Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο μέγιστο ποσό για την πρώτη ανανέωση πέρα από το οποίο δε διπλασιάζεται η ανανέωση;

 

Όχι δεν υπάρχει.

Για οποιοδήποτε ποσό διπλασαζεται .

π.χ Από OTESHOP ή Γερμανό βάζεις 100 ευρώ ( αυτό είναι το μέγιστο ) και πέρνεις 208,57 .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μερικες ερωτησεις μιας και μετακομισα μολις απο vodafone σε cosmote με σκοπο να ερθω frog:

 

1. Πως αλλαζω πακετο απο cosmokarta σε frog?

2. Εχω 5€ μεσα...θα χαθουν με την μετατροπη?

3. Εχω 480 mb ακομα. Θα χαθουν κι αυτα?

4. Χρεωση ανα δευτερολεπτο ισχυει ακομα?

5. Δωρεαν mb εαν ανανεωσεις online?

6. Δωρεαν εξτρα χρονο ομιλιας προσφερει με καποιο τροπο?

 

Συγνωμη αν σας κουρασα...

Φιλικα Χρηστος

Link to comment
Share on other sites

1.Στέλνεις το μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314.

Πριν περάσουν 2 λεπτά ξαναστέλνεις το μήνυμα F στο 1314.

2. Δεν θα χαθούν τα 5 €

3. Δεν είμαι σίγουρος έχω ακούσει αντικρουόμενες απόψεις.

4. Ισχύει ακόμα

5. 1GB στην πρώτη ανανέωση του μήνα από 10 ευρώ. 500 ΜΒ με ανανέωση από 5 - 9.99 ευρώ .

Με online ανανέωση ή σε κατάστημα 250 ΜΒ επιπλέον κάθε φορά που βάζεις από 10 ευρώ και πάνω.

Μπορείς να έχεις και τα δύο δώρα , δηλαδή μία φορά 500 και μία φορά 1GB κάθε μήνα.

6. Για τους πρώτους 5 μήνες θα έχεις 100 λεπτά προς όλα τα δίκτυα δώρο μετά από ανανέωση. Κάθε φορά που ανανεώνεις πέρνεις δωρεάν χρόνο πρός FROG.

Link to comment
Share on other sites

1.Στέλνεις το μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314.

Πριν περάσουν 2 λεπτά ξαναστέλνεις το μήνυμα F στο 1314.

2. Δεν θα χαθούν τα 5 €

3. Δεν είμαι σίγουρος έχω ακούσει αντικρουόμενες απόψεις.

4. Ισχύει ακόμα

5. 1GB στην πρώτη ανανέωση του μήνα από 10 ευρώ. 500 ΜΒ με ανανέωση από 5 - 9.99 ευρώ .

Με online ανανέωση ή σε κατάστημα 250 ΜΒ επιπλέον κάθε φορά που βάζεις από 10 ευρώ και πάνω.

Μπορείς να έχεις και τα δύο δώρα , δηλαδή μία φορά 500 και μία φορά 1GB κάθε μήνα.

6. Για τους πρώτους 5 μήνες θα έχεις 100 λεπτά προς όλα τα δίκτυα δώρο μετά από ανανέωση. Κάθε φορά που ανανεώνεις πέρνεις δωρεάν χρόνο πρός FROG.

 

 

Σε ευχαριστω πολυ πολυ vasileie!

 

Η καρτα sim ειναι καινουργια...

θα εχω κανενα θεμα με το 4g?

Θα πρεπει να στειλω μηνυμα "4g" στο 1333?

Πρεπει να γραφτω καπου πρωτα πριν αλλαξω πακετο?

Και αν ξεκαθαρισει το ερωτημα εαν χανονται τα mb θα το κανω αμεσα!

Edited by xrele
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ πολυ vasileie!

 

Η καρτα sim ειναι καινουργια...

θα εχω κανενα θεμα με το 4g?

Θα πρεπει να στειλω μηνυμα "4g" στο 1333?

Πρεπει να γραφτω καπου πρωτα πριν αλλαξω πακετο?

Και αν ξεκαθαρισει το ερωτημα εαν χανονται τα mb θα το κανω αμεσα!

1)Όχι

2)Δεν το ξέρω αλλά δεν χάνεις κάτι να αλλάξεις και να δεις μετά

3)Να γραφτείς εννοείς my account και τέτοια?Ναι αν θες να βλέπεις online πόσα λεπτα,sms και ΜΒ έχεις.Η εγγραφή γίνεται στο http://www.cosmote.gr

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1)Όχι

2)Δεν το ξέρω αλλά δεν χάνεις κάτι να αλλάξεις και να δεις μετά

3)Να γραφτείς εννοείς my account και τέτοια?Ναι αν θες να βλέπεις online πόσα λεπτα,sms και ΜΒ έχεις.Η εγγραφή γίνεται στο http://www.cosmote.gr

Ναι εννoουσα εγγραφη στο mycosmote.

Σε ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ πολυ vasileie!

 

Η καρτα sim ειναι καινουργια...

θα εχω κανενα θεμα με το 4g?

Θα πρεπει να στειλω μηνυμα "4g" στο 1333?

Πρεπει να γραφτω καπου πρωτα πριν αλλαξω πακετο?

Και αν ξεκαθαρισει το ερωτημα εαν χανονται τα mb θα το κανω αμεσα!

Τί να σου πω ρε φίλε? Δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, αλλά δύο φορές που έκανα αλλαγή πακέτου (μία από Cosmoκάρτα σε Frog και μία από Frog σε What's Up), τα ευρώ και τα MB παρέμεινα, αλλά χάθηκαν τα λεπτά και τα μηνύματα. Ωστόσο, έχω ακούσει από άλλους χρήστες, ότι έχασαν και τα MB (Για τα ευρώ, είναι 1000% σίγουρο ότι δε χάνονται, σου το λέει και η Cosmote αν ρωτήσεις). Εγώ σου μεταφέρω τη δική μου εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Τί να σου πω ρε φίλε? Δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, αλλά δύο φορές που έκανα αλλαγή πακέτου (μία από Cosmoκάρτα σε Frog και μία από Frog σε What's Up), τα ευρώ και τα MB παρέμεινα, αλλά χάθηκαν τα λεπτά και τα μηνύματα. Ωστόσο, έχω ακούσει από άλλους χρήστες, ότι έχασαν και τα MB (Για τα ευρώ, είναι 1000% σίγουρο ότι δε χάνονται, σου το λέει και η Cosmote αν ρωτήσεις). Εγώ σου μεταφέρω τη δική μου εμπειρία.

Για την ιστορια δεν χαθηκαν λεφτα ουτε mb....

Λεπτα και μηνυματα δεν ειχα, οποτε δεν ξερω αν θα χανονταν....

 

Απορια: Online ανανεωση πως κανω?

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια δεν χαθηκαν λεφτα ουτε mb....

Λεπτα και μηνυματα δεν ειχα, οποτε δεν ξερω αν θα χανονταν....

 

Απορια: Online ανανεωση πως κανω?

Με απλη καρτα περιπτερου περνεις τα δωρα!Δεν ειναι σαν τη wind.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια δεν χαθηκαν λεφτα ουτε mb....

Λεπτα και μηνυματα δεν ειχα, οποτε δεν ξερω αν θα χανονταν....

 

Απορια: Online ανανεωση πως κανω?

 

Cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

5. 1GB στην πρώτη ανανέωση του μήνα από 10 ευρώ. 500 ΜΒ με ανανέωση από 5 - 9.99 ευρώ .

Με online ανανέωση ή σε κατάστημα 250 ΜΒ επιπλέον κάθε φορά που βάζεις από 10 ευρώ και πάνω.

Μπορείς να έχεις και τα δύο δώρα , δηλαδή μία φορά 500 και μία φορά 1GB κάθε μήνα.

 

ολα αυτα τα mb ανανεωνονται στον επομενο μηνα αν δεν τα χρησιμοποιησω;

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια δεν χαθηκαν λεφτα ουτε mb....

Λεπτα και μηνυματα δεν ειχα, οποτε δεν ξερω αν θα χανονταν....

 

Απορια: Online ανανεωση πως κανω?

 

Εγω κανω μεσω της εφαρμογης cosmote, μου ζηταει πιστωτικη , την βαζω κ εχω αμεσα 10€ και ερχοτναι κ τα δωρα.

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα mb ανανεωνονται στον επομενο μηνα αν δεν τα χρησιμοποιησω;

 

 

Αρκεί να ανανεώσεις ή να αγοράσεις νέο πακέτο έστω και ένα λεπτό πριν την λήξη τους.

Στέλνωντας Υ στο 1330 ή 1314 , ή και 1298 θα μάθεις την ακριβή ημέρα και ώρα που λήγουν τα MB

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να ανανεώσεις ή να αγοράσεις νέο πακέτο έστω και ένα λεπτό πριν την λήξη τους.

Στέλνωντας Υ στο 1330 ή 1314 , ή και 1298 θα μάθεις την ακριβή ημέρα και ώρα που λήγουν τα MB

 

Καλυτερα να ειναι κανα 10 λεπτο πριν την ωρα ληξης γιατι τυχαινει και καθυστερει να ερθει το sms των MB και ετσι θα ληξουν τα προηγουμενα παρολο που ανανεωσες εγκαιρα. Σε εμενα το μηνυμα ερχεται 5 min μετα την ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote μόνο τα ΜΒ ανανεώνονται . Όλα τα άλλα λήγουν στην ώρα τους.
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου που κάνω λάθος. Η frog δίνει χρέωση ανά δευτερόλεπτο;

αν ναι, γιατί όταν βλέπω το υπόλοιπο είτε στην εφαρμογή mycosmote είτε σα μνμ, μου γράφει μόνο διαθέσιμα λεπτά και όχι και δευτερόλεπτα;

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο σε ορισμένα πακέτα. Για να το ξεκαθαρίσουμε στα πακέτα εξωτερικού υπάρχει ελάχιστη χρέωση.

Η ενημέρωση είναι ανά λεπτό.

δηλαδή κάνοντας 6 κλήσεις των 10 δευτερολέπτων , η ενημέρωση θα σου πεί ότι έχεις ένα λεπτό λιγώτερο.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που δίνει ως μπόνους, ισχύει η χρέωση ανά δευτερόλεπτο;

Αν ναι, το θεωρώ πολύ άσχημο να μην φαίνονται και τα διαθέσιμα δευτερόλεπτα προς χρήση.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γυρισα και'γω σε frog χτες απο κοσμοκαρτα..Τα λεπτα ομιλιας χαθηκαν,τα mb έμειναν όπως και τα χρηματα που ειχα μεσα.

Ps:Ξαφνικα η καρτα sim μου κανει κατι νερα γιατι ειναι με adaptorακι,την αλλαζω σε Γερμανο με οποιαδηποτε cosmote;

 

Α επισης το 4G δεν χρειάστηκε παλι ενεργοποίηση για το φιλο που ρωτούσε,εχω 4G+ κανονικα :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, το εκανα κ εγω, με την αλλαγη απενεργοποιηθηκε η υπηρεσια "ενα λεπτο το λεπτο" γιατι ειναι ειπε διαθεσιμη μονο σε κατοχους κοσμοκαρτα

 

λεφτα και mb παραμενουν, για 4g δεν ξερω ακομα

 

εκανα και ανανεωση και πηρα 100 λεπτα προς ολους & 1gb για ενα μηνα

 

αν γυρισω πισω στην κοσμοκαρτα θα εχω το 400 λεπτα προς ολους με 3 ευρω και το ενα λεπτο το λεπτο που ειχα;

 

edit: λυπαμαι, αλλα το φορουμ δεν εχει διαγραφη μηνυματος για να το κολλησω στο απο πανω,

ποσταρα δευτερο μηνυμα γιατι μπορει να ειχε ποσταρει καποιος μετα απο το προηγουμενο μου

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

εκανα και ανανεωση και πηρα 100 λεπτα προς ολους & 1gb για ενα μηνα

 

αν γυρισω πισω στην κοσμοκαρτα θα εχω το 400 λεπτα προς ολους με 3 ευρω και το ενα λεπτο το λεπτο που ειχα;

 

edit: λυπαμαι, αλλα το φορουμ δεν εχει διαγραφη μηνυματος για να το κολλησω στο απο πανω,

ποσταρα δευτερο μηνυμα γιατι μπορει να ειχε ποσταρει καποιος μετα απο το προηγουμενο μου

 

Όχι δεν μπορείς να ξαναγυρίσεις. Και στην κοσμοτέ και στην βονταφον αυτό το πρόγραμμα είναι εδώ και χρόνια μη εμπορικά διαθέσιμο για νέες ενεργοποιήσεις. Όποιος το έχει το κρατάει. Οποιος το ακυρώσει δεν ξαναγυρνάει πίσω ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να ξαναγυρίσεις. Και στην κοσμοτέ και στην βονταφον αυτό το πρόγραμμα είναι εδώ και χρόνια μη εμπορικά διαθέσιμο για νέες ενεργοποιήσεις. Όποιος το έχει το κρατάει. Οποιος το ακυρώσει δεν ξαναγυρνάει πίσω ;)

 

καλα, ετσι κι αλλιως δεν το συμπαθησα και πολυ, εκτος απο κατι κ@λοπεριοδους που μιλουσα με τις ωρες με κατι βαρεμενες, σε αρκετες περιπτωσεις "αναγκαστηκα" να βαλω 10αρα καρτα και ο χρονος πηγε απατος, οποια θελει να βγει εξω για μπιρι μπιρι :rolleyes:

 

edit:

Παιδια απο mycosmote κανουμε ανανεωση κανονικά με τα δωρακια; [ATTACH]64225[/ATTACH]

 

ναι, κι εχεις και 250mb επιπλεον ;)

 

κατι ακομα:

1) απ οτι διαβασα παιρνεις 1gb με μια ανανεωση 10 ευρω καθε μηνα και 500mb για μια ανανεωση 5 ευρω,

αρα για να ανανεωνουμε τα mb/gb που εχουμε, μπορουμε να κανουμε την ιδια ανανεωση;

δηλαδη, βαζω καρτα 5 ευρω σημερα 8/10 18:00 π.χ., θα μπορω να ξαναβαλω 5αρα στις 8/11 πριν τις 18:00 ωστε να ανανεωσω τα mb μου ή

θα μου πει δεν εχει περασει ενας μηνας και θα πρεπει να κανω εναλλαξ 5αρα/10αρα; ξερει κανεις; τι κανετε εσεις οι παλιοτεροι;

 

2) με αγορα πακετου ιντερνετ δεν εχει δωρακι; μονο με καρτα, ετσι;

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

ναι, κι εχεις και 250mb επιπλεον ;)

 

Στην τελευταια ανανεωση 10€ που εκανα 6 Οκτωβρίου μεσω της εφαρμογης cosmote, μου εδωσε το 1GB, αλλα δεν μου εδωσε δωρο τα 250MB λογω ανανεωσης μεσω ιντερνετ.

Μου εδωσε 500MB για χρήση εντός 7 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...