Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 5g δουλεύει αυτόματα η θέλει κανενα μήνυμα ή ρύθμιση; Όχι ότι πιάνει στην περιοχή απλά από περιέργεια

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα, ψάχνοντας κι εγώ για 1 νέο νουμερο για μαθητή λυκείου, σίγουρα της cosmote για να έχει το cosmote deals, οδηγήθηκα εδώ. Αφού διάβασα αρκετές σελίδες, έχουμε και λέμε :

- ανάγκες επικοινωνίας μικρές (θεωρώ τα 60+60 αγοράζοντας όποτε έχει διπλασιασμό και μάλιστα ανα δευτερόλεπτο είναι τέλεια).

- Σε data η ανανέωση έχει 1,5 GB, σωστά? Άρα στον μηνα μετά την ανανέωση είμαστε ΟΚ, στον 2ο μήνα είναι το πρόβλημα (σκοπός είναι να βγαίνουν τουλάχιστον 2 μήνες με το 10ρικο). Απ'οτι έχω καταλάβει έχουμε τις επιλογές : 120ΜΒ με 3,02€ - δεν το βρίσκω στην ιστοσελίδα του frog (διπλασιάζεται κι αυτό?), 6GB για 25 ημέρες με 5,35€ (βλέπω αλλοι προτείνουν μέσω wifigreece το ίδιο πακέτο με 6€ γιατί?). Υπάρχει κάτι άλλο, αν δεν ανανεώσεις το 2ο μήνα?

- Για τα πακέτα σύνδεσης της wifigreece ξέρει κανείς? Π.χ αυτό με 12€ (unlimited data)  https://www.wifigreece.gr/product/frog-πακέτο-σύνδεσης-κάρτα-sim/ - Για πόσο καιρό unlimited data?

Link to comment
Share on other sites

H wifigreece  δίνει UNLIMITED DATA για 30 ημέρες όσο διαρκει η προσφορά της cosmote ( ίσως μέχρι 31/08) kai   200 λεπτά για 50 ημέρες, 

Επιπλέον για νέο πακέτο μπάινουν 60 λεπτά δώρο με την ανανέωση και 'αλλα 60 από το App τα οποία έχεις 30 ημέρες για να τα ενεργοποιήσεις. + 400 λεπτά για Frog και άλλα 600 +600 για νέες κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, άρα για καινούριο αριθμό πάμε εδώ https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card ή εδώ https://www.wifigreece.gr/product/frog-πακέτο-σύνδεσης-κάρτα-sim/

Στην wifigreece έχει τα 120' Χ 12 μήνες (τα λεει 1440' δωρεάν για 12 μήνες), αλλά δεν βλέπω το topup δώρο στην 1η  ανανέωση του μήνα (ισχύει για πάντα?)

Επίσης στη frog λέει με το welcome pack, αξίας 10€ παίρνεις τα δώρα που αναφέρει για τους τρεις πρώτους μήνες, άρα αν κανεις 1 την αρχική κι αλλη μια ανανέωση θα τα ξαναπάρεις.

Τα unlimited data στη wifigreece τί ισχύ έχουν, 1 μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να περάσει στο όνομα μου και τυπικά το τηλέφωνο ( frog) του πατέρα μου χωρίς την παρουσία του στο κατάστημα υπεύθυνη δήλωση ή εξουσιοδότηση πρέπει να κάνουμε μέσω gov και με τι κείμενο; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Καλησπέρα, για να περάσει στο όνομα μου και τυπικά το τηλέφωνο ( frog) του πατέρα μου χωρίς την παρουσία του στο κατάστημα υπεύθυνη δήλωση ή εξουσιοδότηση πρέπει να κάνουμε μέσω gov και με τι κείμενο; Ευχαριστώ 

Πάρε για καλό κ για κακό ένα τηλ στο κατάστημα που σε ενδιαφέρει ώστε να μην πας τζάμπα και δεν γίνει η δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Mobileras said:

Εβδομάδα 60+60

Τι πρέπει να πατήσουμε στην κλίση στο 1314 για να ακούσουμε αν είναι εβδομάδα διπλασιασμού;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τι πρέπει να πατήσουμε στην κλίση στο 1314 για να ακούσουμε αν είναι εβδομάδα διπλασιασμού;

Στο app του φρογκ το είδα. Και για να το σιγουρέψω, πάτησα στις λεπτομέρειες και έγραφε έως 4/9.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Στο app του φρογκ το είδα. Και για να το σιγουρέψω, πάτησα στις λεπτομέρειες και έγραφε έως 4/9.

Έχω ακούσει που λένε ότι δεν τα βγάζει πάντα στο app για κάποιο λόγο αλλά παρ όλα αυτά ισχύει ο διπλασιασμός. Πού αλλού το βλέπουμε;;

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2022 at 1:05 ΜΜ, vaggy said:

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, άρα για καινούριο αριθμό πάμε εδώ https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card ή εδώ https://www.wifigreece.gr/product/frog-πακέτο-σύνδεσης-κάρτα-sim/

 

Στην wifigreece έχει τα 120' Χ 12 μήνες (τα λεει 1440' δωρεάν για 12 μήνες), αλλά δεν βλέπω το topup δώρο στην 1η ανανέωση του μήνα (ισχύει για πάντα?)

 

Επίσης στη frog λέει με το welcome pack, αξίας 10€ παίρνεις τα δώρα που αναφέρει για τους τρεις πρώτους μήνες, άρα αν κανεις 1 την αρχική κι αλλη μια ανανέωση θα τα ξαναπάρεις.

 

Τα unlimited data στη wifigreece τί ισχύ έχουν, 1 μήνα?

Καλημέρα και από εμένα, στα παραπάνω γνωρίζει κανείς?

Edited by vaggy
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vaggy said:

Καλημέρα και από εμένα, στα παραπάνω γνωρίζει κανείς?

Τα unlimited στο wifigreece δεν είναι άλλο από την καλοκαιρινή προσφορά της Cosmote που αφορά φυσικά και τη Frog. Τα υπόλοιπα αν δεν σου τα απαντήσουν οι συμφορουμίτες πάρε ένα τηλ στο wifigreece να σου τα πούνε αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, πήρα τηλ και δεν ήξεραν ούτε οι ίδιοι να μου πουν, ρώτησα εδώ μήπως το έχει πάρει κανείς 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vaggy said:

Ευχαριστώ πολύ, πήρα τηλ και δεν ήξεραν ούτε οι ίδιοι να μου πουν, ρώτησα εδώ μήπως το έχει πάρει κανείς 

Καλή φάση.. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε μαζέψεις κάβα ένα υπόλοιπο στο βάτραχι

.. αν το κάνεις μετά Wu θα μπορούσες ενδεχομένως να το μεταφέρεις σε άλλο νούμερο;;;

Το έχει δοκιμάσει κανείς;;;;

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα. Θα σου κρατήσει φυσικά τα 3 ευρώ για μετατροπή από Frog σε What's Up αλλά το υπόλοιπο μετά μπορείς να το κάνεις Easy Transfer

Link to comment
Share on other sites

Και να υποθέσω ότι μεταφέρεται κι ο χρόνος ομιλίας; Μετά όμως δεν μπορείς να τον roll over άρεις γιατί δεν υπάρχει αντίστοιχο πακέτο ε;

Link to comment
Share on other sites

Αν ξαναγυρισεις στο καπακι; Μηπως τοτε μπορει να κρατηθει ο χρονος ομιλιας ανανεώνοντας με το ίδιο πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα , δεν ειναι να το κανεις συχνα. Μονο για καποιον που εχει κανει καλη καβατζα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα , δεν ειναι να το κανεις συχνα. Μονο για καποιον που εχει κανει καλη καβατζα.
Στην μάνα μου π.χ μαζεύτηκε ήδη κοντά στο εικοσάρικο ... Αν την πάω και την φερω είναι είναι 6 ευρώ....οπότε μάλλον συμφέρει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι αν ενα νούμερο παίρνει τα δώρα του πρώτου χρόνου δηλαδή τα έξτρα 60 λεπτά προς όλους κτλ, στην επιστροφή σε Frog δεν θα τα ξαναπάρει από εκεί που Έμεινες πχ άλλους 5-6 μήνες αλλά θα τα χάσει εντελώς

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κάπου το δώρο είναι λίγο αδωρο

Είχα σκοπό να βάζω μια κάρτα (10€) ανά 3 μήνες και να έχω κάθε μήνα 120 λεπτά με 3 ευρ

Τα δώρα με ανάγκασαν να βάζω κάρτα κάθε 2 μήνες και με εγκλώβισαν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...