Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 ώρες πριν, runner70 said:

Αναφορικά με τον διπλασιασμό άρα πάμε σχεδόν μέχρι τέλους του έτους βδομάδα παρά βδομάδα. 11/12/23 θα είναι η τελευταία εβδομάδα διπλασιασμού του έτους. Μετά θα έχουμε άλλο ένα 2βδόμαδο κενό όπως τώρα και μετά πάλι στις 1/1/24.

 

Ενα από τα σενάρια που λέμε ότι δεν ενημερώνεται πάντα σωστά το app της και για αυτό να συμβουλευομαστε ή το forum ή το τηλ στο 1330. Και σε μένα το ιδιο. Εκκαθάριση τα πάντα, στήσιμο από την αρχή και ακόμα δεν δείχνει τον διπλασιασμό.

Συνεπώς από δω και πέρα (για το 2023, έτσι;): Έχουμε:

"Ζυγές να'ναι οι βδομάδες σας"!

Υ.Γ.: Για αρχές 2024 δε ξέρουμε εάν θα ξαναγίνει το 2 βδομάδες κενό: Δε γίνεται σε όλες τις αλλαγές έτους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πλέον εμφανίστηκε και στην εφαρμογή η προσφορά διπλασιασμού. 

Screenshot_20230418_205657_Frog.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2023 at 2:47 ΜΜ, GTHOM said:

Και πως βάζουμε χρόνο ομιλίας??
Μέσα από το app δεν δείχνει 60+60.
Μπορούμε και αλλιώς να βάλουμε??
Ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ειδα οτι σου απάντησε ηδη ο Mobileras

14 ώρες πριν, Aggelos_Kypraios said:

Καλησπέρα παιδιά. Πλέον εμφανίστηκε και στην εφαρμογή η προσφορά διπλασιασμού. 

Screenshot_20230418_205657_Frog.jpg

Πραγματι και σε μενα το ιδιο χωρις να κάνω την παραμικρή αλλαγή στο app.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω μια απορία σχετικά με αυτό.

Τα δωρεάν 120 λεπτά κάθε μήνα έρχονται μόνο κατόπιν ανανέωσης ή αυτόματα ανεξάρτητα από το τί θα κάνω;

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-04-19 200620.png

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα από την ανανέωση. 60' αυτόματα,άλλα 60' από την εφαρμογή όποτε θες μέσα στο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, πόσες ημέρες μεσολαβούν από την στιγμή που γίνεται η online παραγγελία μέχρι να καλέσει το support?

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, n1451 said:

Γεια σας, έχω μια απορία σχετικά με αυτό.

Τα δωρεάν 120 λεπτά κάθε μήνα έρχονται μόνο κατόπιν ανανέωσης ή αυτόματα ανεξάρτητα από το τί θα κάνω;

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-04-19 200620.png

Μετά την ταυτοποίηση/ενεργοποίηση της sim frog:
Με την 1η κάρτα ανανέωσης (έστω 8Ε) μπαίνουν τα 60΄ με 3΄ ελάχιστη πχ την 20/4 πρώτη 8ευρη κάρτα.

Μέσα σε 30 μέρες (πχ ως 20/5) μπορείς να ενεργοποιήσεις και τα ακόμα 60΄με 3΄ ελάχιστη από τα Extras του frog app (δλδ σύνολο 120΄).

Σε 30 μέρες από την 1η κάρτα (πχ 20/5) μπαίνουν ακόμα 60΄ αυτόματα και εμφανίζεται στο frog app στα Extras τα ακόμα 60΄ που έχεις 30 μέρες να τα ενεργοποιήσεις (πχ έως 19/6 που να ισχύουν για 31 μέρες από την ενεργοποίηση πχ εάν τα ενεργοποιήσεις τελευταία στιγμή θα ισχύουν ως 19/7 12:00).

 

Τελικά το ίδιο με τα παραπάνω ισχύουν και για το Bring A Friend και δεν μπαίνουν αυτόματα κάθε 30 μέρες:

 

 

Screenshot_20230418-215850.png

Screenshot_20230418-215841.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2023 at 10:16 ΠΜ, Mobileras said:

Το σημαντικό είναι οτι συνεχιζεται ο 2πλασιασμος.

Και στο πακέτο 60'/3€ γενικά παραμένει χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη 3 λεπτά διάρκειας έτσι; Σε αντίθεση με το μεγάλο combo 10GB-200'/8,9€ που ισχύει η ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά διάρκειας

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Hackerpcs said:

Και στο πακέτο 60'/3€ γενικά παραμένει χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη 3 λεπτά διάρκειας έτσι; Σε αντίθεση με το μεγάλο combo 10GB-200'/8,9€ που ισχύει η ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά διάρκειας

Βασικα νομιζω οτι μόνο το αγορασμενο πακετο των 60 λεπτων εχει χρεωση ανα δευτερόλεπτο 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mobileras said:

Βασικα νομιζω οτι μόνο το αγορασμενο πακετο των 60 λεπτων εχει χρεωση ανα δευτερόλεπτο 

Ναι σε αυτό αναφερόμουν, αυτό που λέμε πάνω για το πότε έχει διπλασιασμό (60'/3€)

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

Τις ζυγές βδομάδες του 2023 από δω και πέρα ο διπλασιασμός 60+60, ως τα τέλη 2023. Πχ η βδομάδα που διανύουμε είναι η 16η του 2023 και έχει διπλασιασμό:

 

IMG_20230420_120128549.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Όντως η προσφορά εμφανίστηκε και στην εφαρμογή, αλλα παρόλο που την ενεργοποίησα, δεν εμφανίζεται στο υπόλοιπο μου ακόμα. 

Screenshot_20230421_165157_Frog.jpg

Screenshot_20230421_165403_Frog.jpg

Screenshot_20230421_165432_Messages.jpg

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Aggelos_Kypraios said:

Καλησπέρα σε όλους. Όντως η προσφορά εμφανίστηκε και στην εφαρμογή, αλλα παρόλο που την ενεργοποίησα, δεν εμφανίζεται στο υπόλοιπο μου ακόμα. 

 

Μια από τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Αν το τρέχον υπόλοιπο mb απο πακετα/προσφορές δεν μειωνεται με την χρήση, μην ανησυχείτε.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθαν οι κάρτες και σε λίγες μέρες θα ενεργοποιηθεί η κάθε κάρτα.
Έχουν μόνο το σήμα της κοσμοτε, είναι φυσιολογικό ή έπρεπε να γράφει frog;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει άλλο μέλος, θέμα με έλλειψη καρτών SIM για φορητότητα στην εταιρεία;

Σε κατάστημα της cosmote στην Θεσσαλονίκη δεν ολοκληρώνεται η αίτηση μου με αιτιολογία την μη διαθεσιμότητας καρτών SIM. 

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλε online απλά. Επικαλούνται έλλειψη καρτών γιατί θέλουν να πουλήσουν συμβόλαια. Δεν είναι συνήθης τακτική για cosmote (ίσως όντως και να μην έχουν στο συγκεκριμένο, δεν ξέρω) αλλά στις άλλες εταιρείες είναι πολύ σύνηθες

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες που χρησιμοποιούσαν αυτό το "τέχνασμα" ανέφεραν ότι δεν είχαν κάρτες SIM για τα καρτοκινητά (για συνδέσεις όμως είχαν). Εδώ επικαλούνται γενικότερη "έλλειψη από τα κεντρικά" που επηρεάζει όλους τους εμπλεκόμενους. 

Το αίτημα φορητότητας έχει προχωρήσει και η προμήθεια της κάρτας SIM είναι το μόνο που το εμποδίζει να ολοκληρωθεί. Την ερχόμενη Τετάρτη μπορεί έχουν παραλαβή καρτών SIM, είπαν... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έχω 30+ GB τα οποία λήγουν σήμερα το βράδυ τα οποία προέρχονται από ανανέωση με την κάρτα των 15€ (40GB) της wifigreece

(Ξέμειναν λόγω του δώρου των 20GB που έδωσε η Cosmote)

Έκανα αγορά νέας κάρτας την Παρασκευή στις 18:00 όμως δεν έχουν στείλει ακόμα κωδικό

Μπορώ να τα "σώσω" αν ανανεώσω με το αντίστοιχο πακέτο της frog;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, user_one said:

Καλημέρα σε όλους

Έχω 30+ GB τα οποία λήγουν σήμερα το βράδυ τα οποία προέρχονται από ανανέωση με την κάρτα των 15€ (40GB) της wifigreece

(Ξέμειναν λόγω του δώρου των 20GB που έδωσε η Cosmote)

Έκανα αγορά νέας κάρτας την Παρασκευή στις 18:00 όμως δεν έχουν στείλει ακόμα κωδικό

Μπορώ να τα "σώσω" αν ανανεώσω με το αντίστοιχο πακέτο της frog;

Νομίζω αν βάλεις το πακέτο των 5,35€ που δίνει 6GB, ανανεώνονται και τα υπόλοιπα. 

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι για να ανανεωθούν τα GB, θα πρέπει να ανανεώσω με το ίδιο ακριβώς πακέτο

Δεν ισχύει αυτό;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, user_one said:

Νόμιζα ότι για να ανανεωθούν τα GB, θα πρέπει να ανανεώσω με το ίδιο ακριβώς πακέτο

Δεν ισχύει αυτό;

Μη σε πάρω και στον λαιμό μου. Δεν έχω βάλει ποτέ πακέτο από την WiFigreece

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...