Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα 08/12/2017 ανανέωση 10€ καρτοκινητού frog με χρεωστική κάρτα μέσω app δώρο 200mb για 30 ημέρες. Πάνε τα 500 για 15 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

σημερα ανανεωση φρογκ 10€ σε καταστημα οτε

 

200mb + 1 gb + 100' ομιλιας προς ολους +600' προς φρογκ

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις για πακετο frog promo.

Μου πηρε ενας φιλος ενα νουμερο που του ειπαν με ανανεωση 10 ευρω και αγοραζοντας ενα πακετο παιρνεις 8,5 γιγα και 160 λεπτα προς ολους. Περιμενω να το παρω στα χερια μου για να δω τι ισχυει.

Το πηρε απο πωλητη σε δρομο με αγορα 1 ευρω ανα sim και στο δηλωνου αυτοι;;

Ξερει καποιος κατι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό για αληθινό, έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν κατάλαβε καλά ο φίλος.
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

σημερα ανανεωση φρογκ 10€ σε καταστημα οτε

 

200mb + 1 gb + 100' ομιλιας προς ολους +600' προς φρογκ

 

Έχεις μεταφέρει τον αριθμό σου σε φρογκ πρόσφατα;

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

αγορα σιμ τον αυγουστο ,γιατι?

 

Για 6 μήνες έχεις δωρεάν με κάθε ανανέωση 10ε αυτά που περιεγραψες εκτός από τα 200 mb.Απόλαυσε τα όσο διαρκούν. :)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις για πακετο frog promo.

Μου πηρε ενας φιλος ενα νουμερο που του ειπαν με ανανεωση 10 ευρω και αγοραζοντας ενα πακετο παιρνεις 8,5 γιγα και 160 λεπτα προς ολους. Περιμενω να το παρω στα χερια μου για να δω τι ισχυει.

Το πηρε απο πωλητη σε δρομο με αγορα 1 ευρω ανα sim και στο δηλωνου αυτοι;;

Ξερει καποιος κατι;;;;

πιθανότατα να μην είχε ενημερωθεί αυτός που του πούλησε (ή απέκρυψε) ότι πλέον δεν ισχύουν τα διπλάσια mb δηλαδή 4gb με 4.4€ αλλά 2. Γιατί τα υπόλοιπα που λες κολλάνε με αυτά που δίνει στο πρώτο 6μηνο το frog με μια 10αρα καρτα. Δηλαδή 100 προς όλους Ελλάδα + 60 προς διεθνείς προορισμούς με 3λεπτη χρεωση (που μπορούν να χρησιμοποιηθούν και προς Ελλάδα όταν τελειώσουν τα 100 προς όλους) + 1gb internet + 2 φορές το πακέτο των 4.4€ πήγαινες +8gb δηλαδή σύνολο 9 και τώρα θα πηγαίνεις στα 5gb..

Για 6 μήνες έχεις δωρεάν με κάθε ανανέωση 10ε αυτά που περιεγραψες εκτός από τα 200 mb.Απόλαυσε τα όσο διαρκούν.

Συν στέλνοντας wk στο 1330 δίνει για κάθε ΣΚ του 2017 1500' και 1500sms προς frog. Θα δείξει σε λίγες ημέρες αν κάνουν ανάλογη προσφορά για τα ΣΚ του 2018

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μα την καβάτζα την έχεις για όταν την χρειαστείς. Δεν την έχεις για να την έχεις. Εγώ τουλάχιστον μαζεύω το χειμώνα που είμαι

συνεχώς σε wifi και τα τρώω το καλοκαίρι που δεν είμαι.

 

Δεν κράζω που τα δίνει, κράζω με τον τρόπο που τα δίνει και τα καθιστά άχρηστα για πολύ κόσμο. Ειδικά για όσους έχουν μαζεμένα.

 

Μία λύση είναι όπως είπαν παραπάνω να δίνεις 3ευρώ και να παίρνεις 120mb που ουσιαστικά παίρνεις 2048 + 200 + 120 = 2368mb

 

Αλλά από εκεί που έδινες 4,5ευρώ για 4giga τώρα δίνεις 7,5 για περίπου τα ίδια και δεν μένουν λεφτά να πάρεις πακέτο ομιλίας...

 

Εδω συζητάμε για το τι συμφέρει και πως να πληρώνεις λιγότερα δεν έχει νόημα η αντιπαράθεση...

 

 

 

Αυτό πως το ενεργοποιεις;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

πιθανότατα να μην είχε ενημερωθεί αυτός που του πούλησε (ή απέκρυψε) ότι πλέον δεν ισχύουν τα διπλάσια mb δηλαδή 4gb με 4.4€ αλλά 2. Γιατί τα υπόλοιπα που λες κολλάνε με αυτά που δίνει στο πρώτο 6μηνο το frog με μια 10αρα καρτα. Δηλαδή 100 προς όλους Ελλάδα + 60 προς διεθνείς προορισμούς με 3λεπτη χρεωση (που μπορούν να χρησιμοποιηθούν και προς Ελλάδα όταν τελειώσουν τα 100 προς όλους) + 1gb internet + 2 φορές το πακέτο των 4.4€ πήγαινες +8gb δηλαδή σύνολο 9 και τώρα θα πηγαίνεις στα 5gb..

Το πακετο γραφει frog promo το τονιζω αυτο.

Του ανεφερε βαζοντάς μια καρτα των 10 ευρω παιρνεις

Με μηνυμα στο 1330 των κωδικο14200, 5gb+1,5+2=8,5gb

ή στο 1330 κωδ. 17317 ,με 4,44 παιρνεις 2 gb +1,5gb.

Το 1,5 gb στο κανει δωρο με καθε ενεργοποιηση πακετου τα 2gb με ανανεωση 10€

Και αναφερε και οτι με 15 ευρω απεριοριστο

Απλα επειδη δεν το εχω παρει στα χερια μου ειμαι επαρχια και ο φιλος το πηρε απο αθηνα απο τους γνωστους πωλητες της cosmote ελεγα μηπως εχουμε καποιον που γνωριζει κατι

Απο την επομενη εβδομαδα θα το εχω και θα ξερω τι γινεται

Εμενεα με ενδιαφερει με 5 ευρω να εχω τα μεγιστα gb.το χρησιμοποιω σαν hotspot σε mifi

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 08/12/2017 ανανέωση 10€ καρτοκινητού frog με χρεωστική κάρτα μέσω app δώρο 200mb για 30 ημέρες. Πάνε τα 500 για 15 ημέρες.

 

Αν αθροίζονται τα 200ΜΒ με τα υπάρχοντα και πηγαίνει η λήξη όλων 30 μέρες μετά, είναι θετική εξέλιξη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γρήγορη ερώτηση. Υπάρχει λεκτικό στο 1330 για τα 120mb γιατί με την εφαρμογή ακόμα περιμένω την απόδοση τους από προχθές που το πατησα τρεις φορες και μου αφαιρούσε το υπόλοιπο αλλα τίποτα δεν έχει έρθει ακόμα, θα μου λήξουν τα μαζεμένα mbs αύριο. Πήρα και τηλέφωνο στις επιλογές για τα mb αλλά δεν το έχουν το 120mb έχουν μόνο το 600mb στις ανανεώσεις.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο MOBILE INTERNET 60MB ενεργοποιείται είτε με δωρεάν κλήση στο 1330 είτε με αποστολή του δωρεάν SMS με το λεκτικό «60ΜΒ» στο 1330.

 

Νομίζω αυτό θες.

Link to comment
Share on other sites

Το myinternet.cosmote λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμη η υπηρεσία

 

Δλδ, ΔΕΝ το'χει;

Ή πατάς και δεν ενεργοποιείται;

Στο WU ισχύει, τουλάχιστον;

 

Screenshot_2017_09_07_02_52.jpg

 

ΔΕ λειτουργεί:

Αυτή τη στιγμή {ΑΠΟ πότε; }:

 

Screenshot_2017_12_10_16_43_31.png

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Το myinternet.cosmote λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμη η υπηρεσία
Έχεις βάλει την υπηρεσία να σε κόβει όταν δεν έχεις mb εάν όχι στείλε

 

mi στο 1333

 

Εάν έστειλες my αντί για mi που είναι το κανονικό λογικό είναι να σου λέει ότι δεν υπάρχει υπηρεσία αφού το έστειλες λάθος

 

Μία χαρά δουλεύει και στο βάτραχο

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει την υπηρεσία να σε κόβει όταν δεν έχεις mb εάν όχι στείλε

 

mi στο 1333

 

Εάν έστειλες my αντί για mi που είναι το κανονικό λογικό είναι να σου λέει ότι δεν υπάρχει υπηρεσία αφού το έστειλες λάθος

 

Μία χαρά δουλεύει και στο βάτραχο

 

Για WU:

 

WU_no_10_12_2017.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για WU:

 

WU_no_10_12_2017.jpg

Πριν 20 λεπτα το είπα σε φίλο μου με WU και έγινε ενεργοποίηση του ήρθε και απάντηση

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που ξεκίνησε το χρησιμοποιώ (εδω και μερικούς μήνες) και μια χαρά ενημέρωση είχα. Σήμερα δε λειτουργεί. Πριν λιγο το δοκιμασα κ παλι δε λειτουργεί. Υπαρχει αλλος με φρογκ που του λειτουργησε κανονικα σημερα;

 

@oxxy το mi ειχε ενεργοποιηθει αυτοματα με την ενεργοποίηση του αριθμου, μου ειχε ερθει ενημερωτικο μήνυμα.

 

 

Καμμία αλλαγή

http://i65.tinypic.com/2vrsooy.png

Edited by XP130TD
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω ένα πακέτο frog για data ...το χρησιμοποιώ μόνον στο αυτοκίνητο...

Θέλω να του βάλω χρήματα και προφανώς ήθελα μαξ 5€.

Ο μόνος τρόπος για να βάλω χρήματα είναι να πάω σε περίπτερο με μίνιμουμ ποσό τα 10€ ή Γερμανό ή cosmote για 6€ ?

Δεν υπάρχει app για την frog ή μέσω πιστωτικής ή PayPal ?

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...