Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα αριθμό που κάθετε ακίνητος σε μια συσκευή. 

Αν λειτουργήσει αυτό, ίσως τον φέρω στο βάτραχο. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2022 at 8:47 ΠΜ, soterman said:

Δεν είδα κανένα να έχει κόστος, επίσης το λέει και το ίδιο: Δωρεάν extras μόνο για σένα,  γιαυτό και τα πάτησα όλα. Τεσπά, δεν πολυέχει σημασία, θα είμαι πιο προσεκτικός στο μέλλον.

Να ζητήσω ένα screenshot από κάποιον που βλέπει χρεώσιμο πακέτο μέσα στο "δωρεάν extras μόνο για σένα" , ευχαριστώ!

🤓

Screenshot_20220522-000854_Frog.jpg

Screenshot_20220522-000957_Frog.jpg

 

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

-Μάλιστα… Σε εσένα το γράφει  

 

-Μπήκα στην εφαρμογή τώρα και βλέπω πως την κάνουν αναβάθμιση..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, hercoulis said:

-Μάλιστα… Σε εσένα το γράφει  

 

-Μπήκα στην εφαρμογή τώρα και βλέπω πως την κάνουν αναβάθμιση..

Και σε εσένα έπρεπε να το γράφει. Εάν δεν το έγραφε θα ήταν δωρεάν.

Τελευταία φορά που μπήκα το my cosmote ήταν χθες και είχε μήνυμα ότι σήμερα θα έκαναν αναβαθμίσεις και ότι μπορει να μην λειτουργούσαν σωστά τα apps. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω, επειδή κάποιοι απ την οικογένεια πήγαν σε ΓουατςΑπ, εγώ με το Φρογκ τί χάνω και τί κερδίζω αν κάνω τέτοια μετάβαση; Δεν τα ξέρω καθόλου τα πακέτα, ενώ κάποια παιδιά εδώ τα έχουν ψάξει, γι αυτό ρωτάω.

(Να σημειώσω πως έχω παλιό φρογκ, δεν μου επιτρέπει να αγοράσω τα 60' ούτε σκέτα ούτε με διπλασιασμό, μου δίνουν δώρο 300' προς όλους, σε 3λεπτα, +1.5GB για κάθε ανανέωση 10€ και έπειτα με τα 9,09€ υπολοίπου μπορώ να αγοράσω τα καινούρια πακέτα εκτός από σκέτο χρόνο ομιλίας προς όλους)

Και θέλω να μεταφέρω και 2 ηλικιωμένους γονείς σε ένα από τα δύο, αλλά υπάρχει το πρόβλημα της διαχείρησης εξ αποστάσεως, γι αυτό τα κρατάω ακόμη σε Q.

Edited by andre74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Για να αποκτήσω καινούργιο αριθμό frog τι πρέπει να κάνω;
Υπάρχει άλλος τρόπος πλην το site της cosmote?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πας και αγοράζεις μια οποιαδήποτε καρτα Sim Cosmoκαρτα ή WhatsUp και με ένα SMS (δωρεάν) εκανες Frog. Ρώτα σε οποιοδήποτε κατάστημα γερμανό/κοσμοτέ να σου πουν

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andre74 said:

Θέλω να ρωτήσω, επειδή κάποιοι απ την οικογένεια πήγαν σε ΓουατςΑπ, εγώ με το Φρογκ τί χάνω και τί κερδίζω αν κάνω τέτοια μετάβαση; Δεν τα ξέρω καθόλου τα πακέτα, ενώ κάποια παιδιά εδώ τα έχουν ψάξει, γι αυτό ρωτάω.

(Να σημειώσω πως έχω παλιό φρογκ, δεν μου επιτρέπει να αγοράσω τα 60' ούτε σκέτα ούτε με διπλασιασμό, μου δίνουν δώρο 300' προς όλους, σε 3λεπτα, +1.5GB για κάθε ανανέωση 10€ και έπειτα με τα 9,09€ υπολοίπου μπορώ να αγοράσω τα καινούρια πακέτα εκτός από σκέτο χρόνο ομιλίας προς όλους)

Και θέλω να μεταφέρω και 2 ηλικιωμένους γονείς σε ένα από τα δύο, αλλά υπάρχει το πρόβλημα της διαχείρησης εξ αποστάσεως, γι αυτό τα κρατάω ακόμη σε Q.

Αυτό έχει καταργηθεί. Μπορεις πλέον εδώ και καιρό να αγοράσεις το πακέτο των 60 ή 120 χωρίς να σου ζητηθεί να αρνμηθείς τον διπλασισμό της κάρτα. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vasileios said:

Αυτό έχει καταργηθεί. Μπορεις πλέον εδώ και καιρό να αγοράσεις το πακέτο των 60 ή 120 χωρίς να σου ζητηθεί να αρνμηθείς τον διπλασισμό της κάρτα. 

 

Και όμως, δεν βρήκα λύση. Όταν έγραψα στο chat του Frog μου ήρθε απλά μια τυποποιημένη απάντηση πως δεν είναι διαθέσιμο για μένα (δεν θυμάμαι την ακριβή διατύπωση). Αν έχεις κάτι να προτείνεις, καλοδεχούμενο.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, andre74 said:

Και όμως, δεν βρήκα λύση. Όταν έγραψα στο chat του Frog μου ήρθε απλά μια τυποποιημένη απάντηση πως δεν είναι διαθέσιμο για μένα (δεν θυμάμαι την ακριβή διατύπωση). Αν έχεις κάτι να προτείνεις, καλοδεχούμενο.

Στο μακρινό 2013 χαρακτηρίστηκαν μη εμπορικά διαθέσιμες για νέους πελάτες ο διπλασιασμός αξίας πρώτης ανανέωσης του μήνα με 5 ή 10€ και η προσφορά 300' προς όλους με ελάχιστη χρέωση 3' στις δυο πρώτες ανανεώσεις του μήνα με 10€. Την ίδια περίοδο εμφανίστηκε το πακέτο 60' (κυριολεκτικά 60' καθώς ο διπλασιασμός του εν λόγω πακέτου ξεκίνησε στις αρχές του 2015).
Ο διπλασιασμός αξίας ήταν αρχικά ασύμβατος με το πακέτο των 60', κατέστη ωστόσο συμβατός περί τον Απρίλιο του 2014.
Η προσφορά 300' ήταν ομοίως ασύμβατη με το πακέτο των 60' και έτσι παραμένει μέχρι σήμερα... μάλλον την ξέχασαν.

Πρέπει να ζητήσεις την κατάργηση της προσφοράς 300' μέσω εξυπηρέτησης πελατών προκειμένου να αποκτήσεις πρόσβαση στο πακέτο 60'. Ενδεχομένως οι υπάλληλοι που θα μιλήσεις να μην έχουν καν γνώση αυτής της ασυμβατότητας.

Στην περίπτωση που η εξυπηρέτηση πελατών δε σε καλύψει υπάρχει η λύση να μετακινηθείς με ΑΛΠΑΚ σε άλλο καρτοκινητό της cosmote κι αν πραγματικά επιθυμείς να επιστρέψεις στο frog έχοντας απολέσει πλέον την προσφορά των 300'.

Στο νήμα του frog, σελίδες 110-130 θα βρεις αρκετές πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Είδα σημερα 30gb από το πουθενά με διάρκεια 1 μήνα. Κάνανε κάποιο δώρο; Ηδη τα έλαβα χωρίς να κάνω κάτι ούτε ήρθε κάποιο μήνυμα. Δεν είδα κάπου ανακοίνωση.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2022 at 6:57 ΠΜ, Tsino said:

Αν δεν κάνω λάθος διανύουμε εβδομάδα διπλασιασμού

Ναι μου ήρθε SMS για μέχρι 29/5

Edited by Hackerpcs

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, apagogeas said:

Είδα σημερα 30gb από το πουθενά με διάρκεια 1 μήνα. Κάνανε κάποιο δώρο; Ηδη τα έλαβα χωρίς να κάνω κάτι ούτε ήρθε κάποιο μήνυμα. Δεν είδα κάπου ανακοίνωση.

Έχεις βάλει κάποια χώρα που ενδιαφέρεσαι, όταν έβαζες τον αριθμό σου στο frog app?

Έχει ήδη αναφερθεί ότι πήραν τα 30γίγα όσοι είχαν βάλει Ουκρανία + Ρωσία.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, arjuna said:

Πρέπει να ζητήσεις την κατάργηση της προσφοράς 300' μέσω εξυπηρέτησης πελατών προκειμένου να αποκτήσεις πρόσβαση στο πακέτο 60'. Ενδεχομένως οι υπάλληλοι που θα μιλήσεις να μην έχουν καν γνώση αυτής της ασυμβατότητας.

Στην περίπτωση που η εξυπηρέτηση πελατών δε σε καλύψει υπάρχει η λύση να μετακινηθείς με ΑΛΠΑΚ σε άλλο καρτοκινητό της cosmote κι αν πραγματικά επιθυμείς να επιστρέψεις στο frog έχοντας απολέσει πλέον την προσφορά των 300'.

Στο νήμα του frog, σελίδες 110-130 θα βρεις αρκετές πληροφορίες.

Σε ευχαριστώ για την πληροφόρηση.

Δεδομένης της κατάστασης, δεν έχω καταλήξει αν με συμφέρει να ανταλλάξω το "δώρο" 300' με την αγορά 3€ το 60+60, τώρα που υπάρχει το πακέτο με τα 8,90€ (10GB+200'+400' προς φρογκ). 

Γιατί μέσα σε διάστημα 2 μηνών με 10€ (υπόλοιπο 9.09€) μπορώ να έχω 1,5GΒ & 300' + αγορά 10GB+200'+400' σύνολο θεωρητικά 166 τρίλεπτες κλήσεις (ας πούμε χοντρικά 150 κλήσεις + παραπάνω απ όσες χρειάζομαι για Φρογκ) και 11,5 γίγα συνολικά (που 11 μήνες τον χρόνο θα περισσεύουν), κι έτσι κι αλλιώς θα πρέπει κάθε 50-60 μέρες να φορτώσω πάλι 10€

Εξασφαλίζω πάντα (αν συνυπολογίσουμε και τις καλοκαιρινές προσφορές) πιο πολύ mobile internet απ όσο μπορώ να καταναλώσω, και καμιά 150αρια 3λεπτες κλήσεις το δίμηνο. Σπάνια ίσως δεν μου φτάνουν οι κλήσεις με τη ζωή που κάνω τώρα, μόνο αν μπλέξω με πολύωρη αναμονή ή κάτι τελείως απρόβλεπτο... μην ξεχνάμε και τα messaging apps εφόσον αρχίζει να γίνεται "ατελείωτο" το mobile internet που ξεπερνάει τα 5gb μηνιαίως, αλλά και τα "δώρα προς φρογκ" με τα πακέτα και τα σαβατοκύριακα, για την άμεση οικογένεια.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Έχεις βάλει κάποια χώρα που ενδιαφέρεσαι, όταν έβαζες τον αριθμό σου στο frog app?

Έχει ήδη αναφερθεί ότι πήραν τα 30γίγα όσοι είχαν βάλει Ουκρανία + Ρωσία.

Τώρα που το λες το έκανα αυτό πριν μέρες που το διάβασα εδώ, δήλωσα Ουκρανία ως favorite, αλλά δεν είδα κάτι να γίνεται και το ξέχασα. Λογικά από αυτό θα είναι! Αλλά τελείως στα μουλωχτά τα έδωσε σήμερα, ούτε μήνυμα όυτε κάτι έστω να πουν "να κοίτα εμείς σου κάνουμε δώρο".

Link to comment
Share on other sites

Για ανανεωση σε frog, ειχα διαβασει παλαιοτερα οτι υπηρχαν 6 ευρες καρτες μαλλον για το προγραμμα 60 λεπτα προς ολους, συνεχιζουν να υπαρχουν αυτες οι καρτες;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dinoslk said:

Για ανανεωση σε frog, ειχα διαβασει παλαιοτερα οτι υπηρχαν 6 ευρες καρτες μαλλον για το προγραμμα 60 λεπτα προς ολους, συνεχιζουν να υπαρχουν αυτες οι καρτες;

Mόνο αυτές https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananeosis-frog-6/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα αυτες ειχα δει, μπορεις να τις βρεις καπου αλλου, η μονο στο συγκεκριμενο καταστημα;

Επισης αυτες ισχυουν για διμηνη ανανεωση, για το προγραμμα 60 λεπτα προς ολους; η ειναι μονο για δεδομενα;

Edited by dinoslk
Link to comment
Share on other sites

Τα 60' μπόνους ενεργοποίησης μέσω App, μέσα σε πόσες ημέρες μπορούν να ενεργοποιηθούν μετά από το αυτόματο bonus των 60' πριν χαθούν;

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ο διπλασιασμός των 60 λεπτών πώς πάει, κάθε πότε  έχει;

Ας πούμε για παράδειγμα αυτή την εβδομάδα νομίζω έχει γιατί μου έκανε διπλασιασμό των λεπτών.

Υπάρχει όμως κάποιο χρονικό διάγραμμα για το κάθε πότε υπάρχει;

Ευχαριστώ!

Edited by J_F80
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...