Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α, οκ, απλα τελικα ειναι λιγο στον αερα ολα, το site http://www.frogmobile.gr δεν ενημερωνεται και τοσο συχνα,

οποτε να γραφετε/γραφουμε ολοι για να ξερουμε τι ισχυει καθε φορα,

αν ξερει κανείς ας απαντησει και στις δικες μου ερωτησεις, θα τους επαιρνα τηλ,

αλλα θα μαθουμε και live βεβαια σε κανα μηνα

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια ανανεωση 10€ που εκανα 6 Οκτωβρίου μεσω της εφαρμογης cosmote, μου εδωσε το 1GB, αλλα δεν μου εδωσε δωρο τα 250MB λογω ανανεωσης μεσω ιντερνετ.

Μου εδωσε 500MB για χρήση εντός 7 ημερών.

Μια απο τα ιδια μεσω εφαρμογής cosmote..[ATTACH]64261[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

α, μαλιστα, μαθαμε και κατι αλλο που ειχα δωσει βαση: μια 100αρα (σε λεπτα) ανανεωση καθε μηνα,

αλλα δεν μου λες: οτι περισσεψει απο τα 1500mb πως το ανενεωνεις; ξαναβαζεις καρτα σε ενα μηνα (προλαβαινεις πριν ληξουν τα mb; ) ή αγοραζεις πακετο mb;

Link to comment
Share on other sites

Τα 500 αν εχω καταλαβει καλα μιας και χτες γυρισα σε frog δεν ανανεωνονται..

Το 1gb αν δεν το καταναλώσεις και ανανεωσεις πριν το μηνα θα μεταφερθει στον επομενο.

Επειδη η sim μου κανει θεματακια,αλλαζω κανονικα αν χρειαστεί;

Link to comment
Share on other sites

χμ ενδιαφερον...

1) ειχα/εχω την εντυπωση οτι ανανεωνονται και τα 500 & το 1gb

2) οτι κι αν ανανεωνεται παντως, πρεπει να το "ταϊσεις" για να ανενεωθει, ειτε με ανανεωση ή με αγορα πακετου

3) χμ, επειδη διαβασα αρκετες σελιδες, υπηρχε θεμα με την frog και τις καρτες, δεν εδιναν sim, δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι,

ας μας απαντησει και κανενας αλλος στις ερωτησεις μας

 

edit: λοιπον, τους πηρα τηλεφωνο κι εχω τις απαντησεις:

1) μεταφερονται κανονικα και τα 500mb και το 1gb

2) ισχυει το "2"

 

τελος, μπορεις να κανεις ανανεωση και να μεταφερεις τα mb, αρκει να εχει αλλαξει ο μηνας "ημερολογιακα",

δηλαδη αν κανεις ανανεωση 5/9 και παρεις το δωρο των 500mb αν κανεις ξανα ανανεωση 1/10 (δεν πειραζει που δεν εχει συμπληρωθει μηνας απο την προηγουμενη ανανεωση) θα παρεις ξανα 500mb, τα οποια θα προστεθουν σε οσα δεν ειχες καταναλωσει απο τα πρωτα 500mb και θα ληγουν στις 1/11

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη σιμ αλλάζει πλέον κανονικά. Αρκεί μια επίσκεψη σε Γερμανό ή Κοσμοτέ. Άλλαξα παλιά σιμ φρογκ πριν λίγες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια, αγορα πακετου mb πρεπει να κανεις ή ανανεωση 10€ ή 5€ (αν δεν εχεις ξανακανει μες στον οκτωβρη καποια απο τις δυο)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, απ οτι βλεπω ειστε αρκετοι με καρτοκινητη frog. Θέλω να ρωτήσω τι γινεται με το θεμα καλυψης δικτυου. Εχετε καλο σημα? Γτ ειμαι στην Q εδω κ 4 μηνες κ εχω ΚΑΚΙΣΤΟ σημα :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, απ οτι βλεπω ειστε αρκετοι με καρτοκινητη frog. Θέλω να ρωτήσω τι γινεται με το θεμα καλυψης δικτυου. Εχετε καλο σημα? Γτ ειμαι στην Q εδω κ 4 μηνες κ εχω ΚΑΚΙΣΤΟ σημα :!:

 

Με τη frog έχω καλό σήμα. Καλύτερο από τη wind, που έχω ένα πακέτο f2g και συγκρίνω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι παλια προσφορα, αν την ειχες απο παλια εχει καλως, διαφορετικα δεν ξαναπροσφερεται, ετσι καταλαβα εγω τουλαχιστον..
Link to comment
Share on other sites

Τωρα πρεπει να το εχουν γυρισει μονο μια περιοδο το μηνα, την 3η εβδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

Ενας κακός οιωνός:

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40314&dateFrom=&dateUntil=

Να μαντέψω την εξέλιξη? Βάζω στοίχημα, ότι η Q και το Frog, θα κόψουν το δωρεάν internet, από αρχές Νοεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

αμα το κοψουν αυτοι θα βγουν χαμενοι, θα βαζουμε καρτα μονο καθε οποτε ληγει και μονο ενα ταληρακι
Link to comment
Share on other sites

αμα το κοψουν αυτοι θα βγουν χαμενοι, θα βαζουμε καρτα μονο καθε οποτε ληγει και μονο ενα ταληρακι

Και πάλι θα βρουν τα αντίμετρα: Θα σταματήσουν τις ανανεώσεις με ποσά μικρότερα των 10 ευρώ και θα (ξανα)μειώσουν τη διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου, από 3 μήνες σε ένα μήνα. Ετσι θα μας αναγκάσουν όλους να πάμε σε συμβόλαια. Και όλα αυτά, θα συμβούν ταυτόχρονα, σε όλες τις εταιρείες. Αυτό θα πει μάρκετινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι θα βρουν τα αντίμετρα: Θα σταματήσουν τις ανανεώσεις με ποσά μικρότερα των 10 ευρώ και θα (ξανα)μειώσουν τη διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου, από 3 μήνες σε ένα μήνα. Ετσι θα μας αναγκάσουν όλους να πάμε σε συμβόλαια. Και όλα αυτά, θα συμβούν ταυτόχρονα, σε όλες τις εταιρείες. Αυτό θα πει μάρκετινγκ.

 

Αυτό δεν λέγεται μάρκετινγκ αλλά καρτέλ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα την τελευταία 5ευρη κάρτα από το κατάστημα του πειραιά. Μου είπαν ότι δεν θα ξαναφέρουν άλλες 5ευρες ουτε για frog ουτε για cosmote.Αρα μας πάνε για 10ευρα ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα την τελευταία 5ευρη κάρτα από το κατάστημα του πειραιά. Μου είπαν ότι δεν θα ξαναφέρουν άλλες 5ευρες ουτε για frog ουτε για cosmote.Αρα μας πάνε για 10ευρα ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ.

Εκτός και αν κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω του site όπου μπορείς να βάλεις 5€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...