Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα να ενεργοποιηθεί η νέα μου κάρτα σιμ στο frog mobile. Την περασμένη Παρασκευή εκανα την αίτηση φορητότητας . Αν αρχίσω να μετράω από την τωρινή Δευτέρα , αύριο θα κλείνω πέντε εργάσιμες χωρίς να έχει γίνει ουσιαστικά η μετάβαση .

 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Inevar said:

Ακόμα να ενεργοποιηθεί η νέα μου κάρτα σιμ στο frog mobile. Την περασμένη Παρασκευή εκανα την αίτηση φορητότητας . Αν αρχίσω να μετράω από την τωρινή Δευτέρα , αύριο θα κλείνω πέντε εργάσιμες χωρίς να έχει γίνει ουσιαστικά η μετάβαση .

 

Αν ούτε αύριο δεν γίνεται τίποτα πάρε τηλέφωνο 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Inevar said:

Ακόμα να ενεργοποιηθεί η νέα μου κάρτα σιμ στο frog mobile. Την περασμένη Παρασκευή εκανα την αίτηση φορητότητας . Αν αρχίσω να μετράω από την τωρινή Δευτέρα , αύριο θα κλείνω πέντε εργάσιμες χωρίς να έχει γίνει ουσιαστικά η μετάβαση .

 

Aν έκανες αίτηση από την εφαρμογή, πρέπει να την ενεργοποιήσεις μόνος σου από εκεί

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, spoukos said:

Aν έκανες αίτηση από την εφαρμογή, πρέπει να την ενεργοποιήσεις μόνος σου από εκεί

Έλεος .. δηλαδή ! Μου βγάζει άγνωστο λειτουργικό στη συσκευή που δεν του πέφτει λόγος να το λέει.

Θα κοιτάξω να βάλω την εφαρμογή στο αηφον χωρίς όμως να βάλω την σιμ εκεί αφού έτσι και αλλιώς θα ζητήσει το νούμερο έτσι δεν είναι;

 

Δεν έκανα αίτηση από την εφαρμογή αλλά από το browser Frog. Κάτσε να ρίξω μια ματιά πάλι από εκεί.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Inevar said:

Έλεος .. δηλαδή ! Μου βγάζει άγνωστο λειτουργικό στη συσκευή που δεν του πέφτει λόγος να το λέει.

Θα κοιτάξω να βάλω την εφαρμογή στο αηφον χωρίς όμως να βάλω την σιμ εκεί αφού έτσι και αλλιώς θα ζητήσει το νούμερο έτσι δεν είναι;

 

Δεν έκανα αίτηση από την εφαρμογή αλλά από το browser Frog. Κάτσε να ρίξω μια ματιά πάλι από εκεί.

Το ίδιο είναι πλέον. Πρέπει να βάλεις την εφαρμογή του frog σε ένα κινητό σου και να προχωρήσεις στην διαδικασία ενεργοποίησης. Βάζεις τον σειριακό αριθμό της σιμ (αυτός που είναι πάνω της 89300100...) μετά βάζεις το νούμερο η μπορεί και να στο βγάλει και υπογράφεις τα απαραίτητα έγγραφα. Μετά από μια εργάσιμη μέρα ενεργοποιείται η κάρτα.

Screenshot_2024-07-11-23-27-28-534_gr.cosmote.frog-edit.jpg

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε το έκανα ήδη από το άλλο κινητό!! Σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο!

34 minutes ago, spoukos said:

Aν έκανες αίτηση από την εφαρμογή, πρέπει να την ενεργοποιήσεις μόνος σου από εκεί

Εντωμεταξύ εδώ αναγκαστικά πρέπει να βάλω το κινητό για το οποίο ζήτησα φορητότητα αλλά πως θα στειλει σμς, εκτός και αν βάλω το άλλο νούμερο .. αλλά η ερώτηση είναι σαφής που μου κάνει 

IMG_4423.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Δεν νομίζω οτι θα σου στείλει μήνυμα.

Αυτό λέω και γω ... αφού δεν έρχεται μιας και είναι ανενεργό ακόμα. Εκτός και αν δουν στα συστήματά τους ότι έκανα το ήμισυ της διαδικασίας.

 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Inevar said:

Αυτό λέω και γω ... αφού δεν έρχεται μιας και είναι ανενεργό ακόμα. Εκτός και αν δουν στα συστήματά τους ότι έκανα το ήμισυ της διαδικασίας.

 

Στέλνει μήνυμα και το λαμβάνεις με την σιμ του παλιού παρόχου που είναι ακόμα ενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, spoukos said:

Στέλνει μήνυμα και το λαμβάνεις με την σιμ του παλιού παρόχου που είναι ακόμα ενεργοποιημένη.

Και όμως δεν είναι γιατί αυτό έκανα πιο πριν..

Έβαλα το ένα σε πτηση και επανήλθε, λογικό !!

Έβαλα το ένα σε πτήση και επανηλθε το βονταφονουμερο λογικό !! Τώρα μπορω να το κάνω πάμε ..

Σορρυ για την κούραση , μόνο εδώ κολλάει . Δεν παίρνει την αποδοχή γιατί μου ξαναβγάζει να την κάνω 

IMG_4424.png

Τα έκανα όλα υπογραφή αλλά στο τέλος μου έβγαλε "αποτυχία κάτι πήγε στραβά" 

Θα το αφήσω για απόψε και ίσως να μην παίζει ρόλο αυτό το μήνυμα!!

 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια τράβηξα κι εγώ ειδικά με το τελευταίο μήνυμα που έγραψες.

Όταν το προσπάθησα να το ενεργοποιήσω σε εργάσιμη ημέρα και ώρα πέρασε με την πρώτη η υπογραφή. Τυχαίο; Ίσως αλλά για δοκίμασε τώρα το πρωί άλλη μια φορά 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sgatzo said:

Τα ίδια τράβηξα κι εγώ ειδικά με το τελευταίο μήνυμα που έγραψες.

Όταν το προσπάθησα να το ενεργοποιήσω σε εργάσιμη ημέρα και ώρα πέρασε με την πρώτη η υπογραφή. Τυχαίο; Ίσως αλλά για δοκίμασε τώρα το πρωί άλλη μια φορά 

Το έκανα τα μεσάνυχτα ξανά για τον λόγο που είπες, και ευτυχώς το έπιασε και τώρα ολοκληρώθηκε η διαδικασία μου ήρθε σμσ και ημεηλ λέγοντας μου να ανοίξω την σιμ .

12/07/2024 και ώρα 16:05 πέρασα επισήμως από cu σε Frog.

 

Τέλεια!

ENEPΓOΠOIHΘHKE ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΟΥ H ΠPOΣBAΣH ΣΤΟ INTERNET ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ COSMOTE ΜΥ ΙΝΤΕRΝΕΤ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΟΣΤΟΥΣ ΤΩΝ ΜΒ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙΣ ΟΥΤΕ 1 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ! MΠEΣ ΔΩPEAN ΣTO http://myinternet.cosmote.gr ΔEΣ ΠOΣA MB EXEIΣ KAI ΔIAΛEΞE TO ΠAKETO ΜΒ ΠOY ΘEΣ. ΓΙΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΤΟ INTERNET ΣΤΕΙΛΕ END INTERNET ΣΤΟ 1333. ΓΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΛΕΣΕ TΗΝ EΞYΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠEΛATΩN (COSMOTE 13888, FROG 1299).

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Inevar said:

Το έκανα τα μεσάνυχτα ξανά για τον λόγο που είπες, και ευτυχώς το έπιασε και τώρα ολοκληρώθηκε η διαδικασία μου ήρθε σμσ και ημεηλ λέγοντας μου να ανοίξω την σιμ .

12/07/2024 και ώρα 16:05 πέρασα επισήμως από cu σε Frog.

 

Τέλεια!

ENEPΓOΠOIHΘHKE ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΟΥ H ΠPOΣBAΣH ΣΤΟ INTERNET ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ COSMOTE ΜΥ ΙΝΤΕRΝΕΤ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΟΣΤΟΥΣ ΤΩΝ ΜΒ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙΣ ΟΥΤΕ 1 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ! MΠEΣ ΔΩPEAN ΣTO http://myinternet.cosmote.gr ΔEΣ ΠOΣA MB EXEIΣ KAI ΔIAΛEΞE TO ΠAKETO ΜΒ ΠOY ΘEΣ. ΓΙΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΤΟ INTERNET ΣΤΕΙΛΕ END INTERNET ΣΤΟ 1333. ΓΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΛΕΣΕ TΗΝ EΞYΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠEΛATΩN (COSMOTE 13888, FROG 1299).

Ωραία ,σα σύγκριση με vf τι λέει εκεί το σήμα καλύτερα ή χειρότερα?

Καλού κακού στείλε στπ 1333 WIFICALL να ενεργοποιηθεί VoLTE/vowifi να ακούς τις κλήσεις νορμάλ. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, elkons said:

Ωραία ,σα σύγκριση με vf τι λέει εκεί το σήμα καλύτερα ή χειρότερα?

Καλού κακού στείλε στπ 1333 WIFICALL να ενεργοποιηθεί VoLTE/vowifi να ακούς τις κλήσεις νορμάλ. 

Πολύ καλύτερο το σήμα τώρα φυσικά ναι!!

Θα στείλω αυτά τα σμσ, εντωμεταξυ το σμσ που στέλνεις για να μη τρώει λεφτά από τελειωμένα μβ μου το στείλανε αυτοί και είναι κομπλέ..

0,25€ έχει από μόνο του μέσα 

IMG_4429.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το τάισα 13 € και αυτά έλαβα ως προσφορά. Πήγα να πληρώσω με payzy αλλά δεν το έπαιρνε και έβαλα χειροκίνητα χρεωστική ή πιστωτική κάρτα και έβαλα εκεί την payzy. Δεν ξέρω αν την διαβάσε ως payzy αλλά μάλλον έγινε .

IMG_4430.png

Screenshot_20240712-222512_Messages.png

Screenshot_20240712-222549_Messages.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Inevar said:

Το τάισα 13 € και αυτά έλαβα ως προσφορά. Πήγα να πληρώσω με payzy αλλά δεν το έπαιρνε και έβαλα χειροκίνητα χρεωστική ή πιστωτική κάρτα και έβαλα εκεί την payzy. Δεν ξέρω αν την διαβάσε ως payzy αλλά μάλλον έγινε .

IMG_4430.png

Screenshot_20240712-222512_Messages.png

Screenshot_20240712-222549_Messages.png

Τελικά σε iPhone ή Android την έχεις τη κάρτα 🫠

Edit τώρα είδα πως δεν αναγνωρίζει το λογαριασμό 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Inevar said:

. Δεν ξέρω αν την διαβάσε ως payzy αλλά μάλλον έγινε .

Έγινε αφού σου έδωσε 3gb, αντί για 1,5

Υ.Γ. μπορείς να συμπληρώσεις και κωδικό φίλου, αν έχεις κάποιον γνωστό που έχει frog, για έξτρα λεπτά προς αυτόν

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elkons said:

Τελικά σε iPhone ή Android την έχεις τη κάρτα 🫠

Edit τώρα είδα πως δεν αναγνωρίζει το λογαριασμό 

Την κάρτα σιμ την έχω σε ανδροιδ με καστομ ρομ και η εφαρμογή είναι στο iPhone διότι δεν με αφήνει να την χρησιμοποιήσω στο ανδροιδ.

1 hour ago, sou_d said:

Έγινε αφού σου έδωσε 3gb, αντί για 1,5

Υ.Γ. μπορείς να συμπληρώσεις και κωδικό φίλου, αν έχεις κάποιον γνωστό που έχει frog, για έξτρα λεπτά προς αυτόν

Ναι το ξέρω, έστελνα σε νέο μήνυμα τις φωτογραφίες αλλά συγχωνεύθηκαν. Δεν έχω φίλο στο φρογκ, αν θες στείλε να σε βάλω.

 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω απεριόριστα ΜΒ για 1 χρόνο και δεν έχω σύνδεση στο διαδίκτυο.

Τι φταίει; Τι μπορώ να κάνω; Χθες ενεργοποίησα τις δωρεάν 2 ώρες και δούλεψε. Μόλις τελείωσαν, πάπαλα.

618567794_.png.c0cbcad4db3c8592f46dc8f73854f98d.png

 

IMG-26d8bd0f9ed96a6472723e669b3218d6-V.jpg

IMG-edd33b813fd468afa940b423ce7d450b-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, soch said:

Τι φταίει; Τι μπορώ να κάνω; Χθες ενεργοποίησα τις δωρεάν 2 ώρες και δούλεψε. Μόλις τελείωσαν, πάπαλα.

Αν αποεπιλέξεις την εξοικονόμηση ενέργειας, αλλάζει κάτι?

Έτσι ξαφνικά εμφανίστηκε? Μήπως έχει μπει φραγή λόγω λήξης του υπολοίπου?

Έκανες μία επανεκκίνηση?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, soch said:

Έχω απεριόριστα ΜΒ για 1 χρόνο και δεν έχω σύνδεση στο διαδίκτυο.

Τι φταίει; Τι μπορώ να κάνω; Χθες ενεργοποίησα τις δωρεάν 2 ώρες και δούλεψε. Μόλις τελείωσαν, πάπαλα.

618567794_.png.c0cbcad4db3c8592f46dc8f73854f98d.png

 

IMG-26d8bd0f9ed96a6472723e669b3218d6-V.jpg

IMG-edd33b813fd468afa940b423ce7d450b-V.jpg

Η εξοικονόμηση ενέργειας δεν επηρεάζει τη σύνδεση στο internet.

Παρατηρώ ότι η αδυναμία σύνδεσης στο internet λαμβάνει χώρα κατά τη διάρκεια κλήσης 3' 25".

Έχεις ενεργοποιήσει VoWiFi/VoLTE?

Χωρίς VoWiFi/VoLTE είναι αδύνατη η χρήση internet κατά τη διάρκεια κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, soch said:

Έχω απεριόριστα ΜΒ για 1 χρόνο και δεν έχω σύνδεση στο διαδίκτυο.

Τι φταίει; Τι μπορώ να κάνω; Χθες ενεργοποίησα τις δωρεάν 2 ώρες και δούλεψε. Μόλις τελείωσαν, πάπαλα.

618567794_.png.c0cbcad4db3c8592f46dc8f73854f98d.png

 

IMG-26d8bd0f9ed96a6472723e669b3218d6-V.jpg

IMG-edd33b813fd468afa940b423ce7d450b-V.jpg

Πήγαινε Ρυθμίσεις <Συνδέσεις<Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας <Ονόματα σημείων πρόσβασης < επέλεξε το Cosmote Internet και λογικά θα λειτουργούν εάν έχεις το ίδιο θέμα χωρίς κλήση ταυτόχρονα. 

Δοκίμασε επίσης να στείλεις sms στο 1333 τη λέξη WIFICALL και να έχεις ανοιχτή την λειτουργία COSMOTE WIFI Calling στο Control center, Μόλις εμφανιστεί το VoLTE θα είσαι έτοιμος 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

Πήγαινε Ρυθμίσεις <Συνδέσεις<Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας <Ονόματα σημείων πρόσβασης < επέλεξε το Cosmote Internet και λογικά θα λειτουργούν 

Αφού λέει ότι λειτούργησε το 2 ώρες απεριόριστα. Νομίζω ότι είναι θέμα από μεριά εταιρείας. Πρέπει να πάρει τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitroula10 said:

Αφού λέει ότι λειτούργησε το 2 ώρες απεριόριστα. Νομίζω ότι είναι θέμα από μεριά εταιρείας. Πρέπει να πάρει τηλέφωνο.

Μπα κάτι παίζει με VoLTE  περισσότερο γτ αν είναι κλειστό θα κάνει την κλήση μέσω 2G 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, arjuna said:

Η εξοικονόμηση ενέργειας δεν επηρεάζει τη σύνδεση στο internet.

Παρατηρώ ότι η αδυναμία σύνδεσης στο internet λαμβάνει χώρα κατά τη διάρκεια κλήσης 3' 25".

Έχεις ενεργοποιήσει VoWiFi/VoLTE?

Χωρίς VoWiFi/VoLTE είναι αδύνατη η χρήση internet κατά τη διάρκεια κλήσης.

Μπραβο για την παρατηρητικότητα. Η ερωτηση μου παει στον χρηστη soch, εφοσον εχεις επιλεξεις 4G internet, αν ΔΕΝ μιλας στο τηλ, εχεις internet ;

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...