Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, γίνεται να στείλουμε GB που έχουμε διαθέσιμα σε άλλο αριθμό;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν υπαρχει (ουσιαστικος) λογος να το κανεις αυτο, περισσοτερο σε συμφερει να αγορασεις ενα 2ο 4gb πακετο (με ισχυ 1μηνα).

 

Εννοητε οτι αυτο το κανω...

Με μια 10αρα καρτα περνω ολα το GB που μπορει να μου δωσει ( 9), αλλα αυτο ειναι για ενα μηνα .

Αν βαλω μια δευτερη και ξανα κανω το ιδιο θα εχω αλλα 9 ( για ενα μηνα , συνολο 18).

Αν την εξαργυρωσω ομως μεσα στα Σ/Κ ( μαζι με ενα μικρο χρηματικο υπολοιπο γυρω στο 1,1€ για να φτασω τα 10€ στρογγυλα ) , μπορω να παρω 5 φορες το πακετο των 3 GB συνολο 15 giga ( οχι συνολικα αλλα ενα ενα καθε φορα αφου εξαντλησω το πρωτο για να παω στο επομενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γίνεται να στείλουμε GB που έχουμε διαθέσιμα σε άλλο αριθμό;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Εννοητε οτι αυτο το κανω...

Με μια 10αρα καρτα περνω ολα το GB που μπορει να μου δωσει ( 9), αλλα αυτο ειναι για ενα μηνα .

Αν βαλω μια δευτερη και ξανα κανω το ιδιο θα εχω αλλα 9 ( για ενα μηνα , συνολο 18).

Αν την εξαργυρωσω ομως μεσα στα Σ/Κ ( μαζι με ενα μικρο χρηματικο υπολοιπο γυρω στο 1,1€ για να φτασω τα 10€ στρογγυλα ) , μπορω να παρω 5 φορες το πακετο των 3 GB συνολο 15 giga ( οχι συνολικα αλλα ενα ενα καθε φορα αφου εξαντλησω το πρωτο για να παω στο επομενο.

Αυτό είναι μόνο για Σαβατοκύριακο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μόνο για Σαβατοκύριακο.

 

Ναι...

Για οποια απο τα Σ/Κυριακα θελω.

Εχω 5 "κατεβασιες" να κανω...

Δεν με χαλαει καθολου γι ' αυτα που θελω να κανω εγω...

15 giga για τα 4 Σ/Κ του μηνα συνολικα + αλλα 9 για να βγαλω τις υπολοιπες μερες του μηνα...

Πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

ουτε απο chrome ουτε απο puffin δουλευει το http://myinternet.cosmote.gr

 

χθες μου δουλεψε απο chrome μια φορα στο ασχετο κ μετα τπτ ,ουτε επανεκκινησεις το στρωνουν

 

επισης απο οτι ειδα η εφαρμογη my cosmote υποστηριζει full την frog

 

κ υπολοιπα χρονου κ internet k sms κ χρηματικο υπολοιπο κ αγορα πακετων κ φορτωση χρηματων στην καρτα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεις εξοικονομηση δεδομενων ή ad blockers;

αν ναι, πρεπει να τα απενεργοποιησεις πριν συνδεθεις στο http://myinternet.cosmote.gr

 

επισης, εννοειται οτι μπαινεις ενω εισαι με data στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

επισης απο οτι ειδα η εφαρμογη my cosmote υποστηριζει full την frog

 

κ υπολοιπα χρονου κ internet k sms κ χρηματικο υπολοιπο κ αγορα πακετων κ φορτωση χρηματων στην καρτα

 

Το app my cosmote δείχνει υπολοιπα χρονου ΚΑΙ προς όλους ΚΑΙ προς Φρογκ;

Link to comment
Share on other sites

Τα προς όλους δείχνει. Για τα προς φρογκ ,έχει αναφερθεί οτι εμφανίζονται για λίγο τα υπόλοιπα προς φρογκ κατά καιρούς,αλλά ο κανόνας είναι οτι δεν εμφανίζονται.
Link to comment
Share on other sites

Τα προς όλους δείχνει. Για τα προς φρογκ ,έχει αναφερθεί οτι εμφανίζονται για λίγο τα υπόλοιπα προς φρογκ κατά καιρούς,αλλά ο κανόνας είναι οτι δεν εμφανίζονται.

 

Αρα δεν υποστηριζει full τη Φρογκ, οπως εγραψε ενας φιλος.

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται πως εννοεις το full :lol: καποτε οι αριθμοι φρογκ δεν υποστηριζονταν καν απο την εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

εξαρταται πως εννοεις το full :lol: καποτε οι αριθμοι φρογκ δεν υποστηριζονταν καν απο την εφαρμογη

 

Ναι βρε, απλά όταν κάποιος λέει "full" εννοει τα παντα ολα. Στη συγκεκριμενη περιπτωση ισως να ταίριαζε η λέξη "μερική υποστήριξη". Είχα το app και το βγαλα λογω της "μερικής υποστήριξης".

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στην frog k χρησιμοποιω αποκλειστικα το πακετο προς ολους

 

βλεποντας λοιπον τις δυνατοτητες του my cosmote σε υπολοιπα κλπ θεωρησα οτι δουλευει φουλ

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στην frog k χρησιμοποιω αποκλειστικα το πακετο προς ολους

 

βλεποντας λοιπον τις δυνατοτητες του my cosmote σε υπολοιπα κλπ θεωρησα οτι δουλευει φουλ

 

Ετσι που το θέτεις ναι, για σένα είναι πράγματι "full". Δυστυχώς δε δείχνει τα προς Φρογκ λεπτά και έτσι για μένα δεν είναι. Εντελώς φιλική κουβέντα κάνουμε, μη με παρεξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικο της site, http://www.frogmobile.gr
Εννοώ ότι η Cosmote δεν την υποστηρίζει επίσημα. Πάντως, το έχω γράψει ξανά, στην πλατεία Ομονοίας στην αρχή της Σταδίου, δίπλα ακριβώς από το κατάστημα της Swatch υπάρχει ένα Frog exclusive κατάστημα, με έμφαση τη χρήση από μετανάστες. Αλλά πουλάει αποκλειστικα κάρτες SIM Frog. Οπότε όσοι θέλετε νέα κάρτα, περάστε από εκεί. Η πινακίδα είναι αρκετά μεγάλη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι η Cosmote δεν την υποστηρίζει επίσημα.

 

Δεν καταλαβαινω απο που βγαζεις αυτο το συμπερασμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

διπλασιασμού έχει;

Εχει σταματησει πολλα χρονια η εμπορικη διαθεση σιμ διπλασιασμου.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι η Cosmote δεν την υποστηρίζει επίσημα. Πάντως, το έχω γράψει ξανά, στην πλατεία Ομονοίας στην αρχή της Σταδίου, δίπλα ακριβώς από το κατάστημα της Swatch υπάρχει ένα Frog exclusive κατάστημα, με έμφαση τη χρήση από μετανάστες. Αλλά πουλάει αποκλειστικα κάρτες SIM Frog. Οπότε όσοι θέλετε νέα κάρτα, περάστε από εκεί. Η πινακίδα είναι αρκετά μεγάλη

 

 

 

Για Θεσσαλονίκη ξέρουμε που μπορούμε να βρούμε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με αυτήν την κάρτα,να την βάλω στο ipad,για να ενεργοποιήσω το cosmote tv go και να βλέπετε από wifi?

Και πως την βρίσκω;

 

Frog καρτα βρισκεις απο promotion ή σε καταστημα.Η καρτα κοστιζει 5€ και μπορεις νομιζω να το ενεργοποιησεις

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Frog καρτα βρισκεις απο promotion ή σε καταστημα.Η καρτα κοστιζει 5€ και μπορεις νομιζω να το ενεργοποιησεις

 

 

 

Κατάστημα σε ποιο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται? ο ελαχιστος χρονος κλησης που χρεωνει ειναι 3 λεπτα?

 

καινουργια καρτα ,εχω κανει 2 κλησεις σε καρτοκινητο wind ,ολες περιπου στο λεπτο

 

και στο υπολοιπο χρονου ομιλιας προς ολους μου αφαιρει 3λεπτα καθε φορα

 

αρχικα ειχα 100' προς ολους ,κανω κληση 1 λεπτου περιπου ,μετα την κληση το my cosmote μου δειχνει υπολοιπο 97' προς ολους

 

δευτερη κληση παλι περιπου 1 λεπτου ,μετα την κληση το my cosmote μου δειχνει υπολοιπο 94' προς ολους

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...