργα(3-5 λεπτα με καθαρο ουρανο) αλλα το χρησιμοποιησα μεσα στο αυτοκινητο και ειναι αρκετα ακριβες και γρηγορο. Αυτες οι πρωτες μου εμπειριες-εντυπωσεις απο τη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πακέτο με συγκεντρωμένες εφαρμογές για το Ν95? Μπορώ να τρέξω τις εφαρμογές που έχω τώρα στο Ν70 μου? Ώστε να μην χρειαστεί να τις ψάχνω πάλι από την αρχή
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πακέτο με συγκεντρωμένες εφαρμογές για το Ν95? Μπορώ να τρέξω τις εφαρμογές που έχω τώρα στο Ν70 μου? Ώστε να μην χρειαστεί να τις ψάχνω πάλι από την αρχή

 

Θα πρεπει να το ψαξεις και λιγο..και να διαβασεις

τα χαρακτηριστικα του Ν95. Το ν95 εχει λειτουργικο symbian 9.2 ..

Εφαρμογες βρισκεις στα γνωστα μερη.

 

 

thanks ng78 , δεν ειχα ξυπνησει ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να το ψαξεις και λιγο..και να διαβασεις

τα χαρακτηριστικα του Ν95. Το ν95 εχει λειτουργικο symbian 9.1 ..

Εφαρμογες βρισκεις στα γνωστα μερη.

 

Μιχάλη, μια μικρή διόρθωση: το N95 έχει Symbian 9.2 (Series 60 v3.1 / Feature Pack 1), αλλά και πάλι όλες οι εφαρμογές του Symbian 9.1 είναι απόλυτα συμβατές. :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια πηγα στην alpha copy της γειτονιας μου και μου ειπαν (ακουσον ακουσον!!!) οτι δεν γινεται να κανουν αναβαθμιση εδω(εισαγωγη Ελληνικων δηλαδη) γιατι δεν τους αφηνει το συστημα και να το παω σε κανεναν αλλο η να το στειλω στο εξωτερικο ζντουπ!!! Ειπαν μαλιστα οτι μαλλον δεν θα μπορεσουν να το αναβαθμισουν ουτε οταν το φερουν στην Ελλαδα γιατι δεν συμπιπτει ο κωδικος ΙΜΕΙ. Καμια βοηθεια του κοινου παιζει;;;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαγκες νεα ενημερωση απο vodafone. Δεν εγινε παραλαβη απο Ν95 και αναμενεται στις αρχες Μαιου! Αντε τα λεμε τον αλλο μηνα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΑ, οταν ζητας 700 ευρω minimum (και σε καποιες αγορες και 800) ΟΦΕΙΛΕΙΣ να δινεις 2 κλασεις καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

Επιτελους μας κουρασε με αυτα τα ψευτικα υλικα η Νοκια και με την τραγικη ποιοτητα συναρμογης (η ανοχη στο κινουμενο μερος μοιαζει να εχει βγει απο γραμμη παραγωγης με χαμηλα ποιοτικα μεγεθη) και αν δε μπορει (που μπορει μια χαρα αν θελει) ας δωσει αυτο το πολυ καλο κινητο σε μια Samsung για να δουμε το τελειο series 60.

Ετσι απλα.

 

Να σημειώσω ότι το dummie που υπάρχει στο ΠΛΑΙΣΙΟ Καλαμαριάς ήδη έχει διαλυθεί όσον αφορά το slider.

Λογικό θα έλεγε κάποιος. ΟΧΙ θα πω εγώ γιατί το έχουν σε συρτάρι κι όχι σε κοινή θέα άρα η χρήση που έχει δεχθεί είναι περιορισμένη :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω και εγω ενα λιθαρακι στο κτιριο με ονομα "Φημες για ημερομηνια κυκλοφοριας".Μιλησα με Cosmote για ανανεωση συμβολαιου και μου ειπαν 1η εβδομαδα Μαιου.

Αν κρινω απο το γεγονος οτι ακουγεται πολυ αυτη η περιοδος μαλλον ισχυει...

Εκτος αν εχουμε φθασει στο εσχατο σημειο να εχουν συννενοηθει οι μεγαλες εταιριες να διαβαζουν τα μηνυματα στο myphone και να παιζουν με την καψα μας....

Link to comment
Share on other sites

Just got the mobile phone nokia N95 people. Best phone I ever owned by far. A little pricy but still I got a pretty good deal from iPelagos.com . I'm in the process of downloading the maps form my computer now. Kinda hard but I'll figure it out.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!! Πριν απο μια εβδομαδα πηρα το Ν95 απο UK πηγα στη ΝΟΚΙΑ της περιοχης μου και ρωτησα αν υπαρχει υποστηριξη Ελληνικων για τη συσκευη μου. Ο υπαλληλος μου απαντησε "που το βρηκες ρε φιλε;" και μου ειπε να επικοινωνησω σημερα μαζι τους για να δει αν υπαρχει υποστηριξη Ελληνικων(φανταζεστε τι πικρα ειναι να γραφεις με Greeklish μηνυμα στη μανα σου που δεν ξερει Αγγλικα lol) Αν και με προειδοποιησε οτι μπορει να μην γινεται να εγκαταστησει Ελληνικα (κουλο ε;)...

 

 

Yπάρχει υποστήριξη για ελληνικά:

 

V 10.0.018

15-03-07

RM-159

Nokia N95

 

Kατόπιν όμως πληρωμής, διότι δεν είναι σε εγγύηση Αlpha Copy το Ν95 σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να το ψαξεις και λιγο..και να διαβασεις

τα χαρακτηριστικα του Ν95. Το ν95 εχει λειτουργικο symbian 9.2 ..

Εφαρμογες βρισκεις στα γνωστα μερη.

 

 

thanks ng78 , δεν ειχα ξυπνησει ..

 

και ποιά είναι αυτά τα μέροι?? pm παρακαλώ αν δεν επιτρέπεται!

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πράγματι καταπληκτική η οθόνη του Ν95.Είναι εμφανώς πιο ζωντανή και πιο ευκρινής από εκείνη του Ν80.

 

Έχουν άλλα themes.

 

Και οι διαστάσεις τις φωτογραφίας δε μας αφήνουν πολλά περιθώρια για να κρίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

και ποιά είναι αυτά τα μέροι?? pm παρακαλώ αν δεν επιτρέπεται!

 

δες εδω φιλε

xxxxxxxxxxxxxxxx

και εδω

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

πρεπει να κανεις και στα 2 login.

και οτι αλλο θελεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

 

 

φιλε kostas@sl45i εδω εχει και αλλα themes

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1839077&highlight=themes+n95#post1839077

απο το φιλο nervous...post #2115.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαγκες νεα ενημερωση απο vodafone. Δεν εγινε παραλαβη απο Ν95 και αναμενεται στις αρχες Μαιου! Αντε τα λεμε τον αλλο μηνα!!!!!

 

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά δεν υπάρχει ακριβής ενημέρωση για το πότε θα έρθει.........πάντως πρώτα θα το φέρει η Nokia και μετά η Vodafone διότι η Nokia προμηθεύει την Vodafone........:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Έχουν άλλα themes.

 

Και οι διαστάσεις τις φωτογραφίας δε μας αφήνουν πολλά περιθώρια για να κρίνουμε.

 

Akrivws. Kai h analush tou N80 einai polu kaluteri, dedomeno auto. Apla exei megaluterh othoni to allo

Link to comment
Share on other sites

giati na dialexei kapios to n95 afou me ligotera lefta pernei perissotera pragmata apo ena pda-gps-kinito? an htan pio mikro na to katalavo re pedia alal san pda einai sto megethos apla einai ligo pio lepto

 

Για μενα ενας πολυ βασικος λογος ειναι για την καμερα. Ξερεις κανενα PDA με 5mp καμερα?? Η εστω με 3,2??? ( μην μου πεις για το HTC 7500, αποριπτεται λογω μεγεθους)

 

Επισης ενας αλλος βασικος λογος ειναι για το πληκτρολογιο. Αντε να στειλεις μηνυμα καθως οδηγεις με την touchscreen!!

 

Πραγματικα αν υπηρχε ενα PDA με αξιοπρεπη καμερα θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα. Αλλα ουτε υπάρχει, ούτε φαινεται κατι στον ορίζοντα από οσο ξέρω. (ξερει κανεις αλλος τιποτα???)

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ενας πολυ βασικος λογος ειναι για την καμερα. Ξερεις κανενα PDA με 5mp καμερα?? Η εστω με 3,2??? ( μην μου πεις για το HTC 7500, αποριπτεται λογω μεγεθους)

 

Επισης ενας αλλος βασικος λογος ειναι για το πληκτρολογιο. Αντε να στειλεις μηνυμα καθως οδηγεις με την touchscreen!!

 

Πραγματικα αν υπηρχε ενα PDA με αξιοπρεπη καμερα θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα. Αλλα ουτε υπάρχει, ούτε φαινεται κατι στον ορίζοντα από οσο ξέρω. (ξερει κανεις αλλος τιποτα???)

 

 

me ta idia lefta pare kai mia psifiaki kamera mazi re file eleos. tha pas na doseis 800 euro gia na exeis 5mp kamera? ma kala poses fotografies vgaeis? pigene kai pare kai mia psifiaki mazi na telioneis sto kato kato.

Link to comment
Share on other sites

me ta idia lefta pare kai mia psifiaki kamera mazi re file eleos. tha pas na doseis 800 euro gia na exeis 5mp kamera? ma kala poses fotografies vgaeis? pigene kai pare kai mia psifiaki mazi na telioneis sto kato kato.

 

Μην ξαναμπούμε στην ιδια κουβεντα. Το θεμα για εμενα ειναι να τα εχουμε ολα σε μια συσκευη. Αμα ειναι να παιρνουμε μια συσκευη για καθε μια δουλεια θα κουβαλαω και μια βαλιτσα μαζι!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι το dummie που υπάρχει στο ΠΛΑΙΣΙΟ Καλαμαριάς ήδη έχει διαλυθεί όσον αφορά το slider.

Λογικό θα έλεγε κάποιος. ΟΧΙ θα πω εγώ γιατί το έχουν σε συρτάρι κι όχι σε κοινή θέα άρα η χρήση που έχει δεχθεί είναι περιορισμένη :mad:

 

Εγω αναφερομαι σε ολοκαινουριο κομματι, που με το που κοπηκε η ταινια ασφαλειας φανηκε το χαοτικο -για συσκευη της κατηγοριας- κενο αναμεσα στα δυο κομματια.

Στη χρηση του θα ηταν πραγματικα απολαυστικο, αν ειχε γινει σωστη δουλεια σε αυτο τον τομεα. Οσους πραγματικα δεν τους ενοχλει αυτο, θα απολαυσουν το κινητο.

 

Για μενα ενας πολυ βασικος λογος ειναι για την καμερα. Ξερεις κανενα PDA με 5mp καμερα?? Η εστω με 3,2??? ( μην μου πεις για το HTC 7500, αποριπτεται λογω μεγεθους)

 

Επισης ενας αλλος βασικος λογος ειναι για το πληκτρολογιο. Αντε να στειλεις μηνυμα καθως οδηγεις με την touchscreen!!

 

Πραγματικα αν υπηρχε ενα PDA με αξιοπρεπη καμερα θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα. Αλλα ουτε υπάρχει, ούτε φαινεται κατι στον ορίζοντα από οσο ξέρω. (ξερει κανεις αλλος τιποτα???)

 

Nokia E90.

Αν δεις μαλιστα τις φωτο που βγαζει με το pre-release λογισμικο που κυκλοφορησε προ ολιγων ημερων (ελαχιστα υποδεεστερες του Ν95)...

Link to comment
Share on other sites

Nokia E90.

Αν δεις μαλιστα τις φωτο που βγαζει με το pre-release λογισμικο που κυκλοφορησε προ ολιγων ημερων (ελαχιστα υποδεεστερες του Ν95)...

 

Μιλαω για PPC και το Ε90 δεν ειναι τετοιο. Χωρια οτι θα ειναι και μια 250αρα € πιο ακριβο. Γιατι δηλαδη να τα δωσω?? Για να εχω μεγαλυτερη οθονη QWERTY πληκτρολογιο και χειροτερη καμερα???(κατα τα αλλα ιδια τηλεφωνα ειναι νομιζω). Δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ λογικο.(για τις δικες μου αναγκες τουλαχιστον)

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για PPC και το Ε90 δεν ειναι τετοιο. Χωρια οτι θα ειναι και μια 250αρα € πιο ακριβο. Γιατι δηλαδη να τα δωσω?? Για να εχω μεγαλυτερη οθονη QWERTY πληκτρολογιο και χειροτερη καμερα???(κατα τα αλλα ιδια τηλεφωνα ειναι νομιζω). Δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ λογικο.(για τις δικες μου αναγκες τουλαχιστον)

 

 

Δεν καταλαβαινω τη λογικη σου.

Θες να παρεις το Ν95 αλλα αν απορριψεις αυτο πρεπει να πας οπωσδηποτε σε ppc?

Αν σε καλυπτει το Ν95, οι δυνατοτητες "γραφειου" που εχει το Ε90 θα σε καλυψουν με το παραπανω και η οθονη αφης θα περασει απαρατηρητη.

Εσυ δεν ανεφερες παραπανω πως θα στελνεις μηνυμα ενω οδηγεις κ.λ.π?

Θα ειναι πιο ακριβο, αλλα οχι 250€, σαφως λιγοτερα.

Αν πιασεις το qwerty πληκτρολογιο του θα καταλαβεις οτι μπορεις να κανεις πολλες δουλεις, που στο Ν95 ειναι απλα διακοσμητικες (π.χ επεξεργασια εγγραφου, σοβαρο σερφαρισμα στο διαδικτυο κ.λ.π).

Αρα βασει αυτων που ανεφερες παραπανω, ειναι παραπανω απο λογικο.

Αν δεν ισχυουν αυτα, τοτε κοιτα προς Samsung SF700 (αν και οποτε ερθει).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι κανετε τωρα προσπαθειτε να πεισετε τον ανθρωπο να μην το παρει?Εφοσον λεει οτι θα το παρει τελος μυαλο και τσεπη εχει και κρινει,ας ασχοληθουμε με το κινητο.Eπισης συμβουλευω οσους κανουν υποθεσεις για διαφορες λειτουργιες του κινητου να διαβαζουν κανα review και σχολια απο χρηστες στο εξωτερικο που το εχουν
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...