Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Offtopic

Στο wolt market μπορεις να πας και απο κοντα; ή είναι μονο με delivery ? Κακως δεχεστε το κουπονι, επιστροφη χρηματων πρεπει να απαιτήσετε.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και από τη διεύθυνση που έχει το market να εξυπηρετεί την περιοχή σου χωρίς έξοδα αποστολής , πληρώνοντας μέσω χρεωστικής κάρτας και δε γίνεται μετρητοίς (πχ να δεις τι θα σου δώσουν πχ Q αντί για frog) . Το delivery ποσών κάτω από 35Ε έχει έξοδα αποστολής.

Εσύ/εγώ μπορεί να το απαιτήσουμε (και με "απειλές" πχ αμφισβήτηση συναλλαγής ή καταγγελία εάν φτάσει στο απροχώρητο μισό ή 1 μήνα ή περισσότερο να μη σου έχουν επιστρέψει το ποσό στη χρεωστική κάρτα): έτσι έκανα κι εγώ σε αυτή την κοροϊδία να μου λένε: "Μα η Q είναι frog"!!! Και να έχουν κάργα δουλειά οι υπάλληλοι που ετοιμάζουν τις σακκούλες μέσα στο market και καμιά 10αρια μηχανάκια Wolt ετοιμοπόλεμα απέξω κι εγώ να τους "απασχολώ". Το θέμα είναι ότι στο chat δε μπορούν ούτε εάν και εφόσων υπάρχει άλλο τοπικό Wolt Market να πάω εγώ ο ίδιος απέξω να πάρω ΟΝΤΩΣ τις sim frog που παρήγγειλα.

Αλλά, και όποιος δε το έχει κάνει/βιώσει δε ξέρει, είτε Wolt είτε BOX:

Μπορεί και 1 μήνα να κάνει να στα επιστρέψουν στην χρεωστική κάρτα:

Αποκατάσταση παροδικού προβλήματος επιστροφής χρημάτων

Υπήρξε ένα παροδικό πρόβλημα με την επιστροφή χρημάτων της παραγγελίας σας, που έχει αποκατασταθεί. Τις αμέσως επόμενες ημέρες θα δείτε το ποσό της επιστροφής στην κάρτα σας. To ΒΟΧ σου κάνει δώρο 5€ για την επόμενη παραγγελία σου με το

Πάω κι εγώ "γυρεύοντας", βέβαια: Είναι δυνατόν με ΜΟΝΟ 5Ε να πάρω sim frog, όπως γράφτηκε παραπάνω; Για 1Ε Q OK δυνατόν από αλλοδαπό στο λιμάνι::::

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2022 at 10:17 ΠΜ, Mobileras said:

Με 4×6,5€= 26€ για 4 εβδομάδες απεριόριστο ίντερνετ (δεν εχει τον περιορισμο του what's up 2 ενεργοποιήσεις/μηνα).

Προφανώς μπορεί να αλλάαξει από την Πέμπτη https://www.frogmobile.gr/el/terms-and-conditions-internet-packages αλλά το λέει ξεκάθαρα 2 ανανεώσεις ανά μήνα... Απο που προκυπτει οτι ειναι διαφορετικο απο το WU;

Φαντάζομαι ευθυγραμμίστηκαν για να μην καταργήσεις το σταθερό και να το γυρίσεις σε 5G  απεριόριστο. Το οποίο είναι εντελώς μ*λ*κια αφού το κάνεις άνετα με διπλή σιμ ή με 2in1 του οτε forwarding απο frog σε frog και τα bonus ανανέωσης ή day unlimited Σουκου unlimited στο ανάμεσα.... αν είσαι και στο under 28  που είσαι tax free 6.5x4=26 ανά μήνα για peak 1.6Gbps  και nominal 500Mbps ΠΑΝΤΟΥ, σε σχέση με τα 50€ για 100MBps οπτική του ΟΤΕ νομίζω bargain!

Εννοείται ΠΑΝΤΑ voip στα 0.005€/min που δεν λήγει ποτέ το υπόλοιπο, για να μην σπας τα @@ σου με διπλασιασμούς και υπόλοιπα που λήγουν σε 2 μήνες.

Edited by kostasp666
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, 

Τα φώτα σας Θα ήθελα παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας απαντήσει. Επειδή είμαι στην q καιρό αλλά την σιχάθηκα πια σκέφτομαι να μεταβώ στην frog αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις/απορίες... 

Οι ανάγκες μου γενικώς δεν είναι πολλές με 150-200 λεπτα το πολύ το μήνα και 1gb είμαι καλυμμένος.

1) το σήμα προφανώς είναι πολύ καλύτερο σε γενικές γραμμές σωστά? 

2) αν μεταφέρω το υπάρχων νούμερό μου στη frog θα πάρω τα μπόνους (500mb κ 60' επιπλέον κάθε μήνα)  που λέει για 12 μήνες ή πρέπει μόνο καινούργιο νούμερο? Και το βασικότερο θα πρέπει να βάζω κάρτα υποχρεωτικά κάθε μήνα για να παίρνω το συγκεκριμένο μπόνους ή θα μπαίνει αυτόματα? 

3) κάθε πότε πρέπει υποχρεωτικά να βάζεις κάρτα διότι αλλιώς θα διαγραφεί και το υπάρχον τρέχον υπόλοιπο η/και Θα έρθει και η φραγή? Και ποιο είναι το minimum ποσό ανανέωσης? 

4) επίσης δίνει πολύ συχνά προσφορές (προσωποποιημένες η και για όλους) η και δωρεάν παροχές οι οποίες μπορεί να μειώσουν σημαντικά το συνολικό κόστος και οι οποίες να έχουν μία σχετική τακτικότητα για να μπορείς να βασιστείς και να υπολογίσεις και σε αυτές? 

5) υπάρχουν αρκετά προγράμματα που μπορούν να καλύπτουν τις συνήθειές μου με σχετικά χαμηλό κόστος? 

6) και σε όποιον τυχαινει και έχει ας πούμε παρόμοιες ανάγκες με εμένα με πόσα χρήματα περίπου την βγάζετε το μήνα? 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις και σε όσους φαίνεται πολύ αναλυτικό και κουραστικό και ίσως εκτός θέματος,  παρακαλώ όπως αγνοήστε το ευγενικά.

Edited by Anakin21
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Anakin21 said:

Καλησπέρα σας, 

Τα φώτα σας Θα ήθελα παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας απαντήσει. Επειδή είμαι στην q καιρό αλλά την σιχάθηκα πια σκέφτομαι να μεταβώ στην frog αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις/απορίες... 

Οι ανάγκες μου γενικώς δεν είναι πολλές με 150-200 λεπτα το πολύ το μήνα και 1gb είμαι καλυμμένος.

1) το σήμα προφανώς είναι πολύ καλύτερο σε γενικές γραμμές σωστά? 

2) αν μεταφέρω το υπάρχων νούμερό μου στη frog θα πάρω τα μπόνους (500mb κ 60' επιπλέον κάθε μήνα)  που λέει για 12 μήνες ή πρέπει μόνο καινούργιο νούμερο? Και το βασικότερο θα πρέπει να βάζω κάρτα υποχρεωτικά κάθε μήνα για να παίρνω το συγκεκριμένο μπόνους ή θα μπαίνει αυτόματα? 

3) κάθε πότε πρέπει υποχρεωτικά να βάζεις κάρτα διότι αλλιώς θα διαγραφεί και το υπάρχον τρέχον υπόλοιπο η/και Θα έρθει και η φραγή? Και ποιο είναι το minimum ποσό ανανέωσης? 

4) επίσης δίνει πολύ συχνά προσφορές (προσωποποιημένες η και για όλους) η και δωρεάν παροχές οι οποίες μπορεί να μειώσουν σημαντικά το συνολικό κόστος και οι οποίες να έχουν μία σχετική τακτικότητα για να μπορείς να βασιστείς και να υπολογίσεις και σε αυτές? 

5) υπάρχουν αρκετά προγράμματα που μπορούν να καλύπτουν τις συνήθειές μου με σχετικά χαμηλό κόστος? 

6) και σε όποιον τυχαινει και έχει ας πούμε παρόμοιες ανάγκες με εμένα με πόσα χρήματα περίπου την βγάζετε το μήνα? 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις και σε όσους φαίνεται πολύ αναλυτικό και κουραστικό και ίσως εκτός θέματος,  παρακαλώ όπως αγνοήστε το ευγενικά.

Το 1,5GB το έχεις μόνο από την ανανέωση. Και στην εβδομάδα διπλασιασμού (κάθε δεύτερη εβδομάδα δλδ) έχεις 120 λεπτά με 3€.

Άρα τα 200 (240) που θες εσύ είναι στα 6€ και σου περισσεύουν και 4 (10€ ανανέωση)

Επίσης για τον πρώτο χρόνο σου δίνουνε 60+60 λεπτά κάθε μήνα. Τα 60 με την ανανέωση και τα άλλα 60 όποτε θες μέσα στο μήνα.

Αυτά.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Anakin21 said:

Καλησπέρα σας, 

Τα φώτα σας Θα ήθελα παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας απαντήσει. Επειδή είμαι στην q καιρό αλλά την σιχάθηκα πια σκέφτομαι να μεταβώ στην frog αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις/απορίες... 

Οι ανάγκες μου γενικώς δεν είναι πολλές με 150-200 λεπτα το πολύ το μήνα και 1gb είμαι καλυμμένος.

1) το σήμα προφανώς είναι πολύ καλύτερο σε γενικές γραμμές σωστά? 

2) αν μεταφέρω το υπάρχων νούμερό μου στη frog θα πάρω τα μπόνους (500mb κ 60' επιπλέον κάθε μήνα)  που λέει για 12 μήνες ή πρέπει μόνο καινούργιο νούμερο? Και το βασικότερο θα πρέπει να βάζω κάρτα υποχρεωτικά κάθε μήνα για να παίρνω το συγκεκριμένο μπόνους ή θα μπαίνει αυτόματα? 

3) κάθε πότε πρέπει υποχρεωτικά να βάζεις κάρτα διότι αλλιώς θα διαγραφεί και το υπάρχον τρέχον υπόλοιπο η/και Θα έρθει και η φραγή? Και ποιο είναι το minimum ποσό ανανέωσης? 

4) επίσης δίνει πολύ συχνά προσφορές (προσωποποιημένες η και για όλους) η και δωρεάν παροχές οι οποίες μπορεί να μειώσουν σημαντικά το συνολικό κόστος και οι οποίες να έχουν μία σχετική τακτικότητα για να μπορείς να βασιστείς και να υπολογίσεις και σε αυτές? 

5) υπάρχουν αρκετά προγράμματα που μπορούν να καλύπτουν τις συνήθειές μου με σχετικά χαμηλό κόστος? 

6) και σε όποιον τυχαινει και έχει ας πούμε παρόμοιες ανάγκες με εμένα με πόσα χρήματα περίπου την βγάζετε το μήνα? 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις και σε όσους φαίνεται πολύ αναλυτικό και κουραστικό και ίσως εκτός θέματος,  παρακαλώ όπως αγνοήστε το ευγενικά.

Έχει πακέτο 10gb και 200’ με 8,9€

Επισης έχει 13gb και 200’ με 10.9€

Ειναι όμως τα λεπτά ομιλίας με χρέωση 3λεπτη

Αν θέλεις ανά δευτερόλεπτο υπάρχει το πακέτο που σου ανέφεραν παραπάνω 

Αυτα όλα τα πακέτα αν τα ξανά ενεργοποιήσεις μια μέρα πριν λήξουν, το υπόλοιπο προστίθεται και στον επόμενο μήνα 

πχ έχεις το πρώτο πακέτο και μετά από 29 μέρες σου έχουν μείνει μέσα και 3gb

εάν το ξανά βάλεις θα έχεις 3gb+Αυτά που σου δίνει το πακέτο 

σημα γενικότερα έχει καλύτερο αλλά εξαρτάται από την περιοχή. Θέλει δοκιμή αυτό δεν μπορεί κάποιος από εδώ να στο πει με σιγουριά 

Πακέτα και προσφορές δίνει συχνά απεριόριστα για τα τριήμερα όπως αυτό που μας έρχεται αλλά γενικά δεν στηρίζεται σε αυτά. 
Από 10€ μπορείς να βάλεις κάρτα το λιγότερο 

Με τα 10€ αυτά μπορείς να βάλεις το πρώτο πακέτο που ανέφερα. Αν δεν κανείς συνέχεια κλήσεις πολύ μικρής διαρκείας λογικά σου φτάνει 

ειδικα στο Ίντερνετ νομίζω δεν υπάρχει ανταγωνισμός 

μπορεις να δεις τα πακέτα στην σελίδα της frog και να έχεις εικόνα καλύτερη 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου πω για τις προσωποποιημένες ("ειδικά για σένα") προσφορές στο frog ότι σχεδόν ΔΕΝ υπάρχουν εκτός εάν μετά από αρκετά χρόνια (πχ από 2025 και μετά εάν φέτος 2022 το μεταφέρεις στη frog) "αντέχεις" να το έχεις κατά διαστήματα σε φραγές μετά το 3μηνο από κάρτα ή του βάζεις κάρτα κάθε 90 μέρες, όπως κάνω κι εγώ με 1,5GB τον πρώτο μήνα και 120΄ προς όλους ανά δευτερόλεπτο χρέωσης κάθε μήνα για 3 μήνες όσπου να ξαναβαλεις κάρτα 10Ε και εφόσων πετυχαίνεις τον αλγόριθμο διπλασιασμού.

Δλδ σε σχέση με την κόκκινη εταιρία είναι πανδύσκολο και μετά από χρόνια παραμονής στην frog να έχεις την πρόσκληση "Βάλε κάρτα και θα πάρεις 100' όλους +2GB για 7 μέρες (έστω και μόνο 7 μέρες για την προσωποποιημένη προσφορά). Αλλά τα "κανονικά" πακέτα στo frog είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα απο wolt market σωστα μια καρτα frog

Παω να κανω ταυτοποιηση μεσω connect phone κ μου βαζει οτι η καρτα που εβαλα δεν ειναι καρτα που εχει αγοραστει απ το δικτυο της connect phone....

Wtf

Σας εχει συμβει κατι τετοιο??

Εντωμεταξυ εχει φυλλαδιο κανονικα πως να κανεις τη διαδικασια κλπ απ την connect phone

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω κανει εγω  πολλες φορες... [[η απαντηση μου απευθυνετε για τα 120 μβ που ρωτησε καποιος πιο πριν ]]

Edited by apollon11
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, panos23 said:

Μολις πηρα απο wolt market σωστα μια καρτα frog

Παω να κανω ταυτοποιηση μεσω connect phone κ μου βαζει οτι η καρτα που εβαλα δεν ειναι καρτα που εχει αγοραστει απ το δικτυο της connect phone....

Wtf

Σας εχει συμβει κατι τετοιο??

Εντωμεταξυ εχει φυλλαδιο κανονικα πως να κανεις τη διαδικασια κλπ απ την connect phone

Το φακελάκι ΟΝΤΩΣ γράφει frog; Ίσως (εάν δεν έχει παρέλθει η μέγιστη ημερομηνία δυνατότητας ενεργοποίησης της sin που εννοείται αυτό νομίζω, Ή ΟΧΙ?) να περάσεις από ένα κατάστημα Cosmote (δε ξέρω μήπως και σε Γερμανό αλλά εκεί χωρίς να αφήσεις κάτι-τις δε θα πολυασχοληθούν όταν καταλάβουν τι θες και θα σου πουν "Δε γίνεται είναι της connect" για να ασχοληθούν με πελάτες που αφήνουν χρήμα).

Από ποιάς διεύθυνσης Wolt market σου βρήκαν sim frog , να δηλώσω κι εγώ άλλη διεύθυνση να πάω απέξω;

Link to comment
Share on other sites

Κατεχακη wolt το πηρα αλλα μου κανει εντυπωση

Το φακελακι οντως ειναι frog

Μια οδυσσεια δλδ να παρουμε μια frog.....Ημαρτον δεν ξεκιναμε καλα.....

( η ιδια η cosmote/frog κλαιν τοσες μερες που εχω κανει αιτημα να μου στειλουν οι ιδιοι καρτα )

Θα παρω αυριο τηλ την connect phone μηπως βρω ακρη

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους παιδιά με βοηθήσατε πάρα πολύ και μάλλον θα κάνω το βήμα. 

Και αν κατάλαβα καλά αυτά που μου λέτε θα τη βγάζω μάλλον με 20 ευρώ το τρίμηνο (2 θα βάζω κάρτα και θα παίρνω τα bonus 1.5gb+120λεπτα ομιλίας μπορεί και παραπάνω διότι αυτό με τον διπλασιασμό δεν το κατάλαβα ακριβώς, και μία θα αγοράζω ένα αυτούσιο πακέτο από αυτά που προτείνατε πιο πάνω και 1-2 3ευρα ομιλίας στο ενδιάμεσο εάν ξεμενω. Πάντως άμα δινει 1.5gb internet με κάθε ανανέωση από 10€ εμένα αυτό και μόνο αυτό με καλύπτει όσον αφορά το ίντερνετ και με 1-2 3ευρα ομιλίας θα είμαι μία χαρά )

Μία χαρά ακούγεται τουλάχιστον για τις δικές μου ανάγκες Και θα έχω και καλύτερο σήμα εδώ που μένω γιατί από την μπλε όπως την λέτε, μία με δύο μπάρες έχω και δεν μπορώ να μιλήσω σπίτι μου.

Να είστε καλά :) 

Edited by Anakin21
Link to comment
Share on other sites

Εσας η sim ειναι πορτοκαλι ή ασπρη ?

Ανοιξα το φακελακι κ μεσα εχει τη sim η οποια εχει το logo της cosmote πανω Ειναι ασπρη

Λετε να ναι καμια cosmo καρτα?

 

 

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

Άσπρες είναι από πίσω με τους αριθμούς όλες οι sim της Cosmote εδώ και πολλά χρόνια, ασχέτως αρχικά Ckarta, WU ή frog.

Link to comment
Share on other sites

Στο περίπτερο ζητάς κάρτα ανανέωσης Frog συγκεκριμένα ή δουλεύει και με κάρτα ανανέωσης Comsote?

Link to comment
Share on other sites

Νεοτερα απο το μετωπο

Η connect phone μεγαλο κωλοχανιο χαχα

Κατεβασμενα τηλ , μετα δεν το σηκωναν καν

Οποτε πεταχτηκα κ γω cosmote store κ εκανα ταυτοποιηση τσακ μπαμ

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tsino said:

Στο περίπτερο ζητάς κάρτα ανανέωσης Frog συγκεκριμένα ή δουλεύει και με κάρτα ανανέωσης Comsote?

Cosmote, είναι κοινή για κοσμοκαρτα, γουατς απ και φρογκ

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, panos23 said:

Νεοτερα απο το μετωπο

Η connect phone μεγαλο κωλοχανιο χαχα

Κατεβασμενα τηλ , μετα δεν το σηκωναν καν

Οποτε πεταχτηκα κ γω cosmote store κ εκανα ταυτοποιηση τσακ μπαμ

 

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα και τις οδηγίες από το φυλάδιο που ειχε συρραμένο με το φακελάκι frog να ακολουθουσες πιστά, να περίμενες κανα μήνα μπας και στο ταυτοποιήσουν όσπου να τα καταλάβεις αυτό που χαρακτήρισες.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GREGORYMO said:

Διαχειρίζομαι 3 νούμερα.

Αν τα φέρω στο frog θα χρειαστω χωριστά app για το καθένα?

Στο mycosmote app θα τα έχεις ολα μαζι

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Διαχειρίζομαι 3 νούμερα.

Αν τα φέρω στο frog θα χρειαστω χωριστά app για το καθένα?

για το Frog που ειναι και σημαντικοτερο app απο το mycosmote, ναι θελεις διαφορετικα.

Στο mycosmote δεν εχεις τα δωρα της ανανεωσης που εχεις στο frog app.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, runner70 said:

για το Frog που ειναι και σημαντικοτερο app απο το mycosmote, ναι θελεις διαφορετικα.

Στο mycosmote δεν εχεις τα δωρα της ανανεωσης που εχεις στο frog app.

Το ξέρω.

Αλλά γίνεται να έχω 3 frog app στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GREGORYMO said:

Το ξέρω.

Αλλά γίνεται να έχω 3 frog app στο κινητό?

Οχι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...