Jump to content

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας τραγουδιστής;


louwtak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aπο Ελληνες: Βερτης, Μακροπουλος, Πετρελης, Τερζης και η ******ζου

Απο ξενους, μου αρεσει αρκετα ο Robbie Williams και η Shirley Bassey και τρελαινομαι για τον Serhat!!

Let me be the love that comes from the sun

let me your rainbow rising on

every single rase out of space

will shine on,shine on!

Link to comment
Share on other sites

anarotieme gt exete sindiasei tin elliniki mousiki me an8ropous pou prospa8oun na tin kseftilisoun oso de paei allo.. nomizo pos to elliniko rock pou monopolouse to '90 k oxi adika apeti sevasmo ap'olous mas.

Ronnie James Dio

Νομίζω πως ξέχασες και τα 80's... :rolleyes: :p

Αν δεν υπήρχε αυτή η δεκαετία με Πουλικάκο,Μπουλά,Ζουγανέλη,Άσιμο,Σιδηρόπουλο/Σπυριδούλα,Λάκη Παπαδόπουλο,Τερμίτες,Αντώνη Τουρκογιώργη κτλ κτλ τότε δε θα είχαμε ελληνικό rock (όλα τα νεότερα συγκροτήματα σαφώς και έχουν επιρροές/ακούσματα από τέτοια μεγαθήρια). ;)

Και στα 90's (που τα υπεραγαπώ :up: μιας και τα πρόλαβα περισσότερο) υπήρχε μια στροφή των ελληνικών συγκροτημάτων (και ακροατών) σε ποιό punk rock ήχους.

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θηβαίος, Δεληβοριάς, Παπάζογλου, Αρβανιτάκη, Αλεξίου, κ ΦΥΣΙΚΑ Μάλαμας και Ιωαννίδης(πριν 2 ωρίτσες γύρισα από συναυλία τους)..!! Ήταν απίστευτοι!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

loipon epeidi akoustikan arketa pragmata gia ton gonidi se auto to thread tha ithela na pw kai gw 2 logia...:mad:

 

o gonidis file einai top1 gia mena stin ellada giati:

exei panw ap'ola fwnara(klashs anoteros apo pollous)...

exei tragoudares...

exei kapsoura...

sinthetei tragoudia opws to akoma se zitw pou egine trelh epitixia kai polla alla,pou sxedon kanenas den to kanei auto stin ellada.

 

 

ante geia...gonidis-sfakianakis-makropoulos gia mena!!!!!!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

προσθετω +1 στον σφακιανακη και προσθετω σε ολη την παρεα το ΤΕΡΖΗ! με τη φωναρα του!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει με διαφορά απο τον δευτερο ο Μπάμπης Στόκας. Εχει φωνη μοναδικη και στεκεται μονιμως μακρυα απο την δημοσιοτητα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου αρεσει τρελα ο Βαρδης κ μετα ο χατζηγιάννης..

 

Αναφέρεσαι στον Αντώνη ή τον Γιάννη; Κάποια κομμάτια του δεύτερου μου αρέσουν αρκετά ("Επικίνδυνα Αγαπάς" κ.α), αλλά δυστυχώς είναι ολιγάριθμα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στον Αντώνη ή τον Γιάννη; Κάποια κομμάτια του δεύτερου μου αρέσουν αρκετά ("Επικίνδυνα Αγαπάς" κ.α), αλλά δυστυχώς είναι ολιγάριθμα.

 

Στον Γιαννη!!Για να πω την αληθεια δεν ακουγα τραγουδια του ωσποθ μια φορα πηγα σε μια συναυλια του...Ειναι τελειος και σε φωνη και...σε εμφανιση!!Απο τοτε εχω αγορασει ολα του τα cd!!Και εμενα μου αρεσει το επικυνδινα αγαπας οπως κ.α τετοια δικα του!!Ποια αλλα σου αρεσουν?Το μετα?

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παπακωσταντινου, μητροπανος, διονυσιου, ζαμπετας, σαββοπουλος
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Απο Ελληνες μ' αρεσουν..

 

Παπακωνσταντινου,

Ιωαννιδης,

Χατζηγιαννης, (αν και οχι τοσο ποιοτικος)

Μαλαμας

και γενικοτερα οι ποιοτικοι καλλιτεχνες

[sIGPIC][/sIGPIC] Φραπεδάκι ολέε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
Πολύ πρόσφατα είχε κατέβει στην Καλαμάτα ο Φοίβος Δεληβοριάς και μου άφησε αρκετά καλές εντυπώσεις. Από καιρού εις καιρόν είχα ακούσει αρκετά τραγουδάκια του και κάτω που τον είδα μου έδωσε την εντύπωση ότι εκτός από ταλαντούχος είναι και αρκούντως προσγειωμένος...
Link to comment
Share on other sites

Μ'αρεσει παρα πολυ!!!Λατρευω τα τραγουδια του κ ειδικα τους στιχους του..Ειναι απιστευτοι!Δυστυχως δεν τον εχω δει σε συναυλια ποτε..!

 

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς να τον έχω ψάξει ιδιαίτερα,όσα τραγούδια του έχω ακούσει είναι αρκετά καλά.''Ο Καθρέφτης'' βέβαια είναι όλα τα λεφτά! :music:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου αρέσει περισσότερο είναι οι έξυπνοι στίχοι του...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει πρόσφατα στο "Κύτταρο" και τον είχα δει... Τα τραγούδια του παρά τον "αστείο" χαρακτήρα τους είναι υπερβολικά έξυπνα...

 

Ο τύπος γενικότερα είναι απίστευτος... Από τους λίγους καλούς που έχουν απομείνει ανάμεσα στα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ...

djohn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...